Warzywo

Plastikowa piwnica, aby dać

Pin
Send
Share
Send
Send


Dla ogrodnika ważne jest nie tylko wyhodowanie dobrych zbiorów, ale także utrzymanie ich w takiej czy innej formie do następnego lata. Z reguły piwnice służą do przechowywania konserwowanych warzyw i owoców. Piwnica z tworzywa sztucznego do nadania, nie można nazwać innowacją. Takie projekty wykorzystują więcej niż jedno pokolenie w różnych krajach na całym świecie. W artykule zostaną opisane ich zalety, wady, główne typy i opinie osób, które już je wykorzystały.

Czym jest plastikowa piwnica?

Piwnica z tworzywa sztucznego do zdjęć

Plastikowa piwnica jest hermetyczną konstrukcją, zwaną również kesonem, która znajduje się pod ziemią i służy do przechowywania żywności, konserw i różnych rzeczy. Takie konstrukcje z reguły nie są wykonywane w domu, własnymi rękami, ponieważ w nich najważniejsza jest siła i szczelność. Są produkowane przez wiele firm na całym świecie. Objętość, kształt piwnicy, dodatkowe ulepszenia (takie jak półki wewnątrz lub wbudowana regulacja mikroklimatu) są najbardziej zróżnicowane i dobierane są w zależności od potrzeb nabywcy.

Taka struktura jest zwykle wytwarzana przez spawanie ekstruzyjne. Ma usztywnienia, które zachowują oryginalny kształt przez wiele lat, a projekt był tak silny, jak to możliwe. Wejście do tej piwnicy może znajdować się z boku lub na górze. Zapewnia również naturalną wentylację, wyposażoną w kanały powietrza wywiewanego z kratką, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo gryzoni w piwnicy.

Zalety i wady plastikowej piwnicy

Przeczytaj także te artykuły.
 • Jak odbić kozę po pierwszym baraniu
 • Co robić z kapustą
 • Lepiej karmić pisklęta gęsie od urodzenia
 • Ile dni kurczaki inkubują jaja?

Kupując plastikową piwnicę dla daczy lub prywatnego domu, ogrodnik ma możliwość stworzenia małego, wygodnego „bunkra” na warzywa na swojej działce. Zalety takiego pokoju można zbadać poniżej.

Zalety piwnicy z tworzywa sztucznego

 • Korzystanie z plastikowej piwnicy jest bardzo wygodne. Zawsze jest racjonalnie wyposażone w wejście, jest miejsce pod półkami lub półki są już wyposażone, ale jest też miejsce na umieszczenie warzyw w workach lub pudełkach na podłodze.
 • Możliwość zainstalowania piwnicy, gdzie jest niezbędny ogrodnik. Miejsce może być oddzielone lub znajdować się pod garażem, domem, szopą.
Ciekawe! Ten projekt jest trwały, nie przepuszcza światła, wody. Powietrze krąży przez wentylację. Wewnątrz można zainstalować klimatyzację, aby ustawić odpowiednią wilgotność, temperaturę.
 • Plastik nie absorbuje zapachów, łatwo go myć, trudno jest wślizgnąć się do gryzoni, szkodników i chorób grzybiczych, które są plagą w prostych piwnicach i piwnicach.
 • Okres użytkowania wynosi 50 lat lub więcej ze względu na fakt, że korpus kesonu jest wykonany z polietylenu lub polipropylenu, które nie są podatne na korozję.

Piwnica na opcje zdjęć

Pomimo widocznych zalet projektu, nie można go nazwać idealnym, a jego wady są głównym potwierdzeniem.

 • Cena boli ukąszenia! Dla podobnego projektu, choć niezawodny, będzie musiał zapłacić około 1000 dolarów, ale częściej, a instalacja będzie kosztować kolejne 700-1500 dolarów!
 • Wewnątrz ma swój własny, standardowy system wentylacji. Próba zmiany, ulepszenia, zastąpienia może prowadzić do naruszenia szczelności piwnicy.
 • Nie instaluj go w gotowej strukturze. Możliwe jest umieszczenie kasety pod domem, który jest w budowie, ale jeśli fundament został już ułożony, będzie to prawie niemożliwe, aby go nie uszkodzić. Zazwyczaj ogrodnicy najpierw zakładają plastikową piwnicę, a dopiero potem zaczynają budować stodołę, garaż lub coś w tym stylu.
 • Podczas instalacji zaleca się umieszczenie betonowej płyty wewnątrz piwnicy, która ochroni keson przed wyciśnięciem z ziemi, co często ma miejsce w przypadku nieprawidłowego zainstalowania.

Piwnica Tytan

Instalacja piwnicy Titan

Istnieje wiele odmian plastikowych piwnic. Aby wybrać naprawdę dobrą, należy zwrócić uwagę na producenta. „Titan” jest znaną marką, pod nazwą której produkowanych jest kilka rodzajów plastikowych piwnic.

 1. Titan-Agronom 2.

Znany model, którego cena może osiągnąć nawet 3000 USD bez instalacji. Ta ostatnia będzie kosztować kupującego kolejne 1000 USD (cena instalacji i sama piwnica zależy od wielkości). Projekt ma szeroką gamę rozmiarów od 2x1,5x2 m do 6x2x2 m. Wejście z boku, nachylenie jest łagodne.

Wśród zalet modelu warto wymienić wzmocnione dno, obecność wskaźnika temperatury i wilgotności. Wśród niedociągnięć - potrzeba dodatkowej przestrzeni na zamontowanie schodów.

 1. Tytański ogrodnik.

Model ma solidną ramę i wygodny układ wewnętrzny. Wewnątrz znajdują się: półki, kominy, składane schody, wzmocniona podłoga. Cena od 1600 USD, instalacja od 500 USD. Piwnica ma różne rozmiary od 1,2 x 1,2 x 1,5 m do 6 x 2,4 x 2 m. Drzwi wejściowe mają wymiary 80 x 180 cm, jest zamek, który w tym przypadku jest bardzo ostrożny.

Zalety obejmują obecność oświetlenia wewnątrz, które jest zwykle instalowane całkowicie za darmo (obciążenie), szyjka konstrukcji ma dodatkowe wzmocnienie. Jeśli chodzi o braki, to jest tylko cena.

Plastikowa piwnica Tingard

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Odmiana kapusty Sugar Loaf
 • Różnorodność gruszek Lada
 • Odmiana brzoskwiniowa Złota Moskwa
 • Rozkosz odmiany winogron

Piwnice „Tingard” są bardzo popularne. Są bardziej przystępne i nie mniej wygodne. Cecha produktu - brak szwów wewnątrz i na zewnątrz. Wejście jest zawsze zamontowane na górze i ma standardowe wymiary 80x70 cm.

 1. Mrowienie 1500

Koszt modelu to prawie 1600 dolarów. Instalacja nie jest wliczona w cenę. Wielkość piwnicy wynosi 1,5 x 1,5 x 2,4 m, objętość wynosi 4,3 metra sześciennego. Wewnątrz znajdują się metalowe schody (bardzo niezawodne), półki i drewniane podłogi. Zainstalowana stacja pogodowa.

Zalety i wady piwnicy Tingard 1500 są dobrze opisane przez osoby, które już z niej korzystają. Zaletą jest to, że producent deklaruje 100 lat niezawodnej usługi budowlanej, ale wadą jest najwyższe wejście, które nie jest wygodne dla wszystkich.

 1. Piwnica Tingard 2500.

Wyróżnia go nie tylko 100% uszczelnienie, ale także to, co wykonane jest z wysokiej jakości polietylenu spożywczego. Ten materiał ma bardzo długą żywotność, więc po jego wydaniu nie będziesz musiał myśleć o wymianie na wiele lat.

Ciekawe! Wewnątrz ten projekt jest suchy przez cały rok. Temperatura zimowa wynosi + 3 ... + 8 stopni.

Tingard 2500 kosztuje około 2800 USD, instalacja nie jest wliczona w tę kwotę. Klasyczne wymiary to 2,5x1,9x2,6 m, objętość wynosi 9,6 metra sześciennego. Jest to dość duża konstrukcja, która jest główną zaletą, ale górne wejście przez właz, jak w poprzednim przypadku, nie jest odpowiednie dla wszystkich nabywców.

Piwnica Prime

Piwnice z tworzyw sztucznych są instalowane w dowolnym miejscu, niezależnie od rodzaju gleby lub poziomu wód gruntowych. Producent twierdzi, że konstrukcja służy przez co najmniej 50 lat, jeśli jest prawidłowo zainstalowana, dlatego instalację należy powierzyć specjalistom.

Podstawą takiej piwnicy jest polipropylen, bezpieczny dla ludzi i odporny na wpływ środowiska zewnętrznego. Wszystkie piwnice Prime są wyposażone w usztywniacze, dzięki czemu nie boją się skalistej gleby.

Ważne! Jeśli chcesz, możesz zamówić piwnicę według własnego uznania. Rozmiar, kształt, możliwość wyboru przez klienta, reszta pracy dla producenta. To prawda, że ​​taka piwnica będzie znacznie droższa.

W zależności od lokalizacji wejścia Prime jest z:

 • wejście poziome;
 • wejście pionowe;
 • pochyłe wejście.

Wymiary piwnicy mogą być bardzo zróżnicowane, ale częściej mają standardowe wymiary: 2x2x2 m. Wewnątrz znajdują się plastikowe półki, miejsce na pudełka owoców i warzyw.

Plastikowa piwnica Triton

Zdjęcie Piwnica Triton

Firma Triton produkuje piwnice z tworzyw sztucznych do willi i domów prywatnych, rozważ najpopularniejsze modele i ich cechy.

 1. Triton 2.5.

Ten model ma prążkowaną obudowę. Rozmiary od 1,2 x 1,2 x 1,5 m do 4x2 x 2. Koszt 1100 dolarów i instalacja - średnio 500 dolarów, ale zależy od wielkości. Wejście znajduje się na górze - przez właz znajdują się trzy rzędy półek.

Zalety obejmują łatwą instalację. Takie piwnice są czasami instalowane własnymi rękami, chociaż może to wpływać na jakość. Niemniej jednak producenci zalecają, aby nie pomijać tego problemu, ponieważ niewłaściwa instalacja może skrócić żywotność.

 1. Triton 6.3.

Jest to cylindryczny keson wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Pod względem ergonomii jest to bardzo wygodny model. Zakup takiego „magazynu” dla produktów będzie wymagał około 2000 USD i około 900 USD więcej na instalację, jeśli wymiary zbiornika wynoszą 2x2,3 m, całkowita objętość wynosi 6,3 metra sześciennego. Wewnątrz znajdują się już 3 rzędy półek.

Zalety obejmują zwartość modelu cylindrycznego, jego wydajność. Ale wady obejmują fakt, że ze względu na położenie włazu w środku należy wybrać specjalne miejsce do instalacji.

Recenzje piwnic z tworzyw sztucznych

Recenzje ogrodników, którzy używali piwnic z tworzyw sztucznych w kraju, a także możliwe rozmowy na temat ich jakości i funkcjonalności.

 • Konstantin Shulga: „Sąsiad położył plastikową piwnicę Tingard na swojej daczy. Po 2 latach zdecydowałem się i absolutnie tego nie żałowałem. Po raz pierwszy w mojej zimowej spiżarni nie ma pleśni, a produkty są przechowywane normalnie i nie psują się po kilku miesiącach.
 • Tamara Gorbatenko: „Kupiliśmy piwnicę Triton kilka lat temu. Oczywiście, jest to kosztowne, ale opłaca się całkowicie. Zimą, nawet przy bardzo silnych mrozach poniżej, co najmniej +3 stopni. Co do mnie, jest to idealne rozwiązanie dla piwnicy. W każdym razie moja konserwacja jest wystarczająca ! ”
 • Anton Nowikow: „W zeszłym roku kupili plastikową piwnicę o pojemności 4,5 metra sześciennego. Zachowała ona wszystko, co było możliwe, ponieważ nie było potrzeby wprowadzania ograniczeń. Zima przetrwała bardzo dobrze. Marchewki były dość dobrze trzymane w pudełkach. „

Obejrzyj film: Jak zrobić zabudowe rur płytami karton - gips (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send