Warzywo

Sadzenie czosnku wiosennego

Pin
Send
Share
Send
Send


Czosnek jest bardzo zdrowy. Stosowany jest w kuchni, medycynie, a nawet w kosmetologii. Istnieją dwa główne typy, które są popularne do sadzenia - wiosna i zima. Pierwszy jest sadzony wiosną, jest lepiej przechowywany i, w przeciwieństwie do zimy, nie ma środkowej kolumny w głowie. Sadzenie wiosennego czosnku nie stanowi problemu, jak również dbanie o niego, co zostanie omówione w artykule.

Gdzie lepiej sadzić czosnek wiosenny?

Wybór miejsca sadzenia czosnku wiosennego zależy od kilku czynników. Tak więc, jeśli konieczne jest otrzymanie z niej ziemi, zielonej części, zaznaczone jest miejsce cienia. To w ciemności pojawiają się piękne, soczyste i jednocześnie miękkie liście. Jeśli głowica jest wymagana, to miejsce jest wybierane solarnie.

Schemat sadzenia czosnku

Teraz o kulturach, z którymi czosnek dostaje się. Zgodnie z zasadami sadzenia czosnek łatwo łączy się z roślinami strączkowymi, kapustą, pomidorami, ziemniakami i ogórkami. Często jest sadzony wśród truskawek.

Kiedy sadzić czosnek wiosenny?

Przeczytaj także te artykuły.
  • Najlepsze przepisy na kawior z bakłażana
  • Jedzenie dla dużych indyków
  • Jak nakarmić konia?
  • Ovosk, aby sprawdzić jajka

Czosnku nie można przypisać roślinom odpornym na mróz, ale może on wytrzymać znaczne spadki temperatury. Dlatego jest sadzony natychmiast, jak tylko spadnie ostatni śnieg. Po rozmrożeniu i wysuszeniu gleby można sadzić goździki. Tym razem zazwyczaj przypada wczesna wiosna - połowa lub koniec marca.

Gleba czosnkowa jest przygotowywana jesienią. Konieczne jest kopanie, czasami zapłodnienie, jeśli to konieczne. Powstała ziemia powinna być lekka, z neutralnym środowiskiem. Wiosną jest tylko lekko rozluźniony.

Jak przygotować czosnek do sadzenia?

Sadzenie czosnku wiosennego

Aby zbiory nie trwały długo, a głowy były duże, zęby należy przygotować przed sadzeniem. Pierwsza rzecz wybrała piękne zęby. Muszą być gładkie, bez uszkodzeń i nie podwójne. Aby zwiększyć wydajność przez 30 minut, są one moczone w roztworze soli (6 łyżek soli na wiadrze wody) lub w rozcieńczonym nadmanganianu potasu. Niektórzy ogrodnicy powinni owinąć je w wilgotną szmatkę przez 2-3 dni, aby pomóc wyhodować system korzeniowy.

Czosnek nie jest sadzony gęsto. Pomiędzy zębami ważne jest, aby zostawić odległość 8 cm. Jeśli na wiosnę pojawi się mróz, nie należy się martwić, korzenie czosnku rozwijają się nawet w temperaturze zerowej. Ale część naziemna zacznie się rozwijać tylko wtedy, gdy ulica będzie miała 8-10 stopni powyżej zera.

Należy zauważyć, że do sadzenia czosnku wiosennego należy użyć zębów lokalnej produkcji. Jeśli są to zęby importowane, które wcześniej rosły w innym klimacie, to nie przyniosą dobrych zbiorów.

Jak dbać o czosnek w okolicy?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
  • Floks aloesowy
  • Jak i co karmić kaczątka od urodzenia
  • Kłusak orła
  • Pieprzowy kalifornijski cud

Pielęgnacja czosnku

Po posadzeniu czosnku należy upewnić się, że jest regularnie podlewany. Nawet jeśli na zewnątrz jest chłodno, ziemia powinna być mokra. W przeciwnym razie wzrost znacznie zwolni.

Po pojawieniu się pierwszych pędów konieczne jest upewnienie się, że kultura nie jest zjadana przez szkodniki. W tym celu jest zasilany azotanem amonu (15 g na 1 metr kwadratowy). W niektórych przypadkach stosuje się wlew dziewanny, jest mniej toksyczny. Wybór środków jest wyłącznie dla właściciela witryny, ponieważ w każdym przypadku wymagane są metody kardynalne lub prewencyjne.

Dodatkowa opieka obejmuje rozluźnienie gleby, a także zniszczenie wszystkich chwastów w miejscu czosnku wiosennego. Wielu letnich mieszkańców nie usuwa chwastów, „pozwalając” im rosnąć wśród upraw, ale w rezultacie jest to silnie odzwierciedlone w końcowej wydajności. Więc lenistwo jest tutaj niewłaściwe.

Bardzo ważne jest monitorowanie wilgotności gleby. Suszenie gleby może prowadzić do monotis Dlatego w porze suchej wymaga regularnego podlewania. Ale wlewanie czosnku nie jest tego warte, nadmiar wilgoci doprowadzi do rozkładu.

Kiedy zbierać i jak przechowywać zboże?

Suszenie czosnku przed przechowywaniem

Od lipca gwałtownie zatrzymało się podlewanie i karmienie czosnkiem. Ma to na celu zapewnienie, że głowy w ziemi są suche - łatwiej będzie je zdobyć. Zbiory wiosennego czosnku dają mniej niż zima, ale jest to więcej niż zrównoważone przez fakt, że jest przechowywany przez co najmniej 10 miesięcy.

Zbierz czosnek po tym, jak liście stały się żółte. Aby ułatwić zbieranie, użyj łopaty. Jeśli spróbujesz wyciągnąć głowę z ziemi wraz z częścią ziemi, najprawdopodobniej łodyga po prostu pęknie. Wykopany czosnek należy rozłożyć na ziemi, tak aby liście i głowy również zostały wysuszone.

Przechowywanie czosnku

Następnie czosnek zbiera się w wiązki o niewielkich rozmiarach, zawiązuje i zawiesza na strychu lub w piwnicy. Kiedy zielenie jest całkowicie suche, trzeba je pociąć lub podrzeć. A kiedy głowy są suche, muszą być złożone w worki z szmatki, które są umieszczone w suchym miejscu.

Pin
Send
Share
Send
Send