Ogrodnictwo

Grape Press

Pin
Send
Share
Send
Send


Prasa winogronowa jest często używana do produkcji soku winogronowego i wina. Jest popularny nie tylko w małych prywatnych gospodarstwach, ale także w przemyśle. Takie urządzenia są różnych typów, ręczne, elektryczne, a jeśli chcesz, możesz zrobić prasę na winogrona własnymi rękami.

Co to jest prasa do winogron

Prasa do winogron to aparat, który wyciska sok z winogron. Sok ten może być używany do produkcji wina, ale jest bardzo skoncentrowany, dlatego często jest rozcieńczany podczas picia. Ale najczęściej prasa do winogron jest używana do przygotowywania wysokiej jakości brzeczki.

Zdjęcie prasy mechanicznej lub ręcznej do winogron

Ważne! Podczas tłoczenia soku winogronowego przez prasę kości prawie nigdy się nie miażdżą, dlatego smak brzeczki nie pogarsza się.

Urządzenie jest urządzeniem ciśnieniowym. Gdy winogrona są wlewane do kosza, rozpoczyna się proces wytłaczania. Tłok naciska winogrona pod ciśnieniem, a sok zaczyna z niego ściekać, wpadając do dużego kanistra. Gdy kran na zbiorniku jest otwarty, sok wypływa. Dlatego wygodnie jest butelkować go w bankach. Sok z winogron wyciska się 2-3 razy, oczywiście po pierwszym naciśnięciu dostajesz produkt najwyższej jakości.

Rodzaje pras

Przeczytaj także te artykuły.
 • Wiśnia odmiany Lyubskaya
 • Hodowla owiec jako firma
 • Co karmić kaczki zimą?
 • Kwiat dekabrysta (Schlumberger)

Wybierając prasę do winogron, musisz zastanowić się, który typ urządzenia jest najlepiej dostosowany i przyniesie wiele korzyści.

 • Prasa mechaniczna lub ręczna - To prasa pracująca w napięciu wysiłku fizycznego. Takie prasy z kolei są podzielone na kilka typów. W zależności od tego, który mechanizm napędza tłok, wytwarzana jest prasa śrubowa i prasa podnośnikowa.

  Fotografia elektryczna prasa dla winogron

 • Prasa elektryczna zasilany energią elektryczną. Może być pneumatyczny lub hydrauliczny. Hydraulika działa poprzez pompę hydrauliczną (wodę). Z kolei prasa pneumatyczna działa poprzez wytwarzanie ciśnienia wewnątrz kosza winogron.
 • Universal Press - Jest to urządzenie, które może wycisnąć sok nie tylko z winogron, ale także z innych jagód, warzyw, owoców, a nawet ziół.

Jakie materiały są używane do pras

Aby mechanizm prasy działał prawidłowo, stosuje się wiele różnych części, które są wykonane z różnych materiałów. Ale w zależności od tego, jaki materiał dominuje w prasie, są one kilku typów, z których najpopularniejszy to tylko dwa.

 • Drewniana prasa jest przyjazna dla środowiska i bezpieczna. W tej prasie możesz zrobić wysokiej jakości sok. Jednak w przypadku prasy drewnianej konieczna jest ostrożna i właściwa pielęgnacja i dezynfekcja, w przeciwnym razie nie będzie ona trwała długo.

Zdjęcie uniwersalnej prasy do winogron

Ważne! Doświadczeni winiarze nie zalecają wyciskania soku z jednej partii winogron więcej niż 3 razy. Po trzecim wirowaniu surowiec musi zostać zmieniony!
 • Prasa metalowa jest wykonana z żeliwa lub stali nierdzewnej. Taki materiał jest higieniczny, łatwy do czyszczenia, trwały. Jeśli metal jest dobrej jakości, nie zepsuje zapachu ani smaku soku.

Jak zrobić prasę do tłoczenia winogron, zrób to sam

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana winogronowa Augustine
 • Opis odmian czosnku Komsomolety
 • Opis chorób ziemniaka i ich leczenia
 • Grape Variety Raisin

Kategorie cen prasy do winogron zależą od materiału, z którego są wykonane, rozmiaru, funkcjonalności, właściwości i niektórych innych cech. A jednak nie jest to tani mechanizm. Dlatego wielu hodowców produkuje prasy do przędzenia winogron własnymi rękami.

Wymiary różnych części zależą od wielkości potrzebnej prasy, więc w różnych przypadkach mogą się różnić. Możesz wziąć duży lub mały kosz na winogrona, a reszta szczegółów, ich rozmiar zależy od tego, głównego elementu. Ważne jest, aby to wziąć pod uwagę! Więc jak zrobić prasę na winogrona własnymi rękami?

Prasa do winogron zrób to sam

 1. Pierwszą rzeczą do zrobienia jest kosz na świeże winogrona. Aby to zrobić, możesz wziąć stary zbiornik, bęben z pralki, duży garnek lub coś takiego. Otwory są wykonywane w ścianach tego pojemnika w sposób naprzemienny, z odległością 2-3 cm między otworami i odległością 2-4 cm między rzędami.
 2. Jeśli potrzebujesz prasy do winogron przez długi czas, lepiej jest znaleźć cylinder ze stali nierdzewnej lub znaleźć drobną siatkę ze stali nierdzewnej i zrobić z niej cylinder. Taka struktura nie jest podatna na rdzę, nie utlenia się i nie nadaje smakowi metalu soku.
Ważne jest, aby prasować winogrona własnymi rękami, nie tylko z metalu, ale także z drewna, ale zajmie to więcej czasu i wysiłku, w przeciwnym razie projekt będzie niewiarygodny.
 1. Teraz jest ramka. Można go spawać z narożników lub kanału w taki sposób, aby uzyskać literę „P”. Szerokość ramy powinna być taka, aby cylindryczny zbiornik mieścił się między jej słupkami bocznymi. Aby zapobiec upadkowi tej ramy, należy ją przykręcić do dolnej części grubej drewnianej deski lub metalowej płyty, na której można następnie zainstalować cylindryczny zbiornik z koszem. Rombowy podnośnik jest przykręcony do poprzeczki ramy, aby się obrócił.

  Wewnętrzne urządzenie uniwersalnej prasy hydraulicznej do winogron, jagód, owoców i warzyw

 2. Następnie musisz zrobić tłok lub jak to się nazywa - naleśnik, który zmiażdży winogrona. Aby to zrobić, zaleca się użycie naturalnego drewna lub stali nierdzewnej, ponieważ będzie ono bezpośrednio dotykać soku. Drewniane deski są cięte i mocowane tak, aby uzyskać drewniany okrąg. Okrąg powinien być średnicą kosza na winogrona.
 3. Pozostaje zrobić pojemnik do zbierania soku. W tym celu należy zabrać starą, niepotrzebną umywalkę lub wykonać tacę ze stali nierdzewnej. Powinien być łatwo zainstalowany kosz. W pobliżu dna miednicy wierci się otwór, w którym instaluje się kran, aby spuścić sok.

Teraz projekt jest zmontowany i przetestowany. Kosz wypełniony winogronami umieszcza się w umywalce z kranu. Następny zestaw w ramce z prasą. Kosz z winogronami zamykany jest naleśnikiem i umieszczany dokładnie pod podnośnikiem. Kiedy podnośnik zaczyna się rozwijać, naleśnik miażdży winogrona, a sok z niego wycieka. Sok winogronowy przez otwory w cylindrze do miski i spuszczony przez kran. Aby uzyskać czystszy sok, należy go przefiltrować przez gazę lub sito.

Jak widać, konstrukcja jest dość prosta, ale trzeba się nią właściwie zająć, w przeciwnym razie nie potrwa to długo. Po każdym użyciu wszystkie składniki są myte i suszone. A podczas pracy winogrona dławią się w sposób przerywany, aby nie powstało zbyt duże ciśnienie wewnątrz, wtedy będzie wysokiej jakości.

Obejrzyj film: How to make grape juice with a traditional wine press (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send