Warzywo

Marchewka Tushon

Pin
Send
Share
Send
Send


Marchew jest użyteczną rośliną. Jest uprawiany od czasów starożytnych i używany zarówno jako świeży, jak i do przetwarzania. Każda odmiana marchwi ma swoje własne cechy, właściwości, w tym smak, kolor roślin okopowych. Marchewki Tushon są cenione za prezentację plonu, soczystość, słodkawy smak i wysoką zawartość zdrowych substancji.

Opis marchewki tushon

Marchew Tushon należy do odmian wczesnych. Odmiana została uzyskana we Francji. Zazwyczaj sadzone wiosną, ale możliwe jest również sadzenie jesienią. Okres wegetacji wynosi tylko 70-80 dni. Roślina jasnozielona, ​​średnia wysokość. Liść nie jest bardzo duży, jest prawidłowo opracowany.

Rośliny korzeniowe są cylindryczne, wypoziomowane, z tępym końcem. Masa jednej marchwi w zakresie 90-200 g, długość do 20 cm, rdzeń nie jest sztywny. Ciało i rdzeń są prawie takie same, bogate w pomarańcz, soczyste. Smak jest doskonały, odmiana jest uniwersalna, stosowana świeża i do przetwarzania.

Zdjęcie odmiany marchwi Tushon

Charakterystyka marchwi

Przeczytaj także te artykuły.
 • Primer pszczeli
 • Króliki Rex
 • Morelowe odmiany owocowe
 • Wiśnia Vladimirskaya

Charakterystyka marchwi może pomóc w zrozumieniu jej pozytywnych i negatywnych cech. Zacznij pewnie od godności.

 • Odmiana marchwi Tushon jest bardzo przydatna, polecana dla dzieci ze względu na słodkawy smak i wysoką zawartość karotenu - 11,9%, cukry do 8%.
 • Głównym celem tej odmiany jest uzyskanie produktów wczesnego promienia do konsumpcji lub sprzedaży.
 • Jakość handlowa jest bardzo dobra, marchew Tushon gładka, piękna, bogata w kolor.
Ważne! Przy uprawie marchwi należy stosować nawozy bogate w azot i potas, ponieważ w tych substancjach kultura potrzebuje najbardziej.
 • Transport nie jest zły. Odmiana nadaje się do transportu bliskiego i długodystansowego.
 • Istnieje odporność na wiele chorób.
 • Wydajność na metr kwadratowy 4,5-6 kg.

A teraz o niedociągnięciach.

 • Ze względu na to, że jest to wczesna marchewka, nie nadaje się do przechowywania. Z reguły konsumuje się go latem i jesienią, nie poddając go długotrwałemu przechowywaniu. Ale niektórzy ogrodnicy trzymają go przez 5 miesięcy bez poważnych strat.

Odmiany do sadzenia Tushon

Marchewki Tushon są sadzone na otwartym terenie od marca do czerwca, w zależności od regionu. Ważne jest, aby ziemia miała czas na rozgrzanie się. Ludzie mówią, że jak tylko osika zakwitnie, możesz siać koper i marchewkę. Pasuje luźno, wzbogacony nawozami. Najlepiej byłoby, gdyby była to gleba piaszczysta lub glina zmieszana z piaskiem. Przed siewem nasiona są przygotowane. Muszą moczyć się przez 24 godziny w wodzie (można to zrobić ze wzmacniaczem wzrostu).

Ciekawe! Marchew żyje z prawie wszystkimi uprawami na tym samym łóżku. A jednak w jej ulubionych takich „sąsiadach” jak cebula, sałata, pomidory, groszek, szałwia i majeranek.

Siej tylko w dobrze oświetlonych miejscach. Nasiona umieszcza się w odległości 5 cm, a rzędy z odstępem 25 cm Głębokość wysiewu wynosi 1-3 cm Po posadzeniu podlewa się obficie ciepłą wodą. Aby kiełki rosły szybciej, muszą być ciepłe nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Aby to zrobić, ziemia jest często nad lądowaniem. Słomę, torf lub kompost można wykorzystać jako ściółkę. Rozłóż je cienką warstwą, aby pędy mogły się przedostać.

Nasiona marchwi odmiany Tushon

Kultura opieki

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Króliki hodowlane
 • Tłusty ogon
 • Uprawa zielonej cebuli
 • Ile gramów w łyżeczce

Marchew nie jest łatwa w pielęgnacji. Ze względu na to, że nie możesz zobaczyć, jak rośnie korzeń, możesz wyhodować całkowicie złą, pokręconą uprawę. A wszystko dlatego, że marchewka potrzebuje wielu rzeczy i zapewnia jej tylko wszechstronną opiekę, można uzyskać dobre zbiory.

 • Do rozwoju marchwi nadają się tylko luźne, wilgotne gleby. Ponieważ to warzywo jest rośliną korzeniową, ziemia nie powinna być jednocześnie zalewana. Dlatego podlewanie nie odbywa się często - kiedy ziemia zaczyna wysychać 3-4 cm głębokości.
 • Rozcieńczanie odbywa się kilka razy w sezonie. Nasiona marchwi są bardzo małe i bardzo trudno jest posadzić je w pewnej odległości od siebie, więc zazwyczaj wysiewa się je w pojedynczym pliku, pomimo zaleceń, i kiełkuje w dużym pakiecie. Aby jednak marchewka Tushon mogła się normalnie rozwijać, potrzebuje miejsca, dlatego od momentu pojawienia się zaleca się od czasu do czasu rozrzedzać marchew, tak aby między korzeniami pozostało do 5 cm wolnej przestrzeni.
 • Pielenie pozwala ziemi nie skorupy i przenika tlenu głęboko w głąb ziemi. Zazwyczaj przeprowadza się ją po podlewaniu, gdy woda jest dobrze wchłaniana.
 • Nawet sąsiednie kiełki marchwi mogą zapobiec rozwojowi korzenia, a chwasty jeszcze bardziej uniemożliwiają jej wzrost z tkaniem, rozwiniętymi korzeniami, więc są one wyciągane, gdy są jeszcze małe. Jest to żmudna praca, ale jest konieczna, aby marchew rosła równomiernie, nie skręcona i mniej podatna na zranienia.
Ważne! Aby marchewki Tushon rosły jasne, soczyste i słodkie, należy je hodować w temperaturze +20 stopni i wyższej. Jeśli na zewnątrz jest chłodno, warto wykonać niski zwis według rodzaju szklarni, w przeciwnym razie zbiory mogą zawieść.
 • Jeśli na łożu ogrodowym jest szkodnik, leczy się go odpowiednim środkiem owadobójczym lub grzybobójczym. Ale jeśli problem ujawnił się już przed żniwami, używaj tylko środków ludowych!

Zbiory odbywają się w czerwcu-wrześniu - im wcześniej zostaną posadzone, tym szybciej będą gotowe zbiory. Dojrzałe marchewki wykopały bardzo ostrożnie, aby nie uszkodzić. Po zebraniu go, jeśli to konieczne, umyj i dobrze wysusz. W przypadku długotrwałego przechowywania tej odmiany nie jest przeznaczony, więc zbiory natychmiast trafiają do sprzedaży, przetwarzania lub użytkowania.

Recenzje Tushon Carrots

Marchew Tushon to prosta, wysokiej jakości odmiana. Jest kochany przez dorosłych i dzieci, a on nie powoduje wielkich trudności w rozwoju.

 • Igor Kabanov: „Ze wszystkich odmian, które starałem się hodować, smakowała przede wszystkim marchew Tushon. Jest słodka, można jeść nawet bez cukru, a dzieci są zachwycone! Rosnę 3-4 rzędy, nie więcej, bo nawet w lodówce nie jest przechowywana bardzo dobrze. ”
 • Andrey Ivanov: "Uprawiam odmianę Tushon przez ponad 4 lata. Bardzo dobra, słodka, przyjemna w uprawie - 98-100% zdolności kiełkowania. Używamy jej tylko do świeżej konsumpcji, zwykle nie wystarcza na puszkowanie."
 • Valeria Mironchuk: „Na sprzedaż wolę odmianę marchwi Tushon. Rynek nie jest zbyt blisko mojego domu, ale sprawia, że ​​podróż trwa 30 minut bez problemów. Na rynku ta odmiana jest znana i kochana. Marchewki są małe, gładkie, jasne - są szybko kupowane.

Obejrzyj film: MDB - Pamiętam (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send