Ogrodnictwo

Truskawkowa odmiana Gigantella

Pin
Send
Share
Send
Send


Truskawka Gigantella jest uderzająco różna od innych odmian kultury, zarówno pod względem wielkości jagód, jak i wielkości krzewu. Roślina jest łatwa do rozmnażania dzięki wystarczającej liczbie wąsów i szybkiemu przetrwaniu. A jeśli podejmiesz wysiłek i starannie rozważysz uprawę, truskawki zwrócą się dzięki bogatej, wysokiej jakości uprawie.

Opis odmiany truskawek Gigantella

Odmiana Gigantella jest wynikiem pracy holenderskich hodowców. Pełna nazwa tego gatunku to Gigantella Maxim. Strawberry to gatunek średnio późny.

Gigantella ma duże krzewy o wysokości do 60 cm

Truskawka Gigantella ma duże krzewy, do 60 cm wysokości, rozłożyste. Liście są duże z pofałdowanymi, lekko podartymi brzegami. Kolor jest jasnozielony, w drugim roku życia krzewów na talerzu mogą pojawić się czerwonawe smugi. Anteny pojawiają się w wystarczającej ilości. Mają mocną łodygę, dobrze przylegają do ziemi.

Ważne! Im starszy krzew Gigantella, tym mniejsze wąsy daje.

Jagody są duże z przyciśniętymi bokami i wierzchołkiem grzbietu. Waga pierwszych jagód w sezonie sięga 100 g, a tych, które pojawiają się później w 30-60 g. Skóra jest lekko szorstka i ziarnista w dotyku. Kolor jest głęboko czerwony, bardzo jasny. Miąższ zazwyczaj nie ma pustek, jest elastyczny, matowy, czerwony. Smak jest przyjemny, słodki, soczysty. Zapach jest stłumiony.

Waga pierwszych jagód w sezonie sięga 100 g

Charakterystyka gigantella

Przeczytaj także te artykuły.
 • Malinowa Duma Rosji
 • Malinowa odmiana Yellow Giant
 • Diament z bakłażana
 • Kalafior

Truskawka Gigantella ma zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy, z których wszystkie są przedstawione w jej cechach.

 • Duże, smaczne jagody, ale zapach jest łagodny.
 • W sezonie zbiera się do 1,5 kg jagód.
 • Krzewy wymagają profesjonalnej opieki, w przeciwnym razie wydajność zmniejszy się, a jagody będą małe.
 • Odmiana nie toleruje suszy i intensywnego upału, w którym to czasie wymagane jest wykonanie sztucznego cienia dla krzewów.
 • Odmiana podlega atakom szkodników i chorób.

  Jagody nadają się do długotrwałego transportu i mają jakość handlową.

 • Jagody nadają się do transportu długoterminowego i mają jakość handlową.
 • Po zbiorach zbiory można przechowywać przez długi czas.
 • Jagody nadają się do różnych rodzajów przetwarzania, w tym do zamrażania.
 • Odporność na mróz jest średnia.

Uprawa truskawek

Propagowane truskawki Gigantella Maxim, z reguły wąsy. Nasiona nie nadają się do tego, ponieważ wyrastające z nich krzewy zazwyczaj nie zachowują cech matczynych. Ziemia na działce, na której planuje się uprawiać Gigantellę, powinna być pożywna. Dobre gliny. Miejsce jest słoneczne, dobrze oświetlone. Przed sadzeniem jest wykopywany torfem i próchnicą.

Ciekawe, że najlepszymi poprzednikami truskawek są rośliny strączkowe.

Odległość między roślinami powinna wynosić co najmniej 50-60 cm, a między rzędami - 60-100 cm

Lądowanie odbywa się w środku wiosny lub jesieni. W tym celu wykonuje się oddzielne rzędy z otworami. Odległość między roślinami powinna wynosić nie mniej niż 50–60 cm, a między rzędami - 60–100 cm. Jeśli zostaną umieszczone grubsze truskawki, nie może się w pełni rozwinąć, słońce będzie brakować, a w rezultacie jagody będą małe. Możesz sadzić truskawki tego typu i na szachownicy.

Podczas sadzenia sadzonki (muszą mieć co najmniej 5 liści) są umieszczane w otworze. Korzenie są zakopane, a następnie łóżka muszą być odpowiednio podlewane, aby ziemia była nasiąknięta wodą. Zarazki kiełkują bardzo szybko, jeśli są podlewane w odpowiednim czasie.

Truskawkowa pielęgnacja Gigantella

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Collins Peach Variety
 • Karmienie sadzonek pieprzem
 • Sadzenie ogórków na otwartym terenie
 • Przepisy lecho z marchewką

Truskawka Gigantella to bardzo kapryśna roślina. Nie jest łatwo rosnąć w porównaniu z innymi odmianami. Tylko dzięki profesjonalnemu podejściu do opieki można uzyskać pełne, obfite plony.

Podlewanie jest ściśle regulowane i przeprowadzane zgodnie z określonym systemem.

 • Podlewanie jest ściśle regulowane i przeprowadzane zgodnie z określonym systemem. Jeśli wilgoć w ogrodzie zostanie zakłócona podczas dojrzewania uprawy, wewnątrz jagód powstają puste przestrzenie, ale jednocześnie gnicie może powstać w wyniku częstego podlewania. Podlewanie roślin należy bronić ciepłą wodą co 3 dni. Jeśli dojdzie do suszy, procedura może zostać zintensyfikowana, a jeśli pada często, podlewanie jest tymczasowo zatrzymywane, to znaczy ważne jest, aby zwracać uwagę na pogodę!
 • Aby na krzaku pojawiło się więcej jagód, wszystkie anteny pękają natychmiast po pojawieniu się. Aby uzyskać więcej wąsów, należy wybrać łodygi kwiatowe.
 • Łóżka aktualizacji są przeprowadzane z częstotliwością 5-8 lat. Należy pamiętać, że dorosłe krzewy mają mniej owoców niż młode.
 • Chwasty z pojawieniem się wyrwanych. Rzędy muszą odchwaszczać co najmniej 2 razy w tygodniu.
 • Ściółkowanie pomoże uniknąć wzrostu chwastów. Zwykle nawy boczne i przestrzenie między krzewami są mulczowane. Ściółkowanie truskawek dozwolone iglaste, słoma, agrofibre.

  Ściółkowanie pomoże uniknąć wzrostu zachwaszczenia

 • Karmienie odbywa się od drugiego roku wzrostu. Substancje azotowe (azotan amonu) są sprowadzane tylko na wiosnę, dzięki czemu krzewy oddalają się od zimnej pogody i młode liście zaczynają rosnąć. 2 razy w roku (przed kwitnieniem i po zbiorze) stosuje się mieszaninę superfosfatu, chlorku potasu i azotanu amonu.
Ważne! Jeśli krzewy słońca nie będą wystarczające, końcówka grzbietu jagody pozostanie zielona!
 • Krzewy truskawkowe Gigantella są często atakowane przez szkodniki i choroby. Aby tego uniknąć, konieczne jest potraktowanie hodowli środkami owadobójczymi i fungicydami 3 razy w sezonie - na początku maja, na początku sierpnia i pod koniec września. Aby odstraszyć irytujące owady, można rozrzucać skórki cebuli po ogrodzie lub po prostu sadzić cebulę między rzędami. Zapach nagietków i pietruszki pomaga również w zwalczaniu szkodników.

  Krzaki gigantelli są często atakowane przez szkodniki.

 • Odmiana nie może być nazywana bardzo odporną na zimno, krzewy mogą zamarznąć, dlatego zaleca się przygotowanie ich na zimowe mrozy. Liście tej odmiany nie są przycinane, stare liście przyczyniają się do szybszego dojrzewania nowej rośliny w przyszłym roku. Aby chronić krzewy, usunąć wszystkie suche liście, chore, wtedy łóżka są ściółkowane 20-25 cm słomy. To wystarczy, aby truskawki nie cierpiały z powodu mrozu.

Dojrzewające rośliny są zbierane w momencie, w którym się pojawiają i są wykorzystywane do sprzedaży, świeżej konsumpcji lub przetwarzania. Często wykonane z tej odmiany są konserwowane, ale jagody mogą być również zamrażane lub suszone.

Recenzje ogrodników o truskawkach Gigantella

Truskawkowa odmiana Gigantella znana jest z dużych, pięknych jagód. Opinie o niej ogrodnicy są zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Dojrzałe rośliny są zbierane w miarę ich pojawiania się.

 • Tamara Malinovskaya: „W moim ogrodzie truskawka Gigantella Maxim jest największą jagodą. Uprawiam własną. Nie jest łatwo, trzeba stale zwracać uwagę na krzaki, ale w rezultacie rośnie wiele pięknych jagód. Truskawki są bardzo smaczne, nadają się do przetwarzania. Próbowałem i zamrażałem. rozmrażanie, jagody tylko częściowo tracą swój kształt, smak i smak pozostają.
 • Valery Zemleduh: „Truskawka Gigantella jest bardzo dobrą odmianą, ale nie jest najlepszą opcją do uprawy w ogrodzie. Wymaga to zbyt dużego wysiłku w zakresie opieki. Gdy zamiast tej odmiany posadzono truskawki Maryshka, było dużo czasu na opiekę nad innymi uprawami. jeśli chodzi o wielkość jagód Gigantella, nie ma sobie równych, ale jeśli chodzi o smak, aromat i pielęgnację, jest więcej godnych odmian. ”
 • Artem Barsukov: „Uprawiamy truskawki Gigantella w ogrodzie od ponad 4 lat. Pomimo imponującego wieku krzewów, dają regularne i obfite plony. Używamy częściowo owoców na sprzedaż, częściowo do produkcji dżemów. Konserwacja z nich okazuje się być bardzo smaczna, a brak smaku jest kompensowany dzięki przyprawa. Zwykle nie gotujemy całych jagód, ale kroimy je, ponieważ w puszkach wyglądają zbyt duże. ”

Obejrzyj film: Jaka jest najlepsza truskawka? (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send