Zwierzęta gospodarskie

Maszyna krocza

Aby usunąć pióra z różnych gatunków ptaków, wymyślono specjalne maszyny do składania. Pozwalają strzelać piórom z gołębi, kaczek, gęsi, indyków, kurczaków i wielu innych gatunków ptaków w krótkim czasie. Pierwsze takie urządzenie zostało wynalezione w XX wieku, później pojawiły się bardziej zaawansowane, nowoczesne modele. Trwałe urządzenie może znacznie ułatwić zadanie usuwania piór, ale ze względu na wysoki koszt tych urządzeń, wiele razvodchiki z drobiu po prostu tworzy własne ręce.

Urządzenie perosnimo maszyny

Zasada działania maszyny perosynom nie jest zbyt trudna. Główny bęben jest wyposażony w tak zwane „palce”. Palce do maszyny peroswerterowej można wymieniać w razie potrzeby, ponieważ czasami pękają. Gdy maszyna jest włączona, bęben zaczyna się obracać, a tusza ociera się o boki, gdzie palcami są głośniki wysokotonowe. Po dotknięciu łapią pióra, wyciągając je z tuszy. Gdy maszyna się zatrzyma, tusza jest czysta z piór i gotowa do cięcia.

Ważne! Podnośnik musi być stabilny, w przeciwnym razie może się przewrócić podczas pracy!

Zdjęcie peryemnoy car Dream farmer-800N

Rodzaje maszyn perosemnyh

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiany kukurydzy
 • Opis klasy bakłażana Czarny przystojny
 • Najlepsze rasy jaj
 • Górny opatrunek sadzonek pomidora

Ponieważ maszyny trwałe są wymagane zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak iw małych prywatnych gospodarstwach, wynaleziono kilka odmian aparatów. Mogą się różnić wielkością, funkcją, sposobem pracy.

 • Typ odśrodkowy jest maszyną autonomiczną. Pracuje niezależnie, bez osoby. Tusze trafiają do niego, wyrywa je, a następnie wychodzą z już zebranego kruszywa. Takie maszyny są używane w dużych przedsiębiorstwach.
 • Obrabiarka jest również popularna w dużych gospodarstwach i przedsiębiorstwach, ale do jej pracy niezbędny jest operator.
 • Domowy perosemny samochód to małe, mobilne urządzenie. Wygodne jest używanie go na małych prywatnych terenach.

Ponadto zmontowane maszyny można klasyfikować według mocy, rozmiaru, położenia „palców”. Przy wyborze należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rozmiar bębna - dla którego ptaka jest przeznaczony. Małe kruszywa są powszechnie stosowane do kurcząt, kaczek i przepiórek. Większe modele są odpowiednie dla gęsi, dla brojlerów. Istnieją również maszyny dla dużych gatunków ptaków, takich jak indyk.

Modele Perosimo

Wiele modeli perossemny maszyn można znaleźć w Internecie, ale nie wszystkie z nich są wysokiej jakości. Poniżej znajdują się typy zalecane częściej niż inne.

Zdjęcie maszyny persodemnogo SPRUT-1000 Prof

 • „Dream farmer 800 N” - Ukraińska maszyna do usuwania piór z tuszy. Nadaje się do brojlerów, gęsi i indyków. Wymiary - 800x800x100 mm, waga - 60 kg. Tusza jest wyrywana w 40 sekund. Pióra są usuwane o 95-98%. Urządzenie wykonane jest ze stali nierdzewnej, moc 1,5 kW. Istnieje tryb automatyczny i półautomatyczny. Koszt to 35 000 rubli.
 • „SPRUT-1000 Prof” nadaje się do indyka, gęsi, kaczki, perliczki, brojlerów. Wymiary - 960 x 1000 x 1070 mm, waga - 71 kg. Perosemnye bilny palce wykonane z dobrego materiału, mają funkcję „przyklejania” pióra. Jest panel sterowania. Koszt wynosi 98 000 rubli.
Ważne! Przy wyborze zmontowanej maszyny należy wziąć pod uwagę jej moc, liczbę obrotów, zużycie energii i objętość misy.
 • „Piro” - Autonomiczna jednostka włoska, która może jednocześnie zrywać 3 tusze. Nadaje się do kaczek, gęsi, brojlerów, a nawet indyków, tylko małych rozmiarów. Czas pracy wynosi średnio 30 sekund. Przez godzinę możesz wyrwać ponad 140 tusz. Wymiary - 630x630x910 mm, waga - 50 kg. Urządzenie jest wykonane z wytrzymałej stali nierdzewnej. Moc - 0,7 kW. Koszt to 126 000 rubli.
 • „Rotary 950” - Kolejny włoski samochód oparty na niemieckiej technologii. Palce do maszyny perosyamnoy wykonane są z gumy, korpus ze stali nierdzewnej. Pióra są usuwane w 10 sekund. Odpowiedni dla każdego drobiu. Wymiary urządzenia to 960 x 950 x 540 mm. Waga - 114 kg. W ciągu godziny wyrywa się około 400 tusz. Moc - 1,55 KW. Koszt to 273 000 rubli.

Zdjęcie maszyny do naklejania Piro

Jak korzystać z urządzenia perosimo

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Niebieska ulubiona kaczka
 • Jak ścinać owce
 • Korzyści i szkody wynikające z mięsa przepiórczego
 • Odmiana truskawkowa Azja

Aby perosnemnoe maszyna dobrze oskubane ptaka, konieczne jest przeprowadzenie procedury zgodnie ze wszystkimi zasadami.

 • Po uboju tusze zanurza się najpierw w ciepłej wodzie, a następnie we wrzącej wodzie przez 2-3 minuty.
 • Urządzenie włącza się i nagrzewa.
 • Teraz możesz umieścić ptaka w bębnie.
 • Podczas zrywania tuszy należy podlewać gorącą wodą.
 • Po zakończeniu procesu tusza jest usuwana, myta, a aparat jest czyszczony z piór.

Jak zrobić samochód perosnemnoy zrób to sam

Maszyny Perosemnye kosztują dużo pieniędzy, więc kupowanie ich jest korzystne tylko wtedy, gdy istnieje pewność, że zapłacą za siebie. Jeśli gospodarka jest mała, takie urządzenie może być wykonane niezależnie, na przykład z pralki.

Aby zrobić małą jednostkę, możesz użyć pralki „Baby”. Jeśli maszyna działa, nie można zainstalować nowego silnika. Wymagane także:

 • Klucze;
 • Nakrętki, śruby;
 • Śrubokręt;
 • Ćwicz 20 lub krok;
 • Palce Bilny'ego.

Zdjęcie obrotowego 950

Na początek wykonano plastikową płytkę z palcami, którą należy umieścić na aktywatorze. Użyj najlepszego gęstego plastiku. Wykonuje się z niego okrąg, średnica musi być taka sama jak średnica aktywatora (musi być na chwilę usunięta z maszyny). W przypadku maszyny „Baby” płyta jest wykonana o średnicy 260 mm. Znaczniki są rysowane na wynikowym okręgu - rysowane są 4 proste linie, przecinające się w środku. Zatem koło zostanie podzielone na 8 sektorów.

Na każdej linii od krawędzi do środka wykonuje się 3-4 otwory wiertłem na 20. Również w każdym sektorze wykonuje się 2 otwory. W tych dziurach i umieść palce bilnye. Teraz, za pomocą śrub i nakrętek, przykręć koło palcami ruchomymi do aktywatora w kilku miejscach. Aktywator jest zainstalowany na swoim miejscu.

Drugi etap to wykonanie otworów na palce na ścianach maszyny. Otwory wykonuje się w sposób rozłożony co 6,5 cm, wykonując tylko 3 rzędy z odległości 2,5-3 cm, należy wywiercić każdą stronę maszyny. Do tych otworów i włóż palce bilny. Umieść je mocno, ciągnąc jak najdalej do maszyny.

Ciekawe, taki detal jak palce do maszyny do permountu można kupić w sklepie rolniczym lub zamówić online.

Aby maszyna nie działała zgodnie z zegarem, konieczne jest wyłączenie przekaźnika czasowego i bezpośrednie przełączenie przełącznika tak, aby silnik został uruchomiony i zatrzymany za pomocą przełącznika.

Ostatni etap - konieczne jest wywiercenie wydłużonego otworu, przez który woda będzie płynąć z piórami. Robi się to w jednej ze ścian maszyny, na samym dole. Aby to zrobić, możesz po prostu wywiercić trzy otwory wiertłem w 20 i usunąć zworki za pomocą noża.

Wszystko, perosmymny automat z pralki jest gotowy i można go przetestować. Takie urządzenie może przetrwać wiele lat, najważniejsze jest to, aby używać go prawidłowo i czyścić na czas. Jest to przydatna jednostka dla hodowców, którzy sprzedają drób w dużych ilościach.

Obejrzyj film: Big Mouth- Rozmowa z kroczem Netflix PL (Luty 2020).