Warzywo

Różnorodność arbuza Crimson Sweet

Pin
Send
Share
Send
Send


Przy wyborze odmiany arbuza warto zwrócić uwagę na słodycz przyszłych owoców i dojrzewanie. W środkowej strefie Europy i Azji wczesne odmiany dojrzewające wybiera się z reguły nawet w uprawie szklarniowej. Ale nie wszystkie wczesne arbuzy mają dobry smak. Watermelon Crimson Sweet wyróżnia się zawartością cukru i przyjemnym smakiem, dla którego ceni się ogrodników na całym świecie.

Opis odmiany arbuza Crimson Sweet

Zdjęcia arbuza Crimson Sweet

Crimson Sweet to popularna odmiana wczesnego arbuza hodowanego we Francji. Jego nazwa to „cukier malinowy”, który dość dokładnie opisuje jego smak i kolor miąższu. Roślina nie jest bardzo rozłożysta, dorasta do 1,5 metra wysokości, jeśli używasz kraty.

Arbuzy rosną do 8-10 kg z odpowiednią opieką, ale częściej mają wagę 3-5 kg. Owoce są okrągłe lub owalne. Ciało jest purpurowoczerwone, prawie bez smug. Skórka jest cienka, gładka na wierzchu, wzór przypomina arbuza w Astrachaniu - zielony z jasnozielonymi paskami, ale trochę bardziej błyszczy. Smak tego arbuza jest bardzo słodki, bogaty, soczysty, co uwielbiają nie tylko ogrodnicy, ale także kupujący na rynku.

Zalety i wady odmiany

Przeczytaj także te artykuły.
 • Rosnące sadzonki pieprzu
 • Jak często podlewać kaktusa
 • Kwiat Lilia Azjatycka
 • Ranunculus kwiaty

Pozytywne cechy Crimson Sweet są znane wszystkim ogrodnikom, którzy przynajmniej raz rozwinęli tę odmianę.

 • Okres dojrzewania wynosi 70-80 dni. Jest to wczesna odmiana, więc uprawa zazwyczaj nie powoduje trudności nawet w regionach o umiarkowanym klimacie.
 • Wydajność z kwadratu wynosi około 10 kg, czyli średnio około jednego lub dwóch owoców jest zbieranych z takiego obszaru.

Przechowywanie arbuza

 • Dobrze utrzymany, ma wysoką jakość handlową.
 • Nadaje się do długiego transportu, mimo że ma cienką skórkę.
 • Odporny na suszę.
 • Jest odporny na antraknozę.
Ważne! Wszystkie arbuzy, w tym Crimson Sweet, nie rosną dobrze na czarnej ziemi lub torfowiskach. Idealny dla nich odpowiednia piaszczysta gleba.

Crimson Sweet nie ma wielu wad arbuza, ale nie można ich pominąć.

 • Łatwo dotknięty przez Fusarium, jeśli jest dostępny na stronie.
 • Uprawa i dojrzewanie są pod silnym wpływem warunków pogodowych.
 • Wodnisty smak może wystąpić, jeśli roślina jest często podlewana. Aby tego uniknąć, musisz przestać podlewać krzewy 1-2 tygodnie przed zbieraniem.

Rosnący arbuz Crimson Sweet

Zdjęcie bahcha

Nasiona tego arbuza są wysiewane od kwietnia do maja, w zależności od warunków klimatycznych. W czasie zabiegu podłoże na głębokości 10 cm należy ogrzać do + 15 ... + 18 stopni. Zanim zasiejesz nasiona, warto wybrać dobre miejsce. Powinien być dobrze oświetlony ze wszystkich stron, niezależnie od tego, czy kultura jest uprawiana na kratownicy, czy po prostu na ziemi.

Ważne jest, że uprawa arbuzów w obszarze o wysokim poziomie wód gruntowych jest niepraktyczna, ponieważ ta uprawa nie toleruje wysokiej wilgotności. Przy takiej uprawie dobre zbiory będą nie większe niż 50%.

Ziemia do sadzenia powinna mieć neutralną kwasowość, być wzbogacona minerałami (potasowo-fosforowy). Nasiona zazwyczaj nie wymagają specjalnego traktowania. Zaleca się jednak moczyć je dzień przed lądowaniem w ciepłej wodzie. Chociaż, jeśli są przetwarzane (mają niezwykły kolor), to moczenie może tylko zaszkodzić. Posiewaj nasiona w odległości 40-100 cm od siebie - najważniejsze jest, aby nie ingerować w wzrost sąsiadów, do głębokości 4 cm, a następnie posypać je warstwą ziemi i podlać. Miejsca do siewu można lekko uszczelnić ręcznie.

Jeśli sadzonki są używane do sadzenia, musisz najpierw wybrać najsilniejsze, najzdrowsze pędy, a następnie posadzić je w dołach z taką samą odległością, jak w przypadku nasion. Nie warto wiele pogłębiać, może boleć. Aby sadzonki zaczęły się szybko, a nasiona wzrosły, konieczne jest przykrycie łóżka folią plastikową, aż arbuzy będą miały średnicę do 15 cm. Czasami folia jest usuwana, aby przewietrzyć sadzonki, ale zwrócić ją w nocy.

To ważne! Możesz uprawiać arbuza Crimson Sweet nie tylko przez nasiona, ale także przez sadzonki. Druga opcja pozwala uzyskać zbiory na 10-15 dni wcześniej.

Pielęgnacja sadzenia polega na szybkim odchwaszczaniu, pieleniu, leczeniu szkodników, chorobach, nawożeniu i oczywiście podlewaniu. Podlewanie na czas, bezzwłocznie, jest potrzebne od momentu pojawienia się pierwszych pędów. Czasami ta odmiana jest szczypana, aby uzyskać większe owoce, ale nie jest to konieczne.

Arbuz Crimson Słodki na bahche

Bardzo ważne jest, aby po tym, jak owoce zaczęły rosnąć, aby nie leżały na ziemi, może to prowadzić do gnicia. Ze względów bezpieczeństwa umieszcza się je na liściach arbuza lub na kartonowej, plastikowej, drewnianej desce.

Dojrzewa arbuz od sierpnia do października. Zrozum, że owoc może być gotowy na suszony ogon. Jeśli latem było mało słońca, dojrzewanie zajmie więcej czasu. Takie arbuzy są zbierane nie wcześniej niż w połowie września. Ale jeśli warunki i pogoda nie zawiodły, to w sierpniu można zjeść słodkie owoce.

Recenzje odmiany arbuza Crimson Sweet

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Dracaena - gatunek, hodowla i opieka
 • Dlaczego liście ficus spadają
 • Jak karmić indyka pisklęta
 • Mandarin Duck

Pro arbuz Crimson Sweet jest bardzo trudny do znalezienia negatywnej recenzji, ponieważ zła uprawa jest zwykle wynikiem złej gleby lub niesprawiedliwej opieki.

Plasterki Arbuz Crimson Sweet

Anna Kren: „W zeszłym roku posadziłem arbuza Crimson Sweet w szklarni. Opieka była najłatwiejsza, ponieważ nie było na to czasu, ale arbuzy rosły, choć małe do 3 kg.

Svetlana Gribko: „Po raz pierwszy próbowałem uprawiać arbuza na daczy. Wybór padł na Crimson Sweet, ponieważ był wcześnie i słyszał wiele pozytywnych opinii o nim. , do 5 kg, w przekroju czerwonym, bez żył, bardzo słodkim, słodkim, teraz dorastam rocznie ”.

Vladimir Valeriev: „Uprawiam Crimson Sweet od 2 lat. Najważniejsze w tym biznesie są dobre nasiona i odpowiednia technologia uprawy. Podoba mi się fakt, że owoce w piwnicy są przechowywane przeze mnie do grudnia! Smak jest doskonały, nasiona w owocu dojrzewają w pełni!

Pin
Send
Share
Send
Send