Pszczelarstwo

Wylęgarnia przepiórek

Pin
Send
Share
Send
Send


Kiedy hodowla przepiórek jest niezbędna. Młode pisklęta, które wylęgły się z jaj, nie powinny być umieszczane na osobach dorosłych, ponieważ można je łatwo zgnieść. Aby przepiórki stawały się silniejsze, umieszcza się je w lęgach. W rzeczywistości jest to dom zaprojektowany specjalnie dla nowonarodzonych ptaków. Jaka jest broszka na przepiórki i jak ją wykonać samodzielnie, możesz się nauczyć z tego artykułu.

Co to jest wylęgarnia

Wylęgarnia przepiórek jest małym pomieszczeniem, miniaturowym kurnikiem, w którym rodzą się młode pisklęta. W nim przepiórki rosną do 3-4 tygodni, a następnie są przeszczepiane dorosłym osobnikom. Zadaniem hodowcy jest zapewnienie pisklętom najlepszych warunków do rozwoju i wzrostu w pierwszych tygodniach życia.

Ciekawe! Przepiórki w lęgach rosną szybko, jeśli się o nie troszczą. Pamiętaj jednak, że jest to nieśmiały ptak, zwłaszcza w młodym wieku. Więc bez powodu lepiej nie chodzić do lęgów.

Wylęgarnia przepiórek to mały pokój, miniaturowy dom zawierający młode pisklęta.

Zazwyczaj hodowca ma lampy podczerwieni do ogrzewania i oświetlenia. Ma również podajniki, pijące, czyli wszystko, aby przepiórki czuły się komfortowo. W lęgu pierwszego dnia życia ptaków temperatura utrzymuje się na poziomie + 35 ... + 37 stopni. Potem zaczyna się stopniowo zmniejszać. W wieku 10 dni w lęgu nie powinno być więcej niż +30, a w wieku 20 dni - około +22 stopni Celsjusza, jak w przepiórczym domu w przepiórkach dla dorosłych.

Co powinno być wylęgarnią

Przeczytaj także te artykuły.
 • Biały nalot na jagody agrestu
 • Kapusta włoska - rośnie i pielęgnuje
 • Kiedy sadzić squash na sadzonki
 • Dlaczego nie kwitną fiołki

Zanim sam kupisz lub zbudujesz wylęgarnię, musisz dowiedzieć się, jakie cechy powinien mieć.

 • Wylęgarnia powinna być wygodna dla ptaków i do czyszczenia.
 • Konstrukcja jest trwała, niezawodna i bezpieczna.
 • Lepiej jest wziąć materiał do produkcji środowiska, aby nie emitować szkodliwych toksyn, niebezpiecznych substancji do powietrza.
 • Powinien być źródłem ciepła i światła (najczęściej pobierana lampa na podczerwień).

  Wylęgarnia musi mieć źródło ciepła i światła.

 • Podajniki są umieszczane według liczby osób. Są tak ułożone, że ptaki nie mogą szybko rozmazywać żywności. Jeśli chodzi o pijących, wskazane jest użycie opcji smoczka.
 • Automatyczny termostat jest zalecanym dodatkiem, aby wygodnie regulować temperaturę.

Materiały do ​​produkcji wylęgarni

Zanim zaczniesz tworzyć wylęgarnię, musisz zastanowić się, jaki materiał wybrać. Zaleca się zrobienie wylęgarni na przepiórki nie jednorazowe, ale wielokrotnego użytku. Oszczędza to dużo czasu, ponieważ będzie często używane. Materiały powinny więc być trwałe.

 • Arkusz lub płyta ze sklejki o grubości do 3 cm jest wariantem materiału na podstawę wyrzutni. Można również użyć płyty wiórowej, ale ten projekt nie będzie tak niezawodny.
Ważne! Przed użyciem drzewo należy poddać działaniu środka antyseptycznego.
 • Inną wersją materiału podstawowego jest poliwęglan. Jest higieniczny, prosty, łatwy do czyszczenia, ale nie pozwala na przechodzenie powietrza, więc nawet jeśli jest wentylowany z wylęgarni, ptaki nie będą tam wygodne.

  Materiały do ​​produkcji wylęgarni

 • Siatka lub szkło - używane do ściany przedniej. Jeśli siatka jest zrobiona, komórki muszą być 5x5 mm, jeśli szkło jest, to musi być przezroczyste, aby można było oglądać przepiórki.
 • Zbieranie śmieci jest ważną częścią wylęgarni. Zwykle jest wykonana z ocynkowanego żelaza. Ten materiał jest trwały, nie koroduje, nie pochłania zapachów i po prostu go myje.
 • Do ogrzewania i oświetlenia wymagana jest lampa na podczerwień.
 • Termostat jest opcjonalnym, ale pożądanym elementem wylęgarni. Musi być podłączony do lamp iw razie potrzeby wyregulować ogrzewanie.

Narzędzia do tworzenia wylęgarni

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Dżem malinowy
 • Mandarin Duck
 • Omshanik dla pszczół
 • Schefflera - opieka i reprodukcja

Z narzędzi do tworzenia przepiórki przepiórczej możesz potrzebować:

 • śrubokręt;
 • szczypce;
 • zobaczył;
 • taśma miernicza;

  Narzędzia do tworzenia wylęgarni

 • wkręty samogwintujące;
 • klamki do drzwi, zawiasy;
 • narożniki;
 • papier ścierny;
 • ołówek.
Ważne! Aby pojemnik na przepiórki okazał się odpowiedni, należy sprawdzić wszystkie wymiary i wykonać oznaczenia ołówkiem do precyzyjnych cięć lub, na przykład, instalacji piór.

Jak zrobić wylęgarnię na przepiórki własnymi rękami

Wykonanie wylęgarni na przepiórki może być różnymi metodami. Rozmiar miniaturowego domu może być bardzo różny i zależy od potrzeb hodowcy. Przedstawiony poniżej rysunek przepiórki przepiórki jest trójpiętrową wersją pojemnika. Zalecany do dużych gospodarstw.

Ale jeśli rolnik zajmuje się wyłącznie hodowlą przepiórek, z tak dużego wylęgarni nie będzie korzystać. Jak więc zrobić pojemnik o wymiarach 70x50x50 cm własnymi rękami?

Rysowanie pojemnika na przepiórki to zrób to sam

 1. Najpierw potrzebujesz piły do ​​cięcia detali z drewna lub sklejki. Warunek: 2 ściany o wymiarach 48x50 cm; sufit, dolna część i tylna ściana o wymiarach 50x70 cm każdy; drzwi (ramy z otworami na siatkę lub szkło) - 40x35 mm (2 szt.).
 2. W dachu wycięto otwór na lampę podczerwieni. Dziura nie jest dokładnie w środku, ale bliżej jednej lub drugiej strony.
 3. Dach, spód i boki pojemnika są połączone metalowymi kątami i śrubami.
 4. Z siatki wycina się 2 arkusze wielkości otworów w ramach drzwi. Muszą być przyklejone lub przybite, zszywacz konstrukcyjny z tyłu ramy. Jedna siatka na jednej ramce. Tak więc okazuje się, że ma dwoje drzwi.
Ciekawe! Jeśli nie ma praktyki do robienia lejka, lepiej jest zrobić szorstki rysunek przed rozpoczęciem pracy.
 1. Podłoga na przepiórki wykonana jest z półek i drobnej siatki. Najpierw trzeba wyciąć 2 szyny o długości 48 cm i - 66 cm, które są złożone w 2 prostokątne ramy. Następnie konieczne jest zmierzenie i wycięcie drobnej siatki. Jego rozmiar powinien być taki jak ten. Pozostaje tylko zabezpieczyć siatkę między dwiema ramami na zasadzie „kanapki” - „ramy-siatki-ramy” i zabezpieczyć śrubami.
 2. Za pomocą zawiasów drzwi są montowane w pojemniku, przymocowane do ścian bocznych. Musi być również przymocowany do klamki drzwi.
 3. W dolnej granicy drzwi (pod drzwiami) miesza się listwę o szerokości do 5 cm, w pojemniku umieszcza się siatkową podłogę, która jest przymocowana do tej przedniej ściany, czyli 3-5 cm od dna pojemnika.
 4. Pod podłogą z siatki znajduje się miejsce - jest to miejsce na przesuwaną tacę. Taca wykonana jest ze stali ocynkowanej, takiej samej wielkości jak podłoga z siatki na przepiórki. Blachę stalową można wykorzystać do ubicia cienkiej sklejki lub po prostu przymocować drewniane listwy z boku, aby zrobić cienką patelnię. Drewniana deska z uchwytami jest przymocowana do przedniej ściany tej palety (tak, że wygodnie jest ją wypchnąć), a paleta jest umieszczona na miejscu.

  Tymczasowo rolą hodowcy może być proste pudełko kartonowe z otworami do wentylacji i ogrzewania.

 5. Wylęgarnia jest prawie gotowa, teraz musisz przymocować zawór do drzwi, aby pisklęta nie wyskoczyły z niego, nie podłączały lampy do termostatu i sprawdzały ich pracę. Wszystkie przewody są wyprowadzane do ptaków, nie dziobią!
 6. W wylęgarni zainstalowane są miski i podajniki. Wszystko jest możliwe, aby skolonizować pisklęta.
Ważne! Po zmontowaniu przepiórki przepiórczej i wprowadzeniu wszystkich szczegółów, musisz przejść przez wszystkie ściany, rogi, nacięcia papierem ściernym. W ten sposób projekt stanie się bardziej bezpieczny. Musisz także sprawdzić, czy nie ma ostrych szczegółów.

Porady dla hodowców

Używanie wylęgarni nie jest trudne, ale poniżej przedstawiono zalecenia, aby uniknąć błędów.

 • Przepiórka zaludnia się w lęgu nie wcześniej niż 6 godzin po urodzeniu. W tym czasie powinni już wyschnąć i przyzwyczaić się do nowego środowiska.
 • Młode przepiórki muszą być stale monitorowane. Jeśli zachowują się dziwnie, zgubią pióro, zamarzną, to musisz się upewnić, że nie ma przeciągów, podnieść temperaturę i, jeśli to konieczne, wezwać lekarza weterynarii.
Ważne! Jeśli młody wzrost traci pióra, oznacza to, że w pojemniku wylęgają się przeciągi. W przypadku piskląt jest to niebezpieczne, więc musisz natychmiast rozwiązać problem.
 • Broder jest codziennie sprzątany. Jest to konieczne, aby zmniejszyć ryzyko infekcji, wirusów, niebezpiecznych bakterii w lęgu, co może wywołać epidemię.
 • Tymczasowo rolą hodowcy może być proste pudełko kartonowe z otworami do wentylacji. Powyżej znajduje się lampa podczerwieni do ogrzewania. Ale taki jednorazowy pojemnik nie jest stale zalecany, ponieważ pisklęta w nim będą niewygodne. Ptaki trzymane są w nim do czasu zbudowania ich pierwszego miniaturowego domu.

Jak widać, wylęgarnia przepiórek jest koniecznością, jeśli hodowcy hodują drób. W razie potrzeby można go kupić, ale koszt takich lęgów jest znaczny, a jakość nie zawsze spełnia oczekiwania. Dlatego, jeśli masz czas, materiały i pragnienia, możesz samodzielnie stworzyć przepiórki na przepiórki, które będą służyć w domu przez wiele lat.

Pin
Send
Share
Send
Send