Zwierzęta gospodarskie

Najlepsze rasy mleczne krów

Pin
Send
Share
Send
Send


Rasy mleczne krów, w przeciwieństwie do innych kierunków, różnią się one zarówno cechami zewnętrznymi, jak i dodatkowymi. Mają dobrze rozwinięte wymię, układ trawienny, mięsień sercowy. Ale jednocześnie mają głównie słabe mięśnie i wyraźny kręgosłup. Mięsne rasy krów również nie mają wydłużonego ciała. Różne rasy tego kierunku mają swój własny, określony stopień zawartości tłuszczu mlecznego i objętość uzyskanego produktu rocznie. Najlepsze rasy krów mlecznych zostaną opisane w tym artykule.

Najbardziej znane rasy krów

Najbardziej znane rasy krów

Najlepsze rasy krów mlecznych są zdeterminowane nie tylko ilością uzyskanego produktu, ale także jego jakością, a także złożonością trzymania, karmienia i opieki.

 • Golshtinsky rasa mleczna Krowy są uważane za najlepsze wśród innych przedstawicieli tego trendu. Pojawił się w Ameryce, choć uważa się, że jej ojczyzną jest Holandia. Pierwszą wyjątkową jakością jest kompatybilność. Gatunek ten można łatwo krzyżować i ulepszać, ponieważ łatwo go „dopasować”. Rasa krów rasy holsztyńskiej ma duże wymię, kolor jest biały do ​​czarnego i występuje tam różnorodne miejsce. Waga Burenki wynosi od 700 do 750 kg, a mistrzowie osiągnęli 1 tonę. Roczna wydajność osiąga średnio 7-8 ton.
 • Ayshirskaya Dairy Został wyhodowany w XVIII wieku w Szkocji. Ma niezwykłe zabarwienie czerwonobrązowe. Wyróżnia się tym, że już od 2 lat zaczyna dawać mleko. Szkielet nie jest duży, często zwija się go ze względu na mleko i mięso. W ciągu roku dają 4,5-7 ton mleka o zawartości tłuszczu 4-4,3%. Ilość produktu zależy od warunków przetrzymywania, klimatu, karmienia. Wśród niedociągnięć ważne jest, aby pamiętać, że umysłowi trudno jest przystosować się do nowego klimatu, nie lubią suszy i upałów. Co najważniejsze, zakorzeniają się w Ameryce Północnej i Europie. Krowy rasy Ayshir są bardzo nietypowe - są nieśmiałe, czasem agresywne.
 • Holenderski - Najstarsza z istniejących ras mlecznych i najczęstsza na świecie. Hodowla krów mlecznych jest bardzo rzadka. I do nich stosuje się Holendrzy. Pojawił się naturalnie, a nie przez krzyże. Istnieje kilka podgatunków, które różnią się pod względem koloru, ale najbardziej popularne są czarne i białe. Na zewnątrz wygląda jak Kholmogorsky, ale to miejsce jest mniej chaotyczne. W niektórych przypadkach waga może osiągnąć 800 kg, ale częściej nie przekracza 500 kg. Roczna wydajność - 4-6 ton, z zawartością tłuszczu - 3,6%.
 • Anielski lub rasa Angler może produkować do 5,5 ton produktu o zawartości tłuszczu 4,2-5,2% rocznie. Taka kobieta waży około 500 kg. Podobnie jak inne rasy krów mlecznych, ten nie wymaga skomplikowanej konserwacji, a koszt karmienia szybko opłaca się powstałe mleko.
 • Rasa jersey krowy hodowano w XVIII wieku w Anglii. Znany z tego, że łatwo wytrzymuje każdy klimat. Ale czasami agresywny i wymaga specjalnej konserwacji, więc roślina częściej w dużych gospodarstwach. Kolor od płowego do brązowego, rzadziej czerwony, szary i czarny. Rozmiary są małe, dorośli ważą do 400 kg. Charakteryzuje się niewielką ilością mleka - 3,5 tony rocznie. Ale jakość produktu jest doskonała! Mleko jest gęste i jasnożółte. Średnia zawartość tłuszczu wynosi 6-7%. Z tego powodu mleko jest natychmiast zbierane z mleka, które jest wysoko cenione zarówno w ojczyźnie gatunku, jak i poza nim.

Rasy mleczne krów w Rosji

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kompot ze śliwek
 • Choroby truskawkowe i szkodniki
 • Co karmić gęsi zimą i latem
 • Ile dni kurczaki inkubują jaja?

Rasy mleczne krów w Rosji

 • Jarosławskaja - najlepszy przedstawiciel krowy mlecznej w Rosji. Na zewnątrz prawie całkowicie czarny, z wyjątkiem kilku białych znaków. Czasami do koloru czarnego dodaje się czerwonawy odcień. Cechy zewnętrzne - krótkie kończyny i mocno osadzone sutki na wymieniu. Waga - 400-500 kg. W ciągu roku daje do 6 ton doskonałego mleka o zawartości tłuszczu 4-4,5%.
 • Czarno-białe Krowa pojawiła się stosunkowo niedawno. Zabrali ją do ZSRR w 1959 roku, a teraz jest bardzo popularna w Rosji. Jego waga nie osiąga 500 kg. Ale główną zaletą jest to, że łatwo dostosowuje się do różnych warunków klimatycznych. Rok może dać 5,5-8 ton mleka, w zależności od klimatu i jakości treści. Jarosławska krowa czarna i zbieranina gorsza, z wyjątkiem jakości produktu.
 • Kholmogorskaya Krowa, mimo mlecznej „specjalizacji”, ma dobrze rozwiniętą muskulaturę. Szkielet jest silny, głowa wąska. Kolor jest biały z dużymi czarnymi plamami. Waga około 550 kg. Rok może dać 4,5-5 ton mleka, ale liczba zależy od zawartości. Jeśli zwierzęta nie są pod opieką, utrzymanie nie będzie się opłacało, jak w przypadku trzymania jakichkolwiek zwierząt.
 • Czerwony step inna autonomia. Praktycznie nie musi wydawać żadnego wysiłku. Ona sama pasie się, nie rozmazana, jak inne rasy krów mlecznych. Dzięki temu możesz dostać mleko bez większego wysiłku. Reprezentatywna waga do 500 kg. Rocznie daje około 4 ton wysokotłuszczowego produktu - 4-5%. Wśród wad są słabe mięśnie i kręgosłup.

Zalecenia dotyczące wyboru krowy mlecznej

Zalecenia dotyczące wyboru krowy mlecznej

W zależności od wyboru cielęcia lub już dorosłej krowy hodowca może otrzymać dużo lub mało mleka. A następnie odpowiednio rozszerzyć lub całkowicie zamknąć początkową działalność. Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 1. Wygląd. Rasy mleczne krów bardzo różnią się od mięsa. Mają wydłużone ciało, proste plecy, suchą, małą głowę, na szyi jest wiele fałd, cienkie kończyny, objętościowe wymię o kształcie miseczki, żyły na wymieniu są wyraźnie widoczne.
 2. Wiek Pierwsze sześć lat życia - najbardziej produktywne u tych zwierząt. W tym przypadku dają pierwsze mleko od 2-3 lat.
 3. Jakość mleka. Wskazane jest sprawdzenie jakości i zawartości tłuszczu w mleku, które daje krowie przed zakupem. Odbywa się to albo do smaku, albo poprzez specjalną analizę w laboratorium.

Ponadto ważne jest, aby nie zapominać o poprawnej zawartości już wybranej krowy. Jeśli opieka lub karmienie będzie poniżej normy, wydajność będzie niewielka.

Ciekawe fakty dotyczące wydajności krów

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Różnorodność kapusty Blizzard
 • Charakterystyka i zawartość świń Rasa mangowa
 • Odmiana winogron Giovanni
 • Mołdawska odmiana winogron
 • W 1983 r. Krowa holsztyńska wyprodukowała 10 ton mleka w ciągu 10 miesięcy! Dla rasy krów mlecznych jest to rekord.
 • Chociaż rasa Jerseyskaya nie jest zbyt wydajna - 3,5 tony mleka rocznie. Ale w Rosji hodowcom udaje się uzyskać 5 ton rocznie przy zawartości tłuszczu 7%! Być może przyczyną klimatu lub odżywiania - nie ma dokładnego, naukowego wyjaśnienia tego.
 • 211 ton mleka przez 20 lat życia było przedstawicielem rasy holsztyńskiej. To nadal jest rekordowy numer.

Pin
Send
Share
Send
Send