Warzywo

Kiedy sadzić ogórki na sadzonki w 2019 roku

Pin
Send
Share
Send
Send


Ogórki są uprawiane przez długi czas. Dzicy krewniacy tego warzywa rosną w tropikalnych lasach Indii. Uprawiane formy ogórków są sadzone w ogrodach warzywnych i na podwórkach. Ale nie każdy może uprawiać to warzywo. W większości problemy związane są z faktem, że sadzonki nie mają czasu na pełne rozwinięcie się przed sadzeniem w ziemi lub po prostu mają niską jakość. Kiedy sadzić ogórki do sadzonek w 2019 roku zgodnie z kalendarzem księżycowym i jak to zrobić poprawnie, opisano w tym artykule.

Co lepiej sadzić ogórki na sadzonkach w 2019 roku

Ogórki można uprawiać przez sadzonki lub nasiona, wysiewając je po prostu w ogrodzie. Druga metoda jest popularna tylko w południowych regionach, gdzie lato jest gorące i trwa długo. W regionach środkowych i północnych zawsze stosuje się metodę sadzenia.

Odmiana lub hybryda ogórków jest zawsze wybierana zgodnie z osobistymi preferencjami. Ale ci, którzy próbują uprawiać to warzywo po raz pierwszy, mogą wybrać najbardziej popularne i popularne gatunki.

Najlepsze odmiany ogórków na otwartym podłożu 2019g

 • Na otwartym terenie: „Rolnik”, „Wiosna”, „Ałtaj”, „Aligator”.
 • Dla szklarni: „Phoenix”, „Liliput”, „Paris Gherkin”, „Miracle Peasant F1”, „Zozulya”.
 • Najlepsze hybrydy: „German F1”, „Courage F1”, „Murashka F1”.
 • Testowane hybrydy: „Kumanek F1”, „Minion F1”, „Brownie F1”.
 • Ogórki samozapylane (partenokarpiczne): „Prestige F1”, „Claudine F1”, „Blizzard F1”.
Ważne! Na opakowaniu większości markowych nasion zawsze wskazuj czas ich sadzenia na sadzonkach!
 • Gatunki belek: „Przyjazna rodzina F1”, „Taniec na placu F1”, „Cudowny bukiet F1”.
 • Do konserw: „Kupidyn”, „Emelya”, „Chłopiec z palcem”.
 • Dla regionu Moskwy: „Movir F1”, „Look F1”, „State Farm”.
 • Dla Uralu na Syberii: „Kustovoy”, „Konkurent”, „Nezhinsky”.
 • Nowe odmiany zalecane w 2019 r .: „Kai F1”, „Wszyscy zazdroszczą F1”, „Balkonowy cud F1”, „Connie F1”, „Mels F1”.

Jakie ogórki rosną na twojej stronie, każdy ogrodnik wybiera siebie. Zorientowanie w tej sprawie jest konieczne w odniesieniu do klimatu, miejsca uprawy, przeznaczenia przyszłych zbiorów i osobistych preferencji.

Sadzenie ogórków na sadzonki w kalendarzu księżycowym

Przeczytaj także te artykuły.
 • Jak zrobić karmniki dla kóz własnymi rękami
 • Jak porzucić krowy po wycieleniu
 • Malinowa Duma Rosji
 • Jak dbać o indyki

Najlepsze odmiany ogórków dla szklarni w 2019 roku

Najczęściej ogrodnicy, sadząc nasiona dla sadzonek, kierują się kalendarzem księżycowym. W 2019 roku kalendarz księżycowy oferuje wiele dobrych dni na sadzenie nasion.

Korzystne dni na sadzenie ogórków zgodnie z kalendarzem księżycowym w 2019 r .:

 • Styczeń - 1, 19-20, 28-29 numerów.
 • Luty - 6-7, 20-22, 25-26.
 • Marzec - 5, 20-21, 24-25.
 • Kwiecień - 2-3, 20-21, 24-26, 29.
 • Maj - 6, 9-11, 18-19, 24-28.

Niekorzystne dni na sadzenie ogórków zgodnie z kalendarzem księżycowym w 2019 r .:

 • Styczeń - 5, 6, 1 liczby.
 • Luty - 4, 5, 19.
 • Marzec - 4, 6, 22, 26, 27, 28.
 • Kwiecień - 5, 19, 27, 28, 29.
 • Maj - 5, 6, 7, 20, 21, 29, 30.
Ciekawe! Ogórki, które są wysiewane na rosnącym księżycu, szybko się rozwijają, rosną silne i szybciej produkują plony.

Dla tych, którzy późno uprawiają ogórki, można również siać ogórki w czerwcu (liczby 3-5, 10-11, 15, 23-24).

Kiedy sadzić ogórki na sadzonkach na otwartym terenie?

Najlepsze odmiany mieszańców ogórka w 2019 roku

Obfitość zbiorów ogórków i ich jakość w niezabezpieczonej glebie często zależy od okresu sadzenia. Ale kiedy sadzić ogórki na sadzonkach w 2019 r. Na otwartym terenie?

 • Wczesne gatunki w regionach centralnych są sadzone w pojemnikach od 15 maja.
 • Odmiany sezonowe na sadzonki wysiane na początku maja.
 • Późne rodzaje ogórków zaleca się wysiewać w ostatnich dniach kwietnia.

Jeśli w oczekiwanym czasie sadzenia sadzonek w niezabezpieczonej glebie, powrócą mrozy, warto trochę poczekać. Zimno dla ogórków jest gorsze niż zarastanie. W takim przypadku ogórki wiążą domy z podporami i czekają na właściwy czas. Alternatywą może być ogrzewanie gleby, sadzenie i ochrona sadzonek folią rozciągniętą na niskich łukach. Taka mała szklarnia stanie się niezawodnym schronieniem dla ogórków, zanim temperatura wzrośnie do + 16 ... +19 stopni.

Kiedy sadzić ogórki na sadzonki dla szklarni w 2019?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Primer pszczeli
 • Katumsky owiec
 • Różnorodność arbuza Crimson Sweet
 • Mąka, jej gatunki i odmiany

Najlepsze odmiany hybryd zapylanych ogórków 2019

Sadzenie ogórków w szklarniach lub szklarniach ma swoje daty, chociaż ważne jest, aby skupić się na rodzaju szklarni. Tak więc w ogrzewanych pomieszczeniach wszelkie uprawy są uprawiane przez cały rok. Jeśli folia szklarniowa, poliwęglan, czas sadzenia jest ograniczony, jak w przypadku niezabezpieczonej gleby. Aby nie przegapić momentu sadzenia Zelentsova i uzyskać terminowe zbiory, konieczne jest z czasem zasianie nasion do sadzonek.

Ważne! Gleba w szklarni filmowej w południowych miastach ociepla się do połowy wiosny, a w środkowych regionach - do początku maja. W północnych regionach ziemi osiąga pożądaną temperaturę nie wcześniej niż w ostatnich dniach maja.

W szklarni, nawet jeśli nie jest ogrzewana, kultury są chronione przed opadami atmosferycznymi i wiatrem, dzięki czemu rośliny można sadzić wcześniej, zwłaszcza jeśli gleba jest ogrzewana w odpowiednim czasie. Z tego powodu daty wysiewu nasion ogórka do szklarni zostają przesunięte o 1-1,5 tygodni temu. Oznacza to, że jeśli wczesne spojrzenie na niezabezpieczoną glebę zostało zasiane 15 maja, to dla szklarni może być wysiane w dniach 5-8 maja.

Kiedy sadzić ogórki na sadzonki na przedmieściach?

Region moskiewski należy do centralnego regionu Rosji, czyli regionu o umiarkowanym klimacie kontynentalnym. Aby sadzonki ogórka stały się silniejsze, ale nie wyrosły, warto wysiać je w tej strefie dla sadzonek od 1 do 15 kwietnia. To najlepsza opcja. Ale nie zapominaj, że każda odmiana ma swój własny czas dojrzewania, więc powinieneś także skupić się na tym. Późniejsze odmiany można wysiewać nieco wcześniej niż określony okres, a wczesne - później.

Najlepsze odmiany ogórków samozapylanych 2019 g

Sadzonki ogórka na Uralu i Syberii

Na Uralu i Syberii w pośpiechu z siewem nasion ogórka na sadzonki nie są tego warte. Jeśli zrobisz to zbyt wcześnie, pędy się rozciągną, będą kruche i nie będą dawały normalnych zbiorów. Na Uralu nasiona ogórka wysiewa się od 7 do 20 kwietnia. Jeśli rośliny są uprawiane w szklarni, wówczas tę procedurę można przeprowadzić 5-10 dni wcześniej.

Ciekawe! Ludzie mówią, że konieczne jest sadzenie ogórków w ziemi, gdy mlecze kwitną w dużych ilościach.

Dla Syberii optymalny czas siewu nasion przypada na 15 kwietnia i później. Jeśli zasiejesz wcześniej, sadzonki rozciągną się i będą kruche. Dlatego w tym regionie nie zaleca się pośpiechu z siewem.

Przygotowanie nasion i siew ogórków

Najlepsze odmiany ogórków pakietowych 2019 g

Wiedząc na pewno, kiedy sadzić ogórki na sadzonki, możesz przygotować i przetrzymać wydarzenie na czas. Ziemia ogrodowa jest brana do sadzenia, ale ważne jest, aby ją rozcieńczyć torfem, jeśli nie jest luźna i odkażona roztworem nadmanganianu potasu lub po prostu podlewać wrzącą wodą. Jeśli ta opcja nie jest odpowiednia, możesz kupić ziemię, w sklepach jest ona opatrzona notatką „dla sadzonek”.

Nasiona przed siewem są również traktowane słabym różowym roztworem nadmanganianu potasu, jeśli nie są przetwarzane. Jeśli nasiona mają jasny kolor (pomarańczowy, zielony, czerwony), oznacza to, że zostały poddane leczeniu chorób i dodatkowe procedury nie są wymagane. Muszą być nalane na bawełnianą szmatkę lub serwetkę, nasączone wodą i pozostawione do kiełkowania w ciepłym pomieszczeniu na 2 dni.

Pojemnik do siewu ogórków może być inny. Plastikowe kasety, okulary można kupić w każdym sklepie, ale kubki torfowe lub tabletki są nadal uważane za najlepszą opcję. Nasiona można wysiewać natychmiast w oddzielnych pojemnikach lub początkowo we wspólnym pojemniku.

Kalendarz księżycowy ogrodnika i ogrodnika na 2019 rok

Najpierw opróżnia się dno zbiornika, a następnie podłoże. Ziemia jest dobrze nawodniona, wyrównana. Nasiona są rozłożone na powierzchni. Jeśli rosną w jednym pojemniku, zachowują między nimi odległość 7 cm, z góry sadzonki są posypywane podłożem, warstwą 1 cm i lekko zagęszczone. Pozostaje tylko spryskać ziemię pistoletem natryskowym i przykryć folią. W temperaturze + 22 ... + 25 stopni pędy można obserwować przez 3-5 dni.

Jak uprawiać sadzonki ogórka?

Wysokiej jakości pielęgnacja sadzonek pozwala uzyskać mocne rośliny. Podczas dziobania kiełków nie trzeba się spieszyć, aby usunąć film, który je zakrywa. Dopiero gdy liście liścienia będą widoczne, można zacząć je czyścić, ale stopniowo. Najpierw jest usuwany na 30 minut, a następnie dodawany codziennie przez 30 minut. Po 7 dniach film jest całkowicie usuwany. Średni dzień świetlny powinien wynosić średnio 12 godzin. Jeśli na początku robi się ciemno, oświetlenie jest zaaranżowane prostą lampą.

Najlepsze odmiany ogórków do puszkowania 2019g

Ważne jest, aby sadzonki rozwinęły dobry system korzeniowy, a część naziemna nie została szybko wyciągnięta, po kiełkowaniu kiełków temperatura spada do + 18 ... +20 stopni!

Podlewanie zawsze odbywa się z konewki dla roślin wewnętrznych, oddzielonych wodą. Jeśli jest dużo wody, korzenie gniją, ale sucha gleba jest również szkodliwa dla tej uprawy. Musisz więc zachować równowagę w tej sprawie i raz na 3 dni spryskiwać liście.

Pierwsze karmienie następuje w momencie pojawienia się 2 liści. Na 5 litrów wody weź 10 g azotanu wapnia, 10 g superfosfatu i 7,5 g siarczku potasu. Ten opatrunek wzmocni odporność roślin. Ponowne karmienie jest wymagane po 1-2 tygodniach, jeśli rośliny rosną powoli lub wyglądają słabo.

Gdy ogórki będą miały 2-3 tygodnie, mogą być zapakowane w osobnym pojemniku. A po wyborach szybko odeszli i zaczęli się rozwijać, trzeba je spryskać „Appin” lub innym podobnym rozwiązaniem.

Ta metoda uprawy sadzonek ogórka zapewnia ogrodnikowi mocne sadzonki. Po posadzeniu w ziemi takie rośliny szybko się zakorzeniają i rozwijają. Oczywiście będą również potrzebować wysokiej jakości opieki, niezależnie od tego, czy rosną w szklarni, czy na otwartym terenie. Ale jeśli wszystko zostanie wykonane prawidłowo, to bogate zbiory nie będą długo czekać.

Pin
Send
Share
Send
Send