Ogrodnictwo

Odmiana Pinot Noir

Pin
Send
Share
Send
Send


Winogrona Pinot Noir znane są wielu winiarzom. To właśnie z tych winogron powstaje legendarne wino z Burgundii. Odmiana odnosi się do odmian technicznych. Jego ojczyzną jest Francja, a mianowicie Burgundia. Smak jagód, ich aromat zależy od pogody, klimatu i troski, więc w każdym przypadku może mieć swoje własne cechy.

Opis odmiany winorośli Pinot Noir

Ta techniczna odmiana dojrzewa (do dojrzałości technicznej) w około 140-150 dni. Dojrzałość techniczna zwykle występuje we wrześniu. Obecnie uprawiana głównie we Francji, Niemczech, USA, Włoszech, Austrii, Argentynie, Japonii i niektórych innych krajach.

Nisko rosnące krzewy o pionowych pędach

Niskie rosnące krzewy, z pionowymi pędami. Młoda winorośl jest zielona, ​​jednoroczna jest zielono-brązowa, a stara jest sztywna, w kolorze brązowym. Liście średniej wielkości, okrągły kształt, mogą być lekko faliste lub drobno bąbelkowe, kolor jest zawsze nasycony zielony. Kwiaty biseksualne.

Ważne! Pinot Noir jest ceniony nie za wydajność lub jakość krzewu, winorośli, ale za smak i aromat jagód.

Mały klaster o długości 7-12 cm i szerokości 5-8 cm w kształcie walca

Gromada jest mała, 7-12 cm długości i 5-8 cm szerokości, w kształcie walca. Zwykle jest bardzo gęsty. Masa kiści może wynosić od 65 do 120 g. Jagody są średniej wielkości - 14-16 mm średnicy, 1,3 g masy, zaokrąglone. Kolor skóry jest ciemnoniebieski z niebieskawym nalotem. Skórka jest cienka, ale trwała. Miąższ jest bogaty w sok, delikatny, o harmonijnym, słodko-kwaśnym smaku. Nasiona w jednej jagodzie - 2-3 rzeczy.

Charakterystyka Pinot Noir

Przeczytaj także te artykuły.
 • Papryka chili
 • Odmiana ziemniaków Bellarosa
 • Najlepsze rasy mięsne kaczek z opisem i zdjęciem
 • Rasa kurczaków Hisex White

Poniżej przedstawiono cechy Pinot Noir ze wszystkimi jego zaletami i wadami.

 • Krzewy nie rosną bardzo duże, rozwijają się ze średnią siłą, co upraszcza konserwację.
 • Wydajność jest niska - 50-60 c / ha, ale to winogrono jest wciąż wysoko cenione.
 • Szara zgnilizna, oidium i pleśń są umiarkowanie dotknięte. Bardzo często uderzają ją robaki i filoksera.
 • Różnorodność może groch.

  Wydajność jest niska - 50-60 centów na hektar, ale to winogrono jest wciąż wysoko cenione.

 • W związku z tym oczy kwitną wczesną wiosną, czasami uszkodzone przez zwrotne przymrozki.
 • Zimotrwalosc jest dość wysoka (-25 stopni), ale nawet jeśli winorośl została uszkodzona przez mróz, na wiosnę krzew szybko odsuwa się i wraca do wzrostu.
 • Smak jest przyjemny, wyróżnia się. Zawartość cukru - 21,4 g / 100 ml, kwasowość - 7,7 g / l.

Cechy uprawy

Pinot Noir jest dość wrażliwy na warunki sadzenia. Na przykład winogrona rosnące w gorących miejscach zbyt szybko dojrzewają, nie mając czasu na opracowanie bukietu o smaku i aromacie. Jest wybredny pod względem jakości podłoża, światła. Do uprawy tej odmiany najlepiej wybrać obszary południowe, jest to możliwe na stokach. Najbardziej akceptowalną ziemią jest wapień z gliną, powinien być luźny. Kwasowość reguluje się w zakresie 6,5-5 pH.

Ważne! Jeśli krzak rośnie wraz z liśćmi, należy go odciąć, aby światło słoneczne dotarło do skupisk.

Aby uprawiać tę odmianę, najlepiej wybrać obszary południowe.

Podczas sadzenia wiosną dół jest przygotowywany jesienią. Są one wykopywane w odległości 80-100 cm, a odległość między rzędami wynosi 1-1,2 metra. Jesli sadzenie jest jesienne, nastepnie pit zostanie wykonany w ciagu 3-4 tygodni. W studzience wykonuje się drenaż, a następnie stosuje się nawozy (250 g popiołu drzewnego, 250 g nitroammofoski). Sadzenie sadzonek ostrożnie, aby nie uszkodzić korzeni. Po posadzeniu ziemia jest zagęszczana i podlewana. Z góry zaleca się mulczowanie strefy korzeniowej o 5-10 cm torfem lub słomą.

Pinot Noir Grade Care

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Hodowla przepiórek i utrzymanie
 • Odmiany jabłek dla regionu Leningradu
 • Tłusty ogon
 • Malinowa odmiana Glen Ampl

Najlepsze winogrona Pinot Noir uprawiane są w Burgundii. Powodem jest nie tylko klimat czy ziemia, ale także troska. Tylko przestrzegając wszystkich norm opieki można uzyskać wysokiej jakości plon.

Opryskiwanie, ubieranie i podlewanie Pinot Noir (Pinot Noir)

 • Podlewanie odbywa się niezbyt często. Wskazane jest wykonanie rowów krzewów, w których przeprowadzają podlewanie. Możesz budować i ociekać system - będzie jeszcze lepiej dla tego winogrona. Pierwsze podlewanie odbywa się wczesną wiosną (jeśli było mało śniegu, potem w marcu, a jeśli dużo było w kwietniu). Podczas kwitnienia i 2 tygodnie przed nim podlewanie całkowicie się zatrzymuje. Zużycie wody dla dorosłego krzewu w lecie - 40-60 l.
 • Top dressing przynosi 3-4 razy w roku od 3 lat. Pierwszy górny opatrunek przeprowadza się przed kwitnieniem (50 g nitrofoski na wiadro wody), drugi górny opatrunek jest potrzebny 2 tygodnie przed utworzeniem jagód (20 g magnezji potasowej i azotanu amonu na wiadro wody). Trzeci opatrunek wykonuje się 2,5 tygodnia przed zbiorem (20 g soli potasowej i taką samą ilość superfosfatu na 10 litrów wody). Po zbiorach możesz spędzić ostatni rok karmienia. Nawozy są po prostu zakopywane w ziemi podczas kopania. Możesz użyć superfosfatu, humusu.
 • W przypadku tego winogrona niezwykle ważne jest prowadzenie profilaktycznych zabiegów na szkodniki i choroby przez cały sezon. Zabiegi wykonywane są w odstępach 1-2 miesięcy.

Na zimę Pinot Noir jest pokryty tylko na obszarach z mroźnymi zimami.

Ważne! Woda do nawadniania winogron Pinot Noir jest pobierana w temperaturze pokojowej.
 • Formowanie krzewu odbywa się na południu z niskim bolcem, a na północy z wysokim wysięgnikiem z długimi rękawami. Pędy są cięte na 7 oczu. Przycinanie odbywa się za pomocą bardzo ostrych nożyc zwilżonych roztworem dezynfekującym. Raz w roku musisz odciąć wszystkie dodatkowe pędy, chorego, nie owocującego pagona.
 • Na zimę Pinot Noir jest pokryty tylko na obszarach z mroźnymi zimami. Równocześnie ziemia powinna być ściółkowana torfem lub humusem, a same krzaki powinny być pokryte materiałem izolacyjnym.

Zbiór i przetwarzanie

Jagody dojrzewają od połowy do końca września, w zależności od regionu, klimatu. Musisz zbierać klastry ręcznie, ostrożnie usuwając je z winorośli. To winogrono nie podlega długiemu przechowywaniu. Zaleca się rozpoczęcie przetwarzania natychmiast po zbiorze.

Używane winogrona Pinot Noir do produkcji win stołowych wysokiej jakości

Winogrona Pinot Noir są używane do produkcji win stołowych o wysokiej jakości lub dobrych gatunkach wina szampańskiego. Aby uzyskać maksymalną taninę, prasowanie jagód odbywa się za pomocą pędzla. Z tego winogrona produkowane jest zarówno białe, jak i czerwone wino.

Recenzje Pinot Noir

Winiarze znają i kochają Pinot Noir za niesamowity bukiet o smaku i aromacie.

 • Jegor Wołkow: „Uprawiam 15 krzewów Pinot Noir od ponad 10 lat. Lubię tę odmianę, przede wszystkim z moim gustem - wino jest wyjątkowe, ponieważ okazuje się! Mogę bez problemu sprzedać całą dodatkową uprawę, zauważyłem, że bardzo kocha nawozy, zwłaszcza azot, Przez wszystkie 10 lat nie było chorób, ale co 2 miesiące przetwarzam krzewy z grzybów i wirusów, ale były szkodniki, ale specjalne preparaty z są dobrzy w pomaganiu. ”
 • Vadim Kryłow: „Na mojej fabule Pinot Noir jest głównym winogronem. Używam go tylko do produkcji domowej roboty wina. Nie ma tu żadnych konkurentów! Jedyne, co mi się nie podoba w tej różnorodności, to to, że zależy od pogody. a zapach jest słaby, więc musisz być w stanie stworzyć dla niego najlepsze warunki. ”
 • Natasha Savina: „Odmiana Pinot Noir jest dobra zarówno w smaku, jak i uprawie. Nie ma zbyt wielu zbiorów, ale wystarcza na potrzeby osobiste. Produkujemy wino z najlepszych partii i domowej roboty sok z ubogich. Nie ma szczególnych problemów w zakresie opieki, ale choroby procesowe, w przeciwnym razie cała uprawa może zniknąć. Ponadto pożądane jest wykonanie systemu nawadniania kroplowego, łatwiej będzie nawadniać, jeśli plantacja jest duża. ”

Obejrzyj film: Moje odmiany winorośli (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send