Warzywo

Jak uprawiać arbuzy na przedmieściach

Większość ogrodników mówi z pewnością, że nie można uprawiać arbuzów w centralnej Rosji - klimat nie jest odpowiedni. Ale niektórzy ludzie wciąż to robią. O tym, jak uprawiać arbuzy na przedmieściach, a następnie zbierać wysokiej jakości owoce i zostaną omówione w artykule.

Jak przygotować działkę?

Przed uprawą arbuzów na przedmieściach konieczne jest przygotowanie terenu. Został przygotowany od listopada. Miejsce powinno być płaskie, jak najbardziej otwarte na słońce. Ziemia jest lekko alkaliczna z neutralnym pH i niskim poziomem wody. Wskazane jest, aby zbudować ogrodzenie z wiatru z północnej części terenu, aby kultura zyskała dużo słońca i przynajmniej została porwana przez zimne wiatry.

W zimie miejsce jest wykopane i rozluźnione. Wczesną wiosną, w marcu, można rozsypać na niej popiół (odżywia glebę i przyspiesza usuwanie roztopionej wody). W kwietniu ziemia jest podlewana ciepłą wodą i pokrywa obszary, na których sadzonki zostaną posadzone folią na wstępnie zainstalowanych łukach lub kołkach. Szerokość i wysokość takiej szklarni powinna być mała. Ma to na celu zapewnienie, że ziemia rozgrzeje się i nie straci wilgoci. Jednocześnie w tym obszarze będzie znacznie mniej chwastów.

Dzięki temu ociepleniu gleby pytanie o to, jak uprawiać arbuza w rejonie Moskwy na otwartym polu, przestanie przeszkadzać ogrodnikowi. Ciepła ziemia - soczyste i słodkie owoce. Jednak przed nakryciem miejsca folią zaleca się nawożenie go, jeśli nie było ono nawożone przez długi czas. Na 1 tys. Bierze się 50 g nitrofosforanu i 10 kg zgniłego obornika.

Jak uprawiać sadzonki?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze odmiany ziemniaków z opisem i zdjęciem
 • Jak uprawiać truskawki w szklarni przez cały rok
 • Kukurydza paszowa (pasza)
 • Malina Polana - opis odmiany

Odpowiedź na pytanie - jak uprawiać arbuzy na przedmieściach, jest prosta - najpierw trzeba zrobić sadzonki, a nie sadzić nasiona w otwartej glebie. Nasiona arbuza w chłodnym klimacie naprawdę się zakorzeniają i najprawdopodobniej taka roślina nie da odpowiedniej wydajności. Dlatego przed sadzeniem kiełkują w doniczkach na parapecie, takich jak pomidory. Sadzonki arbuza mają o wiele większe szanse na „przeżycie” i dają wysokiej jakości owoce.

Rosnące sadzonki arbuza

Nie każdy rodzaj arbuza nadaje się do sadzonek, tylko kilka odmian zakorzenia się w regionie Moskwy: Miód Olbrzym, Błysk, Wczesny Cukier, Pyszne F1, Farmer F1, Chłop, Beijing Joy F1.

Rosnące sadzonki przechodzą przez kilka etapów:

 1. Wybór nasion jest niezbędny do usunięcia wadliwego materiału. W tym celu nasiona arbuza należy zanurzyć w roztworze zwykłej soli. Wszystkie dobre nasiona osiądą na dnie, a te na powierzchni można wyrzucić.
 2. Po selekcji nasiona są moczone przez kilka dni w wilgotnej szmatce lub papierowej serwetce, aż pojawią się kiełki. Tkaninę umieszcza się w plastikowej torbie i umieszcza w ciepłym miejscu. Codziennie otwieraj opakowanie na 30-60 minut, aby wysiewać nasiona.
 3. Sadzone są w półlitrowych doniczkach z glebą odżywczą (torf, próchnica, darń i 1 łyżka złożonego nawozu) na niewielką głębokość. W 1 garnku siedzi 2 nasiona i lekko podlewane. I tak, aby rosły szybciej, są ciepłe i pod oświetleniem świetlówki.
 4. Gdy tylko pojawiły się dwa liście, zostawiają one jeden, najwyższy, gęsty i jasny kiełek oraz drugie liście lub liście.

Kiedy i jak sadzić sadzonki na otwartym terenie?

Aby przetrwać arbuz na otwartym terenie, wymagana jest temperatura gleby do 30 stopni powyżej zera. Ponieważ przesadzanie sadzonek jest opóźnione do drugiej połowy czerwca. W tym czasie ziemia rozgrzeje się dobrze pod folią, będzie najbardziej akceptowalna dla korzeni arbuza.

W czerwcu sadzonki są sadzone na otwartym terenie. Przy 1 metr kwadratowy trzeba wziąć nie więcej niż 2 sadzonki. Pierwszy miesiąc silnego wzrostu nie ma sensu czekać. Gurdy początkowo rozwijają system korzeniowy i dlatego już się rozwijają. Tak więc można spodziewać się wyraźnego wzrostu pędów i kwiatów od połowy lipca. Ważne jest, aby pamiętać, że jak tylko pierwsze owoce staną się wielkości orzecha włoskiego, wszystkie nadmiarowe pędy są przypięte.

Wielu ogrodników zastanawia się, jak uprawiać arbuz na przedmieściach szklarni? Istnieje ten sam schemat. Rośliny sadzone są w rzędzie w odległości pół metra od siebie i są ściskane powyżej 4 liści. Pielęgnacja jest taka sama, jak w przypadku sadzenia na otwartym terenie.

Arbuzy w szklarni w sieciach

Kiedy owoc arbuza osiąga wagę 500-700 gramów, umieszcza się go w sieciach, które są związane z łukami lub nadprożami szklarni. Wiszące arbuzy w szklarni są niezbędne, aby zapobiec rozerwaniu płodu pod jego ciężarem i zapobiegają uszkodzeniu łodyg. Wielkość siatki należy pobierać z marginesem, okresowo sprawdzać odcinek liny i upewnić się, że ogon arbuza nie jest przytłoczony.

Tajne sztuczki dotyczące uprawy arbuzów na przedmieściach poza szklarnią i bez rozgrzewania gleby można przypisać jednej sztuczce. Aby zwiększyć ich odporność na wiatry i przymrozki, a także zmiany temperatury, sadzić młode pędy na tej samej młodej dyni. Ta roślina daje uprawę znacznie szybciej. Prawda będzie wymagać umiejętności szczepienia, ale całkiem możliwe jest wdrożenie.

Jak dbać o arbuzy?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kiedy i jakie szczepienia wykonują nowonarodzone prosięta
 • Floks aloesowy
 • Odmiana śliwkowa Honey White
 • Victoria Breed Turkeys - Wskazówki dotyczące zawartości

Od chwili uszczypnięcia rośliny potrzebna jest szczególna ostrożność.

 • Słońce powinno być jak najwięcej.
 • Aby zapobiec wysychaniu rośliny, jest ona obficie podlewana 2 razy w tygodniu ciepłą wodą.
 • Aby łodygi, a przede wszystkim owoce, nie zaczęły gnić, między nimi a ziemią, trzeba położyć tekturę lub drewniane deski.
 • Od czasu do czasu kultura jest rozluźniana, wszystkie chwasty są wyciągane i stosowany jest złożony nawóz.

Kiedy są zbiory?

Sam arbuz tworzy rozmiar owoców i ich liczbę. Zazwyczaj na jednej roślinie dojrzewa nie więcej niż 5 pełnych owoców. Jeśli jest ich więcej, jakość może ucierpieć. Dojrzewają od sierpnia do połowy września.

Pole arbuza

Dwa tygodnie przed żniwami arbuzy przestają podlewać i pod każdym możliwym względem pokrywają deszcz, aby były słodkie, a nie wodne. To cała nauka o tym, jak uprawiać arbuza na przedmieściach w otwartym polu lub w szklarni. Nie ma nic skomplikowanego, potrzebna jest tylko zręczność i cierpliwość.