Warzywo

Różnorodność pomidorów Robin

Różowe pomidory są uważane za najbardziej smaczne i słodkie. Bogaty smak, przyjemny aromat, piękny kolor skóry i miazgi sprawiają, że są ulubionym składnikiem letnich sałatek. Pomidor Malinovka - jasny przedstawiciel różowych odmian. Dla wyrafinowanego smaku i pięknych owoców jego miłości i hodowania ogrodników.

Opis odmian pomidorów Robin

Odmiany pomidorów Malinovka została wyhodowana przez rosyjskich hodowców. To kultura w połowie sezonu, od momentu pojawienia się pędów do pełnej dojrzałości, mija 105-120 dni. Odmiana zalecana do uprawy na otwartym i zamkniętym podłożu. Wyznacznik krzewów, dorasta do 60 cm wysokości. Pagony są mocne, więc podwiązka jest opcjonalna. Liściastość jest średnia. Liście są typowe dla kształtu pomidora, średniej wielkości, bogatej zieleni. Kwiatostany są proste, czasem pośrednie.

Photo Tomato Variety Robin

Owoce są małe, ważą 65-80 g. Kształt pomidorów jest jajowato-cylindryczny - jak krem, lekko żebrowany. W każdym owocu znajdują się 2-3 gniazda. Skórka jest gładka, błyszcząca, ma bogaty kolor malinowy. Miąższ jest gęsty, z dużą zawartością soku, nieco ciemniejszy niż skóra owocu. Smaki są bardzo wysokie.

Charakterystyka pomidora Robin

Przeczytaj także te artykuły.
 • Co to jest wiśnia laurowa
 • Sadzenie truskawek jesienią
 • Uprawa melonów w otwartym polu
 • Tryby temperaturowe inkubacji jaj przepiórczych w domu

Odmiana pomidora Robin wyróżnia się wieloma pozytywnymi cechami, ale ogrodnicy nie zauważają jego negatywnych stron.

Zdjęcie Tomato Robin

 • Kiełkowanie do 90%.

 • Tomato Robin ma jakość komercyjną, nie pęka.

 • Transport jest doskonały.

 • Odporność na wirus mozaiki tytoniu i zgniliznę górną.

 • Około 5-9 kg pomidorów zbiera się na metr kwadratowy sadzenia.

 • Roślina dojrzewa polubownie, ale w partiach, więc jest zbierana kilka razy w sezonie.

 • Zbiory można przechowywać przez długi czas.

 • Smak jest bardzo dobry, słodki. Aplikacja jest uniwersalna.

Jak sadzić pomidory?

Czas sadzenia kultury zależy od wielu czynników - strefy klimatycznej, warunków pogodowych, miejsca lądowania. Możesz skupić się na kalendarzu księżycowym lub znakach ludowych. Na przykład istnieje przekonanie, że pomidory w szklarni powinny być sadzone, gdy jarzębina zacznie kwitnąć. Uprawa pomidora Robin może być sadzonkami lub nasionami. Sadzonki są przygotowywane z wyprzedzeniem lub kupowane. Jeśli stosuje się nasiona, przed posadzeniem po prostu kiełkuje i traktuje się promotorami wzrostu.

Zdjęcie sadzenie pomidorów w ziemi

Jeśli sadzonka pomidora jest zbyt mocno rozciągnięta, należy ją zapłodnić lekiem kontrolującym wzrost, na przykład „sportowcem”. Przed sadzeniem sadzonek w stałym miejscu wykonuje się 4 zabiegi. Pierwszy zabieg wykonuje się za pomocą roztworu 10 litrów wody i 1 ampułki „sportowca”. Kolejne 3 zabiegi przeprowadza się w odstępie 3-4 dni roztworem 5 litrów wody na fiolkę roztworu. Po ostatnim zabiegu zaleca się utwardzanie sadzonek przez 6 dni i dopiero wtedy rozpocząć sadzenie Robin w stałym miejscu.

Ważne jest, że gdy pomidory rosną w szklarni, należy zadbać o to, by mieli „właściwych” sąsiadów. Obok kultury, wczesnej kapusty, cebuli, bazylii, sałaty dobrze się dogadują. Jeśli trzeba sadzić pomidory i ogórki w jednej szklarni, sadzi się je na przeciwległych końcach, oddzielone folią lub kilkoma rzędami innych upraw.

Miejsce pod lądowaniem jest wybrane słonecznie. Rodzaj gleby nie ma większego znaczenia, najważniejsze jest to, że nie jest kwaśny (jeśli w ogóle, można dodać wapno). Posadź robinowego pomidora w odległości 40 cm od siebie. Rozstaw rzędów wynosi 50 cm, można go posadzić jeszcze grubiej, ale najważniejsze jest to, że na metr kwadratowy nie powinno być więcej niż 7 roślin.

Uprawa i pielęgnacja pomidorów

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Choroby truskawkowe i szkodniki
 • Malina Grade Polka
 • Odmiany ogórków do szklarni
 • Wiśnie Valery Czkalow

Dbanie o pomidory pozwala uzyskać wspaniałe zbiory. Im bardziej pracochłonna opieka, tym wyższa wydajność i tak naprawdę jest. Dlatego nie żałuj czasu na pielenie, podlewanie, rozluźnianie i wiele innych procedur.

Zdjęcie opatrunku pomidorowego

 • Podlewanie odbywa się ciepłą, podgrzewaną (ale nie gorącą) wodą na słońcu wieczorem lub rano. Odmiany płukanych pomidorów są zwykle nalewane do korzenia - można również zainstalować system kroplówki. Częstotliwość podlewania zależy od pogody, ale średnio raz na 2-4 dni.

 • Pielenie, rozluźnianie gleby odbywa się codziennie lub co 2-3 dni. Ziemia nie powinna być zasklepiona! Podczas odchwaszczania wszystkie rośliny chwastów są wyrwane z korzeniami i spalone poza terenem lub wyrzucane na stos kompostu (jeśli nie ma na nich nasion).

 • Jeśli lato było suche i gorące, liście robinowego pomidora mogą zacząć zwijać się w rurkę w ciągu dnia i odpoczywać w nocy. Aby pomóc roślinie przetrwać taką pogodę, warto ściółkować łóżka, aby gleba nie wyschła, aby dobrze przewietrzyć szklarnie, a jeśli uprawa jest uprawiana na otwartym terenie, zorganizuj baldachim od słońca na jeden dzień.

 • Opatrunek górny można stosować organiczny lub mineralny. W tym drugim przypadku ogrodnicy polecają „Izabion” - biologiczny nawóz pochodzenia zwierzęcego. Są karmione pomidorami Robin tylko 2 razy w sezonie - 1 raz 5 dni po posadzeniu i 2 razy podczas formowania owoców. Jeden wyładunek przygotowuje roztwór 20 ml leku i 5 litrów wody.

Ważne! Nawozy są ważne dla pomidorów, ale jeśli są stosowane bez środków, będzie to mało użyteczne. Tak więc z nadmiaru manganu liście rośliny stają się jakby żute, pomarszczone, a dla kultury może to być bardzo niebezpieczne!

 • Gdy pomidory nie zawierają składników odżywczych, jest to widoczne. Jeśli liście stają się płytkie, pojawiają się fioletowe żyły - trzeba je karmić złożonymi nawozami mineralnymi. Kiedy liście stają się brązowe lub blade, zrób potas i popiół drzewny.

Zbiory zaczynają dojrzewać od 25 lipca. Są to jednak daty przybliżone, ponieważ w zależności od pogody i innych czynników mogą się różnić. Owocowe rozciągnięte. Ostatnie owoce zbierane są w połowie września. Wykorzystanie zbiorów jest uniwersalne. Odmiana pomidora Robin jest dobra w świeżej formie, do produkcji soku, dressingów, sosów, pierwszego i drugiego dania, a także konserw w całości.

Choroby i szkodniki

Pomidory Robin są odporne na wiele chorób. Ale nadal nie ma pełnych gwarancji, więc musisz być gotowy na pojawienie się pewnych chorób, a także szkodników, i walczyć z nimi na czas.

Na zdjęciu Choroby pomidorów

 • Po porażce z cycadami pomidorowymi, szufelką bawełnianą lub mszycami można użyć nowego środka owadobójczego kontaktowego „Ampligo”. Na 5 litrów wody pobiera się 4 ml leku. Ta ilość wystarczy, aby obsłużyć sto lądowań. Jeśli takiego narzędzia nie ma w sklepach, możesz użyć leków: „Aktellik”, „Fitoverm”, „Konfidor”.

Ciekawe! Jeśli czarne muszki zaczynają rozmnażać się na działce z pomidorami, warto sadzić nagietek, czosnek lub cebulę blisko ziemi - ich zapach odstraszy skrzydlate owady.

 • Jeśli ryzyko Alternarii i zarazy jest duże, opryskaj pomidory fungicydami. Pierwszy zabieg wykonuje się przed kwitnieniem, a do tego używa się leku „Naprawa”. Drugie leczenie (po 2-3 tygodniach) odbywa się za pomocą Jeepa. Trzeci zabieg jest w fazie rozpoczęcia dojrzewania owoców za pomocą surowego fungicydu, który jest najbezpieczniejszy i rozkłada się całkowicie w ciągu 5 dni!

Opinie o Tomato Robin

Ogrodnicy uwielbiają pomidory Robin ze względu na smak, łatwą pielęgnację i wysokie plony.

Zdjęcie pomidorów we własnym soku

 • Svetlana Pirog: „Po raz pierwszy Robin wypróbował go kilka lat temu - teraz jest uprawiany na własnej działce. Odmiana jest bardzo dobra, rośliny rosną szybko, bez większych problemów, dają duże zbiory. Smak jest bardzo słodki, używam bogatego do puszkowania”.

 • Dmitry Scherbin: „Zawsze jest miejsce na odmiany pomidorów Robin. Pomidory rosną słodkie, małe - w słoiku, czego potrzebujesz. W marynacie tylko niewielki procent pęknięć”.

 • Pavel Levkin: „Uprawiam różne pomidory Robin tylko do świeżej konsumpcji. Są bardzo smaczne, podobnie jak większość odmian różowych. Lubię to, ponieważ jest małe i przechowywane przez długi czas. Nie mają problemów w lodówce dłużej niż tydzień i więcej Nie muszę.