Pszczelarstwo

Kury rasy Adler srebrzyste

Pin
Send
Share
Send
Send


Adler silver to słynna rasa kurczaków, która łączy cechy jaja i mięsa. Jest ceniony przede wszystkim przez prywatnych rolników i jest korzystny dla hodowli w małych prywatnych gospodarstwach. Ptaki mają bardzo atrakcyjny wygląd i przyjemny charakter.

Historia kurcząt

Rasa Adler Chickens wyhodowana metodą selekcji w zakładzie hodowli drobiu w mieście Adler (Rosja) w 1951 roku. Do hodowli tego ptaka użyto takich ras jak rosyjska biała, perwomaiskaja, biały plymouth, wrzaskliwa yurlovskaya i new Hampshire.

Adler Silver został oficjalnie zarejestrowany w 1961 roku

Rasa hodowlana była długa. Po pierwsze, osobniki rosyjskiej rasy białej zostały zmieszane z kutasem gatunku z maja. Ich potomstwo zostało zmieszane z samcami z New Hampshire. Następnie w powstałym gatunku wyselekcjonowano najlepsze osobniki, które następnie skrzyżowano z białymi samcami Plymouthrock. Po tym, hodowla wewnątrz wyhodowanej grupy ciągnęła się dalej i najlepsze samice zostały zebrane razem z kogutami wrzaskliwej rasy Yurlovskaya.

Ważne! Główną wadą ptaka jest jego wysoki koszt. Jednostki są o około 30% droższe niż podobne gatunki mięsa i jaj.

W wyniku długiego procesu selekcji uzyskano drób z mięsa i jaj o wysokiej wydajności i trwałych właściwościach rasy. Został oficjalnie zarejestrowany w 1961 roku.

Opis rasy kur Adler srebrny

Przeczytaj także te artykuły.
 • Co można karmić kaczkami
 • Kaczki brojlery
 • Odmiana marchewkowa Shantane
 • Odmiana ziemniaków Bellarosa

Głowa jest mała i szeroka, grzebień jest w jasnym szkarłatnym kształcie liścia, dziób jest żółty zakrzywiony w dół, oczy są czerwonawe

Ptak jest średniej wielkości, z właściwymi, mocnymi kośćmi. Plecy są płaskie, szerokie, równoległe do ziemi. Skrzynia jest szeroka. Skrzydła są dość długie, przyciśnięte do ciała, zaokrąglone. Nogi rasy Adler srebrnej są dobrze rozwinięte, nie długie, nogi bez piór. Szyja jest średniej długości z rozwiniętą grzywą. Głowa jest mała i szeroka. Grzebień liściowy (5 zębów), jasny szkarłat. Dziób żółty, wygięty w dół. Kolor oka czerwonawy.

Ważne! Mięśnie srebrnych kurcząt Adler są dobrze rozwinięte, więc po uboju ptaków otrzymują dość dużą tuszę o wysokiej jakości mięsa.

Upierzenie obfite, grube. Pióra są ciasno przylegające do ciała, dzięki czemu osobniki nie są zimne w zimie. Kolor pióra jest nazywany kolumbijskim - głównym kolorem jest biały, ale są też czarne pióra na szyi i ogonie.

Natura ptaka

Możliwe jest zastąpienie ptaków Adler kurcząt innych ras lub innych ptaków.

Srebrna rasa kur Adler wyróżnia się spokojnym usposobieniem. Osoby łatwo dogadują się z innymi ptakami, jeśli są również spokojne. Można hodować inne ptaki Adler z ptakami lub innymi gatunkami ptaków (przepiórki, gołębie). Większy ptak, taki jak kaczki, gęsi, indyki, może żyć z kurczętami Adler, ale tylko jeśli nie różni się agresywnością.

Koguty mają spokojne usposobienie i nie są niebezpieczne dla hodowcy. Ale jednocześnie są w stanie chronić kurczęta przed drapieżnikami, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kogut atakuje tylko wtedy, gdy istnieje realne zagrożenie dla niego samego, jego kurcząt lub jeśli został specjalnie dokuczany. Należy pamiętać, że kogut Adlera jest bardzo niebezpieczny w gniewie, dlatego nie zaleca się go specjalnie prowokować.

Kurczaki nie są hałaśliwe, ale głos koguta jest głośny, piękny. Głośne stukanie w kurniku lub spacer można usłyszeć, gdy kobieta wysadza jajko, lub na wypadek, gdyby ptak coś przestraszył.

Produktywność Adler Silvery Chicken

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jak karmić ogórki?
 • Otręby pszenne
 • Tryby temperaturowe inkubacji jaj przepiórczych w domu
 • Jak przygotować maliny na zimę

Srebrzysta rasa kur Adler ma dobre właściwości produkcyjne.

Wskaźnik przeżycia piskląt wynosi 95%, ale wskaźnik przeżywalności ptaków dorosłych wynosi 84%

 • Waga koguta do 4 kg, kurczak - około 2,5 kg.
 • Waga tuszy po uboju jest znaczna, ale aby uzyskać więcej mięsa, kurki i kurczęta są karmione wcześniej.
 • Smak mięsa jest bardzo przyjemny, soczysty, delikatny.
 • Samice zaczynają biec po 6 miesiącach życia.
 • W ciągu roku samica może dać około 200 jaj wysokiej jakości. Masa jaj średnio 70 g, jaja są bardzo smaczne, pożywne.
 • Wskaźnik przeżycia piskląt wynosi 95%, ale wskaźnik przeżywalności ptaków dorosłych wynosi 84%.
Ważne! Kurczaki rasy Adler nie mają instynktu macierzyńskiego.

Pielęgnacja i konserwacja

Srebrna rasa kurczaków Adler w opiece jest bezpretensjonalna, a mimo to, aby ptaki były produktywne, potrzebują pewnych warunków życia.

 • Klatka jest zbudowana w taki sposób, że jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich osób. Rasa Adlera wyróżnia się znacznymi rozmiarami, dlatego nie więcej niż 4 kury powinny spaść na metr kwadratowy.
 • Ściółka w klatce wykonana jest z trocin, słomy, siana. Podłoga musi być zawsze sucha, w razie potrzeby zmienia się pościel.
 • Raz na 2 lata należy przeprowadzić dokładne czyszczenie i dezynfekcję pomieszczenia, a raz w roku ściany są obrabiane wapieniem.

  Bezpłatny zasięg jest przestronny

 • W pomieszczeniu należy zainstalować sztuczne oświetlenie i wentylację.
 • Dzień świetlny dla ptaków powinien wynosić co najmniej 12 godzin. Zimą, aby zwiększyć liczbę godzin dziennych, kiedy na zewnątrz będzie ciemno, należy włączyć światło na kilka godzin w kurniku.
 • Jeśli kurczęta muszą latać nie tylko w ciepłym sezonie, ale także zimą, temperatura nie powinna spaść poniżej -5 ° C. Ruchliwość i doskonałe zdrowie ptaka obserwuje się również w temperaturze -15 ° C, jednak im zimniej, tym mniej jaj daje samica.
Ważne! Aby zmaksymalizować produkcję jaj u kur, kurnik powinien mieć około + 17 ° C
 • Free-range jest przestronny. W środku układa się mały baldachim z pogody, kładzie zbiornik na wodę, umywalkę z popiołem, aby oczyścić pióra. Wskazane jest sadzenie ptaszarni kulturowych ziół, zbóż, aby ptaki miały coś do dziobania podczas spaceru. Chodzenie jest pożądane, aby chronić wysokie ogrodzenie.
 • Aby ptaki mogły chorować rzadziej, konieczne jest zapobieganie chorobom na czas (szczepienie, zniszczenie pasożytów).

Jak nakarmić rasę kurczaków Adler

Pokarm dla kurcząt rasy Adler podaje się 4 razy dziennie.

Kurczaki rasy Adler rasy pastewnej dają 4 razy dziennie. Jeśli latem ptaki są wypuszczane codziennie na spacery, gdzie jest dużo świeżych warzyw, zbóż i robaków, które można złapać w ziemi, żywność można podawać 3 razy dziennie. Po raz pierwszy dają jedzenie o 6 rano (ziarno jest karmione o tej porze), ostatnia pasza jest o godzinie 22 (również dają ziarna), a mokra papka z zieleni, warzyw, roślin okopowych, premiksów i innych dodatków daje 1-2 razy dziennie. Pokarm podaje się mniej więcej w tym samym czasie, aby kurczaki przyzwyczaiły się do określonego harmonogramu.

To ważne! Jeśli karmisz kurczaki Adler 2-3 razy dziennie, jak ptaki w kierunku jaja, i nie pozwól im chodzić, ich waga prawdopodobnie będzie niska.

Przy intensywnym karmieniu 4 razy dziennie, prosty wzrost ptaka jest zapewniony dzięki prostym pokarmom, takim jak pasza zbożowa i warzywna lub 3-krotnemu karmieniu mieszanką paszową. Podczas tuczu warto dodać kukurydzę do diety (jeśli ptak nie jest karmiony mieszaną paszą).

Hodowla srebrzystej rasy Adler

Srebrne kurczaki Adlera całkowicie utraciły instynkt inkubacyjny. Z tego powodu nie mogą być naturalnie rozcieńczone. Inkubator jest wykorzystywany do uzyskania młodych zapasów. Aby jaja mogły zostać zapłodnione, powinno być 4-6 kur na 1 koguta.

Ciekawe! Jaja rasy srebrnej Adler mogą wylęgać inne rodzaje kurcząt, jeśli znajdziesz dobrą kurę.

Kurczaki są aktywne. Są silni, silni, przyjaźni, zazwyczaj trzymani w grupach. Na początku, w wylęgarni, gdzie są trzymane, temperatura jest ustawiona na + 29 ... + 31 ° C, ale każdego dnia stopniowo się zmniejsza, tak że o 2 tygodnie ptaki przyzwyczajają się do temperatury +22 stopni.

Kurczaki są silne, silne, przyjazne, zazwyczaj trzymane w grupach

Oświetlenie powinno być również pełne, ale jasne światło dla ptaków jest przeciwwskazane, zwiększa ich pobudliwość, a to prowadzi do kanibalizmu. Więc światło jest wyciszone. Pierwszego dnia nie wyłączają go całkowicie, a następnie wyłączają je na 15 minut dziennie, stopniowo zmniejszając czas światła dziennego. Około 2 tygodni ptaki powinny już przyzwyczaić się do 12-godzinnego zasięgu.

Pierwsze karmienie odbywa się natychmiast po wyschnięciu piskląt. Pierwszym posiłkiem jest posiekane jajko na twardo. Od 2 dni do diety można dodać posiekaną cebulę, twaróg, proso gotowane na parze. Suche rozdrobnione zboża podaje się dopiero od siódmego dnia życia. Pierwszego dnia kurczaki powinny jeść 8 razy dziennie, ale pod koniec tygodnia liczba karmienia zostanie zmniejszona do 5 dziennie. Pod koniec 2 tygodni powinni już przyzwyczaić się do 4-krotnego karmienia.

Woda w pijącym zmienia się tak często, jak to możliwe, jeśli używa się pijącego typu kubkowego. W pijaku brodawek sutkowych możesz zmienić wodę, gdy tylko się skończy. Jeśli chcesz, możesz dodać słaby wywar z pokrzywy lub witamin.

Opinie na temat rasy Adler Chickens silver

Srebrna rasa kurczaków Adler jest znana wielu rolnikom prywatnym. Opinie na ten temat są przedstawione poniżej.

 • Inna Egorova: „Mogę polecić srebrną rasę kurczaków Adler, gdy trzeba uzyskać mięso i jaja od drobiu. Jeśli jednak trzeba uzyskać duże ilości tylko określonego produktu, rasa nie będzie opłacalna, ponieważ ma średnie wartości. przez wiele lat. Uprawianie go jest przyjemnością, ponieważ ptaki są spokojne i piękne, ale biorą dużo jedzenia. Aby hodowla była opłacalna, trzeba spróbować wiele, opracowując pełnowartościową, ale niedrogą dietę. ”
 • Dora Titova: „Kurczaki Adlera nadają smakowite jajka! Może to karmienie - nie kupuję smakołyków, ale smak jest naprawdę niesamowity. Białko jest mocne po ugotowaniu, żółtko jest prawie pomarańczowe, delikatne, smakuje słodko. nie jest źle, ale brojlery są o wiele lepsze. I musisz wziąć pod uwagę, że będzie wystarczająco dużo mięsa tylko wtedy, gdy nakarmisz ptaka karmą, ponieważ mój kurczak nie rośnie na prostym jedzeniu - samce mają około 3,5 kg. ”
 • Yasha Pavlov: „Rozmnażamy tę rasę z naszą żoną razem z wokalnymi kurczętami Yurlova. Dobrze się dogadują, takie problemy, jak walki między kogutami lub kanibalizm nigdy nie zauważyły. Podobnie jak rasa Adlera, ptaki rosną szybko i prawie nie chorują, Po zauważeniu bólu wiele osób zostało zarażonych, ale leki, które przepisał weterynarz, szybko postawiły kurczaki na nogi, a teraz są aktywne i radosne, jak inne osoby ”.

Obejrzyj film: David Kwong: Two nerdy obsessions meet and it's magic (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send