Pszczelarstwo

Inkubator jaj przepiórczych

Pin
Send
Share
Send
Send


Na całym świecie jaja i mięso przepiórki są cenione za wysoką wartość odżywczą i obfite składniki odżywcze. Ptak ten jest dość łatwy w uprawie, ale najczęściej za pośrednictwem inkubatora hoduje się go w domu. Inkubator przepiórek można kupić, wybierając typ odpowiedni do konkretnych potrzeb. Doświadczeni rolnicy często wytwarzają inkubatory własnymi rękami, ponieważ nie jest to trudne, a jakość urządzenia nie jest gorsza niż zakupionego.

Typy inkubatorów

Inkubator jaj przepiórczych to szczelne pudełko z materiałami izolacyjnymi wewnątrz, wentylacją, ogrzewaniem i przegródką na składane jaja. Urządzenia do inkubacji jaj mogą się różnić w zależności od cech, funkcji.

Zdjęcie noworodka przepiórki w inkubatorze

 • Są inkubatory z ręcznym obracaniem jajek i automatyczne.
 • Tryb pracy w niektórych strukturach podczas inkubacji jest stale korygowany ręcznie, a także są w pełni zautomatyzowane modele, w których wszystkie niezbędne parametry są ustawione z góry, po ułożeniu jaj.
 • W sprzedaży są modele z dodatkową baterią i bez niej.
 • Inkubatory różnią się także wielkością, liczbą składanych jaj, pojemnością, ceną i wieloma innymi wskaźnikami.
Ważne! Eksperci zalecają natychmiastowy zakup nie drogiego modelu inkubatora, ale prostego. Dzięki temu można zapoznać się z funkcjami urządzenia, a następnie szybko zastosować do pracy z innymi, bardziej profesjonalnymi wersjami.

Najlepsze modele dla inkubatorów przepiórczych

Przeczytaj także te artykuły.
 • Pyłek pszczeli
 • Co karmić jagnięta?
 • Bougainvillea - odmiany, pielęgnacja, hodowla
 • Jak sadzić wiosenne sadzonki agrestu

Wśród bogatej oferty inkubatorów przepiórczych warto wyróżnić tylko kilka najpopularniejszych modeli.

Inkubator do zdjęć przepiórki „Lay-36-EA nn37”

 • „Warstwa-36-EA n / n37” - urządzenie na 36 jaj, moc 36 watów. Wymiary - 670x340x310 mm. Temperatura wewnątrz urządzenia jest regulowana w zakresie + 33 ... + 45 ° C. Inkubator ma automatyczną rotację jaj, cyfrowy termometr, diodę świetlną i okienko do oglądania. Główną wadą jest brak elektronicznego regulatora wilgotności, tacek na wodę, a siatka na jajka jest kupowana oddzielnie. Koszt - 3600 rubli.

  Inkubator zdjęć do przepiórek „BLITZ 48”

 • „BLITZ 48” - urządzenie na 130 jaj o pojemności 50 watów. Wymiary - 530x350x310 mm. Temperatura wewnątrz jest regulowana w zakresie 30 ... 40 ° C Urządzenie posiada automatyczną rotację jaj, dwie tace z wodą, wentylator, alarm dźwiękowy, regulator wilgotności. Korpus wykonany jest z trwałego materiału. Ponadto istnieje wbudowana bateria. Ale taca na jaja musi być zakupiona oddzielnie. Koszt - 8990 rubli.
Ważne! Zdobądź lepsze inkubatory domowe. Łatwiej jest kupować części od nich osobno lub w firmie, w której ten model jest produkowany, co znacznie ułatwia naprawę urządzenia.

Inkubator zdjęć do przepiórek „BLITZ 120”

 • „Blitz 120” - inkubator na 330 jaj przepiórczych o pojemności 140 watów. Wymiary - 700x350x350 mm. Temperatura - 30 ... 40 ° C Urządzenie wykonane jest z wytrzymałej obudowy, posiada automatyczny obrót tacy. W zestawie znajdują się 4 tace na wodę, wentylator, baterię. Istnieje również system alarmów, wyświetlania i programowania. Koszt - 17990 rubli. Tacki na jajka kupuje się oddzielnie.

  Inkubator fotograficzny do przepiórek „TGB-140 AR BIO”

 • „TGB-140 AR BIO” - urządzenie na 200 jaj, 118 watów. Wymiary - 600 x 600 x 600 mm. Temperatura jest regulowana w granicach 36 ... 39 ° C Urządzenie posiada automatyczną rotację jaj, dwie siatki na jajka, kontrolę wilgotności, trzy wentylatory i cyfrowy termostat. Koszt - 15700 rubli.

Inkubator przepiórek to zrób sam

Tworzenie inkubatora na przepiórki własnymi rękami w domu nie jest trudne. Aby to zrobić, możesz użyć różnych materiałów, od starej lodówki po karton lub drewniane pudełko. Najważniejsze jest to, że materiały są trwałe, niezawodne, w przeciwnym razie urządzenie nie przetrwa długo.

 • Drewniany inkubator

W tym przykładzie wykonania musisz znaleźć małe pudełko wykonane z drewna. Lepiej nie brać sklejki ani płyty wiórowej, ponieważ podczas podgrzewania uwalniają szkodliwe żywice, które są niebezpieczne dla ludzi, zwierząt i ptaków, w tym. Potrzebne będą również arkusze piankowe, siatka do jaj, żarówki.

Wewnątrz pudełka wykonane są z arkuszy izolacyjnych z pianki. Jeśli jest niewielka, arkusze pianki można umieścić nie wewnątrz, ale na zewnątrz. Płaszcza piana tylko ściany pudełka. W dolnej części drewnianej skrzynki wywiercone są otwory do wentylacji o średnicy 1 cm, wystarczy wykonać do 5 takich otworów. W pokrywie wycięto okienko do oglądania. Szkło jest włożone do niego, aby wygodnie było patrzeć na jaja przez niego.

Inkubator schematu na przepiórki z drewnianego pudełka

Na przeciwległych ścianach pudełka, bliżej górnej pokrywy, zamontowane gniazda do żarówek. Wysyłają. Żarówki są pożądane, aby wypróbować natychmiast. Jeśli pudełko jest duże, lampy są instalowane w 4 rogach, jeśli są małe, wtedy wystarczą dwie żarówki na przeciwległych ścianach. Żarówki inkubatorowe pobierają po 15 watów.

Na wysokości 10 cm od dołu pudełka ustawiona jest taca - siatka, na której można łatwo umieścić jajka bez upadku. Ważne jest, aby upewnić się, że taca znajduje się w odległości 15-20 cm od lamp!

Wszystko, projekt jest gotowy. Wewnątrz należy umieścić higrometr i termometr do pomiaru wilgotności i temperatury. Jeśli jest za gorąco, inkubator jest napowietrzony, jeśli jest zimny, zamknij. Wilgotność zwiększa się przez rozpylanie jaj. Alternatywnie, możesz na dole pudełka, pod jajkami umieścić spodek z wodą.

Ważne! Aby zmierzyć temperaturę w domowym inkubatorze, użyj prostego termometru medycznego. Jest on umieszczony obok jajek, ale tak, aby samo urządzenie nie dotykało jaj, a po 5 minutach można sprawdzić wskaźniki.
 • Inkubator przepiórek z wiadra

Ten typ inkubatora nadaje się do układania niewielkiej liczby jaj. Potrzebne będzie plastikowe wiadro, wiertło, pokrywa do wiadra, żarówka, siatka do umieszczania jaj.

Schemat małego inkubatora przepiórek z wiadra

Przez pokrywę wiadra przecina się okno. Powinien mieć taki rozmiar, aby pasowała do niego lampa. Lampa jest zainstalowana w tym oknie, aby nie zachwiała się i nie upadła. Siatka na jajka jest zamontowana na środku wiadra. Można go umieścić na przykład na domowej roboty drewnianej lub plastikowej ramie z pianki.

W odległości 7-8 cm od dna wiadra wierci się kilka otworów o średnicy 1 cm, aby zwiększyć wilgotność w wiadrze, część wody wlewa się na dno. Teraz możesz położyć jajka na siatce, włączyć lampę i od czasu do czasu sprawdzać temperaturę, wilgotność w wiadrze, aby jajka nie były zbyt gorące i zimne.

 • Inkubator z lodówki

Ten typ inkubatora nadaje się do hodowli ptaków w dużych ilościach w domu. Użyj starej, niepotrzebnej lodówki. Potrzebne będą również 3 tace na jajka, termostat, wentylator, 6 żarówek (po 100 W każda), taca na wodę i wiertarka.

Schemat i inkubator oraz przepiórka z lodówki

Zamrażarka jest najpierw demontowana, jeśli jest dostępna. W pokrywie i na dole lodówki wywiercone są 4 otwory do wentylacji o średnicy 1 cm .W górnej części lodówki zamontowany jest wentylator. Na górnej pokrywie umieszczony jest termostat. Na ścianach bocznych zainstalowane są żarówki. Na nich powinny być 4 szt., A poniżej - 2 szt. Muszą się połączyć, sprawdzić, podłączyć do termostatu.

Wewnątrz lodówki wisiały czujniki wilgotności, temperatury. W lodówce zamiast półek włóż tace na jajka. Na dole lodówki ustaw tacę z wodą. W razie potrzeby okienko do oglądania jest wykonane w drzwiach lodówki i jest zamknięte szkłem. Jeśli lodówka jest przepalona, ​​można ją schować w środku z pianką.

Jak wyświetlać przepiórki w inkubatorze w domu

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jak dbać o winogrona?
 • Przepiórka Faraon
 • Ile dni kurczaki inkubują jaja?
 • Opis rasy Przepiórka mandżurska

W domu przynieść przepiórki nie jest trudne. Inkubator może być używany zakupiony lub wykonany ręcznie. Jaja przepiórcze rozwijają się w inkubatorze przez 17 dni. Przed dławieniem się w inkubatorze przeprowadzane są procedury przygotowawcze - przygotowywanie jaj, czyszczenie inkubatora. Do inkubacji pobiera się całe, średniej wielkości jaja. Muszą być świeże, bez wad. Przed użyciem wskazane jest sprawdzenie ich za pomocą ovoscope, aby upewnić się, że są zapłodnione.

Jajka są układane w inkubatorze i oznakowane markerem po jednej stronie - jest to wskazówka, dzięki czemu jasne jest, w jaki sposób je obrócić w trakcie inkubacji. Po włączeniu inkubatora pierwsze 2 dni w ogóle nie dotykają jaj. Temperatura wewnątrz jest utrzymywana w przybliżeniu w + 37 ... + 38 ° C Wilgotność optymalna dla młodych zwierząt hodowlanych - 60-70%.

Od 3 do 15 dni jaja ciągle się obracają - co 2 godziny. Ma to na celu zapewnienie, że embrion nie przyklei się do skorupy. 2 dni przed wykluciem piskląt konieczne jest zwiększenie wilgotności powietrza do 90%. Jest bardzo łatwy do wykonania - od czasu do czasu jajka są po prostu spryskiwane wodą. Po urodzeniu piskląt są trzymane w inkubatorze na kolejny dzień lub natychmiast przenoszone do wylęgarni. W lęgu ważne jest utrzymanie temperatury około + 38 ° C pierwszego dnia życia piskląt, a następnie szybko przyzwyczajają się do środowiska i stają się mobilne.

Pin
Send
Share
Send
Send