Zwierzęta gospodarskie

Shire Horse

Pin
Send
Share
Send
Send


Shire to rasa koni, znana również jako angielska wersja pojazdu. Konie Shire łączą najróżniejsze cechy. Ludzie nazywają tego konia „łagodnym olbrzymem” i nie jest to zaskakujące, ponieważ ludzie mają bardzo dobroduszny temperament, chociaż mogą wyglądać zniechęcająco. Opis rasy, jej jakość, charakter i cechy treści zostaną przedstawione w tym artykule.

Shire Horse Story

Koń rasy Shire - największy koń na świecie

Konie Shire to nie tylko największe konie, ale także najpopularniejsze i piękne ciężarówki, które nadają się do jazdy pod siodłem. Homeland Shire to Wielka Brytania. Dziś są masowo hodowane na całym świecie, ale przede wszystkim w Anglii i Niemczech.

Współczesna nazwa „Shire” zaczęła być używana dopiero od XVII wieku. W 1878 r. Powstało Angielskie Towarzystwo Hodowlane (English Cart Horse Society), które w 1884 r. Zmieniło nazwę na Shire Horse Society. Mniej więcej w tym samym czasie konie tego gatunku zaczęły być eksportowane do Ameryki, gdzie w 1885 r. Założono American Shire Horse Society.

Prawdopodobnie rasa pochodzi z destrie (rzadkiej, ale cennej rasy koni bojowych). W dawnych czasach konie Shire walczyły. Wraz z upadkiem średniowiecza zmienili swój „zawód” i zaczęli być wykorzystywani w rolnictwie. Ale z powodu industrializacji konie w rolnictwie straciły na znaczeniu. W tym czasie rasa zdołała przetrwać tylko dzięki hodowcom, którzy docenili te konie i nadal je hodowali.

Ciekawe! Przez długi czas w Anglii Shayrov wykorzystywał browary do prezentacji swoich produktów. A nawet dzisiaj można zobaczyć, jak ci przystojni mężczyźni w uprzęży dostarczają beczki świeżych napojów do sklepów. Firmy, które korzystają z takich reklam, to Browar Thwaites, Browar Hook Norton i Browar Samuel Smith.

Obecnie hodowla koni Shire jest używana w ciężkich sankach, na wystawach, w sankach w Anglii, a w Niemczech ten koń jest popularny jako koń wyścigowy. Często krzyżuje się je również z rasami czystej krwi, aby uzyskać ciężkie konie myśliwskie.

Opis rasy Shire

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze odmiany czosnku
 • Wczesne odmiany melona
 • Najlepsze odmiany niebieskich śliwek
 • Kimberley Strawberry Variety

Horse Shire trudno pomylić z innym gatunkiem. Są to bardzo piękne zwierzęta o imponującym wyglądzie z wyraźnymi mięśniami i ścięgnami. Buduj poprawnie, harmonijnie. Plecy są krótkie, mocne, klatka piersiowa szeroka. Opadające ramiona. Szyja jest długa, lekko zakrzywiona. Głowa jest cienka, długa. Ogon jest wysoko osadzony. Rasa ma wiele cech.

Zdjęcia koni rasy Shire

 • Średnia wysokość konia wynosi 185 cm w kłębie. Rekordowa wysokość konia Shire 219 cm w kłębie.
 • Waga przedstawicieli może osiągnąć 1500 kg.
Ważne! Liczba tej rasy na świecie wynosi obecnie 2000 koni. Każdego roku rodzi się 200 rasowych źrebiąt. Można więc śmiało powiedzieć, że rasa będzie istnieć przez bardzo długi czas ze względu na swoją uniwersalność.
 • Tibia do 32 cm.
 • Garnitury są praktycznie dowolne: zatoka, czerwony, deresz, czarny, sivaya.
 • Na głowie i nogach są plamki gwiazdowe.
 • Grzywa i ogon są bardzo piękne, bujne.

Funkcje rasy Shire

U koni rasy Shire miesza się rasy koni i koni. Na zewnątrz wyglądają jak konie wyścigowe, ale są uważane za ciężkie konie. Osoby są odważne, więc nie boją się trudnych zadań. Często są szkoleni do jazdy, a nawet do różnych sportów.

Zdjęcie kostiumu Carack

Są to aktywne, mobilne konie, potrzebują regularnych spacerów, po prostu nie mogą długo pozostać w boksach. Ze względu na wielką siłę angielskiego konia od dawna stosowano w rolnictwie. Mogą wykonywać prawie każdą pracę. Ich charakter jest spokojny, ale nie tolerują chamstwa. Są to dumne zwierzęta o pozornie nieskończonej sile woli.

Zdjęcie rasy konia shire

Długość życia konia rasy Shire wynosi 20-35 lat. Im lepsza jakość życia zwierzęcia, tym dłużej będzie żyć. Treść angielskiego projektu nie różni się zbytnio od zawartości innych ras. Główną rzeczą, której te konie potrzebują, jest czystość i suchość.

 • Konie tej rasy mogą być trzymane wyłącznie w wygodnych boksach.
 • Ze względu na to, że mają długie włosy na nogach, może szybko się zmoczyć, brudzić. Dlatego stoisko powinno być zawsze suche. Przeciągi i wilgoć są również niedopuszczalne.
 • W pomieszczeniu, w którym życie zwierząt powinno być wszystkim, co jest konieczne - a mianowicie świeżą, suchą ściółką, świeżą wodą w temperaturze pokojowej i żywnością.
 • Chodzenie jest bardzo ważne dla tej rasy. Dlatego, jeśli pozwala na to pogoda, muszą być wypuszczane codziennie na pastwisko. Ponadto zwierzę jest pożądane, aby wywierać fizyczny stres na stawy, a mięśnie były w dobrej kondycji.
 • Po każdym spacerze kopyta są czyszczone, a wełna jest prana, jeśli jest rozmazana i wyczesana.
Interesujące! Koszt dorosłego konia Shire może wynosić ponad 30 tysięcy dolarów. Ogier będzie kosztował mniej - 10-15 tysięcy dolarów, ale w zależności od rodowodu, stanu zwierzęcia, cena może się znacznie różnić.
 • Kłąb i ogon należy regularnie czesać i myć. Można go myć raz na 3-4 dni, ale czesanie jest pożądane codziennie, zwłaszcza jeśli zwierzę regularnie chodzi na świeżym powietrzu. Jednocześnie możesz całkowicie umyć konia, przeczesując go.
 • Sprawdzaj stan zębów, uszu i kopyt tak często, jak to możliwe.
 • W przypadku podejrzenia choroby (objawy zewnętrzne, letarg lub nietypowe zachowanie zwierzęcia) należy wezwać lekarza weterynarii, aby ocenił stan konia i zalecił leczenie, jeśli to konieczne.

Co karmić konia rasy Shire?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Opis klasy bakłażana Czarny przystojny
 • Wieloletnie astry
 • Najlepsze wczesne odmiany pomidorów z opisem i zdjęciem
 • Najlepsze rasy mięs byków

Właściwe odżywianie dla angielskiej rasy jest bardzo ważne. Jest to duże zwierzę, które wymaga wielu składników odżywczych. W przypadku nieprawidłowej diety może wystąpić problem z wyglądem lub samopoczuciem konia.

Rasa Shire jest również znana jako angielska ciężarówka ciężka.

Podstawa diety - pasza objętościowa (siano, kiszonka, słoma). Feed - dodatek do kanału. Zwykle, im bardziej koń jest ładowany, tym więcej musi karmić. Należy również uwzględnić w diecie zboża, warzywa, owoce i świeżą trawę, które konie mogą znaleźć na wypasie.

Obejrzyj film: The Shire Horse, grooming and tacking (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send