Pszczelarstwo

Mandarin Duck

Mandarin Duck jest najpiękniejszym przedstawicielem rodziny kaczek. Według Chińczyków para Mandarynów przyniesie szczęście nowożeńcom. Jest symbolem lojalności, ponieważ kobiety i mężczyźni wybierają swojego partnera na całe życie, wszędzie tam, gdzie latają parami, a nawet troszczą się o siebie. Mandarinok można spotkać na wolności, a wielu rolników hoduje je na podwórku jako ozdobne ptaki.

Gdzie mieszka Mandarin Duck

W Chinach mandaryński symbolizuje lojalność i szczęście w małżeństwie

Mandarynka żyje w dzikim środowisku, ale spotkanie z nią nie jest tak łatwe, jak byśmy chcieli. Siedlisko - Azja Wschodnia, w Rosji można je znaleźć na Sachalinie, w regionach Astrachań lub na terytorium Chabarowska. Są również z powodzeniem hodowane w Wielkiej Brytanii i USA. Najczęściej ptak osiada w pobliżu górskich rzek w tajdze. Lasy preferują drzewa liściaste lub mieszane. Gniazda są trudne do znalezienia, ponieważ kaczka mandarynka sprawia, że ​​znajdują się w miejscach, do których ludzie rzadko się wędrują (gaje zaśmiecone powalonymi drzewami i gałęziami).

Ciekawe, szczególnie czczone mandaryńskie kaczki w Chinach. W tym kraju figury mandaryńskie są często przedstawiane na wesela, a nawet same ceremonie często odbywają się w pokojach ozdobionych obrazami mandaryńskimi.

Te ptaki idealnie nadają się do życia w lesie. Wiedzą, gdzie się ukryć, dobrze opanować nowy teren i łatwo latać między gałązkami i konarami nawet najgrubszych drzew, pochylając się wokół wszelkich przeszkód.

Opis Kaczka mandarynki

Przeczytaj także te artykuły.
  • Jak karmić agrest?
  • Kukurydza paszowa (pasza)
  • Podajniki bunkrów dla kurcząt
  • Top dressing z syropem pszczół

Gniazdo mandarynki znajduje się na drzewie w zagłębieniu

Kaczki mandarynki rosną na długości do 50 cm, średnia waga ptaka to 500-800g. Głowa jest mała. Dziób jest czerwony u samców i szary u samic. Oczy są duże, bardzo ciemne. Plecy są płaskie, krótkie. Rozpiętość skrzydeł wynosi 70 cm, łatwo osiągają wysokość i potrafią latać dość szybko, nawet między drzewami. Ogon jest mały, ale zauważalny. Nogi są czerwone, mają ostre pazury, które ułatwiają wspinanie się na drzewa i trzymanie gałęzi.

Te ptaki, podobnie jak inne gatunki kaczek, mogą wydawać dźwięki. Ale różnią się od zwykłego kwaknięcia i są bardziej jak gwizdki. Ale kaczki mandarynki nurkują rzadko, tylko po to, by zdobyć jedzenie. Znacznie bardziej uwielbiają ślizgać się po wodzie, lekko unosząc ogon.

Męskie upierzenie

Mandarynkowe kaczki uwielbiają ślizgać się po wodzie, lekko unosząc ogon

Główną rzeczą, która przyciąga uwagę ptaków, jest upierzenie samców. Drake są bardzo piękne i jasne, jak zabawki. Szczyt głowy jest czerwony. Obszar bliżej czoła ma fioletowe pióra z zielonym odcieniem. Na dziobie, na policzkach pióra czerwone. Obszar nad oczami jest biały. Jest kępka piór i bokobrodów.

Ciekawe! Dwa razy do roku smaży się i w tym czasie są bardzo podobne do samic.

Ciało jest także jasne. Tył jest zazwyczaj czarny, brzuch jest biały. Skrzynia jest fioletowa z niebieskim odcieniem, aw miejscu, gdzie klatka piersiowa przechodzi w boki, znajdują się dwa białe paski. Skrzydła bladożółte lub jasnopomarańczowe. Jednocześnie na każdym skrzydle znajduje się jedno szerokie pióro, wygięte do góry. Na ogonie pióra są białe i czarne.

Upierzenie kobiece

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
  • Jaka gleba jest lepsza dla sadzonek
  • Autoklaw do konserw domowych
  • Topowy opatrunek pszenicy ozimej
  • Sadzenie czosnku jesienią

Fotografia żeńska mandarynki kaczka

Kobiety nie są tak niezwykłe jak samce. Ich głowa jest tylko szara, pióra w obszarze korony są wspaniale ułożone. W pobliżu dzioba i oczu znajdują się białe znaczenia. Boki i szyja są szare z białą plamką. Brzuch jest czysto biały, a tył szary. Skrzydła są brązowo-szare.

Co jedzą kaczki mandarynki

Większość diety dzikiego Mandarinoku to roślinność wodna i drobni mieszkańcy zbiorników wodnych i rzek, w których osiadają. Żaby, ślimaki, małe ryby - przysmak i ulubione jedzenie. Jeśli w lesie są trawy trawne, chętnie je też zjedzą. To pożywne i zdrowe jedzenie. Mogą również korzystać z tych żołędzi kaczek, które są wydobywane na ziemi lub po prostu wyrywają nasiona roślin z drzew.

Bliżej zimy, gdy nadchodzi zimna pogoda, pomarańcze mandarynkowe zbliżają się do pól, gdzie rosną gryka, ryż lub podobne zboża. Ale z dala od głównego miejsca życia ptaki nigdy nie odlatują, więc jeśli w pobliżu nie ma pól, ptak będzie mieszkał w tym samym miejscu, zbierając jedzenie tam, gdzie jest to konieczne.

Cechy hodowlane

Najbardziej udany dotychczasowy eksperyment - biała mandarynka

Rasy gniazda kaczki mandarynki są zwykle budowane w odosobnionych miejscach, na przykład w dziuplach. Ogólnie rzecz biorąc, wysokość tych ptaków jest całkiem naturalna. Gniazda mogą znajdować się na wysokości do 6 metrów, a sam ptak lubi siedzieć na gałęziach, a nie na ziemi. Gniazda są izolowane własnym puchem lub podobnym, miękkim materiałem.

Ważne! Kaczki mandarynki nigdy nie kojarzą się z innymi rasami. Wynika to ze zmian strukturalnych w chromosomach. A jednak naukowcy próbują uzyskać gatunki hybrydowe. Najbardziej udany dotychczasowy eksperyment - biała mandarynka.

Murarstwo zazwyczaj składa się z około 8 kremowych jaj, ale liczba jąder może sięgać do 14 sztuk. Samica wysiaduje przez 28 dni bez wstawania, a kaczor wyciąga dla niej pokarm.

Młodzi rodzą się silni. Od najmłodszych lat pokłady mandaryńskie łatwo schodzą z drzew, aby nauczyć się pływać. Na początku jeszcze nie latają, ale planują tylko słabo rozwinięte skrzydła, delikatnie lądując na ziemi. Ale do 40 dnia w pełni opanowali umiejętności latania. Zwykle wychodzą wieczorem do stawu i rano z kaczką-matką.

Utrzymywanie Mandarin Duck w domu

Mandarin Duck potrzebuje stawu

Bardzo często młodzi hodowcy są zainteresowani, czy można hodować kaczkę mandarynkową w domu? W rzeczywistości w Chinach były hodowane jako dekoracyjne od czasów starożytnych. Starożytne płótna często przedstawiały te piękne ptaki, więc rasa ta często nazywana jest chińską kaczką. W niewoli ptak może żyć do 25 lat, jeśli zapewnisz mu dobre warunki.

Ważne! Kaczka mandarynka potrzebuje stawu. Procedury wodne są dla niej przydatne i są korzystne dla hodowcy, ponieważ ptak zawsze znajduje dużo jedzenia w stawach i je mniej w domu.

Są one osadzone jak inne kaczki w kurnikach, tylko w tym przypadku wskazane jest, aby zrobić wysokie pomieszczenie, aby kobiety mogły się wspinać wyżej, aby były wygodniejsze dla jaj wylęgowych (jeśli są wymagane). Dom można wykonać bez ogrzewania, ale nie zaszkodzi izolować. Podczas hodowli kaczek Mandarinka bardzo ważne jest zapewnienie obszernego spaceru z wysokim płotem, a także lepsze pokrycie i dostęp do zbiornika. Jeśli w pobliżu nie ma nikogo, po prostu robią małe zakłady lub pulę.

Zdjęcie kaczki mandarynki z kaczątkami

Racja składa się głównie z płatków owsianych, jęczmienia, otrębów pszennych, można również kupić paszę. Ważne jest, aby uwzględnić kiszonkę zarówno zimą, jak i latem, aby pozwolić im chodzić na spacery, aby sami mogli wydobyć użyteczne zioła i małe zwierzęta. Suplementy mineralne są pożądane przez cały rok, ale można je podawać tylko zimą, kiedy jest niewiele witamin.

Interesujące! Zdrowie osób jest dobre, ale jeśli Mandarin Duck stała się letargiczna, musi być pokazana weterynarzowi. Leczenie może być konieczne, ponieważ może zachorować na niezdrową dietę lub styl życia.

Oddzielnie warto zauważyć, że nawet w naturze ptaki te rozmnażają się bez problemów, w niewoli rzadko wysiadują na jajach, więc inkubator nie boli. A jeśli ich nie ma, możesz po prostu złożyć jaja na kaczkach innych ras. Ponadto te ptaki żyjące w niewoli są często pod wpływem stresu, więc samica może nie pozwolić, by samiec podszedł bliżej. Rozwiązanie tego problemu pomoże tylko stworzyć najbardziej komfortowe warunki dla ptaków, zmniejszając stres.

Gdy ptak inkubuje jaja w zagłębieniach, konieczne jest uzyskanie dostępu do drzew lub czegoś podobnego - odosobnionych miejsc na dużej wysokości. Istotną rolę odgrywa również staw i żywność wysokiej jakości. Ogólnie rzecz biorąc, dla tych ptaków pożądane jest zminimalizowanie czasu komunikacji z osobą i zapewnienie ciszy i spokoju, wtedy nie będzie problemów z hodowlą.

Obejrzyj film: Mandarin Duck Clings To This One Man. . Kritter Klub (Luty 2020).