Pszczelarstwo

Pasza dla kurcząt

Pin
Send
Share
Send
Send


Po urodzeniu kurczaka konieczne jest, aby pomóc mu przystosować się do środowiska, które jest typowe dla kurczaka. Początkowo młode zwierzęta otrzymują mieszankę paszową dla kurcząt. Dzięki zrównoważonemu składowi, starannemu mieleniu, takie mieszanki pozwalają pisklętom nabrać siły i prawidłowo się rozwijać. Artykuł opisuje najsłynniejsze rodzaje paszy dla kurcząt i ich cechy.

Mieszanka paszowa PK-5 i PK-6

Wśród najczęstszych rodzajów paszy dla kurcząt wyróżniają się dwie opcje. Mianowicie PC-5 i PC-6. Hodowcy przede wszystkim zwracają na nie uwagę, ponieważ na rynku rolnym są to najstarsze typy mieszanek paszowych, testowane nie przez jedno pokolenie hodowców na całym świecie. Poniżej znajdują się cechy każdego typu.

 1. Mieszanka paszowa PK-5

Ta wersja gotowej mieszanki jest używana natychmiast po narodzinach kurczaka. Zalecany jest przede wszystkim dla gatunków mięsnych, ponieważ ma wysoką wartość odżywczą. Ta mieszanka paszowa dla kurcząt pozwoli na łatwe hodowanie mięśni ptaków i zapewni prawidłowy wzrost kości, rozwój stawów.

Mieszanka paszowa dla kurcząt PK-5

PC-5 na sprzedaż jest zwykle w postaci pokruszonych granulek. Ten rodzaj żywności jest szybko trawiony i łatwy do strawienia dla młodych żołądków. Istnieje wielu producentów tego typu pasz, więc liczba niektórych składników może się nieznacznie różnić, ale główne składniki nie zmieniają się:

 • Zboża, makuchy otrzymywane z rzepaku, mączki, glutenu, oleju roślinnego, melasy buraczanej, tłuszczu zwierzęcego, sody oczyszczonej.

 • Witaminy, skrobia, fosforan, kreda, sól, mączka rybna, mąka mięsna, drożdże.

Zboża stanowią około połowy paszy. Kukurydza jest zazwyczaj większa, około 30%, a pszenica około 20%. Od pierwszego dnia młode są karmione na podstawie obliczeń - 15-20 g na jedną sztukę. Do miesiąca stawka dzienna wzrasta do 100-115 g.

Ważne! Mieszanki dla młodych kurcząt są suchą karmą i zazwyczaj podaje się je oddzielnie. W razie potrzeby można je mieszać z mokrym zacierem, produktami mlecznymi lub trawą.

 1. Mieszanka paszowa PK-6

Ta karma została stworzona dla kurcząt brojlerów, kaczych lub grubych, które osiągnęły 5 tygodni. Przy stosowaniu tego kompleksu rasy mięsne są dodawane codziennie w masie do 60 g.

Duże granulki karmy wykańczającej

Skład:

 • Kukurydza, pszenica, śruta sojowa, tort słonecznikowy, olej słonecznikowy, mączka rybna, mąka wapienna.
 • Kompleks witaminowo-mineralny, sól.

Pszenica w tej mieszaninie jest zawsze czymś więcej niż kukurydzą. Może to być prawie połowa produktu i to jest główna różnica w składzie z PC-5. Ptak, gdy używany PC-6 aktywnie rośnie, ale zużycie paszy jest znaczne. Od piątego tygodnia 1100 g paszy jest wydawane na osobę, a do 7 tygodnia wzrasta do 165-180 g.

Mieszanka paszowa dla kurcząt Start

Przeczytaj także te artykuły.
 • Koń Akhal-Teke
 • Kukurydza paszowa (pasza)
 • Odmiana ziemniaków Colombo
 • Technologia uprawy pszenicy ozimej

Mieszanka paszowa Start, czasami określana jako „Zero” - doskonały wariant jedzenia dla kurczaka, który właśnie powstał. To było dla gatunków mięsa, które zostały uwolnione, chociaż pozwolono im karmić je osobnikami innych kierunków. Ta mieszanina jest kupowana do karmienia osób od 1 dnia do 2 tygodni.

Karmienie kurcząt paszą

Skład różni się od różnych producentów tylko pod względem ilościowym różnych składników. Z reguły główne składniki się nie zmieniają. W kompleksie Start muszą być kukurydza, pszenica, rośliny strączkowe i jęczmień, witaminy, minerały. Może być także mączka rybna lub kostna, wapień, soda, sól, olej roślinny (zwykle olej słonecznikowy).

Ważne! Start jest wydawany w postaci małych granulek. Są wygodne do jedzenia kurczaków i są bardzo dobrze wchłaniane. Dają go częściej bez płynu, ale może również wpływać na jogurt.

Feed Start daje dużo kurczaków. Pierwszego dnia podaje się go co 2 godziny, a następnie zwiększa się różnica między karmieniem, ale ważne jest, aby kurczaki zawsze miały coś do jedzenia, aby nie głodowały!

Mieszanka paszowa Wzrost dla kurcząt

Mieszanka paszowa dla kurcząt Wzrost po, po starcie, która musi być podana młodym osobnikom dla normalnego rozwoju układów mięśniowego i kostnego. Jest wprowadzany do diety od 2 tygodni, a kończy się na około miesiąc. Jest odpowiedni dla brojlerów, jaj lub ras hodowlanych mięsa.

Kurczaki jedzą paszę

Głównym zadaniem tej paszy jest stymulowanie wzrostu ptaka, jego mięśni, tworzenie prawidłowego szkieletu, rozwój chrząstki. Na podstawie tego zadania różni producenci wybierają jedną lub inną kompozycję. Głównymi składnikami są zboża (kukurydza, pszenica), ryby lub mączka mięsno-kostna, olej roślinny, witaminy, aminokwasy, minerały i enzymy.

Granulki wzrostu są zwykle większe niż w Start, ale nie ma potrzeby się bać - dwutygodniowe pisklęta są już w stanie spożywać takie jedzenie. Stawka paszy na osobę wynosi 120 g w ciągu 2 tygodni, ale w miesiącu stawka wzrasta do 140 g lub nieco więcej.

Mieszanka paszowa dla kurcząt Finish

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kurczęta rasy Maran - opis i wydajność
 • Clematis Multi Blue
 • Kiedy jesienią sadzić tulipany?
 • Hodowla przepiórek jako firma

Finisz jest ostatnim etapem karmienia kurcząt, zanim przejdą na pełne żywienie dorosłych. Takie jedzenie podaje się w ciągu 14 dni, począwszy od 28 dnia życia i do 35-40 dni.

Różnica w mieszanej paszy zgodnie z wiekiem kurczaka

Ważne! W przypadku piskląt, a także dorosłych kurcząt, ważne jest używanie żwiru lub pokruszonej skorupy, aby żywność była lepiej zmielona, ​​dlatego w wylęgarni powinna znajdować się miska z takim użytecznym dodatkiem. W miarę zmiany zanieczyszczenia żwir jest wydobywany lub wydobywany, gdy staje się mały.

Skład:

 • zboża (kukurydza, pszenica), rośliny strączkowe;
 • tort słonecznikowy, śruta sojowa;
 • olej roślinny (zwykle słonecznik);
 • kreda, minerały, witaminy, sól.

Granulowane mieszanki paszowe Wykończenie jest dość duże, ale wygodne do spożycia przez dorosłe kurczęta. Codziennie spożywa się około 140-170 g paszy. Przyrost masy ciała osiąga 55 każdego dnia.

Mieszanka paszowa purynowa

Purina to doskonała mieszanka paszowa dla kurcząt należących do przemysłu mięsnego. Jest prezentowany w formie łatwo przyswajalnej dla dzieci, dzięki czemu kurczaki aktywnie się na nim rozwijają. Ta pasza jest wystarczająca bez dodatkowego opatrunku zacieru. Ale jeśli chcesz, możesz go wymieszać z mieszankami warzywnymi. Ale premiksy z diety kurcząt są wykluczone, jeśli podaje się Purinę, ponieważ jest ich wystarczająco dużo w tej mieszanej paszy.

Farm Purina Feed

Komponenty:

 • ziarno (pszenica, kukurydza);
 • posiłek;
 • wiewiórki zwierzęce;
 • tłuszcz roślinny;
 • kruszona wapno;
 • probiotyki;
 • kreda, sól kuchenna;
 • witaminy, minerały, aminokwasy.

Oczywiście jest to przybliżona kompozycja. Purina wykonała wiele linii paszowych dla kurcząt w różnym wieku. Na przykład, Starter jest zalecany dla osób do 2 tygodni, Grower nadaje się do karmienia młodych przez 15-32 dni, a finiszer IVF jest odpowiedni dla kurcząt od 30 do 60 dni. Stawka za osobę zależy od wieku. Do 14 dni pisklęta powinny otrzymać do 65 g granulatu, od 35 dni - 65-140 g, a za półtora miesiąca ilość wzrasta do 170 g.

Słońce - karm dla najmłodszych

Przyjazny dla środowiska rodzaj karmy dla kurcząt, bez szkodliwych zanieczyszczeń i substancji chemicznych, jest uważany za paszę Sun. Jest przeznaczony dla najbardziej zróżnicowanego drobiu i jest podawany od dnia urodzenia. Skład jakościowy i dopuszczalna postać mieszaniny zapewniają pełne wchłanianie pokarmu przez kurczęta. Słońce zawiera nie tylko cenne składniki odżywcze, ale także witaminy, minerały, dzięki czemu można je karmić bez opatrunków, takich jak masy.

Opakowanie z mieszaną paszą dostępne w wygodnej objętości.

Ciekawe! Mieszanka paszowa Sun zawiera naturalny absorbent, dzięki czemu zapobiega chorobom przewodu pokarmowego. Kurczaki rzadziej cierpią na biegunkę, wzdęcia, zatrucie.

Kompozycja słońca.

 • Zboża, śruta sojowa i słonecznikowa, olej roślinny, mączka rybna.
 • Minerały: fosfor, miedź, wapń, selen, jod, żelazo, kobalt, cynk, mangan.
 • Witaminy: A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, C, D, E, H, K.
 • Białko roślinne.

Dzienna ilość mieszanki tego typu jest obliczana według wieku.

 • Pierwszy tydzień życia na osobę stanowi 10-15 g paszy.
 • Od 8 dnia stopa wzrasta do 20-30 g.
 • Od 15 dni kurczaki powinny spożywać około 35-45 g Słońca.
 • W ciągu 4 tygodni podaje się 45-55 g mieszaniny dziennie.

Wybierając karmę dla kurcząt, zawsze skupiaj się na celach. Na przykład PC-5 i PC-6 są bardziej odpowiednie dla brojlerów - gdy konieczne jest uzyskanie zdrowego i dużego kurczaka przez minimalny okres czasu. Jednak mieszanki typu Start, Growth i Finish są zazwyczaj wybierane dla gatunków mieszanych lub ras jaj.

Obejrzyj film: Moja Mała Hodowla Drobiu-Pasza dla Niosek (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send