Warzywo

Najlepsze odmiany cebuli

Pin
Send
Share
Send
Send


Hodowcy nie męczą się wytwarzaniem nowych, bardziej zaawansowanych odmian różnych upraw. Odmiany cebuli różnią się różnymi wskaźnikami: czasem dojrzewania, smakiem, kolorem, wielkością końcowej cebuli. Dlatego trudno jest określić widok do sadzenia na działce. Poniżej przedstawiono opis kategorii najsłynniejszych i najczęstszych odmian.

Najlepsze odmiany gorącej cebuli

Odmiany cebuli

Ostre odmiany cebuli szybko dojrzewają. Ze względu na dużą ilość olejków eterycznych w kompozycji i cukrów taki łuk jest przechowywany przez bardzo długi czas, rzadko pogarsza się. Główną wadą takich odmian jest niska wydajność. Mają kilka gęstych, zewnętrznych warstw łusek, więc są montowane zarówno ręcznie, jak i przy pomocy narzędzi mechanicznych i sprzętu.

 • "Strigunovsky lokalny„cebula ma wczesne dojrzewanie. Smak jest bardzo ostry, wyraźnie zaznaczony. Cebule są małe, ważą 45-80 g, zaokrąglone. Górna łuska jest złota, a mięso jest białe. Odmiana dobrze rośnie zarówno w zimnym, jak i gorącym klimacie. Zalety: różnorodność Jest przechowywany bez znaczących problemów Wady: ze względu na ostrość nie wszystkim się to podoba.
 • "Gwiezdny pył F1„ma przyjemny biały kolor łuski. Dojrzewa średnio przez 130 dni. Cebula jest mała na 40-50 g. Miąższ jest gęsty, soczysty i ostry. Godność: plon wynosi do 3 kg / m2. , toleruje zimno i ciepło, usuwa się mechanicznie.
 • "Centurion F1„- sredneranny hybryda. Żarówki są lekko wydłużone, zaokrąglone. Masa głowy wynosi 65-150 g. Łuska jest żółto-brązowa na górze, a miąższ jest biały. Plusy: dobrze zachowane po zbiorze, odmiana jest odporna na większość chorób cebuli i rzadko.
 • "Późny rolnik„dojrzewa w 130-140 dni od momentu sadzenia. Głowy są zaokrąglone, ważą 250-350 g. Łuska jest żółto-brązowa, miąższ jest biały. Godność: dobrze transportowana, przechowywana przez długi czas. Ma niezapomniany smak i chrupką teksturę.
 • "Sturon„- cebula w połowie sezonu. Głowy są okrągłe, mogą zwężać się do ogona. Masa głowy wynosi 70-180 g. Łuska jest jasnożółta i białe ciało. Zalety: ma dobrą odporność na choroby, nie ma strzały. Przechowuje przez bardzo długi czas.

Odmiany pół cebuli

Przeczytaj także te artykuły.
 • Separator mleka
 • Odmiana pomidorowa potrójna syberyjska
 • Odmiana ziemniaczana Tuleyevsky
 • Cebulkowa odmiana Centurion

W przeciwieństwie do ostrych odmian, cebula ta potrzebuje dłuższego okresu dojrzewania, znacznie się pogarsza i dlatego jest przechowywana gorzej. Półsłodkie lub półsłodkie odmiany cebuli mają niewiele zewnętrznych warstw łusek, dlatego są starannie zbierane. Preferowane jest czyszczenie ręczne, ale możliwe jest stosowanie nowoczesnych rodzajów sprzętu. Opis pół-odmian przedstawiono poniżej.

 • "Kaba„- późna odmiana cebuli. Cebula o zaokrąglonym płaskim kształcie, o wadze 70–145 g. Miąższ jest biały, może mieć zielonkawy odcień, a łuska jest żółto-brązowa. Zalety: wszechstronne zastosowanie, przyjemny łagodny ostry smak. Wady: podatność na peronosporoz i muchę cebulową, mały okres trwałości.
 • "Krasnodar G35„- sprawdzona odmiana. Czas dojrzewania 110-120 dni. Cebula jest średniej wielkości, waży około 100 g. Górna łuska jest żółto-brązowa, a miąższ jest biały. Zalety: 2-4 kg wydajności na kwadrat kwadratowy. Wady: wydajność zależy w dużej mierze ze względu na warunki pogodowe zbiory są przechowywane przez krótki czas, a ta cebula jest często dotknięta chorobami grzybiczymi.
 • "Śnieżka„- cebula średniej długości z białymi łupinami wewnątrz i na zewnątrz. Masa okrągłych główek wynosi 120-200 g. Zalety: odmiana jest odporna na grzebanie. Wady: gatunek ten jest umiarkowanie odporny na gnicie szyi i mączniaka rzekomego. Jest przechowywany przez stosunkowo długi czas.
 • "Texas yellow„- wczesna odmiana cebuli. Głowy są okrągłe, ważą 80-150 g. Łuska jest żółta z brązowym odcieniem. Miąższ jest biały, soczysty. Zalety: odmiana jest odporna na różową zgniliznę korzeni. Wady: nie przechowywane długo.

Opis odmian słodkiej cebuli

Opis odmian

Słodkie cebule są bardzo popularne. Jest bardzo często stosowany przy przygotowywaniu różnych pierwszych i drugich dań, sałatek, przekąsek. Jego wydajność jest bardzo wysoka, ale mimo to cena słodkiej cebuli jest zawsze wyższa niż innych rodzajów. Najlepsze odmiany słodkiej cebuli przedstawiono poniżej.

 • "Jałta"- odmiana sałaty. Nie ma ostrości i goryczy, smak jest delikatny, słodkawy. Dojrzewa w 130-140 dni. Głowy są mocno spłaszczone powyżej i poniżej, ważąc po około 150 g. Fioletowa łuska i białe ciało z fioletowymi pierścieniami, oglądane w kroju Przechowywane wyłącznie w warkoczach, metoda zawieszona do 5 miesięcy.
 • "Karmel„- Dobrze znana odmiana sałatki. Jest to przedwczesna forma, uprawiana przez sadzonki. Masa głowy wynosi do 60 g. Łuska jest purpurowa, a miąższ jest czerwonawy. Smak jest słodki, z lekką plamką i słabym aromatem.
 • "Densimore„różni się doskonałymi właściwościami transportowymi i długim okresem trwałości. Dojrzewa w 115 dni. Głowy są równe, okrągłe, ważą 120-130 g. Łuska jest złota. Smak jest słodki, wyrafinowany.

Najlepsze odmiany czerwonej cebuli

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Rosnąca pietruszka z nasion
 • Uprawa melonów w otwartym polu
 • Pszenica jara
 • Różnorodność pieprzu Ratunda

Czerwona cebula

Czerwona cebula ma bardzo ładny wygląd, dlatego jest często stosowana w sałatkach, do przygotowywania przekąsek. Smak takiej cebuli może być bardzo zróżnicowany, od słodkiego po pikantny.

 • "Czerwony baron„- wczesna, pół-ostra odmiana. Kształt cebuli jest spłaszczony powyżej i poniżej. Waga żarówki 130-150 gramów. Łuska jest czerwona lub ciemnofioletowa wewnątrz i na zewnątrz. Plusy: dobrze utrzymane. Najlepiej rośnie przez sadzonki.
 • "Czerwony Brunszwik„odnosi się do średniego wczesnego. Cebula jest zaokrąglona płaska, waży 100 g. Łuska jest purpurowa i jasna. Miąższ jest biały z fioletowym obrzeżem. Smak nie jest bardzo ostry. Wydajność wynosi około 2,5-3 kg / m2. Godność: odporna na choroby grzybowe.
 • "Yukont"może być uprawiana z nasionami lub sadzeniem. Dojrzewanie zależy od metody siewu: sadzenie - 60-75 dni, nasiona - 90 dni. Głowa jest płaska, waży około 100 g. Smak jest pikantny, pikantny. Górna łuska jest purpurowa z połyskiem maliny, a miąższ czerwonawy. Średnia wydajność 3 kg / kw. Zalety: przechowywana przez co najmniej 8 miesięcy.
 • "Carmen MC„dojrzewa w około 65-95 dni. Głowa ma 2-3 pąki, okrągły kształt, średnia gęstość. Waga 70 g. Łuska jest jasna, czerwono-fioletowa, a miąższ jest biały z fioletowym odcieniem. Plusy: smak jest doskonały, pół-ostry, ma długą żywotność Wady: niska wydajność - 1,7 kg / kwadrat kwadratowy.
 • "Czarny książę„ma burgundową, piękną łuskę. Dojrzewa w 100-110 dni po siewie. Jest okrągłą cebulą, o wadze do 100 g. Biały miąższ, bardzo soczysty, pół-ostry smak, w kompozycji jest duża ilość cukrów. Wydajność 4-5 kg ​​/ kwadrat kwadratowy. Przenośny i wysokiej jakości.

Duże odmiany cebuli

Duży łuk

Najlepsze odmiany cebuli należy odróżniać nie tylko smakiem lub prostotą w uprawie, ale także wielkością głów. Niektórzy ogrodnicy lubią cebulę o niewielkich rozmiarach, ale duża jest szczególnie ceniona przy przygotowywaniu różnych marynat, pierwszych, drugich dań, konserwowaniu.

 • "Globo„- odmiana sałatki o okrągłym kształcie. Dojrzewa w 120-130 dni. Jest to duża cebula, której waga może osiągnąć 700-800 g. Miąższ jest biały, soczysty. Łuska jest żółta. Smak jest słodkawy, delikatny. Wydajność sięga 9-12 kg / metrów kwadratowych Wady: skłonność do kiełkowania podczas przechowywania, a jego utrzymanie jakości nie jest najlepsze.
 • "Rozmiar rosyjski„- odmiana, która może dosłownie uderzyć swoim rozmiarem. Waga pojedynczej żarówki często sięga 2,5 kg. Kształt jest prawie okrągły, można go zwęzić do dziobka. Miąższ ma jasnobrązowy kolor. Łuska jest pomarańczowa, z lekkim zielonkawym. Smak jest delikatny, lekko ostry , bez wyraźnego smaku, największe bulwy uzyskuje się podczas uprawy sadzonek, nie przechowywane długo.
 • "Exibichen„dojrzewa w ciągu około 130 dni, gdy uprawia się ją metodą sadzonek. Łuska jest jasnożółta, zaokrąglona, ​​lekko wydłużona. Waga 800-1500 g. Smak jest delikatny, sałatka, słodka. Z powodu dużych głów zbiera się do 4,3 kg plonu na metr kwadratowy Nie jest dobrze przechowywany, wymaga dojrzewania po zbiorze.

Obejrzyj film: Rodzaje cebuli (Kwiecień 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send