Warzywo

Dziób odmiany pomidora Eagle

Pin
Send
Share
Send
Send


Dziób Tomato Eagle powstał w 2005 roku. Został wyhodowany przez hodowcę z Nowosybirska, V.N. Dederko. Pomimo dość krótkiego okresu istnienia, ta odmiana jest już popularna i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród ogrodników. Nadaje się do uprawy w różnych regionach Rosji, ale jeśli na południu sadzenie odbywa się głównie na otwartym terenie, to na Syberii lepiej jest hodować odmianę dzioba Eagle w szklarniach.

Opis odmian Orzeł dziób

Dziób Pomidor Orlyni - odmiana średnio wczesna. Może być uprawiana na otwartym terenie lub w szklarni. Krzewy są nieokreślone, rozprzestrzeniające się, z silnym systemem korzeniowym. Łodyga może rosnąć bardzo wysoko. Jest jednak cienki, więc wymaga obowiązkowej podwiązki. Liście są duże, zielone. Kwiatostan prosty typ. Pierwszy kwiatostan układa się na 10 liściach, a wszystkie kolejne co 3 liście.

Pomidory rosną w masie 300-500 g, ale są mistrzowie poniżej 700-800 g

Pomidory rosną w masie 300-500 g, ale są też mistrzowie poniżej 700-800 g. Kształt owocu ma kształt serca z zakrzywionym nosem. Ze względu na zakrzywiony kształt gatunek otrzymał swoją nazwę. Skórka jest trwała, błyszcząca. Kolor różowy, podczas gdy kolor mięsa jest bardziej nasycony niż skórka. Jest wiele komór, ale zawierają mało nasion. Mięso jest mięsiste, o średniej zawartości soku. Smak jest przyjemny, pełny, kwaśny.

Ważne: owoce dojrzewające na pierwszych szczotkach krzewów są największe i mogą ważyć 500-700 g. Te same pomidory, które dojrzewają na kolejnych szczotkach, są mniejsze i wynoszą około 300-400 g.

Charakterystyka pomidora Dziób orła

Przeczytaj także te artykuły.
 • Co można sadzić obok cukinii
 • Ziemniaki Red Scarlet
 • Dżem z desek
 • Floks aloesowy

Wyróżniające cechy dzioba orła pomidora są przedstawione w charakterystyce odmiany poniżej.

 • Krzewy są energiczne, ale wymagają zapylenia.
 • Owoce są duże, bardzo smaczne.
 • Dziób Orzeł Orzeł ma doskonałą jakość handlową.
 • Transport jest wysoki.

  Mięso jest mięsiste, ze średnią zawartością soku

 • Silna odporność na wiele chorób, które często są roślinami psiankowatymi. Mianowicie: do fusarium, zarazy późnej i wirusa mozaiki tytoniu.
 • Krzewy są odporne na zimne zatrzaski, dają plon do końca września.
 • Ilość cukrów w kompozycji zależy od tego, ile światła słonecznego otrzymały pomidory podczas dojrzewania. Tak więc w niekorzystnych warunkach smak może być prosty, a nawet mdły. I z dużą ilością słońca jest słodki.

Odmiany odmian

Jedną z cech odmiany Eagle Beak jest to, że jej wydajność zależy od wielu czynników. Aby uzyskać dużo pięknych owoców, należy przestrzegać pewnych zasad.

 • Uprawiaj pomidory w szklarni.
 • Podczas kwitnienia otwórz szklarnię, aby krzewy mogły zapylać pszczoły.
 • W czasie przeprowadzania opatrunku.
 • Podaj rośliny.

12-16 kg owoców można zebrać z kwadratowego sadzenia roślin szklarniowych

W tych warunkach 12-16 kg owoców można zebrać z kwadratowego sadzenia roślin szklarniowych. W otwartym terenie średnia wydajność wynosi 6-10 kg na metr kwadratowy.

Ważne! Z jednego krzewu dziób Eagle Eagle zbiera około 6-8 kg pomidorów w sezonie z należytą starannością.

Przygotowanie pomidora sadzonek

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana pomidorowa Miód
 • Najlepsze odmiany pomidorów na otwartym terenie
 • Różnorodność ogórków Phoenix
 • Lepiej nakarmić gruszkę wiosną

Pomidory uprawia się metodą rozsady dzioba orła. Konieczne jest zasianie ich przez 60-65 dni przed planowanym lądowaniem na stałym miejscu. Przed siewem nasiona są sortowane i moczone. Można również leczyć je słabym roztworem nadmanganianu potasu, aby zapobiec rozwojowi chorób. Zasiej nasiona w ziemi na sadzonki, na głębokość 1-1,5 cm Między rzędami, zostaw do 3 cm wolnej przestrzeni. Po wysianiu ziemia jest nawadniana wodą z butelki z rozpylaczem, a skrzynka nasienna jest pokryta folią.

Uprawa pomidorów Metoda rozsady dzioba orła

Gdy nasiona kiełkują, folia jest usuwana, a pudełko jest przenoszone do parapetu, dzięki czemu nasiona są lekkie i ciepłe. Pierwsze zbieranie odbywa się z wyglądem 2 liści. Jeśli nie zostanie to zrobione, rośliny będą silnie wyciągnięte, ich system korzeniowy będzie słaby, nierozwinięty.

Ważne! Podczas sadzenia między krzakami należy zachować znaczną odległość, w przeciwnym razie nie będą w stanie rozwijać się normalnie, w pełni i nie będą dawać dużych zbiorów.

Funkcje sadzenia pomidorów Dziób orła

Działka do sadzenia sadzonek jest słoneczna lub częściowo przyciemniona. Zaleca się, aby wszystkie rośliny dostawały dużo światła słonecznego i ogrzewały przez większość dnia, w przeciwnym razie smak owoców rozczaruje. Ziemia powinna być luźna, pożywna, lekka, więc trzeba ją zapłodnić przed sadzeniem, w razie potrzeby dodać piasek i torf.

Sadzenie sadzonek w stałym miejscu odbywa się, gdy pędy będą miały około 2 miesiące.

Sadzenie sadzonek na stałe miejsce odbywa się, gdy pędy będą około 2 miesięcy. Sadzonki są sadzone w szklarni od początku maja, a na otwartym terenie - od ostatnich dni maja do początku czerwca. Najłatwiej sadzić kiełki w osobnych studniach.

Między roślinami pozostawić odległość 50-70 cm, a nawę boczną można wykonać 70-90 cm, więc wygodnie było poradzić sobie z krzewami. Po posadzeniu można podlewać sadzonki i mulczować rzędy.

Zasady pielęgnują dziób orła

Dziób Tomato Eagle wymaga prostej, regularnej opieki. Jeśli monitorujesz stan krzewów, w czasie przeprowadzania procedur sanitarnych, karmienia, przetwarzania, pomidory będą wdzięczne za bogate, wysokiej jakości zbiory.

Podwiązka zaczyna się trzymać, gdy tylko krzak zaczyna rosnąć

 • Podwiązka zaczyna się trzymać, gdy tylko krzak zaczyna rosnąć. Dziób Orzeł Orzeł może wyrosnąć wysoki krzak, a jeśli nie zawiążesz go na czas, spadnie pod własnym ciężarem!
 • Podlewanie jest aktualne, więc ziemia nie wysycha zbyt wiele. Obfite podlewanie należy wykonywać raz w tygodniu. W okresie kwitnienia pobór wody wzrasta do 3 dni.
 • Chwasty są usuwane podczas rozluźniania ziemi, po podlewaniu i deszczach. Ważne jest wykorzenienie nie tylko dużych chwastów, ale także małych chwastów, aby nie wyciągały składników odżywczych i wody z ziemi!
 • Top dressing można zrobić ekologicznie, ale najłatwiej jest użyć złożonych nawozów mineralnych.
 • Krzew zwykle formuje się w 1-2 łodygi. Maskowanie nie jest konieczne, ale pozwala zwiększyć wydajność. Pasierbowie powinni zostać usunięci, gdy się pojawią. W ten sposób krzewy będą wydawać siły na formowanie owoców, a nie na rozwój łodyg.
 • Szkodniki pomidorów Dziób orła może zostać uszkodzony. Aby temu zapobiec, krzewy są traktowane środkami owadobójczymi Decis Expert, Arrivo, Karate Zeon itp. Z środków ludowych można użyć pyłu tytoniowego, popiołu drzewnego.

  Insektycydy do zwalczania szkodników pomidorowy Dziób orła

 • Rozpylanie pomidora Dziób orła po chorobach jest często przeprowadzany profilaktycznie, ponieważ kultura rzadko jest chora. Najczęściej do tych celów używają płynu Bordeaux, Fitosporin, Maxim, Acrobat, siarczanu miedzi, roztworu nadmanganianu potasu lub podobnych substancji. Z środków ludowych można wziąć popiół drzewny, roztwór mydła, napar z rumianku, skórkę cebuli lub glistnika.
Ważne! Pomidorowy krzew ma dość cienką łodygę. Jeśli nie jest związany, zgina się pod ciężarem owocu i może nawet pęknąć.

Zbiór i przetwarzanie

Dziób orła pomidora dojrzewa w 2-3 falach, począwszy od czerwca do lipca do końca jesieni. Perederzhivat zbiory w krzakach nie są tego warte, ponieważ pomidory mogą zacząć boleć, a szkodniki nie są im obojętne, co należy wziąć pod uwagę! Zebrane owoce mogą leżeć w lodówce nawet przez tydzień, a następnie szybko się psują.

Dzięki mięsistej miąższu odmiany pomidora uzyskuje się dziób orła, bardzo smaczne sosy, sosy pomidorowe

Vintage uniwersalny cel. Małe owoce mogą być puszkowane w formie ciętej lub w całości, a duże owoce są zwykle używane w sałatkach. Ponadto ta odmiana może przyprawić sosy borshchevye, sosy, sok pomidorowy, dodać do pierwszej, drugiej potrawy podczas gotowania.

Recenzje ogrodników o odmianie Eagle beak

Ogrodnicy o odmianie Eagle beak mówią, głównie pozytywnie.

 • Elena Tomashko: „Dziób orła pomidora jest uprawiany na otwartym polu - mieszkam w południowym regionie, więc klimat na to pozwala. Większość rodzajów chorób prawie nigdy nie jest widziana, ale fitofthora może uderzyć w krzaki. nadmanganian potasu. Ponadto, z powodu uprawy nie pod folią, krzewy zarażają różne szkodniki. I niestety nie zawsze pomagają metodom ludowym. Zwykle tylko preparaty chemiczne oszczędzają mszyce. Ale w każdym razie zbiory są warte wysiłku. słodki, cr oshu je w sałatkach lub przygotuj świeże przekąski. ”
 • Timur Merzlyakov: „Kilka razy już posadziłem pomidory z dzioba Eagle'a. Pierwszy raz nie miał wiele szczęścia z plonem, ale za drugim razem, ucząc się na własnych błędach, wyrosły mocne, produktywne krzewy. sadzenie nie wchodzi w rachubę - krzaki rosną silnie, zbiory zbiera się 2-3 razy, większość pomidorów skręca się na sok i zachowuje na zimę, tylko niektóre z najpiękniejszych pomidorów, które zostawiam na jedzenie.
 • Julia Voronkina: „Po raz pierwszy wypróbowałem tę odmianę w zeszłym roku. Nie słyszałem wcześniej o Eagle Beak, więc była to dla mnie niespodzianka i plon i rodzaj owoców. Początkowo nie lubiłem pomidorów - za dużych. Ale druga partia była mniejsza, do 300 g Skóra była dość gęsta, łatwa w transporcie i nie pękała przy soleniu, mięso jest słodkie, dość soczyste, ale jak dla mnie, nie nadają się do robienia soku, ponieważ zawierają dużo suchej masy. młody i zawodowy żal ogranicznik”.

Pin
Send
Share
Send
Send