Warzywo

Kiedy sadzić bakłażany na sadzonki w 2019 roku

Pin
Send
Share
Send
Send


Dobre zbiory bakłażanów można uzyskać, jeśli okres sadzenia roślin jest obliczony prawidłowo. W większości obszarów bakłażany są uprawiane metodą siewek. Ale kiedy sadzić bakłażany na sadzonki w 2019 r. Zgodnie z kalendarzem księżycowym, aby miały wystarczająco dużo czasu na rozwój i nie wyciągały się przed lądowaniem w ziemi? Możesz skupić się na rodzaju nasion (ich dojrzałości) i kalendarzu księżycowym, warunkach klimatycznych regionu.

Kiedy najlepiej sadzić bakłażany na sadzonki

Podczas uprawy sadzonek bakłażana należy rozważyć kilka ważnych punktów.

  • Klimat regionu. Im zimniejszy obszar, tym później sadzonki są sadzone na otwartym terenie, więc musisz siać nasiona później.
  • Metoda uprawy. W otwartym terenie sadzonki są sadzone 7-21 dni później niż w pomieszczeniach, zwłaszcza jeśli szklarnia jest ogrzewana!
  • Rodzaj rośliny. W zależności od rodzaju bakłażanów można je sadzić w stałym miejscu, aby uzyskać sadzonki w określonym wieku. To kryterium jest zwykle wskazane z tyłu opakowania nasion.

Sadzenie kalendarza i pielęgnacja bakłażana 2019

Ważne jest, aby kiełkowanie nasion trwało 1-3 dni, należy to uwzględnić przy obliczaniu dnia siewu sadzonek.

Wybierając datę siewu nasion, warto poszukać środka. Jeśli zasiejesz je zbyt wcześnie, wyciągną się, a jeśli się spóźnią, przyniosą plon z dużym opóźnieniem.

Obliczanie warunków dla odmian bakłażana

Przeczytaj także te artykuły.
  • Clematis Multi Blue
  • Puszkina rasy kurcząt
  • Kiedy sadzić ogórki na sadzonki w 2019 roku
  • Morela z czerwonymi policzkami

Odmiany bakłażana mają swój własny czas dojrzewania. Od pojawienia się pędów do zbiorów, mija pewien czas.

  • Wczesne odmiany dojrzewają w 90-120 dni;
  • Bakłażany w połowie sezonu wymagają 120-140 dni;
  • Późne uprawy dojrzewają w nie mniej niż 140 dni lub dłużej.

Najpierw musisz zebrać nasiona odmiany, którą lubisz.

Ważne! Na odwrocie opakowania z nasionami często pojawia się informacja, kiedy wysiewać nasiona do sadzonek, zbieranie nasion i ostateczne przesadzanie sadzonek do ziemi.

Na tej podstawie można obliczyć, kiedy sadzić bakłażany na sadzonki w 2019 roku.

  • Wczesne kultury przesadza się do miejsca końcowego w wieku 45-60 dni;
  • W połowie sezonu - 65-70 dni;
  • Późne gatunki do pełnego rozwoju potrzebują 70-80 dni, a dopiero potem mogą być przeszczepione do ziemi.

Średnio uprawa sadzonek oberżyny trwa 2-3 miesiące. Na przykład, jeśli sadzonki są sadzone na ostatnim miejscu w dniu 15 maja, sadzonki późnych gatunków powinny być uprawiane od 15 lutego, w połowie sezonu - na początku marca i na początku - od 15 marca.

Kiedy sadzić bakłażany w 2019 r. Według kalendarza księżycowego

Większość profesjonalnych ogrodników sieje nasiona w kalendarzu księżycowym. Ta metoda jest wygodna (łatwo wybrać dzień) i skuteczna - została przetestowana przez więcej niż jedno pokolenie rolników. Więc kiedy sadzić bakłażany na sadzonki w kalendarzu księżycowym w 2019 roku

Przed sadzeniem po dezynfekcji należy kiełkować nasiona

Dobre do siewu nasion bakłażana to dni rosnącego księżyca. Korzystne dni na sadzenie bakłażana w 2019 r .:

  • W lutym - 6-8, 11-13, 20-25, 28 numerów.
  • W marcu - 8-12, 15-20, 23-25, 27-29.
  • W kwietniu 1-4, 6-9, 11-13, 20-21, 24-26, 29-30.

Gdy przez cały lato stosuje się uprawę bakłażana w szklarni, możliwe jest również wysianie nasion w późniejszych miesiącach:

  • w maju - 3-4, 8-10, 17-18, 21-23, 26-28;
  • w czerwcu - 5-6, 13-15, 18-20.

Należy pamiętać, że nie tylko siew nasion, ale także ich przetwarzanie, moczenie, należy przeprowadzać w sprzyjające dni, w przeciwnym razie nie można oczekiwać szybkich pędów.

Ciekawe! Bakłażany to rośliny kochające ciepło o długim sezonie wegetacyjnym, dlatego ważne jest, aby móc prawidłowo obliczyć okres sadzenia sadzonek, aby rośliny miały czas na rozwój.

Koncentrując się na kalendarzu księżycowym w 2019 roku, należy unikać pracy z nasionami niekorzystnych dni księżycowych. W tym okresie lepiej niczego nie sadzić, nie siać ani moczyć nasion.

  • W lutym - 4, 5, 9 liczb;
  • Marzec - 6, 7, 21;
  • Kwiecień - 5, 19;
  • Maj - 5, 19;
  • w czerwcu - 3, 4, 17.

Sadzone nasiona wylądowały dla Ciebie wygodnie

Kiedy sadzić bakłażany na Syberii i na Uralu

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
  • Producent arbuza klasy AU
  • Kapusta włoska - rośnie i pielęgnuje
  • Najlepsze przepisy na marynowaną cukinię
  • Odmiana ziemniaka Zekura

Klimat wpływa bezpośrednio na czas sadzenia sadzonek. Jeśli region jest zimny, to późna jest ciepła pogoda i odpowiednio sadzenie sadzonek odbywa się później niż w ciepłych regionach.

Sadzenie sadzonek bakłażanów w ziemi na Syberii i Uralu odbywa się nie wcześniej niż na początku czerwca 2019 r., Więc sadzonki zaczynają być zaangażowane od początku do połowy marca. Najwcześniejsze odmiany mogą rozpocząć siew i koniec marca. Będzie wystarczająco dużo czasu na rozwój.

Ważne! Jeśli sadzisz sadzonki bakłażana w stałym miejscu zbyt wcześnie, może nie przenieść wiosennych przymrozków powrotnych, więc lepiej posadzić plon 7 dni później niż zaryzykować przyszłe plony.

Zaleca się uprawiać tylko wczesne i średnie sezonowe bakłażany na północnych obszarach, ponieważ później nie mają czasu dojrzewać przed nadejściem zimnej pogody.

Kiełki należy podlewać i podawać na czas.

Kiedy sadzić bakłażany na przedmieściach

Środkowa Rosja (region moskiewski) charakteryzuje się umiarkowanym klimatem. W takim przypadku właściwe będzie przeprowadzenie siewu sadzonek bliżej końca lutego 2019 roku. W ten sposób możliwe będzie sadzenie gotowych sadzonek na otwartym terenie w trzeciej dekadzie maja.

Ciekawe! Na przedmieściach zwyczajowo zasiewa się nasiona sadzonek bakłażana 23 lutego - na święto mężczyzn i pomidorów - 8 marca, dzień kobiet.

W regionie Leningradu okres siewu kultury jest przesunięty na 7-14 dni przed (na początku marca), aby wylądować na ziemi na początku czerwca.

Jeśli bakłażany są uprawiane w ciepłych miejscach, sadzonki są wysiewane do 15 lutego, w celu przeszczepienia pędów do ogrodu pod koniec kwietnia.

Gotowe sadzonki można przesadzić do ziemi

Porady wysiewu bakłażana

Podczas uprawy sadzonek oberżyny ważne jest nie tylko określenie czasu siewu. Konieczne jest również prawidłowe przeprowadzenie procedury, aby nasiona szybko pojawiły się.

  • Nasiona bakłażana nie są stare, idealny wiek to 2-3 lata. Wskazane jest, aby kupić je w specjalistycznym sklepie, zwłaszcza jeśli potrzebujesz hodować hybrydę, a nie odmianę.
  • Aby nasiona dawały szybkie pędy, konieczne jest ich wcześniejsze kiełkowanie poprzez traktowanie stymulantami wzrostu (na przykład Epin). Jeśli nasiona są stare, nie oznakowane, należy je również zdezynfekować przy użyciu słabego roztworu nadmanganianu potasu. Czas moczenia w roztworze - 15-20 minut.
Ważne! Jeśli nasiona w torbie są zabarwione na żółto, pomarańczowo, czerwono lub w innym kolorze, oznacza to, że są traktowane specjalnymi preparatami do dezynfekcji, szybkiego kiełkowania. Niepożądane jest namaczanie takich nasion w nadmanganianu potasu lub stymulantach wzrostu i nie jest konieczne ich kiełkowanie.
  • Podłoże można kupić, chociaż profesjonalni ogrodnicy robią to samodzielnie, wykorzystując ziemię i próchnicę. Aby mieszanina była luźna, dodaje piasek rzeczny lub wermikulit. Ze względu na wartość odżywczą minerały i popiół drzewny są również wlewane do gleby.
  • Pojemniki na sadzonki są zwykle pobierane z tworzywa sztucznego. Kubki torfowe nie pasują, ponieważ korzenie tej kultury są słabe i trudno będzie im przebić się przez ściany.

Wysiew nasion odbywa się na głębokości około 0,5 cm w odległości 1 cm między nasionami. Wykonuje się otwór lub rząd, na przykład ołówkiem. Po ułożeniu nasion studnie zasypiają i lekko miażdżą palcami (ale nie kondensują). Pozostaje tylko spryskać ziemię pistoletem natryskowym i pokryć ją bezbarwną folią lub szkłem. Kiedy kiełkujące nasiona naprawdę nie potrzebują światła, ale temperatura powinna zawsze wynosić + 25 ... +28 stopni Celsjusza. Po pojawieniu się kiełków folia jest usuwana, a kiełki umieszczane w jasnym miejscu.

Rosnące sadzonki bakłażana nie wymagają dużego wysiłku. Kiełki muszą być tylko podlewane na czas, badane na obecność choroby i czasami karmione. Jeśli poprawne jest obliczenie, kiedy sadzić bakłażany na sadzonki, będzie rosło w czasie i będzie całkowicie gotowe do przeszczepienia na miejsce w wyznaczonym czasie.

Obejrzyj film: Jak uprawiać bakłażany (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send