Warzywo

Kiedy sadzić squash na sadzonki

Podczas sadzenia squasha na sadzonki, zależy od warunków klimatycznych. Posiane nasiona są gotowe do przesadzenia w otwartym terenie w ciągu 30 dni. Kabaczki są bardzo ciepłolubne. Dlatego ważne jest, aby podczas sadzenia sadzonek upewnić się, że prognoza pogody nie zapowiada nocnych przymrozków.

Czynniki wpływające na siew squasha dla sadzonek:

 • klimat;
 • odmiany;
 • czas zbiorów.

Aby uzyskać wczesne zbiory, należy wysiać sadzonki od drugiej połowy kwietnia do 15 maja. Cukinia ta nadaje się do użytku w najbliższej przyszłości, ponieważ nie mają długiego okresu przydatności do spożycia.

W przypadku późnych zbiorów siewki wysiewa się w drugiej połowie lipca. Takie owoce są dobrze przechowywane i nadają się do konserwowania.

Dzięki metodzie sadzenia warzywo przeszczepione na otwartą ziemię dojrzewa znacznie szybciej. W większości przypadków cukinia jest sadzona w czasie, gdy jej okres dojrzewania pokrywa się z innymi warzywami. Wynika to z faktu, że wielu woli jeść więcej mieszanek warzywnych niż cukinię jako samodzielne danie.

Jakie są zalety sadzenia squasha przez sadzonki?

Nasiona cukinii

Główne zalety sadzenia cukinii w otwartym terenie:

 1. Zachowane cechy właściwości rośliny.
 2. Możliwe jest obliczenie dokładnej liczby krzaków.
 3. Istnieje gwarancja wydajności, nawet w regionach o zimnym klimacie i krótkim okresie letnim.
 4. Pierwsze zbiory.
 5. Ze względu na fakt, że sadzonki mają większą odporność na stres niż sadzenie z nasion, owoce są lepsze, a roślina nie reaguje na choroby.

Jak prawidłowo przygotować nasiona cukinii do siewu?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Wybór sadzonek bakłażana
 • Karmienie kredą
 • Różnorodność gina pomidorowa
 • Chili Ogórek

Aby uzyskać dobrą cukinię sadzonek, musisz spełnić następujące warunki:

 1. Początkowo nasiona należy sortować.

Istotą sortowania jest wybór wysokiej jakości nasion. Aby to zrobić poprawnie, należy moczyć je w roztworze wody i soli przez godzinę.

Po pewnym czasie ziarna wysokiej jakości opadają na dno zbiornika, a niezgodne ziarna pozostają na powierzchni.

W celu przygotowania potrzeby solanki:

 • sól - 30 g;
 • ciepła woda - 1 l.

Konieczne jest mieszanie w pojemniku wszystkich składników aż do całkowitego rozpuszczenia.

Po namoczeniu pełne ziarna należy umyć czystą wodą.

Kiełkujące nasiona cukinii do sadzonek

 1. Przeprowadzić dezynfekcję.

Dezynfekcja jest przeprowadzana w celu wykluczenia rozwoju ukrytych bakterii po umieszczeniu nasion w ziemi.

Procedurę tę przeprowadza się przez moczenie materiału w wodzie ogrzanej do 50 ° przez 6-7 godzin. Następnie dostępna woda jest odprowadzana i wylewana na zimno.

Taka manipulacja, oprócz dezynfekcji, również utwardza ​​nasiona.

Dezynfekcję nasion można również przeprowadzić za pomocą środków zakupionych specjalnie w sklepie dla letniego mieszkańca. Ale te narzędzia mają jedną poważną wadę: ich nieproporcjonalne użycie może prowadzić do poparzenia nasion.

Aby nie zajmować swojego czasu wszystkimi procedurami, możliwe jest, aby miesiąc przed siewem umieścić nasiona w pobliżu źródła ciepła. Podczas delikatnej obróbki cieplnej bakterie giną, a czas ogrodnika zostaje zaoszczędzony.

 1. Stymuluj.

Będzie to wymagało specjalnych stymulantów, które można kupić w dowolnym sklepie specjalistycznym. Stymulatory fabryczne są bardzo silne. Każda roślina ma swoje proporcje, dlatego potrzebna jest szczególna ostrożność.

Kabaczki do sadzonek na otwartym terenie

Jeśli nie ma ochoty wypychać cukinii z niezrozumiałej chemii, możesz stworzyć stymulator wzrostu w domu. Do tego będziesz potrzebował:

 • woda w temperaturze pokojowej;
 • soda oczyszczona;
 • świeży sok z aloesu.

Na 1 litr wody potrzeba 5 g sody i 0,5 l wody. Dobrze wymieszać i umieścić nasiona w otrzymanym roztworze na 1 godzinę.

Kiedy doświadczeni ogrodnicy sadzą cukinię na sadzonkach, najpierw kiełkują nasiona. Sposoby kiełkowania dużo. Każdego roku eksperymentatorzy odkrywają nowe i nowe metody kiełkowania nasion. Jednak najbardziej powszechną i sprawdzoną metodą jest owinięcie nasion wilgotną szmatką przez 2-3 dni.

Kiedy sadzić squash na sadzonki?

Przed wysiewem cukinii na sadzonki należy wyraźnie określić czas sadzenia ich na otwartym terenie. Jeśli obliczenie czasu sadzenia jest błędem, rośliny będą chore, nastąpi opóźnienie w rozwoju i ewentualna wydajność zmniejszy się.

Sadzonki są sadzone w ogrodzie przez 25-30 dni po siewie. To jest to, czego trzeba się kierować przy wyborze czasu sadzenia sadzonek. Jeśli klimat regionu zamieszkania jest umiarkowanie ciepły, w kwietniu można zasiać squash na sadzonki. Dla regionów, w których klimat jest chłodny, lepiej nie śpieszyć się, ale rozpocząć sadzenie w drugiej połowie maja. Niech domowa cukinia pojawi się trochę później, ale będą one liczne i pełne.

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Ciepłe łóżka
 • Rzodkiew Duro
 • Malinowa odmiana Glen Coe
 • Rzodkiewka odmiany Sora