Warzywo

Odmiana arbuza Sugar Kid

Wśród wielu melonów wyróżnia się arbuz Sugar Kid. Jest nie tylko soczysty i słodki, ale także przystosowany do uprawy w różnych regionach klimatycznych. Opis odmiany, jej zalety, wady, a także sposób uprawy zostaną opisane poniżej w artykule.

Opis gatunku dzieciaka z arbuza

Miąższ jest bogaty w czerwień, bardzo soczysty, gruboziarnisty

Sugar Babe to wczesna (ultra wczesna) odmiana. Od dnia kiełkowania do owocowania trwa średnio 2,5 miesiąca. Jest to roślina średniej wielkości, której winorośl rośnie o 2 metry lub trochę więcej. Liście są duże, bogate w zieleń. Pędy są mięsiste, mogą pęknąć, jeśli nie są odpowiednio wygięte.

Odmiany arbuza Cukru dziecko trudno pomylić z innymi gatunkami, ponieważ ma jasny wygląd. Owoce są średniej wielkości, ważą do 6 kg, chociaż zwykle około 2-3 kg. Skórka jest ciemnozielona. Wzór jest, ale widoczny tylko z bliska. Jest o kilka tonów ciemniejszy od głównego tła, nie jest zbyt wyraźny, więc arbuz z daleka może wydawać się zielony.

Skórka nie jest gruba. Miąższ jest bogaty w czerwień, bardzo soczysty, gruboziarnisty. Po pełnej dojrzałości staje się cukrem prostym, bardzo słodkim. Nasiona występują średnio, są małe, czarne lub ciemnobrązowe.

Zalety i wady odmiany

Przeczytaj także te artykuły.
 • Odmiana odmian winogron
 • Hodowla perliczki
 • Papryka konserwowa na zimę
 • Shire Horse

Arbuz Cukier Babe ma doskonałą jakość produktu

Wielu rolników i kupujących, którzy próbowali uprawiać różnorodność, a przynajmniej po prostu ją spożywać, mówi o korzyściach płynących z różnorodności.

 • Transport jest dobry. Arbuzy można transportować na duże odległości. Na drodze nie zgniatają, nie gniją.
 • Jakość handlowa jest doskonała. Arbuz Cukier Babe przyciąga zarówno kolorem, jak i smakiem.
 • Rosnąc bezpretensjonalnie, może rosnąć nawet w chłodnym klimacie.
 • Istnieje dobra odporność na choroby.

Wśród niedociągnięć można wyodrębnić tylko fakt, że dojrzewa przez długi czas w wilgotnym klimacie, dlatego konieczne jest odpowiedzialne podejście do wyboru lokalizacji i metody uprawy.

Rosnące arbuzy Sugar Kid

Zdjęcie sadzenia sadzonek arbuza w ziemi

Zaleca się sadzenie arbuza odmiany Sugar baby tylko w lekkiej, piaszczystej glebie gliniastej z dużą ilością nawozów. Gleba musi zostać osuszona, w przeciwnym razie trudno będzie rozwinąć cienkie korzenie rośliny. Strona powinna być oświetlona, ​​słoneczna. Dynie lub ogórki nie powinny być poprzednikami, ponieważ wszystkie melony i tykwy mają te same choroby i szkodniki. Zieleń, kukurydza, fasola, szpinak, cebula i pomidory mogą być sąsiadami.

Ważne jest, że sadzenie arbuza w krzakach lub drzewach jest niemożliwe, ponieważ od nich będzie duży cień.

Rozwijaj różnorodne arbuzy Sadzonki dla niemowląt z cukrem lub bezpośredni siew nasion w ogrodzie. Ten ostatni jest praktykowany w południowych regionach, gdzie jest długie, gorące lato i nie ma niespodziewanych zimnych ujęć. Ale w najzimniejszych obszarach powinieneś nie tylko używać metody sadzenia, ale także uprawiać tę odmianę w szklarni. Tylko w ten sposób można uzyskać dojrzałe, wysokiej jakości zbiory.

Nasiona gotuje się kilka dni przed sadzeniem. Najpierw są uporządkowane, a następnie wgłębienia są zasłaniane. Następnie są zanurzane na kilka godzin w jasnoróżowym roztworze nadmanganianu potasu. A dzień przed sadzeniem wrzuć do wody (50 stopni) na jeden dzień. Następnie woda jest zdekantowana, nasiona są nasączone szmatką i używane do siewu.

Grunt do sadzenia powinien być dobrze ogrzany - 15 stopni na głębokości 10 cm, co dotyczy przede wszystkim otwartego terenu. Niezależnie od tego, czy nasiona lub kiełki są sadzone, jeśli używasz zimnej ziemi, mogą się nie osiedlić. Czas lądowania zależy od regionu - na południu przypada na koniec kwietnia, a na północy na połowę lub koniec maja.

Sadzenie sadzonek i nasion jest takie samo. Otwory wykopywały w odległości jednego metra od siebie. Rozstaw rzędów - 1,5 metra. Głębokość sadzenia 3-5 cm W szklarniach przy użyciu metody uprawy krat. Zwykle rośliny siedzą w odległości 70 cm od siebie i przywiązują się do siebie. Bardzo dobrze oszczędza miejsce i do pewnego stopnia upraszcza opiekę.

Uprawa sadzonek

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana kapusty Megaton F1
 • Rasa Barbezie
 • Jad pszczeli
 • Jak karmić porzeczkę?

Zdjęcie rosnące sadzonki arbuza Sugar Baby

Jeśli istnieje chęć lub potrzeba uprawy różnych odmian sadzonek cukru arbuzowego, należy to zrobić od połowy wiosny. Ziemia do siewu jest krucha, lekka z dużą ilością piasku lub torfu. Dodaje się do niego nawozy takie jak humus, popiół drzewny lub minerały. Wysiewaj natychmiast na głębokość 2-3 cm, w oddzielnych kubkach, tak aby korzenie nie przeplatały się z sąsiednimi pędami.

Sadzonki rosną powoli, więc nie zdziw się, że kiełki długo dziobią. Najważniejsze jest upewnienie się, że kubki są ciepłe, z wystarczającą ilością światła i że ziemia nie jest sucha. Kiedy w sadzonkach znajdują się 3 ulotki i widać, że jest silna, możesz sadzić je w stałym miejscu. Po przesadzeniu sadzonek do stałego miejsca, musisz zakryć sadzonki folią lub wyciąć plastikowe butelki na noc iw chłodne dni.

Pozostawiając i zbierając arbuz Cukier Babe

Kultura arbuza jest kapryśna. Jeśli nie zapewnisz jej pewnej opieki, owoce mogą nie mieć czasu na dojrzewanie lub nie będą bardzo słodkie. Jak dbać o arbuz Baby Sugar?

Zdjęcie zbiorów arbuza cukru Kid w szklarni

 • Podlewanie jest rzadkie, ale obfite (30 litrów na kwadrat sadzenia). Woda jest podgrzewana, a procedura jest zawsze odkładana na wieczór, kiedy nie będzie gorąco.
Ważne! Podczas wzrostu zieleni wlewa się więcej wody, a podczas dojrzewania owoców podlewanie zostaje całkowicie zatrzymane, inaczej arbuzy pękną.
 • Grunt pod pędami dość często się rozluźnia, aż do wzrostu rzęs. Przy uprawie kraty z tym ogólnie nie powinno być żadnych problemów. Chwasty są usuwane podczas spulchniania, aby nie zatkać działki.
 • Podczas długich deszczów warto okrywać owoce, aby nie gnić i nie położyć ich na tekturze, cegłach lub drewnianych podstawkach.
 • Na kratce jako dojrzewające owoce są związane w sieci, aby nie spaść.
 • Gdy bicz rośnie, warto wysłać go tam, gdzie jest potrzebny agrarny, i umieścić miejsce u nasady z ziemią, aby sprowokować rozwój systemu korzeniowego. Pozwoli to zakładowi być znacznie silniejszym i zwiększyć plony.
 • Górne opatrunki pozwalają arbuzom rosnąć szybciej i poprawiać smak owoców. Na etapie 2-3 liści przeprowadza się nawożenie azotem. Kolejne karmienie odbywa się za pomocą tego samego nawozu w ciągu dwóch tygodni. Podczas pojawiania się jajników i dojrzewania owoców można karmić nawozami potasowo-fosforanowymi.
 • Jeśli pojawią się choroby, szkodniki niszczą je fungicydami i insektycydami.

Zbieranie arbuzów Cukier dzieciak spędza bliżej końca lata. Kiedy jagody są w pełni dojrzałe, jej ogon wysycha. Z lekkim ściśnięciem słychać charakterystyczne trzaski, a nawet podczas stukania słychać wyraźny dźwięk dojrzałych owoców. Po zbiorach arbuzy są sprzedawane lub składowane w piwnicy, piwnicy, lodówce.

Recenzje arbuza Sugar Kid

Możesz usłyszeć wiele pozytywnych opinii na temat arbuza Sugar Sugar, a to nie jest zaskakujące, ponieważ jest słodkie i opłacalne na sprzedaż.

 • Dmitry Dolgin: „Uprawiam Sugar Kid na sprzedaż od ponad 5 lat. Kupujący to uwielbiają, przede wszystkim ze względu na swój wygodny rozmiar - jest łatwy do wyboru dla jednej osoby lub dużej rodziny. Wygląda pięknie, jasno, mięso wyróżnia się pozytywnie, a smak lubi”.
 • Ekaterina Afanasyjew: „Dobra odmiana, ponieważ skóra jest cienka, zawsze kupuję ją do przechowywania w zimie. Jest dobrze przechowywana w słoikach, mięso nie rozpada się, smak nie ma sobie równych w zimie, chociaż jest świeży i smaczny, uprawiamy go corocznie. -1,5 kg, czerwone, słodkie było dużo.
 • Michaił Stekłow: „Odmiana arbuza Sugar Baby jest z pewnością wygodna do uprawy na prywatnych działkach, ale trudno ją porównać z Melitopolem 60. Nie jest tak słodka, choć dość soczysta. Nadaje się do koktajli, soków, deserów”.

Obejrzyj film: Jem Wasze paczki! Aga Testuje FANÓW #6. Agnieszka Grzelak Vlog (Luty 2020).