Warzywo

Górny opatrunek sadzonek pomidora

Pin
Send
Share
Send
Send


W zimnie, a czasem w ciepłych krajach, pomidory uprawia się w postaci sadzonek, przed ostatecznym sadzeniem w otwartym terenie. Odpowiednia pielęgnacja i ubieranie sadzonek pomidorów po zbiorze zapewnia dobre zbiory w przyszłości. Ale co jest ważne, aby wiedzieć o karmieniu sadzonki pomidorów?

Jak i dlaczego nurkować pomidory?

Nurkowanie z pomidorów przeprowadza się w celu wyeliminowania słabych sadzonek i pozostawienia tylko najsilniejszych do dalszej transplantacji. Podczas zbierania system korzeniowy powinien być w stanie się osiedlić. Słabe drzewko nie będzie tego tolerować, a silne będzie rosło w siłę i lepiej rozwijało swój system korzeniowy, od którego zależą całe przyszłe zbiory.

Zbieranie sadzonki pomidorów

Samplowanie nie jest trudne. Sadzonki są ostrożnie oddzielone od siebie, tak że pojedyncze pędy można przesadzić do doniczek. Następnie w nowym kraju (wstępnie wylany nadmanganian potasu) zrobić mały otwór. W nim ostrożnie umieść drzewko. Następnie sadzonki są przenoszone do ciemnego miejsca i podlewane od czasu do czasu. A kiedy się zakorzenią - przeniesione do słonecznego parapetu. Temperatura w pomieszczeniu powinna wynosić 15-18 stopni powyżej zera. Czasami pomieszczenie jest wentylowane.

Jak karmić pomidory po zbiorze?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kiełkowanie sadzonek winogron
 • Raspberry Grade Golden Domes
 • Floks aloesowy
 • Najlepsze odmiany owoców pomidora z opisem i zdjęciem

Pamiętaj, aby karmić sadzonki pomidorów po zbiorze. Sadzonki mogą oczywiście przetrwać bez niego, ale będą słabe i słabe sadzonki. Nawóz wzmacnia system korzeniowy pomidorów, zwiększa ich wzrost.

Jako garderoba możesz korzystać ze specjalistycznych, zakupionych produktów lub samemu je tworzyć. Uważa się, że każdy produkt mineralny, który zawiera mocznik, superfosfat, siarczan potasu, nadaje się do karmienia pomidorów. To prawda, ale jakie środki zaradcze są bardziej skuteczne?

Nawozy do sadzonek pomidorów

 • Wlew popiołu i wody może pozytywnie wpłynąć na regenerację pomidorów i ich rozwój. W misce nalano 2 litry przegotowanej, gorącej wody. Do tego wlewa się 1 łyżkę. łyżka popiołu. Roztwór miesza się, przykrywa gazą lub ręcznikiem (aby nic nie dostało się do środka) i pozostawił na godzinę lub dwie. Po zaparzeniu mieszaniny należy ją opróżnić i użyć zgodnie z przeznaczeniem.
 • Dobry efekt daje infuzję skorupki jaja kurzego - jest to idealny nawóz do karmienia sadzonek pomidora po zbiorze. Weź 2-3 skorupki jajka, zmiażdżone tak małe, jak to możliwe. Następnie do tego miękiszu wlewa się 3 litry wody i pozostawia do zaparzenia na 1-2 godziny. Następnie mieszanina jest również filtrowana i stosowana jako nawóz.
 • Niektórzy ogrodnicy zalecają, aby nie filtrować popiołu, ale używać nawozu jako całości. 10 g popiołu zużyło 5 litrów wody. Mieszać mieszaninę i szybko podlewać sadzonki, aż popiół zbłądzi.

Spośród wyspecjalizowanych produktów warto polecić: „Kemira”, „Master” (złożony nawóz mineralny w postaci chelatów) - dla rozwoju systemu korzeniowego. Te same opatrunki nie pozwalają na silne rozciągnięcie sadzonek, tworząc gruby, mocny łodygę. Aby uzyskać lepszy wzrost, możesz użyć „Humus”. Również „Moździerz” i „Azotan potasu” dobrze się prezentują.

Kiedy i jak karmisz sadzonki pomidorów?

Karmienie sadzonek pomidorów po zbiorze odbywa się tylko dwa razy.

 • Pierwszy nawóz stosuje się 10-15 dni po przeszczepie.
 • Drugie karmienie odbywa się 2-3 tygodnie później, po pierwszym.

  Top dressing z sadzonek pomidorów

Jeśli sadzonki rosną bardzo powoli, można również przeprowadzić trzecie karmienie około 2 tygodnie po drugim. Ale odbywa się to tylko w ostateczności.

Po wykonaniu opatrunku sadzonki należy podlać, aby pozostały nawóz nie osiadł na górnej warstwie gleby, a pod działaniem wilgoci jest szybciej wchłaniany przez glebę i sam kiełek.

Po podlaniu gleba pod pomidorem jest rozluźniona. W tym celu używane są specjalne narzędzia kwiatowe lub najprostszy ołówek. Jednak kubki są małe, więc robi się to bardzo ostrożnie, z czymś lekkim, nie ostrym. Tylko górna warstwa jest rozluźniona, aby nie wpływać na korzenie.

Co doradzają profesjonaliści?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kwiat barwinka
 • Festiwal Truskawek
 • Siekacz słomy (siano)
 • Mulczowanie truskawek
 • Najlepiej jest nurkować sadzonki pomidorów, gdy pierwsze dwa liście pojawią się i rozwiną. Jest to ten sam okres, w którym roślina potrzebuje oddzielnego miejsca. Jeśli nurkujesz później, w przyszłości pomidor może być słaby, bolesny lub źle się zbierać.
 • Jeśli nie ma zaufania do karmienia, lepiej go nie używać. Powyższe środki są sprawdzane w praktyce i naprawdę działają.
 • Mniej skoncentrowane karmienie stosuje się na sadzonki niż na dorosłe, dorosłe rośliny. Z reguły hoduje się je około 1:10. W końcu jest to wciąż zupełnie mały, delikatny kiełek z delikatnymi korzeniami, a skoncentrowany nawóz może go dosłownie spalić.

Pin
Send
Share
Send
Send