Zwierzęta gospodarskie

Owce z królikami

Pin
Send
Share
Send
Send


Króliki z wiszącymi uszami zawsze sprawiają przyjemność. Są urocze, ciekawe i zabawne, stąd ich popularność. Królik jest częściej rozcieńczany lopem (baran lop-eared baran) częściej jako ozdobny. Ponieważ ich przednia część czaszki jest nieco skrócona, a przednia część głowy z kroczem, zwinięty królik nazywany jest „baranem”. Do tej pory wyhodowano około 19 ras owiec lop-eared, a hodowcy nie poprzestają na tym.

Odmiany baranów królików

Zdjęcia angielskiej, francuskiej owczarni krotnie

Wśród owiec z uszami są duże i małe (karłowate) rasy.

 • Kashmir lop-eared baran dzieje się duży lub krasnolud. Prosty ozdobny królik ma masę w zakresie 2,8 kg, a krasnolud - 1,6 kg. Uważa się, że istnieje również olbrzymi widok Kaszmiru, ale nie ma dokładnych informacji na ten temat. Kolory włosów około 20 - od czerni do bieli, długość jest średnia. Uszy zwykle zwisają po bokach, ale brakuje im podłogi.
 • Angielskie owce - niesamowite stworzenie. Jest to jedna z największych ras baranów lop-eared i jednocześnie najdłuższa. Waga osobnika wynosi około 4,5 kg, a długość uszu wynosi 65-70 cm, a hodowcy nadal pracują nad zwiększeniem uszu. Płaszcz jest krótki. Kolor może być dowolny, ale zawsze nasycony.
 • Francuski lop-eared baran podobny do angielskiego, tylko uszy nie są tak długie. Wełna jest średnia, miękka, kolor może być bardzo zróżnicowany.

Zdjęcie niemieckiego, lwiątkowatego barana z głową lwa

 • Owczarek niemiecki królik składany jest najbardziej znanym ze wszystkich dużych królików z uszami. Może ważyć do 4 kg. Długość uszu wynosi do 35,5 cm, najczęściej jest to kolor agouti, ale są też wariacje.
 • Amerykańskie owce Ma dość długi płaszcz, a to właśnie go wyróżnia. Początkowo po hodowli miał tylko kolory monochromatyczne. Następnie paleta kolorów bardzo się zmieniła ze względu na pracę entuzjastów, ale jakość wełny z nowych krzyży ucierpiała. Amerykanie ważą do 2 kg.
 • Lop-eared baran królewski waży około 1,5 kg. To jedna z najmłodszych ras. Włosy są dłuższe na głowie, gdzie jest „grzywa”, a na ciele jest krótsze. Kolor jest zróżnicowany.

Postać lopowana

Przeczytaj także te artykuły.
 • Właściwa pielęgnacja ogórków w szklarni
 • Różnorodność squasha Roller
 • Choroby owiec
 • Jak przygotować pszczoły na zimę

Baran krasnoludzkiego krasnoluda ma spokojną, łagodną naturę. Nie tworzy dużo hałasu, a generalnie nie lubi hałasu. Ze względu na szczególne cechy uszu, gatunek ten nie może określić, skąd dochodzi głośny dźwięk, dlatego słuchając go, zatrzymuje się na miejscu. To z powodu tej cechy należy bardzo uważać na zwierzę i, jeśli to możliwe, chronić je przed takim stresem.

Ważne! Chociaż ozdobny baran królika wydaje się być dobroduszny i spokojny, ale jeśli nie zwrócisz na niego uwagi, zacznie go żądać. Najczęściej zwierzę staje na tylnych łapach i stoi w klatce, aż zostanie pogłaskane!

Jak dbać o rasę?

Przygotowane króliki

Pod względem doboru komórek chodzenie - opieka nad królikami tego gatunku jest dokładnie taka sama jak w przypadku każdego innego. Klatka powinna być wygodna, duża, aby zwierzę było przestronne. Ze względu na długie uszy wiszące po bokach, należy starannie wybrać klatkę, która będzie całkowicie bezpieczna, bez ostrych metalowych części na ścianach lub podłodze. Chodzą na barana królika tuż przy mieszkaniu, domu lub na ulicy, ale tylko w specjalnych obudowach lub na smyczy (są specjalne smycze dla królików).

Ważne! W zależności od rasy owiec z owłosionymi uszami, opieka może się nieznacznie różnić. Ale w większości wszystkie funkcje są podobne.

Jeśli mówimy o cechach opieki, wiele zależy od rasy.

 • Przede wszystkim czystość jest ważna dla angielskiego królika. Musi czyścić klatkę przynajmniej raz na 2 dni, ponieważ jego uszy nieustannie ciągną się po ziemi i może wystąpić infekcja.
 • Wszelkie ozdobne króliki, owce, zwłaszcza długowłose, takie jak głowy lwów, wymagają regularnego, wysokiej jakości czesania. Ich futro jest piękne tylko wtedy, gdy jest pod opieką, ale jeśli o tym zapomnisz, wygląd gryzonia pozostawi wiele do życzenia.
 • Często sam kłujący królik barany oczyszcza wełnę. Jednakże może połknąć futro. A jeśli w przypadku kota nie jest to krytyczne, jest to bardzo niebezpieczne dla gryzonia. Kula wełny w jelitach doprowadzi do śmierci zwierzęcia w ciągu 2 dni - to jest naprawdę bardzo niebezpieczne! Aby uniknąć takich przypadków, pożądane jest nadanie im pasty słodowej, która rozpuszcza wełnę, ale jest nieszkodliwa dla zwierząt.

Króliczek kąpielowy

 • Możliwe jest, a czasem nawet konieczne, kąpanie królików, jeśli się rozmazują, ale robi się to ostrożnie, aby bestia nie przeziębiła się. Używa się tylko ciepłej wody, specjalistycznych środków mydlanych (dla królików), ręcznika, suszarki do włosów, jeśli to konieczne, do suszenia futra po zabiegu.
 • Czyszczenie uszu dla wszystkich ras kłusaków jest obowiązkowe, ponieważ uszy nie mogą się zawiesić, królik nie może sam ich oczyścić.
 • Pazury są przycinane w razie potrzeby, jeśli odrosną.
Ciekawe! Jeśli nie obetniesz pazurów królika, sam zacznie je szlifować, robiąc dziury w klatce lub w domu.
 • Złożenie zdrowia jest zwykle nieważne, są podatne na różne choroby, więc z niewłaściwą opieką mogą często chorować. Trudno powiedzieć, ile królików tam mieszka, wiele zależy od jakości życia, rasy, ale średnio 6-12 lat.

Dieta królika z owłosionymi uszami

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Sadzenie czosnku wiosennego
 • Odmiana śliwkowa Renklod
 • Sadzenie winogron w sadzonkach wiosennych
 • Jak wyprowadzać pisklęta gęsie w inkubatorze

Owce królicze Lop jedzą tak samo jak inne gatunki ozdobne.

 • Feed. Są kupowane w sklepach zoologicznych w dużych lub małych opakowaniach. Jest proste jedzenie, jest smakołyk z przysmakami (suszone owoce, orzechy, warzywa).
 • Zieloni są zawsze suszone, nie świeże. Po zebraniu powinno się położyć na około 2-3 dni i dopiero wtedy można je podać zwierzęciu domowemu.

Królik dieta

 • Warzywa i owoce są pożądane zwłaszcza zimą, kiedy nie ma zieleni. W tym przypadku można karmić marchew, jabłka, dynie, rzepę, cukinię, pasternak, buraki. Ostrożnie podawaj kapustę, pomidory, banany, truskawki, cytrusy - tylko w małych ilościach.
 • Siano jest integralną częścią diety dekoracyjnego baranka królika. Jest podawany codziennie, jeśli komórka się skończyła. W szczególności jest ważne w zimie, jako alternatywa dla zieleni.

Tutaj na ogół cała dieta. Ważne jest, aby podawać jedzenie kilka razy dziennie i zapewnić, że królik nie będzie głodny. W przypadku wody pożądane jest użycie poidła sutkowego, aby szybko nie został zanieczyszczony.

Przegląda hodowców o baranach krasnoludków

Stock Foto Rabbit Lop-eared baran

Jaka jest opinia hodowców na temat królika jagnięcego?

 • Natalia Beloshchuk: „Już od 3 lat królik ma owczarki z owłosionymi uszami, rasę niemiecką. To bardzo wzruszający cud! Ale nie polecam go rodzinom z dziećmi. Może bardzo mocno drapać się w tylne nogi i może ugryźć”.
 • Oleg Bondarenko: „Szczerze mówiąc, nigdy nie myślałem, że tak bardzo należy dbać o królika. Nawet jeśli jest mały, wymaga to dużo opieki. Chociaż nie musisz chodzić jak pies, musisz chodzić z nim w domu, a także prasować, bawić się, grzebać, umyć, przeciąć pazury itp. Aby taka „zabawka” nie pozwoliła ci się nudzić - zapewniam cię. ”
 • Elena Zimina: „Baranich królików stał się przyjacielem naszej rodziny w 2013 roku. Zabraliśmy go z rąk i wyjechaliśmy do domu. Najwyraźniej zrozumiał, że jest tutaj kochany i zaczął w jakikolwiek sposób faulować. nie chcesz go - to mały pakiet szczęścia!

Pin
Send
Share
Send
Send