Pszczelarstwo

Rasa kurczaków Hisex White

Pin
Send
Share
Send
Send


Wśród szerokiej gamy ras jaj kurcząt hodowcy często wyróżniają kurczęta Hisex White. Ptaki tego gatunku mają piękny wygląd i wysokie walory produkcyjne. Ich hodowla i hodowla nie jest trudna w porównaniu z wieloma rasami zagranicznymi. Charakterystyka krzyża, cechy jego uprawy, karmienia i utrzymania opisane są w tym artykule.

Opis rasy Hichex White

Cross Hisex White został wyhodowany w 1970 roku przez holenderskich hodowców przez skrzyżowanie Leghorn, New Hampshire. Ptak ma małą, powaloną, proporcjonalną budowę ciała. Kręgosłup jest lekki. Układanie waży 1,7-1,8 kg, kogut - 2 kg. Na głowie jest dość duży grzebień w kształcie liścia. U samic wisi na boku, ale nie w kogutach. Jedwabiste pióra. Kolor wyłącznie biały.

Zewnętrzna część rasy kurczaka Haysex White

Kury Hichex White są aktywne. W jednym miejscu nie siedzą. Muszą się ruszać, studiować wszystko. Natura ptaków jest spokojna (ale koguty mogą wykazywać agresję wobec rywali).

Charakterystyka Hisex White

Przeczytaj także te artykuły.
 • Czarna porzeczka Exotica - opis odmiany
 • Klasa Bakłażan Vera
 • Przycinanie starych jabłoni
 • Odmiany kapusty białej

Po zapoznaniu się z charakterystyką kurcząt Hisex White można zrozumieć, jak dobra jest rasa i czy ma wady.

 • Wiek reprodukcyjny u kurcząt wynosi 4-5 miesięcy życia.
 • Jedna warstwa rocznie daje około 300-315 jaj wysokiej jakości. Maksymalna produkcja jaj samic osiąga 2-3 lata.
 • Jaja są białe. Przybliżona waga średnio 60-65 g.
Ciekawe! Hisex White Cross Chicken Eggs mają niską zawartość cholesterolu. Powoduje to ich wysoką wartość odżywczą i korzyści.

Jedna warstwa rocznie daje około 300-315 jaj wysokiej jakości.

 • Wskaźnik przeżycia młodych 99% z prawidłową hodowlą.
 • Zużycie paszy jest średnie. Aby kura mogła złożyć 10 jaj, musi spożywać około 1,24 kg paszy.
 • Ptaki są małe, ich jakość mięsa jest niska. Nawet młode osoby mają bardzo twarde mięso. Służy przede wszystkim do gotowania zwierząt, bulionów, galarety.

Cechy konserwacji i opieki

Aby ptaki mogły normalnie spieszyć się, nie ranić, konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków dla ich mieszkania.

 • Jeśli chcesz, możesz trzymać ten gatunek kur w klatkach. W przeciwieństwie do Hisex Brown, ptak szybko przyzwyczaja się do takich warunków. A jednak hodowcy uważają, że krzyż jest bardziej przystosowany do darmowej hodowli w kurnikach. Na metr kwadratowy nie może być więcej niż 4 osoby.
 • Coop jest przestronny, jasny. W nim dostosowana wentylacja, ale przeciągi są całkowicie wykluczone, podobnie jak wilgoć!
 • Temperatura wewnętrzna w lecie powinna mieścić się w zakresie +25, a zimą nie niższa niż +12 stopni Celsjusza.
 • Grzędy są wykonywane średnio w odległości 50 cm od podłogi. Ważne jest, aby były wykonane z niezawodnego materiału, nie pękały pod ciężarem ptaków.

  Coop zbudowano przestronny i jasny

 • Aby kury Hicex White mogły nosić jaja nie w zacisznych zakątkach, konieczne jest zbudowanie dobrych gniazd. Dla 5 kur wystarcza 1 gniazdo.
 • Średnio czas trwania dnia powinien wynosić 10-12 godzin. Dlatego zimą trzeba włączyć światło po zachodzie słońca na kilka godzin.
 • Ściółka jest wykonana ze słomy lub trocin. Musisz go zmieniać co 2-3 miesiące, aby nie zabrudził się zbytnio.
 • Czyszczenie pomieszczeń, czyszczenie wszystkich powierzchni odbywa się co 2-3 dni. Jeśli tego nie zrobi, bakterie, infekcje, szkodniki i kurczaki mogą zachorować w kurniku.

Choroby Hisex White

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Herbicydy kukurydziane
 • Kiedy i jakie szczepienia wykonują nowonarodzone prosięta
 • Kwitnące krzewy
 • Mączka rybna dla kurcząt i zwierząt

W porównaniu z Hisex Brown gatunek ten jest znacznie bardziej podatny na choroby. Hisex White może cierpieć na wiele różnych dolegliwości, ale powodem ich pojawienia się jest najczęściej niewłaściwa pielęgnacja, karmienie.

Jeśli kurnik jest brudny, pojawiają się szkodniki (wszy, kleszcze, pchły). Niosą czasami bardzo niebezpieczne choroby. Dlatego ważne jest, aby ptak był czysty. Pomieszczenie powinno być umywalką z piaskiem i popiołem, aby ptaki same oczyściły swoje pióra. Po pokonaniu kur z robakami konieczne jest użycie Deep-Vvet do leczenia. Za kilogram żywności pobiera się 3 g leku. Mieszanina podawana jest w ciągu tygodnia.

Po pokonaniu kur z robakami konieczne jest użycie do leczenia fludenvet

Ciekawe! Głównym problemem chorób jest to, że szybko rozprzestrzeniają się w stadzie. Ptaki słabną i umierają w ciągu kilku tygodni lub nawet dni. Dlatego ważne jest, aby być w stanie rozpoznać problem na czas, aby zapobiec epidemii.

Choroby takie jak ospa wietrzna, salmonelloza, pulloroza, choroba Newcastle są charakterystyczne dla tego krzyża. Z powodu niewłaściwego karmienia może rozwinąć się awitaminoza lub hiperwitaminoza. Przeciągi i wilgoć, niskie temperatury mogą powodować pojawienie się chorób układu oddechowego.

W przypadku podejrzenia choroby konieczne jest odizolowanie chorych, a następnie wezwanie lekarza weterynarii. Określając rodzaj choroby, możesz rozpocząć leczenie.

Jak karmić kurczęta

Jeśli to możliwe, zaleca się karmienie karmą White Chicken Hisex, ale nie zawsze jest to korzystne, zwłaszcza jeśli gospodarstwo jest małe. Jeśli kurczęta są karmione prostym pożywieniem, dieta międzykrajowa powinna zawierać ziarna (jęczmień, kukurydza, pszenica), rośliny strączkowe (groch), warzywa i warzywa. Warstwa zostanie lepiej przeniesiona, jeśli dodasz również premiksy do paszy. Jest to szczególnie ważne jesienią i zimą, kiedy kurczętom brakuje świeżych warzyw i zieleni.

Zimą, oprócz zbóż, konieczne jest dodawanie zieleni do diety.

Ważne! Karmniki i pijący powinni wystarczyć wszystkim kurczętom, aby nie walczyli o mistrzostwo, jedząc jedzenie lub pijąc.

Hisex White Hatching

Koszt młodocianych Hisex White jest znaczny. To jedna z wad formy. Przecież trudno jest zrobić sobie krzyż. Faktem jest, że do trzeciej generacji ptak traci charakterystyczne cechy i produktywność. Aby wyhodować tego ptaka, konieczne jest zakupienie nowych osobników w celu aktualizacji stada.

Aby uzyskać młode, używał zapłodnionych jaj (można sprawdzić na ovoskopie) i inkubatora, ponieważ kurczaki tego gatunku nie mają cech matczynych. Po inkubacji pisklęta są przeszczepiane do wylęgarni. W pierwszych dniach życia kurcząt temperatura w broderze utrzymuje się na poziomie + 27 ... + 33 stopni Celsjusza. Światło wyłącza się dopiero od trzeciego dnia, najpierw przez godzinę, a z każdym nowym dniem dodaje się kolejne 15 minut, aż dzień świetlny stanie się 10-12 godzin, jak dla dorosłych.

W pierwszych dniach życia kurcząt temperatura w broderze utrzymuje się na poziomie + 27 ... + 33 stopni Celsjusza.

Już pierwszego dnia po urodzeniu kurczaki różnią się pod względem płci. Z reguły u kurcząt puch jest ciemniejszy, bliższy brązowi, a u samców - lekki, bliższy żółtemu. Kurczaki rosną szybko, ale ważne jest, aby karmić je prawidłowo.

Na początku są tuczone miękkim jedzeniem (dżemem jajecznym, pokrojoną pokrzywą, parzoną owsianką). Od około drugiego tygodnia możesz przenieść je na paszę dla zwierząt, warzywa, suche mieszanki zbożowe. Ważne jest, aby ptaki zawsze miały dostęp do czystej wody.

Recenzje rasy Hicex White

Aby poznać opinię hodowców na temat kurczaków biegowych Hisex White może pochodzić z poniższych recenzji.

 • Ludmiła Iwanowa: „Kilka lat temu zaczęli hodować kurczaki, ale odkąd kupili krzyż, wydajność znacznie ucierpiała. Teraz kupili Hisex White na farmie kurczaków. Każdego dnia wysokiej jakości jajka są bardzo smaczne, z bogatym, jasnym pomarańczowym żółtkiem. ponieważ jest ich zbyt wiele, kurczaki są aktywne, wypuszczamy je, żeby chodzić po miejscu. ”
 • Victor Stepanyuk: „Cross Hisex White do hodowli w domu jest więcej niż dobry. Oczywiście koguty mogą czasem walczyć ze sobą, ale to nie jest tak straszne. Jedzenie ptaka to niewiele, wydajność jest na najwyższym poziomie. Jedyną wadą jest jakość mięsa, ale rasa to jaja, więc czekanie na pyszny smak nie jest tego warty. Od ponad 3 lat hodujemy nasz Highsex i jesteśmy bardzo zadowoleni. Ciągle aktualizujemy ptaki, kupujemy więcej młodych zwierząt, aby nie traciły swoich cech, ponieważ się rozmnażają. ”
 • Dmitrij Gubsky: „Wśród wielu ras jaj Highsex wyróżnia się wysoką produktywnością w podstawowej opiece. Ptak jest prosty, ale piękny, jeśli się nim opiekuje. „Biel daje mniej jaj w rozmiarze, ale nie je tak dużo, jak się okazało w praktyce, więc bardziej opłaca się je zachować”.

Pin
Send
Share
Send
Send