Puste

Pięciominutowe przepisy na dżem z czarnej porzeczki

Aby zachować bardziej użyteczne substancje, witaminy i owoce lub jagody nie są gotowane miękkie, można gotować jagody w syropie tylko przez około 5 minut. Ten dżem nazywa się pięciominutowy. Gotuje bardzo szybko, nie wymaga specjalnych umiejętności kulinarnych, aw smaku nie ustępuje zwykłemu dżemowi, który gotuje się przez długi czas. Pięciominutowy dżem z czarnej porzeczki na zimę zawiera wiele witamin. Najlepsze przepisy zalecane przez kucharzy zostały przedstawione w tym artykule.

Jak zrobić dżem pięć minut?

Pięciominutowe zdjęcie z dżemem

W przeciwieństwie do zwykłego dżemu, pięć minut jest bardzo łatwe do przygotowania. Dżem uzyskuje się bardziej nasycony, porzeczkowy smak, może nawet mieć naturalną kwaskowość.

Składniki:

 • Porzeczka 2 kg;
 • Cukier - 1,6 kg.

Gotowanie

 1. Najpierw musisz uporządkować porzeczki, usunąć ogony, liście i umyć je kilka razy w czystej wodzie. Następnie porzeczka rozkłada się na ręczniku do szklanki wody.
 2. Następnym krokiem jest skręcenie porzeczek w maszynce do mięsa, aby uzyskać puree z porzeczki. Do tej procedury można użyć blendera, robot kuchenny, jeśli jest.

Ważne! Do gotowania dżemu lepiej użyć drewnianej łyżki z mieszaniem.

 1. Zaleca się gotować dżem w misce lub podobnym pojemniku ze stali nierdzewnej lub emaliowanym, z grubym dnem, a następnie nie będzie się palić. Do takiej miednicy wlewa się porzeczkę, zakłada umiarkowany ogień i przykrywa cukrem z góry.
 2. Gdy mieszanina się zagotuje, gotuj ją przez 3-5 minut, aby rozpuścić cały cukier i wyłącz go. Jeśli chcesz zaoszczędzić więcej witaminy, możesz doprowadzić dżem tylko do wrzenia i natychmiast wyłączyć. To wystarczy!
 3. Konfitura porzeczkowa w zaledwie 5 minut powinna ostygnąć (10-15 minut), a następnie zapakowana w umyte i wysterylizowane słoiki i zaklejona pokrywkami.

Podobny pięciominutowy dżem z czarnej porzeczki na zimę uzyskuje się w postaci gęstego dżemu. Ma bogaty aromat, smak, a ze względu na to, że przecier nie jest postrzępiony przez sito, zawiera również skórę, która zawiera większość witaminy C.

5-minutowy przepis na dżem z czarnej porzeczki na zimę

Przeczytaj także te artykuły.
 • Marchewka Kanada F1 - opis i cechy odmiany
 • Białe plamy na sadzonkach bakłażana
 • Ożywiony perkalowy ród kurczaków
 • Autoklaw Białoruś Lux

Pięć minut dżemu z czarnej porzeczki na zimę

Pięć minut dżemu z czarnej porzeczki przygotowuje się przez około pół godziny, więc musisz mieć pod ręką wszystkie niezbędne składniki i urządzenia do konserwowania, aby proces przebiegał bez przeszkód.

Składniki:

 • Czarna porzeczka - 1,5 kg;
 • Cukier granulowany - 1,5 kg;
 • Woda - 1,5 filiżanki.

Gotowanie

 1. Porzeczka jest myta, czyszczona, przenoszona, tak że pozostają tylko jagody, bez ogonów. Pożądane jest, aby jagody były mniej więcej tej samej wielkości, a następnie są równomiernie ugotowane.
 2. Banki należy myć jadalną sodą, a następnie myć wrzącą wodą. Pokrywki są również myte i gotowane w 5 minut.
 3. Do wygodnego pojemnika do gotowania wlewa się wodę i dodaje cukier. Syrop powinien gotować się przez 2-3 minuty.
 4. Po zagotowaniu syropu cukrowego porzeczki zanurza się w nim i zagotowuje.

Ciekawe! W przypadku dżemu pięć minut zwykle zabiera trochę mniej cukru niż w przypadku zwykłych przepisów.

 1. Gdy zagotuje się dżem, należy go gotować przez 5 minut. Piana jest koniecznie usuwana, gdy się pojawia, a sam dżem jest od czasu do czasu lepszy, aby się zakłócać, tak aby nie przyklejał się do dna.
 2. Gotowy dżem (po upieczeniu przez 5 minut) jest wyłączany i pakowany w pojemniki. Następnie muszą się zwinąć i przykryć ciepłym ręcznikiem przez 24 godziny.

Przepis na pyszny dżem z czarnej porzeczki

Gotowanie pysznego dżemu z czarnej porzeczki

Po ugotowaniu z imbirem uzyskuje się apetyczny dżem z czarnej porzeczki. Podobne danie wychodzi pachnące i bardziej przydatne.

Składniki:

 • Czarna porzeczka - 1 kg;
 • Cukier - 1,5 kg;
 • Woda - 750 ml;
 • Tarty imbir - ½ łyżki. l

Gotowanie

 1. Jagody sprawdzają, usuwają ogony, myją się. Następnie należy je umieścić w durszlaku i parzyć wrzątkiem.
 2. W oddzielnej misce zagotuj wodę i cukier.
 3. Podczas gdy syrop wrze, imbir wciera się w drobną tarkę (najlepiej świeżą, nie suchą).
 4. Gdy syrop się gotuje, wlewa się do niego imbir i jagody. Powinny się gotować, a następnie gotować tylko przez 5 minut.
 5. Pod koniec dżem rozrzucony w pojemnikach (sterylizowanych) i hermetycznie zamknięty.

Jeszcze jeden bardzo smaczny wariant dżemu przygotowuje się od razu z 3 rodzajów porzeczek. Przepis na pięciominutowy dżem z czarnej porzeczki z dodatkiem czerwieni i czerni jest bardziej witaminizowany, a kolor gotowego deseru nie jest tak ciemny.

Składniki:

 • Czarna porzeczka - 3 filiżanki;
 • Czerwona porzeczka - 3 filiżanki;
 • Biała porzeczka - 3 filiżanki;
 • Cukier - 6 szklanek;
 • Woda - 1 szklanka.

Gotowanie

 1. Porzeczki wszystkich trzech rodzajów są przesiane. Do dżemu można włożyć tylko jagody bez ogonów i absolutnie czyste, dlatego należy je dobrze umyć. Umyj jagody w miednicy, zmieniając wodę kilka razy.
 2. Po umyciu jagody są suszone na ręczniku, ponieważ dodatkowy płyn podczas gotowania niczego nie potrzebuje.
 3. Suche porzeczki umieszcza się w pojemniku, w którym utworzą dżem (umywalka, patelnia) z grubym dnem i zalej 250 ml wody. Na małym ogniu masa powinna zagotować się w jagody, aby wytworzyć sok. Następnie cukier wlewa się do miski, miesza. Masa powinna się powoli gotować, aby cukier się nie przykleił, ale rozpuścił się równomiernie.
 4. Gdy dżem zagotuje się, skróć 5 minut i wyłącz ogień. Jako dżem do gotowania należy usunąć powstałą piankę.
 5. Gotowy dżem można wlać do sterylizowanych pojemników i zwinąć.

Galaretka z pięciu galaretek z czarnej porzeczki

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Palma Hamedoreya (Chamaedorea)
 • Uszy królika Tick - znaki i leczenie
 • Hissar rasy owiec
 • Konwerter hybrydowy dla indyków

Zdjęcie galaretki czarnej porzeczki

Nie tylko dżem, ale także galaretki można wytwarzać z porzeczek w zaledwie 5 minut gotowania.

Składniki:

 • Czarna porzeczka - 12 szklanek;
 • Cukier granulowany - 15 szklanek;
 • Woda - 1 szklanka.

Gotowanie

 1. W jagodach porzeczkowych należy usunąć ogony. Są dobrze uporządkowane, umyte i wysuszone na ręczniku.

Ważne! Galaretka jest łatwiejsza do zrobienia z małych jagód. Dają dużo soku i jednocześnie pięknie wyglądają w bankach po tym, jak masa zaczyna gęstnieć.

 1. Jagody wlewa się do naczynia do gotowania i wylewa się je z 7,5 szklankami cukru - połowę całkowitej ilości i 1 szklankę wody wylewa się z góry. Ogień pod zbiornikiem powinien być duży, aby wszystko szybko się zagotowało. Jak tylko masa się zagotuje (należy ją wymieszać), wykryte zostanie dokładnie 5 minut.
 2. Pod koniec ogień jest wyłączony i kolejne 7,5 szklanki cukru wlewa się do galaretki. Podczas gdy masa jest gorąca, szybko się rozpuści, jeśli zostanie zmieszana.
 3. Banki pod skrętem wysterylizowane, a także pokrywa, a następnie napełnij galaretkę, zwiń.

Pięcio galaretowa galaretka z czarnej porzeczki szybko krzepnie, dzięki czemu nie trzeba obracać słoików do góry dnem po stoczeniu. Są po prostu pozostawione na stole, dopóki nie ostygną i nie zostaną zabrane do spiżarni. Po 1-2 tygodniach widać, że masa wewnątrz stała się galaretowata.

Obejrzyj film: Przepis na Domowy Dżem z Czarnej Porzeczki bez żelfixu (Grudzień 2019).