Warzywo

Rzodkiewka Celeste F1

Pin
Send
Share
Send
Send


Rzodkiewki są jednymi z pierwszych roślin okopowych sadzonych wiosną. Dojrzewająca rzodkiew ma przyjemny smak, bogaty sok miąższowy, obfitość witamin. Ale jaki rodzaj rzodkiewki sieje na miejscu? Radish Celeste F1 ma doskonałe właściwości, ma wiele pozytywnych opinii od ogrodników i daje świetne zbiory. Ten artykuł jest jej poświęcony.

Opis Celeste F1

Rzodkiewka Celeste F1

Celeste F1 - wczesna hybryda o wysokiej wydajności. Dojrzewanie następuje w ciągu 23-25 ​​dni od momentu pojawienia się. Odmiana jest uprawiana głównie w szklarniach, ponieważ produkuje tam duże plony, ale można ją również wysiewać na otwartym polu.

Ważne! Aby nie stracić pieniędzy z nasionami i nie dostać się na „pusty” materiał do sadzenia, lepiej kupić markowe nasiona, w workach, a nie wagowo.

Roślina okopowa ma okrągły kształt, czasami może być lekko wydłużona. Waga średnio 30 gramów. Kolor jest jasny czerwony na zewnątrz i biały wewnątrz. Ciało jest bardzo soczyste, chrupie podczas gryzienia. Nawet podczas ponownego śpiewania nie ma w nim pustych przestrzeni, zawsze ma jednolitą teksturę. Smakuje doskonale. Jest gorycz, ale lekka, daje smak do smaku i nie szkodzi.

Zalety i wady odmiany

Przeczytaj także te artykuły.
 • Rasa krów Charolais
 • Jak sadzić zestawy cebuli na wiosnę
 • Choroby winogron
 • Azalia - odmiany, pielęgnacja, hodowla

Aby lepiej zrozumieć cechy hybrydy, rozważ jej zalety i wady. Musisz zacząć od pozytywów.

Zalety rzodkiewki Celeste F1

 • Wydajność rzodkiewki Celeste F1 do 3,5 kg na kwadrat.
 • Odporność na stres. Przy wahaniach temperatury, zmiany w kiełkach wilgotności rozwijają się w tym samym tempie.
 • Ta hybryda nie zwalnia strzały.
 • Rośliny okopowe są odporne na pękanie, więc zbiory mają doskonałe właściwości handlowe.
Ważne! Aby uzyskać maksymalną wydajność rzodkiewki Celeste F1, konieczne jest jej uprawianie w szklarniach, a nie na otwartym terenie.
 • Rzodkiew można transportować na duże odległości, nie pogarsza się na drodze.
 • Doskonały smak.
 • Hybryda jest bezpretensjonalna w wychodzeniu.
 • Dojrzewanie jest harmonijne, dzięki czemu można zebrać cały plon jednocześnie i nie czekać, aż reszta warzyw korzeniowych dojrzeje, zajmując miejsce nowymi uprawami.

Ogrodnicy albo milczą o wadach, albo po prostu hybryda ich nie ma. Są tylko typowe dla wszystkich rodzajów niuansów rzodkiewki, które muszą być brane pod uwagę przy uprawie.

 • Roślina tylko w luźnej glebie.
 • Obfite podlewanie rzodkiewki, ale przy braku wilgoci, korzenie będą płytkie.
 • Bardzo trudno jest rosnąć latem, zwłaszcza w drugiej połowie lata, kiedy jest bardzo gorąco, ponieważ uprawa ta wymaga wzrostu chłodu.

Sadzenie Rzodkiewka Celeste F1 i opieka

Sadzenie rzodkiewki Celeste F1

Pod względem warunków uprawy Celeste F1 jest bezpretensjonalna zarówno w uprawie szklarniowej, jak iw warunkach otwartej przestrzeni. Ziemia do sadzenia powinna być luźna, nie kwaśna (6 pH), najlepiej glina piaszczysta. Nasiona przed siewem traktuje się słabym roztworem nadmanganianu potasu, aby uniknąć rozwoju chorób lub szkodników. W takiej wodzie powinny wynosić do 15 minut. Następnie wkłada się je do wilgotnej szmatki na 2 dni, aby rosły. Sadzenie w szklarniach można wykonać pod koniec kwietnia i na otwartym terenie, w zależności od pogody na zewnątrz.

Ważne! Rzodkiewki Celeste F1 nie toleruje kwaśnej gleby, dlatego przed sadzeniem, jeśli to konieczne, ziemia jest traktowana wapnem.

Aby uzyskać piękne warzywa korzeniowe, zaleca się sadzenie nasion na głębokość 2-2,5 cm, jeśli podłoże jest piaszczyste lub piaszczyste. W ciężkim gruncie głębokość osadzenia nie przekracza 1,5 cm, wysiewaj nasiona w pojedynczym pilniku lub w odległości do 3 cm, rzędy powinny być oddalone od siebie o 20 cm, co wystarczy do łatwej pielęgnacji rzędów.

Nasiona kiełkują zwykle w temperaturze + 15 ... + 18 stopni. Dlatego też, jeśli są zasiane w chłodniejszym czasie, musisz pokryć uprawy filmem. Po pojawieniu się sadzonek rzodkiewki można karmić. Zwykle stosuje się substancje organiczne - humus, napary, kompost. Jest możliwe i próchnicze, ale tylko dobrze rozcieńczone, aby rzodkiew nie stała się gorzka. Przez cały okres wzrostu kiełki mogą być posypane popiołem, aby zapobiec rozwojowi szkodników i chorób.

Konieczne jest regularne podlewanie, aby ziemia nie wysychała, ale nie powinno być także zastoju cieczy! Woda jest ciepła, ogrzewana na słońcu, ale nie gorąca. Nie trzeba także rozluźniać ziemi, aby nie stać się kamieniem, i ważne jest, aby usunąć wszystkie chwasty na czas.

Zbiór roślin okopowych

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kukurydza paszowa (pasza)
 • Najlepsze tłuste świnie
 • Najlepsze rasy mięsne kurcząt
 • Co zaszczepić w czereśni

Zbieranie rzodkiewki Celeste F1

Główną pozytywną cechą odmiany Celeste F1 jest krótki okres dojrzewania. Dzięki temu możliwe jest sadzenie rzodkiewek 2 lub nawet 3 razy z rzędu. W ciągu 25 dni rośnie całkowicie, a następnie kolejna partia jest natychmiast wysiewana w tym samym miejscu.

Zrozumienie, że rzodkiewki są gotowe do zbioru, jest bardzo proste. Odrzucając liście, musisz spojrzeć na ziemię, jeśli rzodkiewka wygląda z ziemi i jest jasne, że rośliny korzeniowe rozwinęły się wystarczająco, dobrze wyglądają z ziemi, wtedy możesz je zebrać i użyć lub wysłać na sprzedaż. Celeste rzodkiewki F1 jest sprzedawany w pęczkach lub w masie. W zależności od metody, po zbiorze konieczne jest całkowite odcięcie wierzchołków lub umycie korzeni zielenią.

Recenzje rzodkiewki Celeste F1

Rzodkiewka Celeste F1

Rzodkiew ogrodowa Celeste F1 jest wysoko ceniona przez ogrodników. Jest wcześnie, ma przyjemny smak, bezpretensjonalną opiekę. A jakie inne cechy zauważają dla niego ogrodnicy?

Anton Lebedev: „Uprawiam Celeste F1 razem z Cherryat F1 i Sora w szklarniach. Tam rosną najlepiej - szybko, bez problemów. Podoba mi się smak i wygląd rzodkiewki. Kupuję 2-3 worki rocznie!”.

Marina Janissar: „Rzodkiewki Celeste F1 polecały przyjaciół. Od ponad roku sadzą ją w ogrodzie. To było moje pierwsze doświadczenie i całkiem udane. Naprawdę rośnie bardzo szybko, smak jest dobry. Podobał mi się także fakt, że rośliny nie pozwoliły strzałce i korzenie nie pękały. nawet gdy zapomniałem zebrać ostatnie żniwo ”.

Pavel Sovinsky: „Celeste F1 jest bardzo opłacalna pod względem uprawy. Ponieważ może być wysiewana w kilku etapach w tym samym miejscu. Możliwe jest uzyskanie bardzo dużych zbiorów do sprzedaży w sezonie. Nie sieję rzodkiewek od połowy czerwca, zbyt wiele wadliwych produktów i szkodniki w szczytowej aktywności. ”

Obejrzyj film: Guacamelee! 2 #8 - Więzienne kuracje i inne spekulacje! (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send