Warzywo

Jak pozbyć się mrówek

Pin
Send
Share
Send
Send


Mrówki osiedlają się na miejscu przez długi czas. Budują duże mrowiska, które wnikają głęboko w ziemię i tworzą duże kolonie. Uważa się, że w letnim domku przynoszą wiele korzyści, ale niestety przynoszą wiele problemów. Nic więc dziwnego, że wielu ogrodników zastanawia się, jak pozbyć się mrówek? Istnieje wiele sposobów eksterminacji tych owadów, aw każdym przypadku musisz wybrać najbardziej odpowiednią opcję.

Korzyści i niebezpieczeństwo mrówek na miejscu

Mrówki odgrywają ważną rolę w przyrodzie. W ogrodzie, w kraju, mogą być doskonałymi asystentami. Ale jak są przydatne?

 • W miejscach dużych osad mrówek kilkakrotnie więcej fosforu i potasu niż w zwykłej ziemi. A te elementy znajdują się w glebie w formie łatwo przyswajalnej dla upraw.
 • Mrówki jedzą wiele szkodników w ogrodzie, w tym żarłoczne gąsienice.

Chlorpyrifos wchodzi do mrówki przez układ oddechowy i paraliżuje ją.

Ale jednocześnie mrówki przynoszą wiele niepokoju.

 • Rozeszły się po mszyce. Mają symbiozę z tym niebezpiecznym szkodnikiem, ponieważ mrówki jedzą słodki nektar wytwarzany przez mszycę. Osiedlają się na owocach, roślinach jagodowych w ogrodzie lub na roślinach ogrodowych, niszczą ulotki i pagony, co prowadzi do śmierci roślin.
Ciekawe! Mrówki nie tylko rozprzestrzeniają mszyce na miejscu, ale także chronią je przed drapieżnymi owadami i ukrywają je na zimę. Tak więc, gdy na działce są mrówki, nie można całkowicie pozbyć się mszyc.
 • Duże kolonie mrówek bardzo psują klomby, trawniki, zjeżdżalnie alpejskie. Tworzą rozgałęzione, głębokie mrowiska w ziemi, dzięki czemu bardzo trudno jest je zniszczyć w ziemi.
 • Czerwone mrówki ziemi jedzą truskawki i inne rośliny jagodowe, warzywa i korzenie, które zawierają dużo cukru. Zepsują pąki kwiatowe.

Diazinon blokuje pracę układu nerwowego mrówek

Na miejscu mogą osiedlać się darni, czerwone, brązowe, czerwone policzki, zwykłe mrówki i wiele innych gatunków. Przynoszą one pewne korzyści miejscu, ale znacznie więcej szkód, tak że każdy ogrodnik powinien wiedzieć, jak pozbyć się mrówek ogrodowych.

Jak pozbyć się mrówek na zawsze

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze odmiany śliwki żółtej
 • Materiał pokrywający łóżka
 • Najlepsze rasy mięsne kaczek z opisem i zdjęciem
 • Cebula odmiana Sturon

W celu zniszczenia mrówek wynaleziono wiele różnych preparatów. Zwykle są oparte na chloropiryfosie lub diazynonie. Jakie są te elementy:

 • Chlorpyrifos - substancja, która dostaje się do mrówki przez układ oddechowy i paraliżuje ją. Może być trzymany w ziemi do 120 dni, a następnie rozpada się, ale tylko 1-2 miesiące działa przeciwko szkodnikowi.
 • Diazinon - To substancja blokująca pracę układu nerwowego mrówek. W wyniku działania u owadów zaczynają się konwulsje, a następnie paraliż i mrówka umierają. Dużą zaletą jest to, że jest wchłaniany przez rośliny uprawne i chroni je przed irytującymi szkodnikami przez okres do 21 dni.

Wielki wojownik - efekt na następny dzień

Wśród najlepszych chemikaliów mrówkowych znajdują się jedne z najbardziej przystępnych i skutecznych.

 • „Wielki wojownik” - lek zawierający diazynon i chloropiryfos. Jest produkowany w postaci żelu klasy IV zagrożenia. Ogród zużywa 30 mg / m². Działa następnego dnia.
 • „Mrówkojad” Składa się z diazynonu. Jest to skoncentrowana emulsja klasy III zagrożenia. Roztwór składa się z 10 litrów wody i 1 ml leku. Zużycie - 10 l / 5 m². Lek jest skuteczny w ciągu 1-2 dni.
 • „Anti-Ant” działa na podstawie boraksu. Jest to biały proszek w torebkach lub blistrach. Klasa zagrożenia IV. Jeden pakiet wystarcza na 1-2 metry kwadratowe. Efekt widać już po tygodniu.

Mrówkojad działa w ciągu 1-2 dni

Ciekawe! Jeśli mrówki nie chcą opuszczać miejsca, możesz je wymieszać w mrowisku i posypać obficie preparatem chemicznym od tych owadów. Pożądane jest również znalezienie i zniszczenie macicy.
 • „Thunder-2” zawiera diazynon. Jest to szczegółowe opracowanie klasy zagrożenia III. 1-3 g rozproszenia na jednym mrowisku Po 2-4 dniach możesz zobaczyć wynik.
 • „Absolutny” - preparat zawierający chloropiryfos. Dostępne w formie żelu. Należy do IV klasy niebezpieczeństwa. Na 30 kwadratach miejsca wydawane jest 125 ml środków. Po 10-14 dniach widać widoczny efekt.
 • „Ant"- środek granulowany na bazie diazynu. Należy do III klasy zagrożenia. Zużycie - 20 g / 10 m². Efekt jest zauważalny w ciągu 3-5 dni.
 • „Muracid” - emulsja wodna z diazynonem. Należy do III klasy niebezpieczeństwa. Roztwór roboczy składa się z 1 ml substancji i 10 litrów wody. Zużycie - 10 l / 5 m². Następnego dnia na działce nie będzie szkodników.

Anty-mrówka - efekt można zauważyć po tygodniu

Wybierając lek z mrówek, warto wziąć pod uwagę, że niektóre chemikalia mogą rozkładać się w gruncie przez długi czas, psując jego strukturę i skład. Dlatego zaleca się stosowanie tylko sprawdzonych produktów, które nie zawierają niebezpiecznych zanieczyszczeń.

Jak pozbyć się mrówek w ogrodzie

Walka mrówek w ogrodzie może być nie tylko specjalistycznymi substancjami, ale także środkami ludowymi. Dzięki ich systematycznemu stosowaniu problemów z owadami nie powstanie.

 • Mrówki ogrodowe są łatwe do wyprowadzenia dzięki prostej nafcie. Szmata nasączona naftą znajduje się pod krzakiem lub drzewem owocowym. Silny zapach tego narzędzia odstrasza ich, więc wkrótce opuszczają dom.
 • Aby ocalić drzewa przed inwazją mrówek, pień drzewa jest owinięty szmatką nasączoną fenolem. Nieco wyżej i niżej wykonuje się kolejne 1-2 pierścienie oleju lnianego lub sadzy. Pierścień ma szerokość 5-10 cm, mrówki nie mogą przez nie przejść, a zatem nie spadną na drzewo.
 • Za pomocą pułapek można zniszczyć mrówki ogrodowe, które są już na drzewie. Pojemniki z syropem cukrowym są przywiązane do pagonów, a krawędzie zbiornika są rozmazane olejem anyżowym.

  Thunder-2 da wynik w ciągu 2-4 dni

 • Jeśli mrówki zasiedliły w ogrodzie radykalną strefę kultury, można sproszkować ziemię prostym wybielaczem. Zaleca się rozrzucenie go na mrowisku i zalanie wodą.
 • Boją się mrówek i 20% roztworu fenolu. Po prostu przelewa się przez mrowiska, a owady natychmiast wychodzą, aby poszukać nowego domu.

Głównym problemem niszczenia mrówek w ogrodzie jest to, że osiadają one w drzewach trudnych do przetworzenia za pomocą chemii. Doświadczeni ogrodnicy zalecają w tym przypadku stosowanie złożonych środków, usuwając szkodnika za pomocą kilku środków ludowych. W ten sposób szansa na odepchnięcie mrówek zostanie znacznie zwiększona.

Co zrobić z mrówkami w ogrodzie

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jak zbierać nasiona pomidorów
 • Pakiety pszczół i ich rodzaje
 • Różnorodność truskawek Albion
 • Różnorodność cukinii Gribovsky 37

Inwazje szkodników w ogrodzie są równie niebezpieczne, jak w ogrodzie, ponieważ wiele upraw, takich jak ogórki, pomidory, groszek, zielenie, trawnik, rośliny kwiatowe itp., Może cierpieć z powodu mrówek i mszyc, które się rozprzestrzeniają. mrówki, jeśli wiele z nich na stronie? W tym celu zaleca się wybór środków ludowych.

Absolute daje widoczne rezultaty w ciągu 10-14 dni

 • Między uprawami ogrodowymi można posadzić nagietek. Roślina ta przerzedza nieprzyjemny zapach dla mrówek.
 • Mrowisko zalewa się solą, konieczne jest również rozrzucenie go wzdłuż ścieżek. Gdy deszcze nawadniają teren, sól wpadnie do mrowiska i wyprze owady.
 • Zapach liści czarnego bzu i dzikiej mięty jest zbyt surowy dla mrówek. Konieczne jest rozrzucenie ich wzdłuż ścieżek i naw bocznych w ogrodzie, a zwłaszcza w pobliżu mrowiska.
 • Dokonywanie eksmitów z witryny nie jest łatwe, ale jeśli kolonia jest duża, możesz spróbować przesiedlić je. Aby to zrobić, wykop ich mrowisko, przenieś je do wiadra lub innego pojemnika i przenieś do lasu, pola lub innego podobnego miejsca. Nie jest łatwo to zrobić, ponieważ mrówki będą chronić swój dom i gryźć, ale jest to naprawdę skuteczna metoda. A obszar, w którym wcześniej znajdowało się mrowisko, wymaga obficie zalać wrzącą wodą.
 • Za 10 litrów wody pobiera się 200 g mydła, 1 łyżka. l fenol i 5 łyżek. l nafta. Mieszaninę dokładnie miesza się aż do całkowitego rozpuszczenia mydła. Taki płyn musi być podlewany na mrowisku i „szlakach” owadów przez kilka dni z rzędu. Po 2-3 zabiegach szkodnik zacznie szukać innego, mniej „pachnącego” mieszkania.
Ciekawe! Mrówki odstraszają czosnek, wierzchołki pomidorów, pietruszkę, mielony cynamon, ponieważ mają zbyt ostry, bogaty smak. Rozpraszając je na daczy, możesz wypędzić szkodnika, ale przeciwko dużej kolonii fundusze te są bezsilne.

Kwas mrówkowy - efekt jest zauważalny przez 3-5 dni

Jeśli środki ludowe nie przyczyniły się do zniszczenia owadów, należy zakupić specjalistyczny produkt chemiczny i stosować go zgodnie z instrukcjami.

Mrówki w szklarni

Niewiele mrówek w szklarni przynosi kulturom nieocenione korzyści. Ale jeśli mówimy o dużej kolonii, pilnie trzeba ją wydalić, w przeciwnym razie żniwa będą zagrożone.

 • W rondlu lub misce wymieszaj 2 szklanki cukru, 2 łyżki. l kwas borowy, 1 szklanka wody. Uzyskana masa rozkłada się na małe kawałki w różnych częściach szklarni. Aby skąpić na tym narzędziu, nie jest to warte, wokół mrowiska jest zwykle stosowane w gęstym pierścieniu.
 • Mrówki w zamkniętej przestrzeni są przerażone zapachami żrącymi (czosnek, pietruszka i tym podobne). Są mielone i układane na ziemi w różnych częściach szklarni. Ponieważ szklarnia jest zwykle duszna i gorąca, wentylacja jest zła, mrówki nie będą w stanie wytrzymać nieprzyjemnego zapachu przez długi czas i przenieść się w inne miejsce.

Możesz również użyć innych środków ludowych w szklarni, które są również używane w ogrodzie. Jeśli nie pomogą, warto odnieść się do chemikaliów sprzedawanych w sklepach ogrodniczych.

Muracid - następnego dnia na stronie nie będzie szkodników

Co zrobić z mrówkami w kraju

Jeśli na terytorium podwórka jest dużo mrówek, mogą wkrótce osiedlić się w domu. Mrówki w salonie to prawdziwy problem. Jedzą żywność, mogą przenosić choroby i szkodniki, które są niebezpieczne dla ludzi, zwierząt domowych, szkodzić roślinom domowym. Jak pozbyć się mrówek w domu? Po pierwsze, zaleca się wypróbowanie różnych, popularnych przepisów.

 • 25 ml wody zakłóca 3 g boraksu, 25 g cukru i tworzy małe kulki. Muszą być rozprowadzane w miejscach, w których osiedliły się mrówki. Ta mieszanka przyciągnie owady ze swoim słodkim aromatem, a następnie umrą z powodu działania boraksu.
 • 250 g dżemu (lepiej wziąć malinę, truskawkę lub wiśnię) zakłócać 100 g drożdży (świeżych) i 25 g boru. Dla mrówek jest to szczególny przysmak, który zostanie szybko zaatakowany, ale w ciągu kilku dni boraks zacznie działać, a owady umrą.
Ważne! Mrówki mogą rozprzestrzeniać nie tylko mszyce, ale także zarazki, choroby, które mogą zaszkodzić osobie. W domu nie umieszczają, więc na pierwszy znak obecności szkodnika muszą podjąć odpowiednie środki.
 • Jeśli w pomieszczeniu jest mało owadów, możesz pocierać ich „szlaki” ząbkami czosnku, puree z pietruszki, miętą i goździkami. Żrący zapach odstraszy ich, a mrówki będą szukać dla siebie innego mieszkania.
 • Zapach starego żółtego tłuszczu jest bardzo nieprzyjemny dla szkodników. A jeśli to usmażysz, a następnie rozłożysz w miejscach ich największego nagromadzenia, to w ciągu 2-3 dni nie będzie śladu mrówek w domu.

Jak widać, istnieje wiele metod walki z mrówkami. Ale tylko systematyczne traktowanie ich siedlisk, może trwale pozbyć się owadów, ponieważ mogą one ukryć się na chwilę lub wrócić do starych mrowisk. Zaleca się więc, aby mrówki wykonały zabiegi zapobiegawcze na miejscu i w domu, jeśli kiedykolwiek wystąpiły problemy z nimi.

Pin
Send
Share
Send
Send