Warzywo

Kiedy sadzić pomidory na sadzonki w 2019 roku

Pin
Send
Share
Send
Send


Sadzenie sadzonek pozwala zaoszczędzić czas na rozwój roślin, a tym samym uzyskać wcześniejsze zbiory. Ale aby przyszłe uprawy były wysokie, owocne, sadzonki muszą być mocne i zdrowe. O tym, kiedy sadzić pomidory na sadzonki w 2019 r. Zgodnie z kalendarzem księżycowym w różnych regionach i jak je hodować, omówimy w dalszej części artykułu.

Kiedy zasiać pomidory do sadzonek?

Sadzonki pomidorów

Czas sadzenia pomidorów na sadzonkach jest bardzo ważny, ponieważ od tego mogą zależeć całe przyszłe zbiory. Tak więc, jeśli siew zostanie wykonany zbyt wcześnie, pomidory rozciągną się, aż transplant do stałego miejsca i prawdopodobnie umrze. W przypadku późnego siewu rośliny nie będą miały czasu na rozwój przed przeszczepem, co może prowadzić do rozwoju chorób, osłabienia krzewu i niskiej wydajności.

Ogrodnicy zazwyczaj decydują o czasie wysiewu nasion dla sadzonek w kalendarzu księżycowym, ale dodatkowo należy skupić się na okresie dojrzewania pomidora.

 1. Super wczesne pomidory są zawsze uprawiane na sprzedaż lub świeżą konsumpcję. Rosną bardzo szybko. Dlatego sadzenie ich bardzo wcześnie jest bez znaczenia. Zazwyczaj czas sadzenia przypada na ostatnie dni kwietnia lub nawet początek maja.
 2. Wczesne odmiany zasiane od końca marca.
Ważne! Zarośnięte sadzonki są częstym problemem dla ogrodników. Takie kiełki zwykle mają wysokość ponad 50 cm i umierają po przeszczepie na stałe miejsce.
 1. Gatunki w połowie sezonu powinny być wysiewane od ostatnich dni lutego do połowy marca.
 2. Późne odmiany wymagają najwcześniejszego sadzenia na sadzonkach - od lutego.

Kiedy zasiać pomidory do sadzonek w kalendarzu księżycowym w 2019 roku?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Rasa kurczaków Hisex Brown
 • Autoklaw Bulat
 • Co karmić kurczaki
 • Rosół

Jest to jeden z głównych sporów z mieszkańcami lata, to jest pytanie - kiedy zasiać pomidory na sadzonki w kalendarzu księżycowym? Niektórzy ogrodnicy zaczynają wysiewać nasiona na sadzonki już na przełomie lutego i marca. Inni czekają na koniec marca. A jak to jest dobrze?

Wszystko zależy od tego, gdzie sadzonki pomidorów będą rosły po posadzeniu. Jeśli w szklarni - nasiona muszą być wysiane w połowie marca. Jeśli na otwartym terenie - do końca marca lub nawet na początku kwietnia 2019 roku. Orientacja może nastąpić w momencie zejścia na ląd: do czasu przesadzenia na otwartym terenie powinna wynosić 50 - 60 dni.

Korzystne dni siewu pomidorów w sadzonki zgodnie z kalendarzem księżycowym w 2019 r .:

Luty: 1, 6, 8, 12, 18, 19, 20, 25, 26, 28
Marzec: 1, 8, 9, 14, 15, 17, 18, 19, 24, 25, 26, 27, 28
Kwiecień: 11, 12, 17, 18, 20, 21, 27, 28, 29

Niekorzystne dni na siew nasion pomidorów w sadzonki zgodnie z kalendarzem księżycowym w 2019 r .:

Luty: 5, 7, 13, 14, 15, 16, 17, 27
Marzec: 2, 3, 5, 6, 7, 11, 12, 13, 16, 21, 22, 31
Kwiecień: 4, 5, 8, 9, 10, 13, 15, 16, 19, 22, 23, 24, 25, 26

Kiedy sadzić pomidory na sadzonki na przedmieściach?

W zależności od obszaru, na którym znajduje się działka ogrodnika, okresy sadzenia pomidorów na sadzonki różnią się. Powodem jest to, że każdy region ma swoje własne cechy klimatyczne.

Ciekawe! Folk omen mówi, że sadząc sadzonki pomidorów, należy skupić się na puchu topoli. Jak tylko poleciał, możesz bezpiecznie sadzić kiełki w stałym miejscu.

Na przedmieściach nasiona zaczynają siać od początku do końca marca. Jest to optymalny okres, aby do czasu przesadzenia do stałego miejsca pędy rosły, ale nie rozciągały się. Z reguły przesadzanie pomidorów w ogrodzie lub w szklarni w tym regionie odbywa się nie wcześniej niż pod koniec maja. Powodem jest późne przymrozki i wysoka wilgotność.

Sadzonka pomidorów w regionie Leningradu

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Królik Choroba
 • Koń Przewalskiego
 • Dojarka dla krów
 • Jak sadzić rzodkiewki w szklarni i na otwartym terenie

Sadzonka pomidorów

W regionie Leningradu jest bardzo zmienny klimat, dlatego odnosi się do sadzenia sadzonek, a zatem siew nasion do sadzonek, których potrzebujesz z całą odpowiedzialnością. Sadzonka musi dojrzewać przez około 60 dni, aby w pełni się rozwinąć. Jeśli tak się stanie, siew nasion powinien nastąpić mniej więcej w połowie lub pod koniec marca, aby zasadzić pomidory w stałym miejscu w połowie maja.

Ogrodnicy zauważają, że od połowy maja w regionie Leningradu jest już dość ciepło, późne przymrozki już mijają, więc do tego czasu możliwe jest zbieganie się z sadzeniem sadzonek w szklarni lub na otwartym terenie.

Kiedy sadzić pomidory na sadzonki na Uralu i Syberii?

Jeśli mówimy o Syberii i Uralu, to w tych regionach trzeba być bardzo ostrożnym przy wyborze warunków siewu sadzonek. W tym przypadku wczesne odmiany należy wysiewać od końca lutego 2019 r. Pomidory w połowie sezonu można wysiewać od początku marca. Jeśli chodzi o późniejsze, w tych zimnych regionach nie zaleca się ich uprawiania. Ale jeśli naprawdę chcesz uprawiać późną odmianę, sadzonki należy zrobić od początku lutego.

Ważne! Ze względu na niebezpieczeństwo powrotu mrozu, sadzenie kiełków w otwartym terenie lub nieogrzewanej szklarni na Syberii i Uralu z wyprzedzeniem jest niepraktyczne. Może to spowodować zamrożenie wszystkich pędów.

Kiedy sadzić pomidory na sadzonki do szklarni?

Pomidory do szklarni

Czas siewu zależy od tego, gdzie będą uprawiane przyszłe pomidory. Tak więc, w szklarni, warunki bardziej sprzyjające, aby można było tam sadzić, nie są bardzo rozwinięte, a nawet słabe pędy. W warunkach szklarniowych szybko stają się silniejsze.

Ważne! W przypadku upraw, które będą uprawiane w szklarniach, warto wziąć glebę szklarniową. Następnie sadzonki będą łatwiej przystosować się do nowych warunków po ostatnim przeszczepie.

Podczas sadzenia pomidorów na sadzonki zależy od szklarni, w której roślina będzie uprawiana.

 • Od pierwszego dnia siewu nasion i przed przeniesieniem ich do nieogrzewanej szklarni, minie 50-60 dni. To wystarczy, aby kiełki rosły w siłę i wydobywały chłód wiosennej szklarni. Wcześniej, 7 maja, lepiej nie sadzić w ogóle pomidorów, ponieważ wcześniej mogą przechodzić późne przymrozki i wszystkie sadzonki zamarzną.
 • Wysokie odmiany sadzi się w szklarni bez ogrzewania 55-65 dni po wysianiu nasion.
 • Jeśli szklarnia jest ogrzewana, można w niej sadzić uprawy w dowolnym okresie, a ponadto w takich szklarniach sadzonki są często produkowane w celu zaoszczędzenia miejsca w domu.

Kiedy sadzić sadzonki na otwartym terenie?

Uprawa pomidorów na otwartym polu wymaga ciągłego stresu dla rośliny. Dlatego uprawy, które zostaną posadzone na otwartej przestrzeni, powinny być starannie wybrane. W czasie sadzenia pomidorów na sadzonkach można znacznie przyspieszyć rozwój rośliny i uzyskać lepsze zbiory.

To ważne! Sadzenie sadzonek pomidora w otwartym terenie stoi po zagrożeniu powtarzającymi się przymrozkami.

W regionach o klimacie umiarkowanym sadzi się w otwartym terenie 50-60-dniowe sadzonki. Tym razem jest w środku i na końcu kwietnia lub na początku maja. Na południowych obszarach możesz odłożyć lądowanie do końca marca. Oznacza to, że siew nasion na otwartym terenie odbywa się pod koniec stycznia lub na początku lutego.

Jak sadzić nasiona pomidorów na sadzonki?

Sadzenie nasion pomidora

Podczas sadzenia pomidorów na sadzonkach opisano to powyżej, ale jak dokładnie to zrobić? Stosując się do zasad siewu nasion, można uprawiać odporne rośliny. Najpierw musisz wybrać materiał siewny i go kupić. Jeśli nasiona zostały zakupione na rynku (bez markowych opakowań), mogą być skażone chorobami. Takie nasiona można dezynfekować przez moczenie w roztworze sody (pół szklanki wody na 0,5 kg sody) przez dzień lub w nadmanganianu potasu (1 g / 100 ml) przez 30 minut. Od zakupu oznacza, że ​​rozwiązanie Fitosporin działa dobrze. Przechowywać nasiona nie mogą być dezynfekowane, ponieważ zazwyczaj przechodzą podobną obróbkę w fabryce, z uwolnieniem.

Grunt można kupić w sklepie, zabrać szklarnię lub z ogrodu. Zaleca się jednak wylewanie go przed użyciem słabym roztworem nadmanganianu potasu lub wrzącej wody. Po oczyszczeniu gleby umieszcza się ją w ciepłym pomieszczeniu na 12 dni, aby mogły się rozwijać pożyteczne bakterie. Pojemność sadzenia jest dowolna, najważniejsze jest to, że miała wystarczającą wielkość, średnią głębokość, bezpieczny materiał i otwory drenażowe.

Do sadzenia pojemnik jest wypełniony ziemią, następnie jest zwilżany i wykonywane są płytkie rowki (1 cm). W nich, w odległości 5 cm, zasiej nasiona. Następnie bruzdy są posypywane glebą. Ponieważ gleba jest mokra, nie jest już podlewana. Pojemnik jest przykryty folią szklaną lub plastikową i umieszczany w ciepłym miejscu, aby pojawiły się sadzonki.

Jak dbać o sadzonki pomidorów?

Około 7 dni po siewie powinny pojawić się sadzonki. Sadzonki przenosi się do chłodnego, jasnego miejsca i zaczyna dbać o pędy.

 • Przed pierwszą parą liści trzeba cały czas spryskiwać, a nie podlewać. Ale po pojawieniu się liści opryskiwanie jest zatrzymywane i podlewane z konewki mniej więcej raz w tygodniu. Kiedy pojawiają się 4-5 liści, podlewanie odbywa się co 3-4 dni.
 • Temperatura w pomieszczeniu powinna być umiarkowana, nie niższa niż +18 stopni, ale lepsza w zakresie +20.
 • Zanurzenie całkowicie wyłączone, ale pożądane jest przewietrzenie pomieszczenia.
 • Lekki dzień dla sadzonek powinien trwać 16 godzin. Jeśli pogoda na to nie pozwala, musisz zorganizować podświetlenie.
 • Pożądane jest pobieranie próbek do oddzielnych filiżanek, choć często jest ono zaniedbywane. Odbywa się przez 2-3 dni po pojawieniu się 1 pełnego liścia.
 • Nawozy są zwykle stosowane, jeśli kiełki słabo rosną. W tym przypadku odpowiedni jest lekki roztwór złożonych nawozów mineralnych lub substancji organicznych, takich jak skórka banana, popiół drzewny, słaba infuzja kompostu.
 • Hartowanie jest konieczne, aby zwiększyć odporność kiełków na ekstremalne temperatury. Wydaj je, gdy ulica nie będzie mniejsza niż 15 stopni. Rośliny wyprowadzane są na zewnątrz (balkon, dziedziniec, loggia) i trzymane tam przez 2-3 godziny. W kolejnych dniach ilość czasu wzrasta cały czas o 15-30 minut i tak dalej przez 2 tygodnie.

Sadzenie sadzonek na otwartym terenie lub w szklarni odbywa się nie wcześniej niż 50 dni po wysianiu nasion. Chociaż w ogrzewanej szklarni można sadzić sadzonki w dowolnym momencie. Najważniejszą rzeczą podczas transplantacji jest upewnienie się, że nie ma spóźnionych mrozów, a pogoda jest stosunkowo ciepła i stabilna na zewnątrz.

Znając dokładny czas sadzenia pomidora dla sadzonek i sposób jego prawidłowego wykonania, można uzyskać dobre kiełki, a co za tym idzie, wysokiej jakości obfite zbiory. Dlatego ogrodnicy próbują sami sadzić i nie kupować ich z rąk, ponieważ nie zawsze daje to pozytywny wynik. A sadzonki rosnące własnymi rękami spełnią wszystkie kryteria, których potrzebuje ogrodnik.

Obejrzyj film: JAK POSADZIĆ POMIDORY W SZKLARNI? (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send