Zwierzęta gospodarskie

Pasze drożdżowe

Pin
Send
Share
Send
Send


Drożdże paszowe są wykorzystywane do produkcji szerokiej gamy pasz i pasz dla zwierząt hodowlanych. Są również popularne jako suplementy diety, jeśli karma dla zwierząt domowych jest przygotowywana w domu. W tym artykule opisano, czym są drożdże paszowe, jaki jest ich skład i jak stosować dodatek dla niektórych zwierząt i ptaków.

Jak zrobić drożdże paszowe

Drożdże paszowe są przydatnym suplementem stosowanym w diecie zwierząt hodowlanych. Są wykonane jak proste drożdże, które są używane do gotowania. W specjalnych przedsiębiorstwach mikroorganizmy są hodowane i rozmnażane na specjalnej pożywce wzbogaconej w tlen. Po uzyskaniu odpowiedniej ilości drożdży są suszone, pakowane i wysyłane na sprzedaż. Zewnętrznie drożdże paszowe mają ciemnobrązowy lub beżowy kolor, sprzedawane w postaci proszku o silnym zapachu.

Drożdże paszowe są przydatnym suplementem stosowanym w diecie zwierząt hodowlanych.

Ważne! Przy regularnym stosowaniu drożdży paszowych dla zwierząt hodowlanych zwiększa się produktywność zwierząt, ptaków, a tym samym rentowność gospodarstwa.

Przy uprawie drożdży przestrzegaj przepisów norm GOST 20083-74. Tak więc produkt końcowy jest dość bezpieczny i może być stosowany do karmienia ptaków, zwierząt, a nawet ryb. A najbardziej pożywne są te drożdże, które rosną na bardach z ziemniaków.

Skład drożdży paszowych

Przeczytaj także te artykuły.
 • Dlaczego nie spiesz się przepiórek
 • Winogrono Codreanca
 • Kwiat Pachistachis
 • Malinowa Duma Rosji

Skład drożdży paszowych jest dość bogaty:

Skład drożdży paszowych

 • białko - 32-55%;
 • włókno - 1,2-1,9%;
 • tłuszcz - 2,2-3,1%;
 • popiół - 10%;
 • błonnik pokarmowy - 1,8%.

Według GOST 20083-74 drożdże paszowe suche powinny zawierać:

 • witaminy z grupy B, C;
 • minerały: fosfor, chrom, nikiel, potas, sód, żelazo, selen, wapń, cynk, mangan itp .;
 • lizyna, metionina, tryptofan.

Jakie są korzyści z drożdży paszowych?

Dodanie drożdży paszowych do diety drobiu zwiększa płodność jaj i wylęgowość.

Szacuje się, że każde zwierzę lub ptak potrzebuje około 110 g białka na jednostkę paszową. To na dzisiaj, ilość białka na jednostkę gotowej paszy wynosi średnio 85 g. Jest to bardzo małe, więc istnieje wiele problemów z wydajnością. Aby zwiększyć szybkość białka w diecie i stosować suche drożdże paszowe.

Główną wartością tego suplementu diety jest obfitość białka w kompozycji. Dzięki regularnemu wprowadzaniu dodatków do żywności wzrasta wartość odżywcza żywności. Jest znacznie lepiej wchłaniany, pomaga zimą, podczas deficytu mikro i makroelementów, witamin. Drożdże paszowe między innymi poprawiają metabolizm, zmniejszają zużycie paszy. Niektóre zwierzęta, dzięki drożdżom w paszy, zwiększają masę ciała, dzięki czemu dodatek jest używany podczas tuczu.

Ważne! Ze względu na brak białka w składzie paszy, u ptaków i zwierząt, strawność żywności pogarsza się, wydajność, problemy w układzie rozrodczym.

Odmiany drożdży paszowych

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Foxy Chick Chickens
 • Truskawkowy Miód
 • Hilling ziemniaków z pagórkiem
 • Kwiat dekabrysta (Schlumberger)

Drożdże dla świń są niezwykle przydatne, a przede wszystkim regulują pracę żołądka

Istnieją trzy rodzaje drożdży paszowych, różnią się one sposobem produkcji (rodzaj użytych organizmów i podłoże uprawowe).

 • Klasyczne drożdże paszowe uprawia się na bardach za pomocą prostych grzybów drożdżowych. Okazuje się, jako produkt uboczny w produkcji alkoholu.
 • Koncentrat białkowo-witaminowy (BVK) jest wytwarzany podczas uprawy drożdży na materiałach roślinnych nie przetwarzanych.
Ważne: stosowanie drożdży paszowych w diecie zwierząt hodowlanych poprawia smak i jakość produktów.
 • Drożdże hydrolizujące to produkt uzyskiwany przez hodowlę grzybów poprzez hydrolizę odpadów drzewnych i roślinnych.

Jak dawać i normować

Od bydła drożdże paszowe są najbardziej przydatne dla krów mlecznych i tylko cieląt

Jak podawać drożdże paszowe zwierzętom rolnym? W zależności od rodzaju ptaka, zwierzęcia, szybkość karmienia może się różnić.

 • Dla świń dodać około 7-10% suchych drożdży paszowych do całkowitej masy paszy.
 • W przypadku bydła wystarcza około 5% drożdży w paszy.
 • Dla kurcząt drożdże paszowe są bardzo przydatne. Dotyczy to zwłaszcza warstw. Drożdże powinny stanowić około 7% całkowitej masy paszy. W przypadku brojlerów stosuje się taką samą ilość.
 • Dla kaczek i gęsi - 9% masy paszy.
 • Dla królików - około 5%, nie więcej.

Instrukcje dotyczące stosowania drożdży paszowych

Wpływ drożdży paszowych przy regularnym karmieniu zależy od rodzaju żywych stworzeń i cech diety.

W przypadku karmienia królików drożdże paszowe mogą zastąpić do 30% pokarmów białkowych.

 • Dla kurcząt ten dodatek jest najbardziej przydatny, jeśli ptak ma jedzenie kukurydziano-słonecznikowe. Drożdże paszowe będą przydatne dla kur niosek, a także dla tych samic, które wykluwają się i wychowują potomstwo, a nawet brojlery, koguty. Przy stosowaniu zwiększa płodność jaj i wylęg młodych stad o 10-15%, a także zwiększa produkcję jaj. Poprawiają się również wielkość i jakość jaj.
 • Dodanie drożdży paszowych do diety gęsi i kaczek zwiększa płodność jaj i wylęgowość młodych. Ale do tego potrzebujesz 14 dni przed złożeniem jaja, aby rozpocząć stosowanie karmienia. Średnio głowa zajmuje 15 g / dzień. Podczas całego okresu nieśności pożądane jest wytwarzanie drożdży, ale jest to szczególnie ważne w początkowym okresie. Młody wzrost na tym suplemencie rośnie szybko, podczas gdy mięśnie rozwijają się lepiej.
Ciekawe! Białko drożdży paszowych jest absorbowane przez zwierzęta i ptaki o 90%!

Używane drożdże paszowe oraz przy uprawie karpi i raków

 • Drożdże dla świń są niezwykle przydatne, a przede wszystkim regulują pracę żołądka. Ale poza tym, przy regularnym karmieniu pokarmem drożdżami, samice dają więcej potomstwa, produkują dużo mleka, stają się bardziej odżywcze, dlatego nie jest wymagane dodatkowe karmienie młodych zwierząt. Są również przydatne dla świń, ponieważ zwiększają tempo wzrostu zwierząt o 8-17%. Zdrowie knurów poprawia się, rzadko przeziębiają się, lepiej radzą sobie z chorobami. Lepiej jest stosować opatrunki dla prosiąt od momentu odsadzenia od samicy, podczas gdy koszt na głowę wynosi do 15 g / dzień.
 • Od bydła drożdże paszowe są najbardziej przydatne dla krów mlecznych i tylko tych, które urodziły jałówki. Otrzymują około 450 g drożdży dziennie przez 40 dni. Zwiększa to mleczność, jakość i smak mleka. Konieczne jest podawanie drożdży paszowych dla bydła z kiszonką lub gotowanymi ziemniakami. Dodatek poprawia ruchliwość żołądka, normalizuje rozwój płodu u ciężarnych.
 • W przypadku karmienia królików drożdże paszowe mogą zastąpić do 30% pokarmów białkowych. Dodatek zwiększa odporność młodych, poprawia jakość wełny. Daj drożdżom przeplatanym warzywami, posiekanymi ziołami, ziarnem.
Ważne! Nie podawaj drożdży paszowych zwierzętom cierpiącym na plazmacytozę.
 • Używane drożdże paszowe i przy hodowli ryb karpia, raki. Są już zawarte we wszystkich miksach komercyjnych, kaszach pastowatych. Jeśli żywność przeszkadza sama, dodaje się około 1% drożdży całkowitej masy paszy. Muszą się dobrze wymieszać i równomiernie rozłożyć. Przy stosowaniu tego dodatku ryby rzadziej chorują i lepiej się rozwijają.

Drożdże paszowe są przydatnym suplementem dla zwierząt gospodarskich. Jest pożywny, zawiera składniki odżywcze, ma wiele cech. Przy regularnym karmieniu drożdży paszowych wzrasta produktywność, więc ich stosowanie jest naprawdę korzystne, zwłaszcza, że ​​nie są drogie.

Obejrzyj film: Vlog 3# Pasze treściwe w żywieniu bydła opasowego! Premiksy, kwaśny węglan, kreda. . po co? Koszty. (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send