Warzywo

Różnorodność ogórków Dalekiego Wschodu 27

Pin
Send
Share
Send
Send


Ogórki są uprawiane przez długi czas. W sałatkach i ogórkach to warzywo jest zdrowe i kochane. Podczas uprawy rośliny powstało wiele odmian i hybryd o własnym smaku i wyglądzie. Ogórek 27 Dalekiego Wschodu został zarejestrowany w 1950 r., Chociaż wniosek o rejestrację nowej odmiany złożono w 1943 r. Ma ogromny potencjał i rośnie wszędzie w ciepłych i chłodnych regionach.

Opis odmiany ogórków Dalekiego Wschodu 27

Odmiana zapylająca pszczoły, odpowiednia do szklarni i na otwartym terenie. Polecany do uprawy w różnych regionach, nawet najbardziej suchych. Ogórek 27 Dalekiego Wschodu odnosi się do gatunków w połowie sezonu. Dojrzewanie owoców można zaobserwować w 45-55 dni od momentu pojawienia się.

Zdjęcie Dalekiego Wschodu ogórek 27

Nieokreślony krzew, rozgałęziony długimi rzęsami. Liście są słabe. Liście są średniej wielkości, kolor może być od jasnozielonego do ciemnozielonego - w zależności od wieku i oświetlenia. Kwitnienie typu mieszanego.

Owoce są podłużne, ważą do 200 g, ale mogą być mniejsze. Długość ogórków wynosi 10-15 cm, a kolor zieleni jest ciemnozielony z paskami jaśniejszego koloru. Na skórce są duże guzki z czarnymi kolcami, nie są zbyt liczne. Skórka jest gęsta, gęsta, może smakować gorzko, szczególnie przy śpiewaniu. Mięso jest przyjemne w smaku, gęste, ale mogą być puste przestrzenie. Gatunek przeznaczony jest do konserwacji, ale może być również używany świeży.

Charakterystyka odmiany

Przeczytaj także te artykuły.
 • Cherry Chocolate
 • Jak sadzić zestawy cebuli na wiosnę
 • Jak sadzić zestawy cebuli
 • Korzyści i szkoda jaj perliczek

O różnorodności ogórków Dalekiego Wschodu 27 ogrodników nie ma jednomyślnej opinii. Jeden lubi go, inni nie są zadowoleni z jego niedociągnięć.

Zdjęcia ogórków

 • Owoce mają doskonałą jakość handlową, dobrze wyglądają na półkach, przyciągają bogaty kolor skóry i jednolitość.

 • Transport jest normalny. Ogórki na drodze nie zgniatają się, jeśli są prawidłowo ułożone.

 • Ogórki odmiany Dalekiego Wschodu 27 odporne na mączniaka rzekomego.

 • Kultura nie boi się suszy.

 • Wydajność jest wysoka. Z metra kwadratowego zbiera się około 4-6 kg świeżych ogórków.

 • Owocowanie jest rozciągnięte i może trwać do pierwszych mrozów.

 • Ogórki są w stanie wyrosnąć i żółknąć, jeśli nie wybrać ich na czas.

 • Smak ogórków nie jest zły, ale skórka jest gorzka. Odmiana nadaje się do konserwowania, solenia, czasem wykorzystywana jako świeża.

Jak sadzić ogórki?

Uprawiane ogórki odmiany Dalekiego Wschodu 27 przez sadzonki lub nasiona. Te ostatnie są wysiewane natychmiast do stałego miejsca w otwartym terenie lub szklarni. Podczas siewu nasion należy poczekać, aż ziemia ogrzeje się do temperatury + 15 ... +20 stopni Celsjusza. W nocy ulica nie powinna być mniejsza niż 8 stopni.

Zdjęcie sadzenia ogórków

Ciekawe! Według legendy konieczne jest sadzenie ogórków na otwartym terenie, gdy kwitnie kalina.

Do wysiewu nasion na otwartym terenie trzeba wykonać bruzdy lub oddzielne doły o głębokości 1,5–2 cm, dodać do nich trochę torfu, piasku i próchnicy, aby ziemia była bardziej pożywna, a następnie rozłożyć 1-2 nasiona do każdego dołka i posypać go na wierzch drogą lądową. Siej nasiona w odległości 15-20 cm od siebie. Nad roślinami przykryć folią w celu ochrony przed mrozem i stworzyć dogodne warunki do kiełkowania.

Sadzonki są zawsze przygotowane na 20-25 dni przed sadzeniem w stałym miejscu. Sadzi się około połowy maja, nieco później, aw szklarniach - wcześniej, na początku kwietnia. Odpowiedni do sadzenia sadzonek powinien mieć 3-5 prawdziwych liści. Na metr kwadratowy sadzi się do 4 pędów. Sadzonka szybko zapuszcza korzenie w nowym miejscu, nie boi się chwilowych mrozów, jeśli zostanie ugaszona tydzień przed sadzeniem.

Funkcje pielęgnacji i podlewania

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze czarne winogrona
 • Maszyna do dojenia kóz
 • Gooseberry odmiana Northern kapitan
 • Najlepsze rasy jaj

Ogórki Dalekiego Wschodu 27 bezpretensjonalny w opiece. Są łatwe w uprawie, ale naturalnie, im więcej uwagi poświęca się roślinom, tym więcej owoców można zebrać.

Zdjęcie pielęgnacji ogórka

 • Ogórek 27 Dalekiego Wschodu jest uprawiany na kratach lub podporach, aby był wygodny do zbioru.

 • Podlewanie odbywa się wieczorem, ciepłą wodą. Częstotliwość - raz na 1-3 dni, w zależności od pogody. Nie żałuj wody, ta odmiana kocha wodę, ale nie ma potrzeby zalewania ziemi - może to prowadzić do rozwoju chorób grzybowych.

 • Ziemia po podlewaniu rozluźnia się. Wszelkie pojawiające się chwasty są eksterminowane.

Ważne! Jeśli kształt owocu pogorszy się, oznacza to brak składników odżywczych! Gdy góra jest wąska, a spód gruby, oznacza to, że nie ma wystarczającej ilości potasu. Kiedy wąskie dno i góra jest gruba - roślina ma niską zawartość azotu. Aby zaradzić tej sytuacji, musisz karmić kulturę odpowiednio potasem lub azotem.

 • Aby zmniejszyć chwasty, ściółka łóżek z skoszoną trawą bez nasion.

 • Zaleca się podawanie suplementów nawozami mineralnymi na bazie wody raz na 2 tygodnie. Aby zwiększyć wydajność dobrze pomaga roztwór kwasu borowego. Z substancji organicznych należy używać obornika kurzego (stężenie w wodzie 1:15) lub dziewanny (1:10).

 • Formacja jest pożądana. Pędy główne i pędy pierwszego rzędu szczypią po 4 liściach, a pędy drugiego rzędu muszą się w pełni rozwinąć.

 • Odmiana jest zapylana przez pszczoły, więc jeśli jest uprawiana w szklarni, w okresie kwitnienia, należy ją otworzyć i zwabić w dowolny możliwy sposób, w przeciwnym razie uprawy będą słabe.

Ciekawe! Do ogórków niezdrowych można spryskiwać mieszanką mleka i jodu. Na litr mleka pobiera się 8 kropli jodu, miesza, a ogórki opryskuje, zaczynając od fazy 5 liści 2 razy w miesiącu, przez cały sezon.

 • Jeśli pojawi się choroba, szkodnik, roślina jest traktowana fungicydami lub insektycydami. Dobrym profilaktycznie względem chorób jest 1% roztwór mocznika.

Recenzje ogórków Dalekiego Wschodu 27

Eksperci uważają, że ogórki Far East 27 nie są złe. Zanim jednak zaczniesz go uprawiać, powinieneś zapoznać się z jego wadami i rozważyć wszystkie zalety i wady.

Pokrojone w plastry odmiany ogórka Dalekiego Wschodu 27

 • Valeria Khrulkova: „Kupując nasiona ogórka tej odmiany po raz pierwszy, nie zauważyłem nut, które mogą smakować gorzko, w rezultacie cała uprawa została zakonserwowana. Teraz co roku sadzę rozmaite gatunki z Dalekiego Wschodu 27 różnych krzewów wyłącznie w celach konserwacyjnych, próbowałem czasem zasolić - również nieźle. ”

 • Evgeny Kiselov: „Stara, niezawodna odmiana, która zapewnia stabilną uprawę, jeśli zapewniamy jej normalne warunki wzrostu. A jednak myślę, że są bardziej wartościowe nowoczesne hybrydy, a nawet odmiany. Osobiście rosną rzadko, gdy nie ma alternatywy”.

 • Anna Shibka: „Zazwyczaj sadzę ogórek Dalekiego Wschodu metodą sadzonek, w tym roku próbowałem go z nasionami. Wyrosły one w dniu 4. Sadzonki rosły zdrowo, dość szybko. Byłem zaskoczony wysoką wydajnością. Ogórki pojawiły się nieco później niż zwykle, ale ich liczba była większa niż zwykle! ”

Pin
Send
Share
Send
Send