Pszczelarstwo

Rasa Rhode Island

Pin
Send
Share
Send
Send


Kurczaki Rhode Island to rasa hodowana przez amerykańskich hodowców. Początkowo miał kierunek jajeczny, ale później zaczął być hodowany jako ozdobny ptak. Do tej pory kurczęta tego gatunku zmniejszyły produktywność, ale nie straciły swojej popularności. Przy odpowiedniej pielęgnacji, karmieniu ptaki te cieszą się nie tylko wysoką produkcją jaj, ale także przyjemnym smakiem mięsa.

Historia rasy

Hodowla kurcząt Rhode Island rozpoczęła się w 1830 roku w wiosce Adamsville, w pobliżu miasta Little Compton. Aby uzyskać nowy rodzaj mięsa, wykorzystano samice: Brown Leggornov, Viandotov, Palevy Kohinkhinov, Cornish. Producent wybrał czarnego i czerwonego koguta malajskiego, pochodzącego z Anglii.

Przedstawiciele tego gatunku zostali sprowadzeni do Rosji dopiero w 1926 roku.

Rasa ta nosiła pierwotnie nazwę Red Rhode Island, w 1880 r. Nathaniel Aldrich, hodowca drobiu z Massachusetts, zaproponował inną nazwę, Golf Buff, często określany także jako Chicken Tripp i Chicken John Macomber. Ale w 1895 roku na wystawie te kurczaki zostały przedstawione pod nazwą „Rhode Island Red”.

Oficjalnie rasa została uznana w 1905 roku. Potem przyjechali do Europy i szybko rozprzestrzenili się do różnych krajów. W tamtych czasach Rhode Island była najlepszą rasą uniwersalną. Przedstawiciele tego gatunku zostali sprowadzeni do Rosji dopiero w 1926 roku.

Rhode Island

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze wczesne odmiany ogórka
 • Floks aloesowy
 • Jak podlewać winogrona
 • Brzoskwinia Kijów wcześnie

Kurczaki z rodzaju Wyspa mają prostokątne ciało. Waga dorosłego koguta może dochodzić do 4 kg, a kur - 3 kg, jednak najczęściej mężczyźni ważą około 2,5 kg, a samice 500 g mniej. Tył jest równy, klatka piersiowa jest wypukła, żołądek jest obszerny. Skrzydła są małe, przyciśnięte do ciała. Nogi są długie, żółte. Ogon koguta jest krótki, ale bujny, położony pod kątem. Kositsy krótki. Ogon kur jest mały i stoi prawie pionowo.

Szyja jest średniej długości, oczy są czerwono-brązowe, twarz, płatki uszne i kolczyki są czerwone.

Ważne! Kurczaki Rhode Island nie lubią się podkochiwać. Potrzebują dużego kurnika i klatki na świeżym powietrzu.

Szyja jest średniej długości. Głowa jest mała, grzebień jest pojedynczy, czerwony, ale czasami łapie się osobniki z różowymi przegrzebkami. Oczy są czerwonobrązowe. Bill jest żółto-brązowy, średniej długości. Twarz, płatki uszu i kolczyki - czerwone.

Kurczęta Rhode Island zawdzięczają swoje piękne, gęste upierzenie malajskiemu przodkowi. Piórko czerwono-brązowe, ciemne. Są też osoby o jaśniejszym kolorze, a nawet osoby beżowe.

Skuteczność kurcząt Rhode Island

Charakterystyka kurcząt Rhode Island ma zarówno zalety, jak i wady, które są ważne do zbadania przed uzyskaniem rasy.

 • Kury nioski jaja - 160-170 sztuk / rok. Stary typ kurczaków Rhode Island, który dziś nie jest zbyt popularny, produkuje 200-300 jaj rocznie.

  Kury nioski - 160-170 sztuk rocznie

 • Masa jaj wynosi 50-65 g, skorupa jest trwała, w kolorze brązowym.
 • Korzystne jest hodowanie kurczaków i kogutów na mięso. Mięso rasy jest smaczne, soczyste.
 • Właściwości matczyne są słabo rozwinięte, więc lepiej hodować rasę w inkubatorze.
 • Wykluwalność młodych zwierząt w inkubatorze wynosi 75%.
Co ciekawe, podczas przekraczania rasy Rhode Island z Kurinsky Anniversary Chicken, smak i jakość mięsa jest znacznie zwiększona.

Gatunki Rhode Island

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Motyl Królik Rasy
 • Zawartość perliczek w domu
 • Pokusa odmiany truskawek
 • Odmiana winogronowa Augustine

Oprócz głównych gatunków występują jeszcze 2 gatunki - Biała Rhode Island i Dwarf.

 1. Białe kury Rhode Island

Zdjęcie białych palaczy Rhode Island

Rasa ta została wyhodowana na tym samym obszarze co czerwony ptak, ale jej wybór rozpoczął się dopiero w 1888 roku. Zarejestrowane gatunki w 1922 roku. Te kurczaki są uważane za zupełnie inną rasę, ale osobniki są bardzo podobne. W większości różnią się tylko wyglądem - są białe. Ich wydajność jest taka sama.

 1. Krasnoludki

Zdjęcie Dwarf Smoker Rhode Island

Krasnoludy są czerwone i białe. Zostały wyhodowane w Niemczech i mają podobne cechy jak Red Rhode Island. Waga samic - 0,8-1 kg, samca - 1,2 kg. W ciągu roku kurczaki dają 120 jaj, ważąc średnio 40 g.

Konserwacja i opieka

Tylko zewnętrzna metoda trzymania jest stosowana przy hodowli ptaków Rhode Island. Dla życia komórkowego tych ptaków nie są przystosowane. Jednocześnie musisz dbać o rasę, aby uzyskać z niej maksymalną wydajność.

 • W domu, okonie są ustanowione dla wszystkich osób. Upewnij się, że robisz i gniazdujesz dla kobiet. Na jedno gniazdo przypada 3-4 kurczaki.
 • Ściółka jest wytwarzana z siana, słomy (posiekanej) lub trocin. Co 2-3 miesiące musisz to zmienić. Od czasu do czasu nie przeszkadza.
 • Okna są wykonane w kurniku i zapewnione jest również oświetlenie. Zimą będzie potrzebna do zwiększenia godzin dziennych.
 • Ptaki wytrzymują zimno do -10 stopni Celsjusza. Jednocześnie w domu powinno być co najmniej 15 stopni w zimie, w przeciwnym razie ptaki będą chore.

  Tylko zewnętrzna metoda trzymania jest stosowana przy hodowli ptaków Rhode Island.

 • Aby ptaki mogły wyczyścić pióra, w kurniku umieszcza się umywalkę z piaskiem i popiołem.
 • Woliera do chodzenia odbywa się koniecznie. Rhode Island nie tylko bardzo lubi chodzić, ale może również zdobyć własne jedzenie, więc codzienne spacery znacznie obniżą koszty paszy. Na platformie do chodzenia po schronisku przed złą pogodą ląduje zboże i pola uprawne. W chodzeniu ptaki mogą być uwalniane nie tylko w ciepłym sezonie, ale także zimą, jeśli temperatura na zewnątrz nie jest niższa niż -10 stopni.
Ważne: woliera jest ogrodzona wysokim płotem, aby kurczaki nie odleciały.

Jak karmić kurczaki z Rhode Island

Dorosłe kurczaki Rhode Island mogą być karmione jako mieszanki zbożowe, miksery zielone i warzywne oraz pasze. Z warzyw i roślin okopowych ptaki te mogą otrzymać ziemniaki, buraki, marchew, dynie, cukinię, ogórki, kapustę. Zielone liście żywią się roślinami uprawnymi, piórami cebulowymi, przydatnymi ziołami (mniszek lekarski, lucerna, koniczyna, pokrzywa i tym podobne). Koty, owies i jęczmień oraz nasiona słonecznika są regularnie mieszane u osobników do karmienia.

W zimie przydatne jest dodawanie premiksów do karmienia.

W zimie przydatne jest dodawanie premiksów do żywności, ale oprócz tych ptaków ważne jest spożywanie niewielkich ilości kredy, mączki kostnej, mączki słonecznikowej, śruty sojowej. W osobnym pojemniku do kurnika wlewa się pokruszoną skorupę ze żwirem.

Ważne! Kurczaki Rhode Island uwielbiają jeść świeże warzywa. Jeśli pozwolisz im chodzić po miejscu, mogą dosłownie zniszczyć wszystkie uprawy ogrodowe!

Kurczęta powinny zawsze mieć nieograniczony dostęp do czystej, świeżej wody, zwłaszcza jeśli są karmione paszą.

Hodowla kurcząt

Aby kurczaki Rhode Island mogły produkować wysokiej jakości zapłodnione jaja, na koguta powinno przypadać 10-12 samic. Kurczaki nie lubią siedzieć na jajkach. Tylko 50% kurcząt wyróżnia się troską i cierpliwością przy wykluciu jaj. Z tego powodu inkubator jest najczęściej używany do hodowli.

Jeden kogut powinien mieć 10-12 kurczaków

Jajka do inkubacji są wybierane bez wad, a nawet całe, tej samej wielkości. Przed ich ułożeniem pożądane jest sprawdzenie ovoskopu. Temperatura w inkubatorze jest ustawiona na 37,6 stopni. Po urodzeniu, już w wieku jednego dnia, kobiety i mężczyźni mogą być odróżnieni - dziewczyny mają plamkę na głowach.

Kurczęta od urodzenia dają 3-5 dni gotowanego posiekanego jajka, zieleni, twarogu, miękkich, gotowanych na parze kaszek. Od tygodnia możesz przenosić kurczaki Rhode Island na karmę startową. Podczas picia w młodych stadach woda zmienia się tak często, jak to możliwe, aby nie zostały zakażone przez źle potraktowane płyny!

Ważne! Mężczyźni powinni spożywać więcej kalorii, ale wysokokaloryczne jedzenie dla kobiet jest przeciwwskazane w dużych ilościach, w przeciwnym razie rozwija się otyłość, co niekorzystnie wpływa na produkcję jaj, zdrowie i jakość mięsa.

Najczęściej używany do inkubatora hodowlanego

Rhode Island Chicken Breed Recenzje

Rasy Rhode Island hodowane w różnych krajach na całym świecie. Ale jaka jest opinia tych ptaków wśród rolników?

 • Taisiya Voinich: „To jest pierwsza rasa kurczaków, które hodowałem. Samice wspaniale się pospieszyły, dały duże, brązowe jaja. Mięso dobrze smakuje, ale jeśli kurczaki zabijają po 3 latach, mięso staje się surowe. oraz kobiety o dobrym, dobrodusznym usposobieniu, ale teraz nie rozmnażam ich, ponieważ kurczaki Kuchinskiego są bardziej produktywne. ”
 • Dmitrij Ukhov: „Rhode Island to bardzo piękna i produktywna rasa kurczaków. Ptaki są dobroduszne, łatwe w pielęgnacji. Moja żona naprawdę lubi ich wygląd, a dla mnie ich najlepszą jakością jest umiarkowana produkcja jaj. Ponadto, dobrze inkubują się w inkubatorze. Gorąco polecam rasę dla początkujących rolników i hodowców drobiu z doświadczeniem. ”
 • Wiktor Alashkin: „Rasa kurczaków Rhode Island hodowała się przez wiele lat, ale potem zmęczyło ich kolor, a sąsiedzi doradzali bardziej produktywne kurczaki Kuchinok i Adler. Teraz mam trzy rasy w moim kurniku. Mogę powiedzieć jedno o Rhode Island - mają bardzo smaczne jajka i są bezpretensjonalni w karmieniu, więc opłaca się je hodować w małych ilościach. ”

Obejrzyj film: Gaini din rasa Rhode Island (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send