Warzywo

Najlepsze odmiany czarnych pomidorów

Pin
Send
Share
Send
Send


Czarne pomidory są szczególnie pożądane przez ogrodników. Niezwykły kolor skórki sprawia, że ​​są popularne w kuchni. Czarne pomidory są często używane do przygotowywania sałatek, przystawek, a także do przechowywania w zimie. W artykule zostaną opisane cechy czarnych owoców oraz najczęstszych i wysokiej jakości odmian.

Jakie są cechy czarnych pomidorów?

Czarne pomidory

W rzeczywistości czarne pomidory wcale nie są czarne. Ich skóra jest pomalowana w ciemnych odcieniach brązu, bordo, fioletu. Chociaż mogą wydawać się czarne z daleka. Jaka jest cecha odmian czarnych?

 • Kolor - pierwsza różnica i cecha takiego warzywa. Ten intensywny kolor uzyskuje się dzięki organicznym pigmentom zwanym antocyjanami. Są przydatne dla ludzkiego ciała, więc nie stwarzaj zagrożenia.
 • Ciemne pomidory składają się z obfitości witamin i minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Bez wątpienia mogą więc być bezpiecznie klasyfikowani jako lista zdrowych warzyw.
 • Czarne pomidory wyróżniają się niezwykłym smakiem. Odmiany te mają nieco inny stosunek cukrów i kwasów w kompozycji. Z reguły smak takiego warzywa jest słodki z owocowym posmakiem.
 • W większości odmiany czarnych pomidorów wyróżniają się cienką skórką i delikatną miąższem, stąd doskonały smak. Dlatego muszą być przywiązane, aby owoc nie dotykał ziemi. Ponadto nie wszystkie odmiany nadają się do solenia i konserwowania.

Warto zauważyć, że szkoda ciemnych owoców jest bardzo wątpliwa. Naukowcy wskazują tylko, że takie pomidory mogą być niebezpieczne dla osób z alergią lub jeśli są nadwrażliwe.

Najlepsze odmiany czarnych pomidorów do szklarni

Przeczytaj także te artykuły.
 • Co karmić kurczaki
 • Odmiany pszenicy ozimej
 • Linda gęsi
 • Strawberry Strawberry - najlepsze odmiany

Czarny wrzosowisko

W szklarniach można uzyskać bogaty zbiór pomidorów, więc ta uprawa jest w większości preferowana, zwłaszcza jeśli zbiory są na sprzedaż.

 • „Ashkelon F1” jest jedną z najbardziej owocowanych odmian o ciemnej skórze. Jest to średnio wczesna hybryda (dojrzewa w 100-105 dni), nieokreślona. Owoce są zaokrąglone, ważą 220-240 g. Kolor skóry jest bordowy. Skóra jest gruba, błyszcząca. Smak jest przyjemny, harmonijny. Różni się dobrymi cechami towarowymi i możliwościami transportu. Wydajność około 20 kg / m. kw.
 • „Ashdod F1” leczy wczesne hybrydy dojrzewające przez 85-90 dni. Owoce są koloru ciemnobrązowego. Waga 130-170 g, prawie okrągły kształt. Smak jest wyjątkowy, słodki, lekko owocowy. Miąższ w kawałku to ciemna wiśnia. Wydajność z kwadratu 16-18 kg.
 • „Black Moor” - jedna z niewielu odmian czarnych pomidorów, które można a nawet zaleca się konserwować. Ze względu na gęstą skórę nie rozpadają się podczas przetwarzania i długotrwałego przechowywania w słoikach. Jednocześnie, jeśli wybierzesz dobrą marynatę, smak nie tylko nie pogorszy się, ale nawet poprawi się w słoiku! Roślina dorasta do 1,2 m. Owoce zbierane są w ręce 18 sztuk. Pomidory są małe, 40-50 g każda, podobne do kremu zarówno na zewnątrz, jak iw smaku. Skórka z czekolady. Wydajność do 5,3 kg / m². m
 • „Czarny Baron” - dojrzewa w 110-115 dni. Roślina rośnie do 1,5 metra. Pomidory w kolorze czekolady, okrągłe, żebrowane, o masie 250 g. Smak soczystej miazgi jest słodki. Bezpretensjonalna opieka. Wydajność 6,5-7,5 kg / m. kw.
 • „Japońska czarna trufla” - Odmiana dojrzewająca w 111-115 dni. Dorasta do 2 metrów wysokości. Owoce powstają w skupiskach 5-6 sztuk. Pomidory 100-150 g. Co ciekawe, jeśli usuniesz zielone owoce z ogrodu, będą one dobrze przechowywane do końca grudnia! Smak jest kwaśny, ale przy długim przechowywaniu znika. Wydajność do 4 kg / rośliny.

Czarne pomidory do szklarni mogą również zawierać odmiany: „De Barao black” i „Icicle black”.

Czarne pomidory na otwartym terenie

Czarny książę

W otwartym polu pomidory rosną szybko. Mają doskonały smak i rzadziej cierpią na choroby grzybowe.

 • „Czarny Książę” rośnie na wysokości do 2,5 metra. Dojrzewa w połowie sezonu w 115-120 dni. Owoce o masie 300-400 g mają ciemnobrązową, błyszczącą skórkę. Smak jest słodki, słodki. Odmiana odporna na fitoforę. Wydajność około 20 kg / kwadrat przy uprawie na otwartym terenie.
 • „Czekolada” - sredneranny odmiana czarnych pomidorów, dojrzewanie następuje w 115-123 dni. Krzew rosnący do 1,5 metra wysokości. Owoce są płaskie, wielokomorowe. Kolor skóry jest brązowy, miąższ jest pomarańczowo-brązowy. Waga owoców 200-400 gramów. Odmiana charakteryzuje się mięsistością, jest bardzo słodka, smaczna. Wydajność do 12 kg / m. kw.
 • „Viagra” dojrzewa w 112 dni. Bush dorasta do 2 metrów. Owoce o średnicy około 7 cm, wadze 100 g. Po pełnej dojrzałości nabierają ciemnobrązowego koloru. Miąższ jest czerwony, mięsisty, soczysty, z niską zawartością suchej masy. Wydajność na metr kwadratowy 10 kg.

Najlepsze odmiany czarnej wiśni

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Ogórki Herman F1 - opis odmiany i uprawy
 • Cebula Batun kwiecień
 • Najlepsze odmiany śliwki żółtej
 • Malinowa letnia pielęgnacja

Czarna paczka F1

Mini-pomidory mają doskonały smak i wyglądają bardzo ładnie w sałatkach lub przystawkach. Jednak tylko niektóre gatunki mogą być używane do solenia ze względu na cienką skórkę, która często pęka po przetworzeniu.

 • „Czarna paczka F1” rośnie nie więcej niż 150 cm Okres wegetacyjny wynosi 80 dni. Liście niezwykłe, w kształcie rombu, bez pokwitania. Pomidory zbiera się w skupiskach po 5-10 sztuk. Pomidory są okrągłe, ważą 50-70 g. Kolor owoców jest najpierw zielony, potem różowawy, a następnie staje się ciemnofioletowy i prawie całkowicie czarny. Wydajność do 6 kg / krzew.
 • „Czarna wiśnia” - wczesne dojrzewanie gatunku przez 100-105 dni. Krzew dorasta do 1,8 m. Pomidory ważą 17-20 g, prawie okrągłe, gęste. Smak jest słodki, miąższ jest soczysty, mięsisty z przyjemnym, wyraźnym aromatem. Ta odmiana jest używana do świeżej konsumpcji i solenia. Z kwadratu kwadratu możesz zebrać 6,5-7 kg owoców.
 • „Cherry Negro F1” - wczesna hybryda, dojrzewająca w zaledwie 90 dni. To nieokreślona hybryda. Pomidory są owalne. Kolor jest brązowo-brązowy z charakterystycznymi zielonymi paskami. Ciało jest ciemnej wiśni. Pomidory ważą 25-30 g, zazwyczaj zbiera się je w pędzelku 15-21 rzeczy. Zalecany do świeżego spożycia i solenia. Średnia wydajność 13 kg / kwadrat.

Słodkie odmiany czarnych pomidorów

Brązowy cukier

Wszystkie odmiany czarnych pomidorów mają słodki smak, ale istnieją specjalne, słodkie rodzaje, które mają zwiększoną ilość cukrów w swoim składzie.

 • „Brązowy cukier” - gatunki średnio wczesne, dojrzewające przez 115-120 dni. To wysoka roślina. Kolor pomidora jest prawie całkowicie czarny. Mięso jest mięsiste, smak słodki. Waga 120-150 gramów. Jest to odmiana sałatki, która jest najczęściej uprawiana w szklarniach.
 • „Arbuz” Odmiana odnosi się do pożywki i dojrzewa w 105-110 dni. Roślina jest wysoka, potrzebuje podwiązki. Przybliżona waga pomidorów wynosi 100 g. Kolor skóry jest czerwono-brązowy. Pomidory są słodkie o smaku arbuza, stąd nazwa.
 • „Ivan da Marya F1” dorasta do 180 cm wysokości. Jest to wczesna odmiana, która dojrzewa w 85-100 dni. Potrzebuje podwiązki, ale nie potrzebuje przycinania i szczypania. Pomidory są małe, czerwono-brązowe, ważą średnio 200 g. Smak jest słodki, miąższ jest soczysty, mięsisty. Wydajność do 5 kg z metra kwadratowego.

Recenzje czarnych pomidorów

Odmiany czarnych pomidorów opinie

Czarne pomidory sprawiają przyjemność ogrodnikom. Opinie w dużej mierze zależą od klasy, ale w większości są pozytywne.

Igor Dugel: Czarne Pomidory Czarny Książę to rodzaj, który bardzo mi się spodobał z wielu powodów: owoce mają doskonały smak, a ich wygląd jest niezwykły i jasny.

Olga Malosh: „Po raz pierwszy posadziłem czarne pomidory Ashdod F1”. Szczerze mówiąc, nie zauważyłem dużej różnicy w smaku w stosunku do zwykłych odmian. To prosta, słodka hybryda. Jedyną niewątpliwą zaletą jest to, że ciekawe owoce dobrze wyglądają w sałatce. ”

Peter Sivolzhsky: „W zeszłym roku posadziłem odmianę Negritok. Nie podobała mi się niska wydajność - zaledwie 2 kg z krzewu, ale byłem pod wrażeniem tego wyglądu. W tym roku chcę spróbować innej odmiany, która jest bardziej wydajna, ale także czarna”.

Pin
Send
Share
Send
Send