Warzywo

Melotria lub mini ogórek

Pin
Send
Share
Send
Send


Melotria to roślina popularna w Afryce i Ameryce Środkowej. Wygląda jak miniaturowy ogórek. Ta kultura jest interesująca dla wielu ogrodników, którzy lubią uprawiać egzotyczne rośliny. Opis wypełnień, ich charakterystyka, w szczególności uprawa zostaną przedstawione w tym artykule.

Mini melotriya ogórka

Grzywny za pierwsze zbiory

Melotria ma wiele nazw, powszechnych w kręgach naukowców i rolników, wśród najpopularniejszych nazw, które można znaleźć: melon myszy, melodie kolibrów, mini ogórek melodia, mini arbuz, ogórek afrykański, meksykański ogórek kwaśny, kwaśny ogórek. A jednak najczęstszą nazwą kultury jest szorstka melodria.

Roślina należy do rodziny dyni. Pędy są lianopodobne, mają około 3 metrów długości, ale są bardzo cienkie, choć mocne. Trójlistkowe ulotki z ostrymi końcówkami, pokryte delikatnym fuzzem. Kwiaty mogą być kobiece lub męskie, tylko żółte, niezbyt duże, w kształcie ogórka. Aby odróżnić rodzaj kwiatu jest prosty - kobiety rosną pojedynczo, a mężczyźni gromadzą się w kwiatostanach 2 rzeczy.

Ciekawe! Melotra szorstka jest nie tylko smaczna, ale także przydatna. Działa tonizująco, przeciwzapalnie i tonizująco na organizm.

Owoce szorstkiej wody są bardzo interesujące. Kolor skóry podobny do koloru arbuza jest jasnozielony z ciemnozielonymi paskami. Powierzchnia jest szorstka, ale nie ma kolca jak ogórki. Miąższ ma smak ogórka, bardzo soczysty z widocznymi nasionami w kroju. Skórka jest zawsze kwaśna, używana jako pokarm.

Mini-ogórek melotriya znany jest również ze zdrowych roślin okopowych. Jeśli porównać smak, przypominają daikon (chińska rzodkiewka), a nawet mają podobny kształt, ale nie tak duży. Korzenie są jasnobrązowe, jeśli oczyszczone, szorstkie, o szorstkiej skórze. Forma jest zaokrąglona u podstawy, podłużna po pełnym dojrzewaniu.

Melotria szorstka

Przeczytaj także te artykuły.
 • Wosk pszczeli
 • Odmiana kapusty moskiewskiej późno
 • Jak radzić sobie z zarazą na pomidorach?
 • Jak karmić czosnek wiosną?

Szorstka Melodia uprawiana jest przez ogrodników, aby uzyskać pożywne owoce, rośliny okopowe. Czasami sadzi się go po prostu jako kulturę ozdobną, ponieważ rośnie, może pięknie zaplatać żywopłot, altanę lub inne pionowe podparcie.

Szorstka melotria ma rozmiar około trzech centymetrów

 • Możliwa jest uprawa w otwartym terenie, szklarni lub nawet na balkonie w dużym pojemniku.
 • Kultura znosi suszę, ale może cierpieć z powodu ekstremalnego upału.
 • Mini-ogórek jest atrakcyjny dla pszczół, trzmieli i motyli, więc zwykle nie ma problemów z zapylaniem.
 • Mogą być dotknięte chorobami i szkodnikami melonów.
 • Owocowanie rozciągnięte, z odpowiednią technologią rolniczą może trwać do pierwszych jesiennych przymrozków.
 • Wysoka wydajność. Z krzewu można zebrać do 5 kg roślin!

Gdzie sadzić egzotyczną roślinę?

Melotria jest szorstkim mieszkańcem ciepłych krajów, a zatem w swoich genach kocha słońce i ciepło. Idealnym miejscem na stronie będzie strona południowa, dobrze oświetlona ze wszystkich stron, gdzie słońce „mieszka” przez większość dnia, a nie cień. Chociaż wielu ogrodników uprawia ją w półcieniu, ta opcja jest również dobra. Gleba jest luźna, pożywna.

Egzotyczni miłośnicy rosną melodria jako kultura dekoracyjna

To ważne! Jeśli po wylądowaniu nadejdzie mróz powrotny, konieczne jest przykrycie łóżka folią na noc lub agrofibre.

Cebulę, groszek i pomidora uważa się za dobrych poprzedników. Ale po tym, jak uprawy melonii kolibry melotrii słabo rosną, ponieważ często są chore i mogą być dotknięte szkodnikami z wczesnego okresu rozwoju.

Hummingbird melotria

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Coś w rodzaju Apple
 • Choroby gruszek i walka z nimi
 • Jak porzucić krowy po wycieleniu
 • Co zaszczepić w czereśni

Zbiór ogórków odmiany „Hummingbird's Melohtria”

Mięso kolibra można uprawiać poprzez sadzonki lub nasiona, wysiewając na otwartym terenie. W przypadku siewu bezpośredniego owoce dojrzewają nieco dłużej, ale w szklarniach na balkonie metoda ta jest całkiem akceptowalna i daje dobre wyniki.

 • Metoda nasion

Czas siewu nasion przypada na połowę maja. Wysiewaj nasiona zawsze w płytkich rowkach. Zawsze są 2 nasiona obok siebie, ponieważ mogą słabo rosnąć. Odległość między roślinami wynosi 20 cm, a po zasiewie bruzda jest pokryta glebą, trochę ubita ręcznie i podlewana.

Ważne! Melotriya zawiera dużo błonnika, a także witamin, minerałów i innych przydatnych substancji, dlatego jest zalecany do diety i podczas rehabilitacji po chorobie. Ale z zapaleniem błony śluzowej żołądka stosowanie tego produktu nie jest tego warte!
 • Metoda sadzenia

Do dobrej sadzonki nasiona wysiewa się w pojemnikach na początku kwietnia. Ziemia do sadzonek jest prosta dla sadzonek. Z góry uprawy tylko lekko miażdżą ziemię, aby szybciej wykiełkować i przykryć folią lub przezroczystym szkłem. Pojemnik jest umieszczony na ciepłym parapecie. Po pojawieniu się sadzonek szkło jest czyszczone, regularnie podlewają kiełki i czekają na pojawienie się 3 liści. Po pojawieniu się 3 pełnych ulotek dla każdej sadzonki, sadzonki są nurkowane w oddzielnych pojemnikach i karmione w celu utrzymania siły.

Przesadzone sadzonki do stałego miejsca w otwartym terenie lub szklarni, gdy jest ustanowiona ciepła pogoda - około połowy maja. W tym momencie sadzonki powinny mieć wysokość 5 cm, kiełki roślin w oddzielnych otworach, położone w odległości 40 cm od siebie.

W miarę wzrostu melotrii szorstkość wymaga pewnej opieki.

 1. Kiedy krzaki zaczynają rosnąć, musisz zadbać o to, gdzie będą rosły - położyć kratę, rekwizyty lub po prostu posadzić na ścianie, na której mogą się wspinać.
 2. Podlewanie powinno być częste, ale nie obfite. Ziemia Marshy nie jest potrzebna! Do nawadniania używaj ciepłej, oddzielonej wody.
 3. Chwasty należy usuwać w miarę ich pojawiania się, a podłoże rozluźnia się co 3-7 dni, tak aby nie zostać zabrane grubą skórką.
Ciekawe! Nie ma sensu szczypać afrykańskiego ogórka, ponieważ nawet bez tej procedury jest dobrze krzaczaste i wytwarza duże plony.
 1. Najlepsze opatrunki przynoszą najbardziej aktywny okres wzrostu, gdy następuje wzrost masy zielonej. W tym celu stosuje się nawozy azotowe. Nie zaszkodzi również karmić kulturę potasem i fosforem podczas kwitnienia i owocowania.
 2. Jeśli pojawią się choroby, szkodniki, możesz użyć specjalnych insektycydów i fungicydów. Ale jeśli nie ma problemów, można po prostu spryskać kulturę 2-3 razy w sezonie wodą z mydłem i od czasu do czasu wyciągać dobrze posiekane popioły drzewne.

Zbiór i przetwarzanie

Szorstkość dość szybko dojrzewa. Pierwsze owoce można skosztować w ciągu 3 tygodni po posadzeniu. Owoce można zbierać, gdy osiągną 2-3 cm długości. Małe ogórki mogą być spożywane na świeżo lub używane do przygotowywania przekąsek, pierwsze, drugie dania. W konserwacji są też dość smaczne.

Zbiór mini ogórków „Melotria”

Ważne! Owoce i korzenie chropowatości mięsa nie mogą być przechowywane przez długi czas. Dlatego przy przetwarzaniu uprawy nie jest zalecane.

Jadalne są nie tylko owoce, ale także warzywa korzeniowe. Po zebraniu owoców zacznij kopać i korzenie. Smakuje jak Daikon. Warzywa korzeniowe można wykorzystać do zup, puree ziemniaczanego, różnych przekąsek i innych potraw.

Recenzje ciała

Mini-ogórek melotriya zaledwie kilka lat temu pojawił się na rynkach Europy Wschodniej i Azji. I choć ta roślina nie zyskała jeszcze powszechnej popularności, jest już z nią sporo zwolenników, oferujemy informacje zwrotne na temat uprawy i dbania o grzywny.

 • Jarosław Nikitin: Zacząłem uprawiać melodię około 2 lata temu, ma wysoką wydajność, owoce mają nietypowy smak, chociaż są bardzo podobne do ogórków, używamy także warzyw korzeniowych do jedzenia, zazwyczaj wkładamy je do zup, w uprawie jest wybredna, a największą trudnością jest znalezienie dobre nasiona. ”
 • Alena Tsvetkova: „Chropowatość melodii zainteresowała mnie 5 lat temu, ale wtedy trudno było znaleźć prawdziwe nasiona. Po zakupie okazało się, że były to zwykłe ogórki. Ale 3 lata temu znalazłam nasiona w Internecie, kupione, posadzone i wyrosły prawdziwe melotriya. jednakowa różnica jest odczuwalna, zwłaszcza że skórka jest kwaśna. ”
 • Albina Belozerova: „Fajna roślina. Uprawiałem ją przez kilka lat tylko do dekoracji, a potem wypróbowałem korzenie, radził mi mój przyjaciel. Są bardzo smaczne! Coś między rzodkiewkami a słodkimi ziemniakami. ! ”

Pin
Send
Share
Send
Send