Warzywo

Odmiana marchwi Imperator

Pin
Send
Share
Send
Send


Marchew jest uwzględniona w diecie prawie wszystkich ludzi na naszej planecie. W ogrodnictwie jest równie popularny jak ziemniaki lub pomidory. Ale niestety rośliny korzeniowe są kapryśne, dlatego możliwe jest uzyskanie jakościowych zbiorów tylko przy prawidłowej uprawie. Odmiana marchwi Emperor wyróżnia się minimalnymi wymaganiami pielęgnacyjnymi w porównaniu z innymi odmianami. Daje wysokie, stabilne plony, ma bogaty smak i przyjemny aromat.

Opis odmiany marchwi Cesarz

Odmiana Emperor została stworzona przez rosyjskich hodowców w 2005 roku. Ta marchewka należy do późnych odmian, uprawa może być zbierana 125-135 dni po kiełkowaniu. Rozeta typu półkulistego, składa się z długich pinnatowo wyciętych liści zieleni.

Marchew ma długość około 25 cm i wagę 80-180g. Forma jest cylindryczna, rozwarta. Roślina korzeniowa jest pomarańczowo-czerwona, gęsta z małym rdzeniem o prawie takim samym kolorze jak ciało. Smak jest słodki, aromat jest dobrze wyrażony.

Carrot Emperor jest pomarańczowo-czerwony, gęsty z małym rdzeniem

Ciekawe! W odmianach marchwi Emperor wysoka zawartość karotenu. Jest bardzo słodka i soczysta.

Charakterystyka cesarza marchwi

Przeczytaj także te artykuły.
 • Właściwe tuczenie świń w domu
 • Wietnamska świnia visrubry
 • Kwiat Kalanchoe
 • Rasa owiec Dorper

Wszystkie pozytywne i negatywne strony marchewki Imperatora są przedstawione w charakterystyce.

 • Cesarz to piękna marchewka o doskonałym smaku.
 • Zasadzić tę odmianę tylko na żyznej, luźnej glebie!
 • Marchewka Cesarz ma silną odporność na różne choroby.
 • Odmiana odporna na strelkovuyu i kolor.
 • Rośliny korzeniowe, nawet przy wysokiej wilgotności, nie pękają.
 • Procent kiełkowania jest niski.

  Zbiory są dobrze utrzymane, nie psują się przez długi czas

 • Wydajność na hektar wynosi 158-280 centów, a około 5,5 kg roślin okopowych można zbierać na metr kwadratowy.
 • Produkcja produktów rynkowych 75-90%. Jednocześnie marchewki są bardzo piękne, jasne i pachnące, za które są cenione przez kupujących.
 • Nadaje się do długiego transportu.
 • Zbiory są dobrze utrzymane, nie psują się przez długi czas.
Ciekawe! Carrot Emperor nadaje się do gotowania posiłków dietetycznych, a nawet żywności dla niemowląt.

Jak sadzić marchewki

Sadzenie marchwi jest najlepsze w glebie piaszczystej lub gliniastej. Jeśli podłoże jest ciężkie, należy dodać trociny i piasek w stosunku 1: 1. Marchew nie zaleca się siać po koperze, fasoli, pietruszce lub selera. Sadzenie marchwi jest najlepsze latem, na początku lipca, a zbiory odbędą się pod koniec października. Na wczesne zbiory można posadzić odmianę cesarza i zimę. W tym przypadku siew wykonuje się, gdy temperatura wynosi około +2 stopni w ciągu dnia, a nie mniej niż -5 w nocy.

Ciekawe! Marchew roślinna potrzebuje tylko miękkiej, wykopanej i rozluźnionej gleby. Jeśli ziemia jest stała, roślina korzeniowa będzie niezdarna, z obfitością korzeni bocznych.

Wysiew nasion marchwi na taśmie rozpuszczalnej w wodzie jest bardzo skuteczny.

Przed sadzeniem, ziemia jest wykopywana na pełnym bagnecie łopaty, podczas gdy dla każdego kwadratu lądowania konieczne jest złożenie 1-2 wiader kompostu, wiadro torfu, tyle piasku (jeśli ziemia nie jest piaszczysta) i 50 g nitrofoski. Po kopaniu rozluźnia ziemię. Wysiew nasion odbywa się w bruzdach, w odległości 15 cm od siebie. Głębokość bruzdy wynosi do 3 cm, proste nasiona można moczyć z wyprzedzeniem przez 2 dni w czystej wodzie (zmienia się 3 razy dziennie). Ale jeśli nasiona są już przetwarzane przez producentów, są one po prostu zasiane w ziemi w odległości 1,5 cm od siebie i pokryte ziemią.

Posiane marchewki kiełkują powoli. Aby przyspieszyć proces, możesz rozciągnąć film na łóżku. Spowoduje to efekt cieplarniany, zwiększy temperaturę ziemi, wilgotność i kiełkuje szybciej.

Carrot Care Emperor

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze przepisy na dżem z gruszek
 • Puszkina rasy kurcząt
 • Czereśnia odmiana Bryansk różowy
 • Dlaczego pisklęta giną?

Bez odpowiedniej opieki uzyskanie dużych zbiorów marchwi jest bardzo trudne. Ale jak zauważają ogrodnicy, znacznie łatwiej jest dbać o tę odmianę niż na przykład odmiany „Samson”, „Nantes” lub „Shantane”.

 • Woda używana do nawadniania jest ciepła, osiadła na słońcu. Pierwsze 2 tygodnie marchwi podlewano 2 razy w tygodniu. Jednocześnie zużycie wody na metr kwadratowy wynosi około 3-5 litrów. Następnie zużycie wody wzrasta do 7-10 litrów na kwadrat przy tej samej częstotliwości nawadniania.

  Woda używana do nawadniania jest ciepła, osiadła na słońcu.

 • Bardzo ważne jest rozluźnienie między rzędami i obszarem korzenia. Procedura odbywa się za pomocą małej motyki, aby korzenie kultury nie zostały uszkodzone. Podczas rozluźniania ziemi warto również usunąć wszystkie chwasty. Są wyciągane wraz z korzeniem, a następnie wrzucane do kompostu lub spalane.
 • Pasza dla tej marchwi nie jest częsta. W pierwszym miesiącu w ogóle nie mogą się utrzymać. Następnie wytwarza się jeden nawóz azotowy, a po kolejnych 20 dniach fosfor.
 • Pierwsze przerzedzenie jest konieczne, gdy wierzchołki rosną do 3 cm Sadzenie jest rozcieńczone, tak że między sadzonkami jest około 2 cm wolnej przestrzeni. Drugie przerzedzenie jest konieczne, gdy roślina okopowa osiągnie średnicę 1 cm, a wszystkie dodatkowe pędy są wyciągane, tak że pomiędzy sąsiadującymi kulturami jest 6 cm wolnej przestrzeni.
 • W przypadku pojawienia się chorób, które zdarzają się rzadko, kultury opryskuje się 1% roztworem mieszanki Bordeaux, Skor lub Beyleton.

  Spośród szkodników należy obawiać się najazdów Medvedki

 • Ze szkodników należy obawiać się inwazji niedźwiedzia, robaka i ćmy marchwiowej. W przypadku drutowców i niedźwiedzi, zastawiane są pułapki i kupowane są insektycydy glebowe Medvetoks i Zemlin. Ale z ćmy z marchwi pomoże wywar z pomidorów lub narkotyków „Vanteks”, „Karate”, „Borey”.

Przy odpowiedniej opiece marchew szybko rośnie i daje dużą wydajność. A jeśli ziemia jest wystarczająco miękka, pożywna, korzenie będą gładkie i piękne, o przyjemnym smaku.

Zbiór i przechowywanie

Zbiory odbywają się około października, jeśli sadzenie przeprowadzono w lecie. Jeśli marchewki zostały posadzone wiosną lub zimą, zbiory można zebrać dużo wcześniej, w środku lata. Carrot Emperor nadaje się do długotrwałego przechowywania. Po wykopaniu układa się do wyschnięcia, wytrze z nadmiaru ziemi, sortuje i sortuje według wielkości. Możesz przechowywać tę marchewkę w pudełkach, piasku, sieciach, w temperaturze +5 stopni. Okres ważności wynosi około 6 miesięcy.

Marchewka Cesarz może być użyty na surowo i przetworzony.

Ciekawe! Emperor z marchwi jest zalecany do długotrwałego przechowywania, ponieważ jego walory smakowe poprawiają się z czasem.

Stosowanie odmian jest uniwersalne. Marchewka Cesarz może być używany na surowo i do przetwarzania (konserwowanie, sok, tłuczone ziemniaki, smażenie, duszenie, zamrażanie, suszenie itp.).

Recenzje ogrodników o gatunku marchewki Cesarza

Co myślą o różnorodności marchewkowych ogrodników Emperor, możesz dowiedzieć się z poniższych recenzji.

 • Sofia Medvedeva: „Wcześniej rosnącej marchewce towarzyszyły różnego rodzaju trudności, rosła mała, potem krzywa, smak mógł być gorzki lub mdły. Ale z marchewką cesarz nie ma takich problemów. Odmiana jest doskonała o słodkawym smaku, rośnie o tej samej wielkości, wadze i jest dobrze przechowywana „
 • Andrey Skripka: „Każdego roku uprawiamy marchew do przechowywania przez całą zimę. Odmiana została wybrana przez cesarza, ponieważ praktycznie nie dotykają go muchy marchwiowe, choroby i ma doskonały smak. Cesarz pokazuje się doskonale podczas przechowywania. Warzywa korzeniowe nie gniją, smak nie pogarsza się z czasem. Ta odmiana nadaje się do przetwarzania i świeżej konsumpcji. ”
 • Anton Koroza: „Cesarz sieje marchewki na początku wiosny i przykrywa agrofibrem, aby jak najszybciej uzyskać sadzonki. Nasiona kiełkują harmonijnie i szybko, zwłaszcza jeśli są nasączone przed siewem. Nie jest to kapryśne w opiece. Podlewanie. Ale rzadko robię dressing, ponieważ sadzę glebę przed obfitym posadzeniem, daje duże plony i dobrze trzyma marchewkę, chociaż od stycznia konieczne jest sortowanie raz w miesiącu. ”

Obejrzyj film: CARROT FLOWER UMBEL - CHECK IT OUT!!!! #FLOWER (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send