Ogrodnictwo

Przetwarzanie truskawek jesienią

Jesienią jest dużo pracy w ogrodzie, nawet jeśli plony zostały już zebrane. Konieczne jest usunięcie opadłych liści, aby zadbać o kondycję każdej rośliny wieloletniej, aby mogły bezpiecznie wycofać się na spoczynek. Leczenie truskawek jesienią przed szkodnikami i chorobami jest bardzo ważną procedurą. Jeśli go nie zaniedbasz, będzie w stanie wytworzyć zdrową, pełnowartościową plon następnej wiosny.

Po co przeprowadzać obróbkę truskawek jesienią?

Zdrowe truskawki dają obfite zbiory, wysokiej jakości jagody, gotowe do przetworzenia lub sprzedaży. Ale nawet jeśli wiosną i latem krzewy nie boli, mogą być zaskoczeni jesienią, ponieważ szkodniki ukrywają się w tym czasie na zimę, a krzaki truskawek są dla nich dobrym miejscem. Jednocześnie silny wiatr, częste deszcze - korzystna pogoda do reprodukcji chorób grzybowych i wirusowych.

Zdjęcie przetwarzania truskawek jesienią

Ważne! Latem trzeba uważnie obserwować, co boli truskawki, jakie szkodniki na nie wpływają, jesienią używać narkotyków z tych szkodników i chorób, które istnieją na miejscu. Przetwarzanie truskawek jesienią będzie bardziej wydajne i przyniesie więcej korzyści.

Przetwarzanie truskawek jesiennych ma na celu zniszczenie wszystkich szkodników, które ukrywają się w kątach liści truskawek, w systemie korzeniowym, a także chorób, które już na nich osiedliły się.

Kiedy wykonywane są zabiegi?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Brzoskwinia Redhaven
 • Co nie może karmić królików
 • Jak i dlaczego konie są hodowane, jak robić z tego interesy
 • Wietnamska świnia visrubry

Przetwarzanie truskawek jesienią odbywa się po zebraniu ostatniego zbioru. Jeśli uprawiasz prostą truskawkę, możesz ją trzymać pod koniec września. Ale jeśli truskawka powtarza się, przetwarzanie jest odkładane aż do października-listopada, kiedy zbierane są ostatnie jagody.

Przed przetwarzaniem konieczne jest zdjęcie łóżka. Z krzaków usuń wszystkie stare, suche liście, które mogą ukryć szkodniki, choroby, nawy starannie oczyszczone z chwastów, opadłe liście - źródło zarodników grzybów. Można również wykopać przejście, aby podczas przetwarzania lek łatwo przeniknął do gleby, a nie tylko uderzył w liście roślin.

Jak leczyć truskawki jesienią przed chorobami?

Najczęściej truskawki są zagrożone chorobami takimi jak szara zgnilizna, mączniak prawdziwy, brązowa i biała plama. Należy również obawiać się czarnej zgnilizny korzeni, pionowego więdnięcia, zarazy, punkcji, czerwonej zgnilizny korzeni. Jesienią trudno poradzić sobie ze wszystkimi chorobami, więc możesz spędzić kilka zabiegów złożonymi lekami, które pomagają w wielu chorobach.

Zdjęcie przedstawia różne choroby truskawek.

 • Topaz stosuje się przeciwko mączniakowi, białemu i brązowemu miejscu. Jest odpowiedni na wczesnych etapach choroby i gdy problem już się pojawia.
 • Lek Nitrofen jest również uważany za całkiem dobry, niszczy zarodniki grzybów, które istnieją na samej truskawce i te, które spadły na ziemię.
 • „Byleton” dobrze radzi sobie z mączniakiem i plamami.
 • Teldor jest używany do szarej i czarnej zgnilizny.
 • Jeśli rośliny są silnie dotknięte białą lub brązową plamką, powinny być traktowane specjalnym związkiem. 300 g siarczanu miedzi pobiera się 300 g wapna i 10 litrów wody.
Ważne! Gdy pojawia się zaraza lub gnicie koni, dotknięte krzewy powinny zostać usunięte z terenu budowy i należy zasadzić nowe, ale najlepiej nie w tym samym miejscu, ale w nowym.

Przygotowanie do jesiennego przetwarzania truskawek dobierane jest w zależności od tego, jakie leki są na rynku i jakie choroby najczęściej występują na stronie.

Szkodniki truskawkowe

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Wieloletnie astry
 • Utrzymywanie i karmienie kóz w domu
 • Jak sadzić i dbać o koperek
 • Zemklunik Kupchikha

Do szkodników, które często plagi truskawek należy przypisywać ziemi i przędziorkom, mszycom, ryjkowcom truskawkowo-malinowym, ślimakom, ślimakom. Ponadto, krzewy mogą wpływać na nicienie, czarne małe skosar, skosar lucerny, wyczesaną truskawkową muchę.

Szkodniki Liści Truskawek

Ważne! Niektóre szkodniki, takie jak nicienie (truskawka, łodyga), insektycydy nie są wyświetlane. Aby usunąć je z witryny, należy zastąpić krzewy nowymi, zdrowymi. Pożądane jest także lądowanie, jeśli to możliwe, zmiana!

Przetwarzanie truskawek jesienią polega na stosowaniu środków owadobójczych przeciwko szkodnikom. Ponieważ odbywa się po zbiorze, można użyć dość mocnych preparatów, które z pewnością pomogą pozbyć się nieznośnych owadów.

Ślimaki i ślimaki

Ślimaki i ślimaki trudne do wycofania. Ale jeśli systematycznie się nimi zajmujesz, z pewnością opuszczą witrynę. Najpierw powinieneś użyć metody mechanicznej. Są one po prostu zbierane, gdy pojawiają się ręcznie. Lepiej jest robić to w chłodnym czasie, kiedy wyślizgują się ze swoich schronień.

Ślimak psuje nie tylko liście, ale także zjada truskawki

Gdy mechaniczne czyszczenie nie daje rezultatów, można zastosować środki owadobójcze. Podczas jesiennego traktowania truskawek stosuje się środek owadobójczy „Metaldehyd”. Dobrze sobie radzi z ślimakami, ślimakami. Rośliny nie są spryskiwane nimi, ale po prostu rozrzucają granulki wokół krzewów, gdzie najczęściej pojawiają się te szkodniki.

Przetwarzanie truskawek dla mszyc i roztoczy

Jeśli na miejscu często pojawiają się roztocza truskawkowe lub pajęczyny, jesienią trzeba leczyć truskawki truskawkami. Na przykład „Aktellikom”, „Karbofos”, „Aktofitom” lub „Fitoferm”. Prawdziwy „Actofit” jest zwykle używany, gdy roślina zaczyna rosnąć - wiosną, a po zbiorze jest uważany za bardziej skuteczny dla „Fitoverm”, „Aktellik” i „Karbofos”. Można również użyć roztworu płynów Bordeaux (3-4%), nadmanganianu potasu lub siarczanu miedzi (2-3%).

Mszyce na truskawkach

Te same narzędzia pomagają skutecznie radzić sobie z mszycami na truskawkach. Przetwarzanie truskawek na jesieni jest czasami wykonywane po wycięciu starych liści, cięciu niektórych ogrodników i młodych liści, tzn. Mszyce mogą nie być widoczne, ale jeśli było to w lecie, nawet jeśli w niewielkiej ilości, przetwarzanie z nich nie zaszkodzi.

Interesujące! Można stosować środki ludowe przeciwko chorobom i szkodnikom, ale przy jesiennym przetwarzaniu truskawek nadaje się tylko wtedy, gdy wiosną i latem kultura nie była chora i nie była dotknięta przez owady i choroby.

Roztwór 10 litrów wody, 2 łyżki mydła w płynie, 3 łyżki oleju roślinnego, 2 łyżki octu i 2 łyżki popiołu pomogą ci z ludowych środków na roztocza i inne szkodniki. Wszystko to dobrze się miesza i służy do rozpylania. Z mszyc można też po prostu posypać krzewy na wierzchu popiołów ziemi.

Przetwarzanie truskawek jesienią z ryjkowca i innych chrząszczy

Istnieją dwa rodzaje ryjkowców, które szkodzą truskawkom: ziemisty i szary korzeń. Jeśli z nimi nie walczysz, mogą szybko rozprzestrzenić się na miejscu i zniszczyć sadzenie truskawek. Jesienne przetwarzanie truskawek pozwala poradzić sobie z larwami chrząszczy, które żyją na korzeniach i żywią się sokami, a także dorosłymi, którzy mogą ukrywać się w trudno dostępnych miejscach w buszu.

Zdjęcia chrząszczy na truskawkach

Jeśli mówimy o silnych, chemicznych preparatach, to ryjkowiec „Aktellik”, „Intavir”, „Aktara” dobrze się wydobywa. Najczęściej stosowane są w wyglądzie łodyg kwiatowych lub pąków, ale jesienią są skuteczne. Co więcej, pomagają nie tylko ryjkowcom, ale także wielu innym szkodnikom, w tym motylom, kosom i roztoczom.

Jesienna obróbka truskawek jest ważną częścią pielęgnacji roślin. Jeśli z roku na rok jest przeprowadzane, nie będzie szkodników i chorób na krzakach. Roślina będzie w stanie w pełni się rozwijać i dawać obfite plony.

Obejrzyj film: 100% Naturalne przynęty karpiowe - EXTRU CARP - nowość 2019. Świat Karpia HD (Luty 2020).