Ogrodnictwo

Bufet odmiany winogron

Pin
Send
Share
Send
Send


Wśród wielu odmian winogron wyróżniają się jaskrawo w formie bufetu. Odmiana została stworzona przez ukraińskiego hodowcę Witalija Zagorulko. Takie odmiany jak Kuban i Zaporozhye Gift zostały wzięte za podstawę do stworzenia Party Buffet. Jego cechą jest nie tylko wczesne dojrzewanie, ale także niezrównany smak, duże, soczyste jagody, wysokie właściwości transportowe i handlowe, a także wydajność. Szczegóły dotyczące jakości odmiany zostaną opisane poniżej w artykule.

Opis odmiany winogron Bufet

Zdjęcie odmiany winogron w formie bufetu

Winogrona w formie bufetu są odmianami wczesnymi, dojrzewanie trwa 115-125 dni. Jest to gatunek stołowy, szybko rosnący. Krzew rośnie silnie, jeśli nie kontrolujesz jego wzrostu, na metr kwadratowy przypada około 14 pędów. Winorośl w pełni dojrzewa pod koniec sezonu wegetacyjnego. Standardowe przycinanie odbywa się na 5-8 oczach. Kwiaty biseksualne.

CiekaweCiekawe Dzięki biseksualnemu typowi kwitnienia uzyskuje się wysokie plony.

Gromady mają kształt cylindryczny lub stożkowy, o średniej gęstości, ważą 0,5-0,8 kg, rzadziej ciężar osiąga 1,5 kg. Jagody od dużych do bardzo dużych rozmiarów, ważące 13-17 g, czasami są jagody i około 20 g. Kształt przypomina jajo lub owal i trzyma się mocno na łodydze. Skóra jest matowa, pokryta kwiatem, ciemnoniebieska, prawie nigdy nie odczuwana podczas posiłku. Miąższ jest gęsty, chrupiący.

Charakterystyka winogron

Przeczytaj także te artykuły.
 • Najlepsze odmiany gruszek dla regionu Moskwy
 • Odmiany kapusty białej
 • Opis odmian pieprzu Atlant
 • Kozy nubijskie

Winogrona w formie bufetu są bardzo słodkie

Charakterystyczne cechy odmiany Fourchette wyróżniają ją wśród wielu innych rodzajów winogron.

 • Ze względu na to, że bufet jest powiązany z wczesnymi odmianami, zbiory są uzyskiwane bardzo wcześnie.

 • Odmiana jest pyszna, uniwersalna. Może być spożywany świeży, używany do gotowania, soków, konserw.

 • Jakość produktu jest wysoka, wiązki na rynku są szybko kupowane ze względu na atrakcyjny wygląd.

 • Dobra przenośność pozwala przewozić winogrona w formie bufetu na długie i krótkie dystanse.

 • Odporność na mróz do -23 stopni Celsjusza.

 • Wydajność jest wysoka.

To ważne!To ważne! Winogrona w formie bufetu są bardzo słodkie, dlatego nie zaleca się ich stosowania osobom stosującym surowe diety.

Z wad należy zauważyć, że winorośl może być przeciążona żniwami, dlatego ogrodnicy często racjonują liczbę skupisk. Ponadto odmiana jest podatna na różne choroby, z których konieczne jest ciągłe spryskiwanie.

Funkcje sadzenia winogron

Zdjęcie sadzenia winogron

Sadzenie odmian można przeprowadzać wiosną lub jesienią. Miejsce jest słoneczne, jasne, więc krzew ze wszystkich stron był oświetlony i ogrzewany. Winogrona kiełkują w formie bufetu w odległości 2,5-3 metrów od siebie, ze względu na fakt, że rośnie ciężko.

Do sadzenia winogron w formie bufetu używa się dołu, który jest wykopywany w ciągu 3 tygodni. Jeśli poziom wód gruntowych jest wysoki, dno jest układane na dnie studzienki. Dno pokryte jest mieszaniną złożonych nawozów i prostej ziemi. Następnie musisz zainstalować podporę, która utrzyma młody krzew pionowo.

Sadzonka jest instalowana na niewielkim wzniesieniu w jamie, jest dobrze pokryta glebą i zagęszczona. Następnie przeprowadza się podlewanie w ilości 2 wiader wody na roślinę. Kiedy ziemia trochę wysycha, górna część ziemi jest rozluźniona, aby nie zostać wchłoniętym przez grubą skorupę.

Bufet do pielęgnacji winogron

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze przepisy na marynowaną cukinię
 • Kiedy sadzić squash na sadzonki
 • Szczepienie przez kopulację
 • Odmiana ziemniaczana Zhukovsky

Właściwa pielęgnacja winogron

Dbając o odmianę winogron w formie bufetu, ważne jest przestrzeganie pewnych środków.

 • W razie potrzeby podlewanie odbywa się w 1-2 wiadrach pod krzakiem. Często nie można podlewać, aby korzenie nie gniły, ale ziemia nie powinna całkowicie wyschnąć.

 • W razie potrzeby ziemia jest rozluźniona, a chwasty zbierane. Poluzowanie zwykle przeprowadza się po podlewaniu, gdy woda jest wchłaniana.

 • Dla rosnącego zastosowania bezshtambovy kształt wentylatora. Przycinanie odbywa się na 5-8 oczach. Należy upewnić się, że krzew ma do 30 silnych pędów.

 • Odmiana jest umiarkowanie odporna na szarą zgniliznę i rzadko była atakowana przez osy, ale dla zachowania gromad można umieścić na nich ochronne worki siatkowe oraz choroby i szkodniki, które często pojawiają się, od czasu do czasu, rozpylają środki grzybobójcze i insektycydy.

 • Top dressing jest robiony od 3 lat po posadzeniu, możesz zacząć karmić krzewy. Zużyte minerały zmieszane z wodą.

To ważne!To ważne! Jeśli podczas sadzenia nawozy nie są używane, należy rozpocząć stosowanie nawożenia winogron od pierwszego roku sadzenia.

 • Winogrona w formie bufetu zapewniają temperaturę do -23 stopni Celsjusza. W umiarkowanych i północnych szerokościach geograficznych winogrona te muszą być mulczowane i przykryte na zimę.

Zbiór odbywa się w drugiej połowie sierpnia. Jagody z reguły nie są obsypywane wodą, ale nie zaleca się opóźniania zbiorów. Ta odmiana jest dobrze przechowywana w lodówce lub w chłodniach do przechowywania roślin.

Recenzje winogron w formie bufetu

Zdjęcie winogron

Rzadko spotykane w ogrodach i ogrodach można znaleźć winogrona w formie bufetu, ponieważ mimo dużego zapotrzebowania na rynku trudno je uprawiać.

 • Kira Mezina: „Nie odważyłem się hodować odmiany Furschetny przez długi czas, myślałem, że jest bardzo wymagający, ale okazało się, że opieka jest prawie standardem, potrzeba tylko więcej zabiegów z chorób, a więc nie ma zbyt wielu problemów”.

 • Irina Agapova: „Myślę, że winogrona stojące są najlepsze z najlepszych. Smak jest niezwykle słodki, przyjemny, nie gorzki, kwaśność jest ledwo wyczuwalna. Jagody są duże, piękne, dom jest zachwycony tą odmianą!”.

 • Valentin Rybalko: „Odmiana w formie bufetu jest warta wydanego na nią wysiłku. Na sprzedaż jest to jedna z najlepszych opcji - zawsze jest kupujący. Zazwyczaj są one kupowane jako pierwsze. Jagody są długo przechowywane i łatwo transportowane, a nawet osy nie są tanie”.

Obejrzyj film: Bastardo Trip - Winnica (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send