Pszczelarstwo

Cukierki dla pszczół

Pin
Send
Share
Send
Send


Kandy to opatrunek wierzchni dla pszczół o konsystencji ciasta. Jest produkowany niezależnie lub kupowany, a następnie używany w określonych momentach życia owadów. Fakt, że takie cukierki dla pszczół, ich odmiany, cechy gotowania i karmienia zostaną omówione poniżej w artykule.

Czym jest Candi?

Pasza dla pszczół

Kandy to specjalny opatrunek dla pszczół wykorzystywanych w zimnych porach roku. Jego konsystencja jest gęsta, podobna do ciasta wyrabianego, więc może być łatwo umieszczona na dnie ula lub w podobnym miejscu - rozprzestrzenia się jak ciecz nie będzie.

Ważne! Czasami leki są dodawane do Candi w celach terapeutycznych i profilaktycznych. Smak tego produktu praktycznie się nie zmienia, ale korzyści płynące z delikatności są znaczne.

Istnieje wiele różnych rodzajów produktów do gotowania. Każdy pszczelarz wnosi coś innego do receptury Candi, poprawiając karmienie, dzięki czemu można znaleźć wiele różnych przepisów, chociaż podstawa jest zawsze taka sama. Z reguły candi zawiera miód lub cukier odwrócony. Chociaż wielu ekspertów uważa, że ​​dodawanie miodu jest niebezpieczne, ponieważ może zawierać szkodliwe substancje, mikroby, które zazwyczaj prowadzą do pojawienia się chorób w ulu.

Zalety candi

Przeczytaj także te artykuły.
 • Różnorodność cebuli Slizun
 • Co można karmić kaczkami
 • Odmiana śliwkowa Honey White
 • Bee Zabrus

Alternatywą dla candi może być prosty syrop cukrowy. To karmienie ma zarówno wady, jak i zalety. Główną wadą jest to, że pszczoły stają się bardziej aktywne, gdy spożywana jest glukoza, aw zimnej porze roku nie prowadzi to do niczego dobrego, z wyjątkiem spożywania nadmiaru jedzenia.

Cukierki dla pszczół

Kandy ma inny skład niż syrop cukrowy i ma inny wpływ na pszczoły, dlatego zaleca się stosowanie go w chłodne dni, a syrop cukrowy podaje się w rzadkich przypadkach jako przysmak! Jaki jest pożytek z Candi?

Ważne! Syropu cukrowego często nie można podawać pszczołom, ponieważ zwiększa się ich aktywność i zaczynają jeść znacznie więcej.
 • Górny opatrunek nie zachęca rodziny do rozrodu i może tylko nieznacznie zwiększyć aktywność owadów.
 • Procedura karmienia jest prosta i łatwa. Candy jest po prostu umieszczana na dnie ula, podczas gdy syrop cukrowy może rozlać się podczas nalewania na cały ul i owady, w tym.
 • To bardzo dobra metoda „aktywowania” sił pszczół. Wiosną i jesienią takie karmienie prowadzi owady do pracy po długim odpoczynku (zimą) lub długiej pracy (latem).

Gatunki Candi

Kandy

Cukierki dla pszczół mają dwa główne typy.

 • Pierwsza odmiana jest przygotowywana przy użyciu cukru pudru i miodu. Ta Candi jest prawdziwym przysmakiem, ale jak wspomniano powyżej, eksperci nie zalecają stosowania miodu ze względów bezpieczeństwa.
 • Drugi rodzaj candi jest wytwarzany z cukru pudru i cukru odwróconego. W smaku jest prawie tak dobry jak pierwszy, ale pod względem korzyści jest znacznie lepszy.

Jak gotować cukierki dla pszczół?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Kukurydza paszowa (pasza)
 • Zemklunik Kupchikha
 • Najlepsze odmiany słodkiego i gorzkiego pieprzu do szklarni
 • Kokcydioza u królików

Kandy można kupić w różnych wyspecjalizowanych sklepach lub przez Internet, ale zazwyczaj pszczelarze robią to sami. Jest to bardzo łatwe do zrobienia, jeśli są wszystkie niezbędne komponenty. Jednocześnie istnieje kilka przepisów, z których każda ma swoje własne cechy.

Przepis na cukierki z miodem:

 • 73,8% cukru pudru;
 • 26% płynnego miodu;
 • 0,18% wody;
 • 0,02% octu.

Cukierki dla pszczół bez miodu przygotowuje się w następujący sposób:

 • 70% cukru pudru;
 • 29,8% cukru odwróconego;
 • 0,18% wody;
 • 0,02% octu.

To ważne! Jeśli ciasto nie utrzymuje kształtu, dodaje się cukier puder, a jeśli jest zbyt twardy, trochę wody.

Są to dwie klasyczne receptury candi. Jeśli chodzi o metodę gotowania, nie ma tu nic skomplikowanego. Na początek miód lub cukier umieszcza się w emaliowanej misce, dodaje trochę wody i podgrzewa do około 55 stopni (cukier powinien się całkowicie stopić). Po tym płyn jest chłodzony do 40 stopni, dodawany cukier puder, ocet. Następnie mieszaninę ugniata się, aby uzyskać konsystencję ciasta. Teraz musisz zrzucić masę na deskę i ugnieść ją rękami pokrytymi proszkiem. Ciasto ugniata się przez 30 minut, aby nie było lepkie, bardzo grube i jednocześnie zachowujące swój kształt. Teraz musisz podzielić Candi na wygodne części i używać zgodnie z przeznaczeniem.

Fancy Candi

Krówka cukrowa

Oprócz klasycznego przepisu istnieją również odmiany Candi. Poniżej znajdują się niektóre z nich.

 1. Sugar Fudge.

Litr wody wlewa się do emaliowanego naczynia i ogrzewa do 60 stopni. Wlewa się 2 kg cukru. Przy równomiernym ogrzewaniu patelni mieszaj, aż cukier się rozpuści. Gdy mieszanina zaczyna się gotować, pozostaje bez mieszania przez 20 minut. Następnie łyżkę zanurza się w syropie, następnie wkłada do zimnej wody i jeśli krówka jest za nią, mieszanka jest gotowa do spożycia przez pszczoły.

Ważne! Krówka cukrowa jest najczęściej używana do nawożenia pszczół jesienią.
 1. Jeśli pszczoły potrzebują pergi, musisz zrobić candi z mąką.

Przepis na mąkę candi nie jest trudny. Taki produkt zazwyczaj podaje się wiosną, aby owady obudziły się po zimie, stały się bardziej aktywne. Aby przygotować, wlać 1 szklankę mąki do wody, następnie wlać 3 szklanki cukru i gotować na małym ogniu, od czasu do czasu mieszając. Gdy mieszanina jest gotowa, możesz usunąć ją z ognia i dać pszczołom.

 1. Innym popularnym przepisem jest nawożenie mlekiem w proszku i miodem.

W tym przypadku potrzebujesz 3 kg miodu, 10 kg cukru pudru i 1 kg mleka w proszku. Miód jest podgrzewany, proszek i woda wlewa się do niego mlekiem w proszku. Ciasto ugniata się, aby nie było miękkie i nie płynęło. Ubranie wierzchnie najlepiej przechowywać w lodówce, a następnie położyć na ulu.

Karmienie pszczół

Górny opatrunek pszczół zimą

Pszczoły Candy Feed można przeprowadzać o różnych porach, a wszystko zależy od potrzeb pszczelarza. Wiedząc, jak przygotować słodycze dla pszczół, powinno być wczesną wiosną, ponieważ jest to główne i najważniejsze karmienie. To właśnie z przywrócenia rodziny na wiosnę zależy przyszłe potomstwo i zyski pszczelarza. Karmienie odbywa się, gdy pszczoły wykonują pierwszy lot, i kończy je bliżej lata.

Karmienie pszczół zimą jest konieczne, jeśli pszczoły nie mają wystarczających zapasów. Cukierek może być dla nich prawdziwym zbawieniem, aby rodzina nie zaczęła wymierać. Niektórzy pszczelarze, próbując wzmocnić rodziny w zimnych porach roku, dodają narkotyki do Candi. Karmienie pszczół w zimie takim dodatkiem byłoby bardzo przydatne i przyniesie tylko korzyści.

Pin
Send
Share
Send
Send