Warzywo

Jak zamrozić cukinię

Pin
Send
Share
Send
Send


Zupy, gulasze, babeczki z cukinii są zdrowe i satysfakcjonujące. Ale jeśli latem produkt ten można niezależnie uprawiać lub kupować w dowolnym sklepie spożywczym, w zimie trudno jest znaleźć świeżą cukinię. Zamrażanie warzyw jest najlepszym wyjściem. Jeśli spędzasz kilka godzin w lecie, aby zamrozić cukinię, to w śnieżne dni można skosztować pysznych dań z cukinii, zaopatrując się w witaminy, tak niezbędne w sezonie mrożenia. Jak zamrozić cukinię na zimę w domu, opisaną szczegółowo w tym artykule.

Czy można zamrozić cukinię

Zamrażanie zdrowych produktów nie zawsze jest możliwe. Na przykład zielona sałatka, jak wiadomo, nie zamarza w całości, ponieważ po rozmrożeniu całkowicie traci swoją strukturę i wygląda nieatrakcyjnie w sałatkach. Ale jeśli chodzi o cukinię, to nie ma zakazu. Po rozmrożeniu warzywo zachowuje wiele składników odżywczych, witamin, a także smaku! Cukinia ta nadaje się do gotowania różnych potraw.

Ważne! Do zamrażania przyjmuje się tylko świeżą cukinię, która ma elastyczny miąższ i gęstą skórę.

Cukinię do zamrażania na zimę można przyjmować absolutnie w każdym wieku, choć im są młodsze, tym lepiej. Skórka powinna być normalnego koloru, gęsta, ale nie sztywna, ponieważ miąższ takiej cukinii jest gruby i źle przechowywany po zamrożeniu. Upewnij się, że warzywo jest zdrowe, bez zgnilizny lub poważnych uszkodzeń.

Cukinia mrożona jest przechowywana przez około 9 miesięcy. Jeśli przechowujesz dłużej, może zacząć pogarszać smak, kolor warzyw. Ogólnie rzecz biorąc, eksperci zalecają stosowanie zamrożonej cukinii w nadchodzącej zimie, a w przyszłym roku, aby zrobić nowy kęs w zamrażarce.

Aby zamrozić tylko świeżą cukinię, te, które mają jędrny miąższ i jędrną skórę

Jak zamrozić cukinię na zimę

Przeczytaj także te artykuły.
 • Przycinanie starych jabłoni
 • Odmiana winogronowa Amur
 • Jak pokryć róże na zimę?
 • Fittonia kwiat

Przed przystąpieniem do zamrożenia konieczne jest przeprowadzenie pewnych działań przygotowawczych.

 • Cukinie muszą być dokładnie oczyszczone z brudu.
 • Miejsce, w którym kwiat został przymocowany, a łodyga musi zostać przycięta.
 • Umyte warzywa umieszcza się na stole do wyschnięcia.
 • Następnie cięta jest cukinia. Jeśli ma duże nasiona, należy je usunąć, a miazga w środku, która jest zbyt miękka, jest również usuwana. Szorstka skóra jest cięta obowiązkowo.

Przygotuj potrzebę i zamrażarkę. Faktem jest, że zamrażanie zawsze odbywa się w niskich temperaturach. Jeśli chcesz uzyskać zamrożone koła cukinii, zawsze są zamrożone w jednej warstwie. A to wymaga miejsca w zamrażarce. Tak więc kilka półek (w zależności od liczby półfabrykatów) należy chwilę wyczyścić. Temperatura zamarzania cukinii waha się od -14 do -40 stopni.

Oddzielnie trzeba powiedzieć o blanszowaniu. Nie jest to obowiązkowa procedura, ale wiele hostess wierzy, że mrożona cukinia w domu po blanszowaniu jest bardziej smaczna. Oto amator. Z wyprzedzeniem, zanim przygotujesz dużą partię, musisz eksperymentować. Weź cukinię i pokrój w kostkę. Jedna połowa jest zbladła i zamrożona, a druga jest po prostu zamrożona. Po kilku dniach możesz wypróbować wynik i ustalić ostateczną metodę przygotowania.

Jak zamrozić koła cukinii w domu

Jak zamrozić koła cukinii

W zależności od naczyń, w których cukinia będzie używana, metoda cięcia i zbioru jest inna. Zazwyczaj hostessy, przed zamrożeniem cukinii na zimę, przemyśl to pytanie, aby później nie było żadnych trudności. Faktem jest, że przy mrożonych warzywach nic nie da się zrobić. Nie jest cięty i nie trze na tarce, cukinia jest wrzucana do naczynia w formie, w której została zamrożona. Do smażonej cukinii, pizzy, hamburgerów konieczne jest zrobienie kółek z cukinii. Jak zamrozić pierścienie cukinii?

 1. Kabaczki umyte, wytarte i posiekane koła.
 2. W tym przypadku zalecane jest blanszowanie. Musisz więc zagotować wodę i spłukać w niej okręgi przez około 3-5 minut.
 3. Blanszowane kawałki są usuwane z patelni i wkładane do szklanki nadmiaru wody.
Ważne! Koła nie są cięte tak szeroko, że wygodnie je przetwarzać. Średnia grubość pierścienia wynosi zazwyczaj 1 cm - jest to najlepsza opcja do późniejszego gotowania. Jeśli cukinia ma bardzo dużą średnicę, można wykonać nie pierścienie, ale półpierścienie.
 1. Gdy cukinia jest zimna, kładzie się ją w jednej warstwie na blasze do pieczenia i umieszcza w zamrażarce. W ten sposób zamarzają równomiernie. Aby zapobiec przyklejaniu się kawałków do blachy do pieczenia, posyp je mąką.
 2. Gdy cukinia całkowicie zamarznie, należy je rozłożyć w porcjach w torebkach lub pojemnikach i umieścić w zamrażarce.

Do gotowania, a mianowicie smażenia, pierścienie do squasha są najpierw rozmrażane, a następnie toczone w mące z przyprawami i smażone w oleju. W tej formie nie różnią się one od świeżych, wyrywanych z ogrodu.

Kostki i kostki do squasha w zamrażarce

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Samopylne odmiany ogórka
 • Szczepienie jabłoni
 • Rasa pszczół Bakfast
 • Wierzchnie wiśnie opatrunkowe na wiosnę

Kostki i kostki do squasha w zamrażarce

W przypadku gulaszu, zupy, niektóre rodzaje kawioru cukinii zazwyczaj kroi się w kostkę lub kostkę. Rozmiar kostek i kostek zależy tylko od osobistych preferencji. Jeśli lubisz duże kostki warzyw w zupie, musisz wyciąć więcej niż jeden centymetr w kostce, a jeśli lubisz małe kawałki, możesz się bardziej rozdrobnić. I jak zamrozić kostki cukinii? Proces jest bardzo prosty i dostępny dla wszystkich.

 1. Warzywa są myte i czyszczone (z dużych nasion, miazgi i grubej skóry).
 2. Ogon i miejsce mocowania łodygi są cięte.
 3. Kabaczki siekać na kostki lub kostki o pożądanym rozmiarze.
Ciekawe! Aby cukinia nie wzięła jednego, dużego kawałka lodu, trzeba je wyjmować co 1-3 godziny i wstrząsać, aż zostaną całkowicie zamrożone.
 1. Aby pozbyć się nadmiaru wilgoci, są układane na papierze lub ręczniku waflowym przez 20-30 minut.
 2. Gdy kawałki są suche, wlewa się je do wygodnego pojemnika i umieszcza w zamrażarce.

Zaleca się układanie cukinii w pojemniku partiami. Dlatego nie trzeba rozmrażać wszystkich cukinii, aby ugotować potrawę lub oddzielić pewną część (co nie zawsze jest możliwe). To tylko dodatkowa strata czasu i wysiłku. Jeśli od razu rozłożysz kawałki w ilości niezbędnej dla danego dania, proces gotowania będzie łatwiejszy.

Jak zamrozić startą cukinię

Jak zamrozić startą cukinię

Naleśniki z cukinią są bardzo przydatne. W przypadku potraw zimowych można zrobić specjalne przygotowanie, które odbywa się bardzo prosto.

 1. Kabaczki są myte, suszone i czyszczone z nasion.
 2. Powstałe kawałki są tarte.
 3. Sok, który nieuchronnie pojawi się na talerzu, musi zostać osuszony, a wcierana masa musi zostać wciśnięta.
 4. Uzyskana masa jest wypoziomowana na desce tak, że nadmiar wilgoci zniknął.
 5. Pozostaje jedynie rozkładać startą cukinię na pojemnik partiami i umieścić w zamrażarce.
Ważne! Do zbioru cukinii w domu na naleśniki, możesz wziąć przejrzałe owoce. Nie mają dużo soku, ale nie są dużo gorsze niż młode.

Możesz zamrozić startą cukinię lub dodać do niej natychmiast warzywa i przyprawy, które zazwyczaj są wkładane do naleśników. Ale ważne jest, aby nie wkładać soli od razu, ponieważ prowokuje wydzielanie soku.

Jak zamrozić cukinię do karmienia dziecka

Jak zamrozić cukinię do karmienia dziecka

Jeśli puree warzywne ze sklepów powoduje obawy, możesz przygotować jedzenie dla swojego dziecka latem, po prostu przygotowując je i zamrażając.

 1. Kabaczki są myte, przecierane i czyszczone. Konieczne jest cięcie nasion, łodygi, przywiązanie pąka i skóry! Pozostała miazga jest cięta na małe kawałki.
 2. Woda jest gotowana w rondlu.
 3. Kawałki cukinii umieszcza się we wrzącej wodzie na 5 minut i wlewa do durszlaka. Nadmiar wody musi odpłynąć.
Ważne! Do karmienia dziecka przyjmuje się tylko młodą cukinię - są one najbardziej przydatne.
 1. Gdy woda jest odprowadzana, zacier cukiniowy z blenderem.
 2. Gotowy zacier do zacieru jest pakowany w małe porcje i chowany w zamrażarce.

Teraz, wiedząc, jak zamrozić cukinię na zimę, możesz zrobić półfabrykaty do wykorzystania w przyszłości i cały mroźny sezon, aby cieszyć się ulubionymi potrawami. Rozmrożone warzywa powinny być w temperaturze pokojowej przez 3-4 godziny. Po rozmrożeniu są natychmiast wykorzystywane do gotowania, ponieważ nie są przechowywane w tej formie przez długi czas.

Obejrzyj film: Uprawa warzyw- cukinie kabaczki dynie (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send