Pszczelarstwo

Rasa kurcząt High Line

Pin
Send
Share
Send
Send


Kurczaki High Line - Cross, pochodzący z Ameryki. Został uzyskany podczas prac hodowlanych amerykańskich naukowców w Hy-Line International. Celem hodowców w hodowli nowego cross-country było uzyskanie rasy jaja, bezpretensjonalnej w opiece i żywieniu. Hodowcy przywieźli kilka odmian, które są połączone w hodowlę w 2 krzyże - biały i brązowy.

Opis kurcząt wysokiej linii

Kurczaki High Line różnią się niewielkim rozmiarem i smukłą sylwetką. Kura rocznie waży 1,5-1,8 kg, kogut waży 1,8-2,5 kg. Ciało jest trójkątne, z klatką piersiową wybrzuszoną do przodu. Z tyłu widoczne jest ugięcie, które jest łatwiejsze do zauważenia u kurcząt niż u kogucików. Nogi są żółtawe, średniej długości. Szyja jest dość długa, głowa jest mała. Grzebień jest szkarłatny, mięsisty, duży. Oczy są zawsze pomarańczowe, wyraziste. Bill jest żółty, silny.

Upierzenie w zależności od krzyża może być inne. Kury High Line Brązowy brązowy z różnymi odcieniami. Białe kury mają białe upierzenie, jednolite. Pióra zawsze dopasowują się do ciała, raczej miękkie w dotyku.

Kurczaki High Line różnią się niewielkim rozmiarem i smukłą sylwetką

Ważne! Cross High-Line ma usposobienie pokojowe. Jednostki nie walczą, więc można je podłączyć do innych rodzajów drobiu.

Dziś rasa jest bardzo popularna w Ameryce Południowej i Europie Zachodniej, w niewielkiej liczbie osobniki występują również w gospodarstwach w Indiach, Chinach i USA. Ptaki są spokojne, łatwo wchodzą w kontakt, nie boją się nowych ludzi, zwierząt, ptaków.

Charakterystyka kurcząt High Line

Przeczytaj także te artykuły.
 • Karmienie sadzonek pieprzem
 • Odmiany ogórków ogórkowych
 • Sekator do przeszczepów
 • Mączka rybna dla kurcząt i zwierząt

Kurczęta rasy High-Line należą do kierunku jajka. To znacznie wpłynęło na ich cechy. Krzyże Biały i Brązowy mają niemal identyczne cechy. Najpierw musisz opisać cechy kurcząt High Line White.

 • Kura po 18 tygodniach waży około 1,3 kg. W piątym miesiącu życia masa osobników sięga 1,65–1,75 kg.
 • Dzienne spożycie paszy na głowę wynosi średnio 102 g.
 • Po osiągnięciu wieku reprodukcyjnego ptak może produkować do 250 jaj rocznie, ale to dopiero pierwszy raz. Od około roku jego wydajność wzrasta do 350 jaj / rok.
 • Jaja 60-65 g, z białą skorupą.
 • Wskaźnik przeżycia młodych i dorosłych ptaków wynosi 93-96%.

A teraz warto zastanowić się nad cechami High Line Brown Cross.

Od około roku wydajność kur wzrasta do 350 jaj rocznie.

 • W 18 tygodniu życia warstwa waży 1,5 kg. Około 50 tygodni ptaki ważą około 2,25 kg.
 • Dzienne spożycie paszy - 115 g / głowę.
 • Do 60 tygodni samice produkują 240 jaj, ale po 80 tygodniach rośnie do 340 jaj / rok.
 • Jajka 60-65 gz brązowymi muszlami.
 • Wskaźnik przeżywalności młodych i dorosłych ptaków wynosi 94–98%.
Ważne! Do nowych warunków zatrzymania, karmienia, szybkich funkcji klimatycznych Kurczaka.

Ponadto następujące cechy są charakterystyczne dla obu krzyży.

 • Wiek reprodukcyjny dochodzi do 4-5 miesięcy życia.
 • Krzyż jest bardzo odporny na choroby.
 • Okres nieśności może trwać dłużej niż 80 tygodni.
 • Brak instynktu macierzyńskiego.

Cechy konserwacji i opieki

Właściwa hodowla drobiu może znacznie poprawić wydajność.

Temperatura w pomieszczeniu przez cały rok powinna się wahać od + 12 ... + 25 stopni Celsjusza

 • Temperatura w pomieszczeniu przez cały rok powinna się wahać od + 12 ... + 25 stopni Celsjusza. Wilgotność, przeciągi nie powinny być.
 • Kilka okien jest wykonywanych w pomieszczeniach, dzięki czemu jest jasne w ciągu dnia. A wieczorem, w nocy, pożądane jest wyposażenie żarówki. Światło nie powinno być jasne. W przypadku dodatkowego oświetlenia zimą, gdy dzień jest bardzo krótki, ptaki będą mogły lepiej jeździć.
 • Na podłodze kurnika leżą trociny lub słoma. Musisz ją zmieniać co 2 miesiące i włączać co tydzień.
To ważne, aby karmić kurczaki High-Line 3 razy dziennie. Kilka razy w tygodniu karmione są gotowane i świeże warzywa korzeniowe.
 • Grzędy osiadają na wysokości 40-60 cm od podłogi. Muszą być tak zamocowane, aby bieguny nie pękały i nie wirowały.
 • Dla 3-4 kobiet wystarczy jedno gniazdo. Gniazdo jest wykonane tak, aby kura mogła wygodnie w nim usiąść.
 • Chodzenie jest obszerne, pożądane jest sadzenie w nim uprawianych ziół, aby kurczaki mogły się dziobać. Ponadto musi mieć schronienie przed pogodą, koryto z wodą. Ogrodzenie jest wysokie, aby ptaki nie przelatywały nad nim.

Utrzymywanie kurcząt wysokiej linii może odbywać się w klatkach, a nie wyłącznie na zewnątrz. Produktywność z tego nie zmniejsza się, jeśli ptaki są odpowiednio karmione i wyposażają je we wszystkie niezbędne warunki.

Co karmić kurczaki

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Rasa pszczół karpackich
 • Różnorodność kapusty Blizzard
 • Odmiana truskawkowa Tago
 • Rasa kurcząt High Line

Na dzień Kurczak High Line zużywa około 110-140 g

Na dzień kurczaki High-Line zużywają około 110-140 g paszy na osobę. Jedzenie podaje się 3 razy dziennie, natomiast latem, jeśli ptaki chodzą po południu, można je karmić tylko 2 razy - rano i wieczorem. Każdego dnia racja drobiowa powinna zawierać zboża i rośliny strączkowe, warzywa, korzenie, zielenie, minerały (sól, kreda, premiksy). Czasami karmienie produktów mlecznych kurczętom nie zaszkodzi, dlatego zwiększy się produkcja jaj i jakość jaj.

Aby kura zawsze dawała jedną ilość wysokiej jakości jaj, do jej diety dodaje się premiksy. Ważne jest również, aby ptaki te zawsze miały zmiażdżoną skorupę i żwir w oddzielnej misce.

W kurniku ważne jest wyposażenie wystarczającej liczby osób pijących (najlepiej sutek). Woda w nich zmienia się, gdy się brudzi lub kończy.

Hodowla kurczaków High Line

Samice nie mają instynktu macierzyńskiego, dlatego sztucznie rozmnażają ptaki. Jaja do inkubacji pobiera się od kurcząt w wieku 9-12 miesięcy. Kurczęta, które się urodziły, są deponowane w lęgu. Powinny być ciepłe, suche i lekkie. Do 3 dni temperatura w pomieszczeniu utrzymuje się na poziomie 33-36 stopni, ale do 42 dnia powinna być stopniowo zmniejszana do 21 stopni. Dzień świetlny w pierwszych 3 dniach trwa 24 godziny na dobę. Od 4 dni skraca się do 22 godzin, a do 36 dnia życia piskląt powinien wynosić tylko 12-13 godzin.

Kurczaki w pełni się rozwijają tylko wtedy, gdy są odpowiednio karmione.

Ważne: wilgoć i przeciągi w lęgach prowadzą do rozwoju chorób u młodych zwierząt.

Kurczaki w pełni się rozwijają tylko pod warunkiem, że są odpowiednio karmione. Do 3 dni na karmienie najmłodszych najlepiej posiekane, gotowane jajko, twaróg, pokrojone pokrojone na parze pokrzywy i pióra cebuli. Od 4 dni można podawać owsiankę na parze. Od tygodnia wprowadzane są warzywa. Od 2 tygodni kurczęta muszą się przyzwyczaić do mieszanek paszowych lub suchych mieszanek zbożowych w połączeniu z mokrym zacieru warzyw i zieleni.

Woda w misce powinna być zawsze zmieniana tak często, jak to możliwe. Jeśli kurczaki są kruche, możesz dodawać witaminy, minerały do ​​wody, aby utrzymać ich zdrowie. Od około 15 tygodnia młodzi są przenoszeni do zwykłego kurnika.

Recenzje kurcząt rasy High Line

Recenzje krzyża z wysokim krzyżem można znaleźć bardzo różne, ze względu na ich cechy.

 • Paweł Wołkow: „Cross High Line, przede wszystkim, jak produktywność. Ptaki bardzo się spieszą, jedzą bardzo mało. A latem, w większości jedzą dużo, więc nie jedzą dużo w kurniku. Jedynym problemem jest ciągła aktualizacja stada, ponieważ samodoskonalenie, tracą swoje cechy, ale to tylko krzyż, a nie rasa. ”
 • Alexandra Ionina: „Wysoka linia hodowała się ze swoim mężem przez kilka lat, po czym przeszła do znanego Leggornu. Powodem jest to, że młoda High Line musi być stale kupowana, a Leggorn w pokoleniach hodowanych na własną rękę nie traci cech charakterystycznych dla tej formy. duży problem, ale niepotrzebne wydatki, zwłaszcza że mamy małą gospodarkę, ale ogólnie, krzyż jest prawie doskonały, jeśli nie dla tego znaczącego minusa. ”
 • Daria Vlasyuk: „Wiele lat temu, kiedy po raz pierwszy zająłem się drobiem, kupiłem młodą odmianę High Line Brown do próby. Okazało się, że ich hodowla nie jest łatwa, więc przeniosłem się na bardziej proste gatunki rodzime. „Linia. Próbuję sam hodować ptaka, ale od czasu do czasu muszę kupić więcej rasowych osobników, aby zachować typ genetyczny. Ta warstwa ma więcej niż wysoką wydajność, ptaki są łagodne i proste - nadają się do małej farmy”.

Obejrzyj film: Najlepsze 79 gołębi w oddziale 23 z kompletem konkursòw RASA KULBACKI GERMANY Sauerland 2016 (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send