Pszczelarstwo

Hodowla perliczki

Pin
Send
Share
Send
Send


Ojczyzna perliczki to Afryka Zachodnia. Tam właśnie zaczęli rosnąć z powodu pysznego mięsa i jaj. Hodowla perliczek w domu szybko zyskuje na popularności. Są to bardzo bezpretensjonalne ptaki. Przy odpowiedniej opiece mogą znosić nawet ciężkie mrozy, nie boją się suszy i upałów. Jednocześnie są to płodne warstwy z cennym, smacznym mięsem. Jak je hodować i hodować, zostaną omówione w artykule.

Co można uzyskać dzięki hodowli?

Wśród wszystkich ras perliczek najcenniejsze są: biel syberyjska, szarobrązowa, Zagorsk biała i niebieska Wołga. Jakie są ich zalety?

Najcenniejsze rasy perliczek

 • Dorosły perliczka waży 1,5-2 kg. Ma chude, pożywne (27% białka) mięso. Smakuje lekko jak mięso bażanta. A kucharze i amatorzy mówią, że jest o wiele smaczniejszy niż jakikolwiek inny drób.
 • W ciągu roku jeden perliczek może wyprodukować do 120 jaj. Jest to mniej niż dawane przez kurczęta i są one mniejsze niż kurczaki, ale dwa razy więcej składników odżywczych i kalorii. Nie powodują jednak alergii u dorosłych i dzieci. Dodatkową funkcją jest długi okres trwałości. W lodówce takie jajko można przechowywać przez 6 miesięcy bez utraty smaku i jakości! Jaja mają ciemny śliwkowy kolor, grubą skorupę i ważą około 50 gramów.
 • Inną zaskakującą cechą jest to, że perliczki chętnie oczyszczają teren ze szkodliwych owadów. To jedyny drób, który chętnie zjada wszystkie chrząszcze Colorado!

Jak wybrać perliczkę do hodowli?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Hive dadan
 • Co zaszczepić w czereśni
 • Jak suszyć jabłka
 • Jak sadzić rzodkiewki w szklarni i na otwartym terenie

Do hodowli perliczek w domu kup codziennie kurczęta. Należy ostrożnie wybrać każdą pisklę. Powinni mieć czysty tyłek, płaskie skrzydła przyciśnięte do łydki, miękkie puch na całym ciele. W tym wieku już poruszają się i reagują na dźwięki, co jest również konieczne do sprawdzenia, po prostu pukając do pudełka. Jednocześnie powinni hałasować. Jeśli ptak zostanie zakupiony dla plemienia, wybierane są już 6-miesięczne perliczki. Ważne jest, aby pozyskiwać ptaki tego samego gatunku. Gwinei z różnych ras mogą zacząć walczyć o terytorium, jeśli trzymasz je w tym samym domu lub w zasięgu.

Kupno młodych zapasów jest lepsze od kwietnia do lipca. Wtedy będą mieli czas, aby przyzwyczaić się i stać się silniejszymi przed pierwszymi przymrozkami. W niektórych przypadkach codzienne pisklęta są odcinane od szczotki na skrzydłach, tak że gdy są starsze, nie mogą latać do sąsiednich obszarów. Ale jeśli ogrodzenie jest niezawodne i wysokie, nie ma sensu.

Jakie są standardy konserwacji i opieki?

Specyfika perliczek polega na tym, że są one znacznie silniejsze, silniejsze i silniejsze niż jakikolwiek inny drób, w tym kurczaki, indyki i gęsi.

Zawartość perliczki

 • Do trzymania i hodowli perliczek w domu zaleca się osobny dom. Samotna retencja w komórkach, które są trudne i łatwo zranione. Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca, zaczynają się spieszyć i jeść, co również wpływa na całkowitą masę mięsa uzyskanego z drobiu. Podłoga w domu jest lepiej podnieść trochę ponad ziemię. Ale jednocześnie powinna to być miękka pościel, aby ptaki nie przeziębiały się.
 • Kamizelki powinny być wystarczające dla wszystkich perliczek. Na 1 metr bieżący miejsce 5 ptaków. W pomieszczeniu powinno być także mnóstwo misek do picia, karmników, wanien z piaskiem, wentylacji i ogrzewania.
 • Zmiana miękkiej pościeli na podłodze domu powinna być przeprowadzana raz w miesiącu. Napoje i karmniki powinny być regularnie czyszczone. Dezynsekcja przeprowadzana jest raz w miesiącu.
 • Zimą ptaki praktycznie nie chodzą. Dlatego w domu potrzebują dodatkowego oświetlenia od 7 rano do 10 wieczorem.
 • Wypas dla perliczek lepiej zrobić za darmo. To są cywilizowane ptaki. Nie niszczą łóżek, chodzą ostrożnie. Jeść chwasty i jego nasiona, pomagając właścicielom terenu, niszczyć szkodliwe owady. Konieczna jest tylko kapusta, aby odizolować się od nich - mogą dziobać kapustę.
 • Woliera do wypasu odbywa się do woli, jeśli nie chcesz kontemplować perliczek w ogrodzie. W takim przypadku konieczne jest znalezienie słonecznego miejsca, aby mogły się tam ogrzać i zamknąć. Jednocześnie w wolierze powinno być miejsce z cieniem i miejscem z baldachimem, aby ptaki ukrywały się przed upałem lub deszczem. W wolierze pożądane jest sadzenie krzewów i trawy.

Jak karmić perliczkę?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kwiaty irysy - rośnie i dba
 • Najlepsze przepisy na marynowaną cukinię
 • Wierzchni opatrunek pszczół na wiosnę
 • Rasa owiec w Kuibyshev

Codzienna dieta perliczek

Na 1 kg perliczki potrzebujemy tylko 4 kg paszy. To jest mały wskaźnik. Indyki jedzą znacznie więcej, podobnie jak niektóre rasy kurcząt. Dorosły ptak karmi się kilka razy dziennie, ale zaleca się, aby w podajniku zawsze było trochę jedzenia.

Jedzą prawie wszystko: zboże, korzenie, owoce i warzywa, trawę, specjalistyczną żywność, odpady żywnościowe. Ale przede wszystkim kochają owady, różne chrząszcze i larwy, które można znaleźć w ogrodzie. Bez wątpienia miesza się z jedzeniem perliczki w domu, olej rybny, odpady mięsne i kwaśne mleko. Są źródłem większości składników odżywczych.

Należy również wspomnieć o stonce ziemniaczanej, którą uwielbiają ptaki. Nie od razu zwalniaj perliczki, aby je znaleźć. Najpierw musisz wprowadzić je w delikatność. W tym celu zbiera się chrząszcze Colorado i miesza z jedzeniem. Po tygodniu takiej diety perliczki zaczynają dostrzegać szczególny smak szkodnika ziemniaka i same szukają go w całym ogrodzie.

Woda powinna być w pijącym 24 godziny na dobę! Jest to bardzo ważne, szczególnie latem, kiedy wiele ptaków doświadcza przegrzania.

Jak hodować perliczki?

Hodowla perliczek w domu

Hodowanie perliczki w domu może być innym sposobem, ale często używane inkubatory. Faktem jest, że perliczki są bardzo nieśmiałe, tak z nich zrobione są złe matki, a w inkubatorze szansa na uzyskanie dobrego potomstwa czasami się zwiększa.

Zapłodnione jajo można uzyskać od samicy po 8 miesiącach po urodzeniu. A w inkubatorze jajko dojrzewa przez kolejne 27 dni. Nowonarodzone pisklęta umieszczane są w ciepłym, suchym pomieszczeniu bez przeciągu. Dla 10 perliczek wystarczy 1 metr kwadratowy. W ciągu pierwszych 3 tygodni światło powinno być włączone w domu przez cały czas. I tylko wtedy jest stopniowo zmniejszana o 1 godzinę w każdym tygodniu, tak że o 5 miesięcy godziny dzienne wynoszą 8 godzin. Teraz trochę o żywieniu niemowląt.

 • Dieta pierwszego tygodnia nie jest zróżnicowana. Obejmuje kruszone jajko, twaróg, zieloną cebulę. Zamiast wody, jogurt lub serwatka powinny być podawane najlepiej domowej roboty.
 • W drugim tygodniu stopa paszy, a mianowicie trawa, koniczyna, lucerna, wchodzi w skład diety.
 • Od około 3 tygodni jedzą jak i dorośli.
 • Do 1 miesiąca są karmione 8 razy dziennie, a następnie przenoszone 5 razy dziennie, a już od 3 miesiąca można karmić tylko 3 razy.

Pisklęta są wypuszczane do wypasu od 2-3 miesięcy. Dzięki temu będą mogli nauczyć się samodzielnie zbierać własne pożywienie: chrząszcze, larwy, trawy.

Pin
Send
Share
Send
Send