Warzywo

Odmiana kapusty Sugar Loaf

Pin
Send
Share
Send
Send


Biała kapusta jest zdrowym warzywem stosowanym do przygotowywania szerokiej gamy potraw. Jeśli masz swój własny ogród, nie trudno ci się rozwijać. Kapusta z cukrem jest ceniona za wydajność i doskonały smak. Szczegółowy opis odmiany i jej właściwości przedstawiono w tym artykule.

Opis odmian

Późna odmiana. Lędźwie Cukrowe dojrzewają w 140-150 dni. Gniazdo jest mocne, rozrasta się, ma średnicę do 80 cm, wysokość kultury wynosi około 40 cm, liście są duże, o zaokrąglonym kształcie, lekko falowane wzdłuż krawędzi. Kolor jest zielony (górne liście bardziej nasyconego koloru), jest szara patyna. Zewnętrzna łodyga jest krótka, wewnętrzna jest średnia.

Kolor główki cukru jest zielony, górne liście są bardziej nasycone

Głowy o kulistym kształcie, gładkie, piękne. Waga kapusty Bochenek cukru około 3,5 kg. Ale są też większe okazy. W kontekście białych widelców bardzo soczyste, rześkie. Po zbiorze kobryny dojrzewają i dopiero po 1-2 miesiącach zaczynają być spożywane. W tym momencie nabierają przyjemnego, słodkiego smaku.

Ciekawe! Bochenek cukrowy Kapusta została zarejestrowana w zachodnio-syberyjskim regionie Rosji w 2008 roku. Od tego czasu stał się ulubioną odmianą wielu ogrodów warzywnych.

Charakterystyczna kapusta Sugar Loaf

Przeczytaj także te artykuły.
 • Silos zwierzęcy
 • Maskowanie pomidorów w szklarni
 • Brzoskwinia Redhaven
 • Zielone pomidory z czosnkiem

Dzięki wielu pozytywnym cechom kapusta ta jest wybierana do sadzenia przez wielu ogrodników, ale ma też wady. Jakie są cechy odmiany?

 • Stopień powszechnego powołania jest odpowiedni do świeżego użycia, fermentacji, solenia.
 • Nasiona kiełkują szybko i polubownie.
 • Jest odporny na stępkę, bakteriozę, fuzarium.
 • Istnieje tendencja do pękania.

  W kontekście białych widelców bardzo soczyste, rześkie

 • Produktywność jest średnia, stabilna. Możesz zebrać około 6 kg kapusty na sezon na kwadrat.
 • Jakość handlowa jest wysoka.
 • Głowice nadają się do transportu na duże odległości. Po drodze kapusta nie psuje się, nie kruszy się, nie traci swoich walorów handlowych.
 • Zbiory można przechowywać przez wiele miesięcy, aż do maja.

Nazwa „Sugar Loaf” została nadana odmianie bez powodu. Powodem jest to, że w kompozycji tej kapusty około 1,5 razy więcej cukrów niż w innych późniejszych odmianach. Ma naprawdę słodkawy smak, który poprawia się podczas przechowywania.

Ciekawe! Sugar Loaf zawiera dużo witamin B, C, minerałów, kwasu nikotynowego.

Cechy sadzenia kapusty

Głowa cukru jest zwykle uprawiana metodą siewek, ponieważ odmiana jest późna, a dojrzewanie trwa już dużo czasu. Wysiew nasion do sadzonek odbywa się około kwietnia. Zasiej nasiona w dużych pojemnikach z podkładem odżywczym. Odległość między nasionami 5 cm jest pożądana, aby zachować dokładność. Po wysianiu ziemię rozpyla się z butelki z rozpylaczem i przykrywa folią. W temperaturze + 16 ... + 18 stopni nasiona szybko kiełkują.

Po pojawieniu się 4-6 liści, sadzonki można przesadzić do stałego miejsca na otwartym terenie. Tym razem zazwyczaj przypada na połowę maja lub początek czerwca. Ale przed sadzeniem zaleca się twardnienie sadzonek przez 1-2 tygodnie. Aby to zrobić, należy 1-2 razy dziennie wyprowadzać na ulicę, balkon lub po prostu otworzyć okno. Początkowo okres przebywania na świeżym powietrzu powinien wynosić 15-30 minut, ale każdego dnia jest przedłużany o kolejne pół godziny.

Kapusta jest uprawiana Sugarloaf to zazwyczaj metoda sadzonek

Ciekawe! Najlepszymi poprzednikami kapusty na miejscu są uprawy dyni, ziemniaki, rośliny strączkowe lub wieloletnie zioła.

Sadzenie kiełków w stałym miejscu odbywa się w nawożonej, luźnej glebie. Idealną opcją jest glina o niskiej kwasowości. Dla każdej rośliny wykonuje się dziurę, wylewa się ją wodą, a następnie sadzi. Sadzone są w taki sposób, że pomiędzy sąsiednimi roślinami jest 60 cm wolnej przestrzeni. Nie można gęsto sadzić kapusty tej odmiany, ponieważ ma ona rozłożystą, dużą rozetę! Sadzonki są zatopione w pierwszym liściu, a korzenie są dobrze posypane ziemią.

Sadzonki sadzone należy pozostawić do zakorzenienia na 1-2 tygodnie. W tym czasie, z wyjątkiem poluzowania gleby i podlewania, niczego nie potrzebuje.

Kapusta Balsam do Cukru

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jesienne odmiany jabłek
 • Posiłek Sojowy
 • Kwiat Qarantus
 • Tomato Bull Heart

Aby zebrać duże plony i kapustę, do każdej uprawy, której potrzebujesz, należy odpowiednio dbać. Sugarloaf nie jest wyjątkiem.

 • Podlewanie jest rzadkie (1 raz w tygodniu lub mniej), ale obfite, ponieważ ta odmiana jest podatna na pękanie. Podczas formowania głowy wody trzeba ją wykonywać częściej, a na miesiąc przed zbiorem podlewanie jest ograniczone do minimum. Przy częstym deszczu kultura nie jest podlewana!
 • Karmienie odbywa się około 2-3 razy w ciągu całego sezonu, w równych odstępach czasu. Najlepiej jest stosować roztwór koncentratu gnojowicy zgodnie z instrukcjami podanymi na etykiecie nawozu.
 • Hilling jest niezbędny, aby kultura miała silniejszy, silniejszy korzeń. Hilling odbywa się po pojawieniu się 12-15 liści.

  Ważne jest, aby poluzować ziemię pod kapustą, aby nie pojawiła się w grudce

 • Ważne jest, aby regularnie rozluźniać ziemię pod kapustą, aby nie była zbita. Podczas rozluźniania wszystkie chwasty są niszczone.
 • Chora głowa kapusty Cukier rzadko. Jeśli tak się stanie, konieczne jest potraktowanie go silnymi fungicydami, na przykład Previkur, Topsin-M, Rovral.
 • Szkodniki kochają tę odmianę, dzięki czemu nie mogą obejść się bez zabiegów. Aby zapobiegać, można po prostu posypać kapustę popiołem drzewnym. Do celowego zwalczania szkodników używają insektycydów Atom, Borei, Proklaim, Senpai i Lightning.
Ważne! Kapusta Sugar Loaf wymaga oświetlenia podczas wzrostu. Jeśli nie ma wystarczającej ilości głowy do głowy ze światłem słonecznym, nie rozrosną się, a smak nie będzie tak słodki.

Zbiór i przechowywanie uprawy

Zbiór odbywa się we wrześniu lub nieco później, chociaż eksperci zalecają czekanie aż do 2 zamrożenia. Kiedy mija, możesz rozpocząć czyszczenie. Uważa się, że tak zebrana kapusta ma słodszy, bogatszy smak.

Na zebranej kapuście zdejmij górne liście i wysusz. Umieszczenie mokrej kapusty podczas przechowywania jest niemożliwe, w przeciwnym razie szybko się gnije! Następnie głowy są badane pod kątem uszkodzeń, chorób, szkodników. Wszystkie zepsute kopie są przechowywane w oddzielnym koszu. Dobra kapusta posortowana według wielkości, a także wyłożona na opakowaniu do przechowywania.

Na zebranej kapuście zdejmij górne liście i wysusz.

Schowek na korki jest wybierany na sucho, ciemno iz dobrze dopasowaną wentylacją. Temperatura przechowywania -1 ... +4 stopni, wilgotność - 90-95%. Przy tworzeniu odpowiednich warunków kapusta Sugar Loaf może być przechowywana do wiosny. Jednocześnie jego walory smakowe nie pogarszają się, górne listki mogą tylko żółknąć lub stać się powolne, ale jest to normalne dla każdej odmiany podczas długotrwałego przechowywania.

Recenzje ogrodników o odmianie kapusty Sugar Loaf

Zgodnie z opisem kapusta Sugar Loaf ma wysoki smak, cechy jakościowe i uprawa nie powoduje trudności, ale jaka jest opinia ogrodników na temat tej odmiany.

 • Valeria Werner: „O odmianie kapusty Sugar Loaf dowiedział się od przyjaciela i zaczął ją hodować. Wśród późniejszych gatunków jest to najlepsza opcja - owocna, łatwa do czyszczenia, smaczna. 3.5 jest stwierdzone, ale to, jak dla mnie, jest dobrym wynikiem, zewnętrznie głowa wygląda schludnie, gęsto.
 • Natalya Glebova: „Uprawiam odmianę Sugarloaf na sprzedaż od ponad 5 lat. Kapusta jest doskonała, zawsze daje duże plony, cieszy się prezentacją, ale może pękać. Uprawa jest przechowywana do maja, więc zysk jest przez całą zimę. Na rynku jest często wybierany jako przyjemny Smak i wszechstronność: jest smaczny świeży, ale nadaje się również do fermentacji. ”
 • Artem Akundov: „Cała moja rodzina kocha kapustę. Jemy ją w różnych daniach, świeżych lub przetworzonych. Odmiany główki cukru wybierają tylko dlatego, że są odporne na wiele chorób. Rośliny ledwo chorują, jeśli zapewnisz odpowiednią opiekę, a smak nie jest zły. żniwa w piwnicy, w sieciach. Kapusta nie psuje się zbyt wiele, a mimo to sortujemy raz w miesiącu, na wszelki wypadek. Mogę polecić zarówno doświadczonych ogrodników, jak i amatorów.

Obejrzyj film: Debunking the paleo diet. Christina Warinner. TEDxOU (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send