Pszczelarstwo

Najlepsze rasy indyków

Pin
Send
Share
Send
Send


W przeciwieństwie do kaczek i kurczaków, istnieje kilka gatunków indyków. Na świecie zarejestrowanych jest nieco ponad 30 ras, z których siedem zostało pozyskanych przez krajowych naukowców. Gatunki ptaków są podzielone na różne kierunki w zależności od wydajności. Poniżej w artykule zostaną zaprezentowane najlepsze rasy indyków z obszarów mięsnych, jajecznych i mięsnych.

Najlepsze rasy mięsa indyczego

Biały szeroki biust

Rodzaje brojlerów indyków są hodowane na mięso, które ma wysoką masę ciała i rozwinęły mięśnie. Z reguły takie rasy indyków do hodowli domowej należą do dużych gatunków.

 • Biały szeroki biust indyki są hybrydami i są trzy krzyże. Te ptaki mają piękne białe piórko, masywną konstytucję. Pierwszy krzyż - ciężki, charakteryzujący się największym rozmiarem. Dorosły samiec waży do 25 kg, kobieta - 11 kg. Samce średniego krzyża mają masę 14 kg, a kobiety do 8 kg. Ostatni, łatwy krzyż rośnie do 10 kg (samiec) i około 6 kg (kobieta). Ponieważ gatunek ten był hodowany specjalnie dla mięsa, młode osobniki wyróżniają się wczesnością.
Ważne! Mięsne rasy indyków dają niewiele jaj i mają doskonałe walory smakowe mięsa, więc są drogie.
 • Moskiewski brąz Turcja ma czarny kolor piór z brązowym odcieniem. Na ogonie i skrzydłach znajduje się biała obręcz. Ptak jest duży, ma mocne kości i mocne nogi. Masa Turcji do 20 kg, kobiety - 12 kg. Produkcja jaj rocznie 95 sztuk, z których 80% jest nawożonych. Wskaźnik przeżycia młodych 95%.
 • Wielki 6 są również hybrydowym mięsem biegowym. Upierzenie jest białe, ale na klatce piersiowej jest charakterystyczna czarna plama. Rosną bardzo szybko (ważą 5 kg po 3 miesiącach), zyskując masę mięśniową, nawet w warunkach wolnego zasięgu. Masa samca wynosi 24 kg, samice 10-12 kg. Jednocześnie ptak je stosunkowo mało.
 • Konwerter hybrydowy - Hybryda z Kanady. Waga ptaka około 20 kg. Mięso ma przyjemny smak. Młody wzrost jest wczesny, już za 5 miesięcy samiec waży do 20 kg. Wydajność mięsa wynosi 60-85%. Produkcja jaj indyczych wynosi 50 jaj / rok.
 • ALE-8 - Hybryda o dość masywnym ciele. Główne różnice w wyglądzie to duże nogi i lekkie upierzenie (głównie białe). Dorosły indyk może ważyć 26 kg w normalnym tuczu, ale indyk rzadko przekracza masę 11 kg. Wadą są duże kości, dlatego ubój mięsa nie jest wysoki.

Rasa indyków w kierunku jaja

Przeczytaj także te artykuły.
 • Katedra Grochów Klasy
 • Pakiety pszczół i ich rodzaje
 • Jak leczyć zapalenie sutka u krów
 • Cielęca krowa

Jaja indycze są rzadko spotykane na rynku. Zwykle nie są sprzedawane na żywność, ale raczej na inkubatory i dalszą hodowlę. Duże i małe gospodarstwa starają się regularnie odnawiać stado, aby nie tracić, więc popyt na jaja indycze (szczególnie dobrej jakości) jest stale wysoki.

Indyki w kierunku jaja

 • Rasa Virginian jest również określana jako holenderska lub biała. Przedstawiciele gatunków nie rosną bardzo duże, w przeciwieństwie do brojlerów. Dorosły indyk może osiągnąć 9 kg, a samica 4-5 kg. I chociaż nie wystarcza na sprzedaż, są one również dopuszczone do uboju, zazwyczaj tylko do użytku osobistego. Główna wartość rasy - jaja. W sezonie jedna samica daje do 60 wysokiej jakości jaj. Wada - wymaga warunków zatrzymania, zbliżonych do naturalnych.
 • Rasy indyków do domowej hodowli kierunku jaj są znane z takiego gatunku jak Heaton. Jest to bardzo piękny ptak, którego samiec może dorastać do 20 kg, a samice do 16 kg. Ale oprócz mięsa dają dobre jajka - 100 sztuk / rok. Zapłodnione mogą być sprzedawane, a reszta niech żywność. Wadą jest wymaganie warunków uprawy.
Ciekawe! Jajka dają o wiele więcej jaj niż mięsne rasy indyków, więc czasami łatwiej i bardziej opłacalnie jest je hodować.
 • BIG-9 - krzyż do hodowli domowej. Są bardzo wytrzymałe, piękne, mają rozwiniętą odporność. Turcja waży do 17 kg, kobieta - 9 kg. W sezonie daje około 120 jąder - z 10 sztuk, 8 będzie dokładnie nawożonych.
 • Brązowe indyki o szerokich piersiach mają piękne upierzenie w odcieniach brązu, zieleni i bordo. Waga samców wynosi 16 kg, kobiet - 10 kg. W sezonie samica podaje około 100 jaj. Ale oprócz tego można również sprzedawać ptasie pióra, są one wysoko cenione nie tylko za nadziewanie poduszek, ale także za dekorowanie lub robienie różnych rzeczy.
 • Białe moskiewskie ptaki mają białe upierzenie i czarną plamę na piersiach, jak Big-6. Główna różnica w masie. W tym przypadku indyki ważą tylko 16 kg, a indyki - 8 kg. To niewiele, ale reprodukcja stada jest szybka, więc korzyści są świetne. W sezonie każda samica może podać do 105 jaj.

Najlepsze rasy jaj i mięsa

Czarna Tikhoretskaya

Zaletą indyków w kierunku jaj i mięsa jest to, że mogą produkować zarówno mięso, jak i jaja w wystarczających ilościach dla małej lub średniej gospodarki. Jakość produktów jest na średnim lub wysokim poziomie, więc hodowca nie będzie w stanie stracić, jeśli prawidłowo wybierze rasy indyków do hodowli domowej. A rolnicy wybierają tylko najlepsze rasy indyków w tym kierunku.

 • Wagon - Jajeczna szeroka budowa ciała indyka. Ma mocne, rozwinięte skrzydła (należy je ciąć), długie, mocne nogi. Białe upierzenie. Po spożyciu niewielkiej ilości jedzenia waga indyka wynosi 18 kg, a indyka 10 kg. Produkcja jaj samic wynosi 70 jaj / rok, 90% jest nawożonych. Nowonarodzone pisklęta indycze są silne i zdrowe.
 • Czarna Tikhoretskaya Rasa ma piękny, czarny smolny długopis z delikatnym zielonym odcieniem. Ptaki są duże, mają mocne kości. Mają dobre, dobroduszne usposobienie. Ekstremalne temperatury nie boją się, bezpretensjonalne w treści. Samiec dorasta do 10 kg, a samica do 5 kg. Produkcja mięsa po uboju 60%. Produkcja jaj u samic 85 sztuk w sezonie - wznowienie stada jest szybkie. Ponadto smak mięsa jest doskonały!
 • Bladożółte indyki popularne na terytorium Gruzji. Kolor piór jest brązowy z karmazynowymi i bordowymi odcieniami. Ptaki mają masywne kości, szerokie plecy. Samce ważą około 12 kg, kobiety - 6 kg. Produkcja jaj wynosi około 50-60 jaj rocznie.
 • Północno-biała rasa biała inna wytrzymałość i dobre zdrowie. Ptak dojrzewa wcześnie, waga mężczyzny wynosi 14 kg, kobiety do 9 kg. Jedna warstwa rocznie daje 90 jaj o wadze 80 g każda. Uprawia się go wyłącznie w prywatnych gospodarstwach rolnych, ponieważ jest po prostu nieopłacalny dla dużych ferm drobiu.
Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Wosk pszczeli
 • Rosnące sadzonki pieprzu
 • Opis odmian czosnku Komsomolety
 • Rasy gęsi Duże szare

Pin
Send
Share
Send
Send