Warzywo

Jak pozbyć się mlecze

Pin
Send
Share
Send
Send


Przez krótki czas podniesienie terytorium podwórka nie jest łatwe. Jeden z głównych problemów - obfitość chwastów w okolicy. Mlecze, pomimo ich piękna, utrudniają rozwój wielu roślin uprawnych. Jest to bardzo wytrwały chwast, który może kiełkować nawet w niekorzystnych warunkach. Ale jak pozbyć się mniszek, jeśli chcesz siać trawnik lub inne rośliny uprawne? W tym artykule opisano najpopularniejsze metody stosowane przez ogrodników i ogrodników, aby pozbyć się irytujących chwastów.

Korzyści i szkoda mlecze na stronie

Dandelions zachwycają oko pięknymi, jasnożółtymi kwiatami wczesną wiosną. Roślina ta ma potężny korzeń, który wnika głęboko w ziemię z obfitością korzeni bocznych. Część naziemna to rozeta pięknych, jasnozielonych liści. Szypułki są wysokie, kwiat jest jasnożółty, wolumetryczny, bardzo piękny, zastąpiony jest kulistą białą czapką nasion bliżej lata, która może rozpraszać się od najmniejszego uderzenia wiatru.

Uważa się, że jest to bardzo przydatna kultura, która ma wiele pozytywnych cech.

Mlecze mają potężny korzeń, który wnika głęboko w ziemię z obfitością korzeni bocznych.

 • Dandelions przyciągają dżdżownicę na miejsce.
 • Jest to roślina miodu, która bardzo lubi pszczoły i inne owady, które również zapylają rośliny ogrodowe i ogrodowe.
 • Dandelions są uznanymi sideratami. Promują napowietrzanie gleby, nasycają ziemię humatami.
 • Roślina ta uwalnia do ziemi substancje szkodliwe dla szkodliwej mikroflory.
Ciekawe! W warunkach szklarniowych mlecze są źródłem etylenu, który zmniejsza dojrzewanie roślin psiankowatych. Tak więc kultura jest również przydatna w szklarniach i siedliskach.

Kultura wyrządza również szkody.

 • Roślina zużywa dużo wody i składników odżywczych z miejsca.
 • Utrudnia rozwój innych roślin uprawnych.
 • Zmniejsza dekoracyjną jakość trawnika, klombów.
 • Może powodować reakcję alergiczną u osób podatnych na alergie.

Nie jest łatwo pozbyć się mniszka na miejscu, ponieważ roślina szybko się rozmnaża i jest odporna na niekorzystne warunki. A jednak jest to możliwe.

Jak pozbyć się mniszek na zawsze

Przeczytaj także te artykuły.
 • Pomidorowa odmiana bananowych stóp
 • Dlaczego liście ficus spadają
 • Najlepsze rasy indyków
 • Wiśnia odmiany Lyubskaya

Zmiany klimatu, mróz i susza, mlecze tolerują bez problemów. Korzeń rośliny jest delikatny, raczej cienki, więc nie można go całkowicie usunąć z ziemi. Wkrótce z pozostałych korzeni rozwija się nowa roślina, a nawet kilka. A wraz z nadejściem ciepłych letnich dni mlecze tworzą nasiona, które latają przez wiatr przez wiatr.

Więc jak pozbyć się mlecze, jeśli są tak opłacalne? Najlepiej jest stosować kompleksowe środki do ich zwalczania. Mianowicie: mechaniczne, chemiczne i ludowe. Jeśli na miejscu jest dużo mlecze i musisz szybko sobie z nimi poradzić, możesz je podważyć lub skosić. Koszenie jest odpowiednie do pozbycia się chwastów na trawniku, ale w przypadku małych łóżek, gdzie rosną rośliny ogrodowe, lepiej jest użyć metody ręcznej.

Regularne koszenie mleczów prowadzi do osłabienia rośliny i jej śmierci.

Ciekawe! Regularne cięcie mniszek prowadzi do osłabienia rośliny i jej śmierci.

Aby wyciągnąć mniszek lekarski za pomocą korzenia, warto użyć siekacza, płaskiego noża, kultywatora, łopaty ze zwężonym bagnetem. Konieczne jest powolne podciąganie podwiniętej rośliny, lekko rozluźniając korzeń. Następnie roślina jest wyjęta z ziemi. Poszarpane mlecze nie mogą być pozostawione na ziemi, są czyszczone w kompoście lub spalane. A jeśli działka, na której rosły mlecze, nie jest używana do niczego, konieczne jest pokrycie jej czarnym agrofibrem, aby powstrzymać rozwój pozostałych chwastów (korzeni w ziemi).

Znane substancje chemiczne

Gdy na działce jest dużo chwastów, nie jest praktyczne zastosowanie metody mechanicznej z nich. W takim przypadku najlepiej jest kupić specjalistyczne leki. Upraszczają kontrolę chwastów i są bardzo wydajne, eliminując obszar z chwastów na zawsze.

Walka z mleczami polega na otrzymaniu herbicydu, który poradzi sobie z wieloletnimi uprawami. Najlepszą opcją jest herbicyd systemowy, który radzi sobie nie tylko z ziemią, ale także z podziemną częścią rośliny. Możesz wybrać na przykład „Roundup”, „Eptam”. Jednak takie preparaty nadają się tylko do stosowania w pustych miejscach, gdzie nic innego nie rośnie, w przeciwnym razie narzędzie spali rośliny ogrodowe i ogrodowe.

Aby zwalczyć mlecze, należy kupić herbicyd

[/ su_box] Chemikalia używane do zwalczania mleczu zanieczyszczają ziemię szkodliwymi substancjami! [/ su_box]

Jeśli obok mniszek rosną inne rośliny, warto kupić herbicyd o działaniu selektywnym. Wśród wielu takich funduszy ogrodnicy najczęściej wybierają „Longan”, „Tatrel-300”, „Klippard”, „Killex”, „Metafen”. Przetwarzanie odbywa się na liściach mleczu, a następnie narzędzie wnika w kulturę i niszczy jego korzeń i część podłoża. Stosuj leki tego typu w temperaturze + 5 ... + 25 stopni, w przeciwnym razie ich skuteczność spadnie.

Jak pozbyć się ludowych środków zaradczych

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Jak nakarmić kaczki mularda
 • Odmiany ogórka F1
 • Rasa kóz Lamancha
 • Sweet Cherry Variety Astakhova

Wiedząc, jak pozbyć się ludowych środków mlecznych, możesz znacznie uprościć pracę w ogrodzie lub ogrodzie. Ta metoda radzenia sobie z mleczami nie szkodzi ziemi, podobnie jak substancje chemiczne, i jest znacznie łatwiejsza do mechanicznego czyszczenia chwastów. Istnieje wiele receptur ludowych na walkę z mleczami, z których najbardziej skuteczne są przedstawione poniżej.

 • Leczenie łodyg i kłączy roślin wrzącą wodą.
 • Opryskiwanie mlecze octem.
 • Podlewanie mleczu alkoholem rozcieńczonym wodą w stosunku 1:10.
 • Rozpylanie rozet chwastów kwasem solnym.
 • Uprawa kukurydzy (z glutenem).
 • Solenie świeżo ściętych łodyg.

Sól - najprostszy sposób na pozbycie się chwastów w okolicy

[/ su_box] Sól - najprostszy sposób na pozbycie się chwastów w okolicy. Ale pamiętaj, że prawie spala ziemię. W okolicy posypanej solą nie tylko chwasty, ale także rośliny uprawne nie rosną! [/ Su_box]

Niektóre z tych metod muszą być wykonywane w specjalnych rękawicach ochronnych, okularach (opcja z kwasem solnym). Nie zapominaj, że sól i ocet na miejscu są używane ostrożnie, ponieważ zmieniają skład gleby.

Mlecze na trawniku

Mlecze na trawniku nie są dozwolone! Utrudniają rozwój młodej trawy, choć mogą wyglądać pięknie. Mimo to ogrodnicy zalecają pozbycie się ich, aby uzyskać gruby, zielony „dywan”. Jak pozbyć się mlecze na trawniku:

 • Jeśli jest mało mniszek lekarskich, można je po prostu wykorzenić, ale należy to robić systematycznie, dopóki rośliny nie zostaną całkowicie usunięte z trawnika, ponieważ usunięcie całego korzenia rośliny jest prawie niemożliwe. Do tej procedury można użyć specjalnych usuwania korzeni, które są sprzedawane w sklepach sodowych. Na przykład „Gardena 03517”, „Start Fit fiskars” lub „Grinda 8”. Następnie do miejsc, gdzie rosły mlecze, natychmiast zasiewały trawnik trawiasty, aby wypełnić przestrzeń i zapobiec dalszemu rozwojowi chwastów.

  Aby usunąć mlecze na trawniku, możesz użyć specjalnych środków do usuwania korzeni

 • Aby zniszczyć wiele mlecze, możesz kupić chemikalia. Zazwyczaj leczenie odbywa się jesienią, ale można to zrobić wiosną. Aby nie spryskać całego trawnika i nie uszkodzić trawy, można nanieść pędzel na mlecze. Po około tygodniu, kiedy staje się zauważalne, że chwast umarł, jest usuwany, a trawa jest wysiewana na jego miejsce.

Możesz także zastosować metody ludowe, używając ich ostrożnie, tylko w dziedzinie wzrostu mniszka lekarskiego. Pamiętaj jednak, że mogą uszkodzić otaczającą trawę.

Częste błędy ogrodnika

W pogoni za czystą, czystą działką bez chwastów ogrodnicy i ogrodnicy często popełniają te same błędy. Jak pozbyć się mlecze? Aby chwast przestał rosnąć na stronie, należy przestrzegać pewnych zasad.

Króliki mogą być dobrymi pomocnikami w walce z mleczami, mlecze dla nich to uczta

 1. Wszelkie chemikalia są używane ściśle według instrukcji! Tylko w tym przypadku działają skutecznie.
 2. Środki ludowe stosuje się kilka razy, dopóki chwast nie przestanie rosnąć na działce.
Ważne! Cięcie wierzchołków mleczu pozwala szybko pozbyć się chwastów, ale jego korzeń pozostaje w ziemi. W rezultacie roślina rozwija się i rozpoczyna nowe liście, łodygi kwiatowe.
 1. Ściółkowanie między rzędami zapobiega rozwojowi chwastów i mleczów.
 2. Regularne pielenie pozwala pozbyć się korzeni roślin w ziemi i małych kiełków mleczu.
 3. Aby pozbyć się chwastów metodą mechaniczną (cięcie lub rozdarcie), konieczne jest przeprowadzanie tych procedur kilka razy w tygodniu, systematycznie, nie odkładając sprawy na później.
 4. Wszystkie puste miejsca na trawniku powinny być natychmiast zasiane trawą, inaczej zaczną tam rosnąć chwasty.
 5. Na trawniku będzie dużo mlecze, jeśli opóźnisz się z jego koszeniem.

Mlecze na miejscu nie lubią wszystkich ogrodników. Szybko rosną i rozmnażają się, więc jeśli z nimi nie walczysz, za kilka lat będzie ich dużo w ogrodzie. Systematyczne uprawianie ziemi środkami ludowymi lub herbicydami, ręczne usuwanie chwastów, pozwala pozbyć się mleczy w dość krótkim czasie, a nie pozwalać im na pojawienie się na działce.

Obejrzyj film: Odchwaszczanie trawnika - jak pozbyć się mlecza i innych chwastów z trawnika (Wrzesień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send