Pszczelarstwo

Rasa rosyjskich białych kurczaków

Pin
Send
Share
Send
Send


Rasa rosyjskich białych kur jest hodowana specjalnie do hodowli w Rosji i krajach o podobnych warunkach klimatycznych. Ptaki te charakteryzują się dobrą produktywnością, dlatego często znajdują się w ogrodach przydomowych. Rosyjska biała rasa kurcząt jest bezpretensjonalna pod względem zawartości i może wytrzymać znaczące efekty chłodzenia, jeśli zostanie zapewniona akceptowalna sytuacja zatrzymania.

Historia rasy

Rosyjska biała rasa odnosi się do kierunku jajka. Została wyhodowana w latach 30. XIX wieku. Aby je uzyskać, skrzyżowano gatunki Leghorny i lokalne, stoczniowe. Po stworzeniu rasa szybko rozprzestrzeniła się po Rosji i okolicznych krajach. Wyhodowano go nie tylko w gospodarstwach rolnych, ale także na dużych fermach drobiu. Z czasem pojawiły się bardziej dochodowe krzyże i rasy, więc dziś gatunek ten uprawia się głównie w prywatnych, małych gospodarstwach.

Upierzenie ptaka jest czysto białe, bez plam, pasków i odcieni.

Opis rasy kur rosyjskich białych

Przeczytaj także te artykuły.
 • Opis odmiany kapusty Rinda, sadzenia i pielęgnacji w otwartym polu
 • Ile mleka dać cielęciu
 • Linda gęsi
 • Jak sadzić zestawy cebuli

Osoby rosyjskiej rasy białej mają silną konstytucję. Kura może dorastać do 1,8 kg, a koguty do 2,5 kg. Są bardzo smukłe, ciało jest lekko rozciągnięte w górę. Klatka piersiowa, szeroka brzucha, w pełni rozwinięta. Nogi są żółte, średniej długości, bez piór.

Kark jest muskularny, nie długi. Głowa jest średniej wielkości, proporcjonalna do ciała, znajduje się wysoko. Bill jest żółty, silny. Czapki są białe, kolczyki są szkarłatne. Arkuszowy, czerwony grzebień samic zwisa z boku, a koguty stoją wyprostowane.

Ważne! Rosyjska biała rasa ma niespokojny temperament. Dopiero po okresie, w którym ptaki przyzwyczajają się do właścicieli, zaczynają zachowywać się spokojnie.

Upierzenie ptaka jest czysto białe, bez plam, pasków i odcieni. Ogon koguta jest lepiej rozwinięty niż ogon kur, jest bujny, duży, bardzo piękny, choć jednokolorowy - biały. U samic skromny, mały ogon, ale odpowiednio rozwinięty.

Głowa jest przeciętna, dziób żółty, mocny, płatki są białe, kolczyki są szkarłatne, liściaste, czerwony stoi prosto

Charakterystyka rosyjskiej rasy białej

Zalety i wady rasy rosyjskiej białej są przedstawione w jej cechach.

 • Hodowla wcześnie, już za 5 miesięcy, samice i samce osiągają dojrzałość płciową. Kobiety w tym wieku zaczynają aktywnie nosić jaja.
 • Ptak jest bezpretensjonalny dla warunków przetrzymywania i karmienia, może być uprawiany w zimnych regionach Rosji.
 • Składanie roku daje 200-245 jaj wysokiej jakości. Waga jaja średnio 55-60 g, muszla jest biała.
 • Kura utrzymuje wysoką produktywność przez pierwsze 3 lata życia, a dopiero po 4 latach życia zaczyna dawać mniej jaj.
 • Rosyjska biała rasa kur różni się w rozwiniętym układzie odpornościowym. Jest bardzo rzadko chora.
 • Warstwa jest odporna na stres, ale jednocześnie nieśmiała.
 • Mięso ma akceptowalny smak, ale oczywiście nie wystarcza dla brojlerów. Aby spróbować mięsa, jest proste, może być świeże.

  Składanie roku daje 200-245 jaj wysokiej jakości

Cechy konserwacji i opieki

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze odmiany marynat do wytrawiania
 • Szczepionka Rabbiwak-B dla królików
 • Edilbayevsky rasa owiec
 • Kłusak orła

Rosyjska biała rasa różni się bezpretensjonalnością, ale to nie znaczy, że nie wymaga opieki.

 • Możesz trzymać rosyjską białą skałę nie tylko w kurniku, na zewnątrz, ale także w klatkach. Na metr kwadratowy nie może być więcej niż 6 osób. Wentylacja jest regulowana w pomieszczeniu, temperatura w ciągu roku musi mieścić się w granicach + 16 ... + 25 stopni Celsjusza. Wilgoć, przeciągi są wykluczone.
 • Ściółka jest wykonana ze słomy, trocin lub torfu. Mniej więcej raz na 2 miesiące musisz go zmienić.
 • W kurniku wykonuje się dobre oświetlenie, umieszcza się kilka żarówek i okien. Pozwoli to zimą zorganizować doshochivaniya na lepsze rzucone kurczaki.

  Możesz trzymać rosyjską białą skałę nie tylko w kurniku, na zewnątrz, ale także w klatkach

 • Liczbę pijących i karmników oblicza się na podstawie liczby kurcząt i kogutów. Karmniki 10 cm są przypisane do jednej osoby. Jednocześnie tylko 1 poidło jest wystarczające dla 8 ptaków.
 • Dla ptaków regularnie czyszczonych piór, trzeba umieścić umywalkę w kurniku z piaskiem i popiołem.
 • Chodzenie ustala się obowiązkowo. Można trzymać ptaka w klatkach, ale wykazują one najwyższą wydajność podczas regularnych spacerów. Spacery są zawsze przestronne, dzięki czemu ptaki mogą biegać, rozgrzewać się. To po prostu pożądane, aby umieścić płot wysoko, ponieważ rosyjski biały kurczak jest w stanie wznieść się wysoko.
Ważne! Rosyjska biała rasa kurcząt jest odporna na chorobę Marka, białaczkę i nowotwory.

Ponieważ ptak ma białe upierzenie, często konieczne jest oczyszczenie kurnika, w przeciwnym razie kurczaki i koguty szybko się rozmazują, utracą dekoracyjność. Czyszczenie odbywa się co 2-3 dni, aby okonie, gniazda i inne powierzchnie nie miały czasu się brudzić. Karmidła i kubki są czyszczone codziennie. Dezynfekcja pomieszczeń odbywa się co sześć miesięcy, aby zmniejszyć ryzyko pojawienia się pasożytów i chorób.

Chodzenie ustala się obowiązkowo

Co i ile razy karmią kurczaki

Aby ptaki mogły się normalnie rozwijać, latać, nie ranić, należy zapewnić im dobre odżywianie. Głównie w diecie powinny być zboża (pszenica, jęczmień, kruszona kukurydza). Ważne jest dawanie i rośliny strączkowe w małych ilościach. Mieszanka paszowa jest dobrym zamiennikiem paszy zbożowej, ale nie jest korzystne jej stosowanie w hodowli rosyjskiej rasy białej, ponieważ koszty będą zbyt wysokie.

Mieszaniny dają kurczętom i mogą być. Są wykonane z gotowanych i świeżych warzyw, zieleni, premiksów, drożdży paszowych, mączki kostnej, soli (niewielka ilość). Aby uczynić jedzenie szybszym i lepiej strawionym, należy zainstalować obok miski z żwirem i posiekaną skorupą, kredą. Zużycie paszy na osobę w przypadku rasy rosyjskiej białej wynosi 120-145 g / głowę.

Rano zawsze dają zboże, w dzień dają ziemniaki zacieru, a wieczorem znów produkują zboże. Jeśli ptak regularnie chodzi po ulicy, jedząc zieloną paszę, ziarno podaje się tylko wieczorem, a rano można nakarmić papkę. Po południu w tym przypadku ptaki nie mogą w ogóle jeść, same znajdą jedzenie w zasięgu.

Aby ptaki mogły się normalnie rozwijać, latać i nie ranić, należy zapewnić im dobre odżywianie.

Hodowla rosyjskich białych kurcząt

Do normalnej hodowli na 10 piskląt powinien mieć 1 kogut. Najłatwiej jest hodować pisklęta w inkubatorze, ponieważ rosyjska biała rasa nie wyróżnia się wytrwałością. Kobiety mogą rzucać gniazdo, nawet jeśli po prostu są głodne.

Po urodzeniu kurczaki są przenoszone do wylęgarni. Tam trzymane są przez kilka tygodni w temperaturze około +28 stopni. Wylęgarnia jest lekka, przestronna, bez przeciągów, ale wentylowana. Aby zapobiec chorobie kurcząt, musisz regularnie je czyścić, monitorować ich stan, dodawać witaminy do wody, ale tylko po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Jeśli chodzi o karmienie, musisz przestrzegać pewnych zasad. W pierwszych dniach podawać tylko gotowane jajko (posiekane), parzoną, pokrojoną pokrzywę, pióra cebulowe, twaróg. Od około 5 dnia możesz zacząć podawać kaszę na parze. Od drugiego tygodnia ptak jest przenoszony do mieszanki paszowej lub zaczyna wytwarzać mieszanki ziaren, zacieru roślinnego. Od 3 tygodni można dodawać do drożdży spożywczych, mączki mięsno-kostnej i innych produktów, które są również podawane dorosłym osobom.

Do normalnej hodowli na 10 piskląt powinien mieć 1 kogut

Ważne! Kurczaki powinny zawsze mieć świeżą, czystą wodę!

Opinie o rasie rosyjskich kur białych

Rosyjska biała rasa kur jest znana hodowcom od dawna. Opinie na jego temat są zarówno pozytywne, jak i negatywne.

 • Alexander Sytnik: „Przez wiele lat rasa była biała Rosjanka. Potem przeszli na importowane kurczaki - Leggorn, Hisex. Są bardziej produktywni, produkują więcej jaj, choć pod względem żywienia mogą być wybredne. A jednak, pomimo specyfiki treści, zyski z nich są większe. przed rosyjską bielą jest bardziej dla młodych hodowców, którzy są niedoświadczeni, aby spróbować zrozumieć, co jest, ale dla profesjonalnej hodowli jest to zbyt proste spojrzenie. ”
 • Larisa Zolotarevskaya: „Moja babcia hodowała również kurczaki rasy rosyjskiej białej. Chociaż ptak nie daje zbyt wielu jaj, ale są znacznie smaczniejsze niż inne rasy. Nie ma problemów z opieką nad nimi, jedzą wszystko, a latem zużycie paszy jest na ogół minimalne, jeśli je chodzisz Hodujemy nasze ptaki w inkubatorze, pozwalamy, by stare osoby były zabijane, ale kurczaki są trzymane przez co najmniej 3 lata - są bardzo dobre przez cały czas.
 • Andrey Lesov: „Rosyjska biała rasa jest idealna dla tych, którzy nigdy nie hodowali drobiu. Rasa jest prosta, ale piękna, wydajność jest wysoka. Moja żona i ja zaczęliśmy od tego. Dzięki temu gatunkowi zdaliśmy sobie sprawę, jak opłacalny był ten biznes, a potem zaczęliśmy przejść do trudniejszych krzyżówek hodowlanych. Główną zaletą tego ptaka jest bezpretensjonalność. Nawet w małym kurniku czują się dobrze. A jednak polecam wszystkim, aby wyposażyli swój padok. Z mojego doświadczenia zauważyłem, że kobiety biegają najlepiej, jeśli regularnie chodzą. "

Pin
Send
Share
Send
Send