Zwierzęta gospodarskie

Najpopularniejsze rasy owiec

Pin
Send
Share
Send
Send


Na świecie istnieje ogromna liczba ras owiec. W zależności od typu należą one do jednego lub drugiego kierunku, mogą mieć dobre, średnie lub niskie wskaźniki w pewnych cechach. Rasy owiec różnią się zakresem ich dystrybucji, co należy wziąć pod uwagę przy wyborze. Poniższy artykuł opisuje rasy owiec w różnych kierunkach.

Najlepsze rasy owiec

Rasa Gorkiego

W każdym oddzielnym kierunku owce mają swoją wyjątkową rasę. Poniżej znajdują się najlepsze rasy owiec z różnych kierunków.

 • Merino - Są to szlachetne owce, które są cenione na całym świecie właśnie ze względu na jakość wełny. Istnieje kilka podgatunków merynosów, ale wszystkie mają doskonałe wskaźniki wełny. Waga samic osiąga 70 kg, a mężczyzn 130 kg średnio. Kolor sierści zależy od podgatunku. Odcięła od barana do 13 kg, a od samicy do 7 kg. Płodność w granicach 140%.
 • Rasa Gorkiego owce hodowano od lat 30-tych do 60-tych XX wieku. Waga samców sięga 135 kg przy dobrym tuczu, a samic 80 kg. To są wczesne zwierzęta. Po 4 miesiącach młodzież waży już 25-30 kg. Mięso jest tłuste, smaczne, bardzo delikatne.
 • Texel - rasa mięsno-wełniana. Jest to najbardziej powszechny w Europie. Popularny także w Nowej Zelandii, Ameryce i Australii. Waga męska 160 kg, kobiety średnio 70 kg. Wydajność mięsa rzeźnego 60%. Mięso jest zbywalne, bardzo smaczne. Wełna jest półcienka (30 mikronów), zagnieżdżona z owcą - 5,5 kg, z baranem - 7 kg. Wełna jest bardzo miękka i bardzo ceniona. Samica daje 1-2 jagnięta na raz.
 • Hissar Rasa owiec jest słusznie uważana za jedną z najlepszych ras o grubych ogonach. Jednostki są bardzo duże (kobiety mają prawie 90 kg, a mężczyźni do 150 kg), ale do ostatecznej masy trzymają tylko owce producentów i jedne z najlepszych samic, a wszystkie główne dzieci są zabijane tak szybko, jak to możliwe. Po uboju sprzedają skórę, gruby ogon i wysokiej jakości mięso. Od samic mlecznych, hodowca otrzymuje również mleko, ale w małych ilościach. Średnie nastrig na raz od owcy - 1,9 kg. Średnia waga grubego ogona wynosi 20 kg.
 • Karakul Owce są szorstkie. Jego głównymi wartościami są pyszne mleko i delikatne mięso. Masa tryków wynosi 80 kg, samic 50 kg, ubój przeprowadza się przed wzrostem zwierzęcia, ponieważ wraz z wiekiem mięso staje się grubsze. Do laktacji zebrać do 50 kg mleka. Jest stosowany świeży i do przetwarzania. Garnitur jest szary, czarny, brązowy, nierówny. Wełna nie jest miękka, jest często używana do produkcji dywanów, grubych tkanin. Przeciąć średnio 3 kg.

Mięso Owcze

Przeczytaj także te artykuły.
 • Peach Curl
 • Odmiana kapusty moskiewskiej późno
 • Jak uprawiać bakłażan w otwartym polu
 • Rasy gęsi Legart

Wełna mięsna, to wełniana rasa owcza z wysokiej jakości polaru, którą otrzymuje się przez cięcie 1-3 razy w roku.

 • Przedstawiciele rasy owiec Romanowów w Rosji cieszą się wielkim zaszczytem. Rasa ta jest uważana za najbardziej popularną, rozpowszechnioną i korzystną pod względem utrzymania w rosyjskim klimacie. Są to grubowłose zwierzęta, stworzone ponad 200 lat temu. U potomstwa 2-3 jagniąt za laktację produkują 100 litrów mleka, z których część przeznaczona jest na karmienie niemowląt. Masa tryków wynosi 100 kg, samice są nieco mniejsze, a do 70 kg dopuszcza się osobniki do uboju.
 • Rasa owiec o delikatnej wełnie Stavropol ma bardzo delikatny i piękny polar. Ma 2-3 fałdy skóry, rozwinięty wątek wokół szyi. Minimalne cięcie 7 kg. Masa owiec 45 kg, owce 2 razy więcej. Mięso zwierzęcia jest dobrej jakości. Earliness nie jest najlepszy. Płodność 1-2 baranka na poród.
 • Ałtaj należy do kategorii drobnych owiec. Są to duże, silne zwierzęta o rozwiniętych kościach i masie mięśniowej. Sierść jest cienka i miękka. Odcinał do 7 kg od kobiety i do 15 kg od mężczyzny. Waga owiec sięga 100 kg, samic - 65 kg. Około 130-170 jagniąt pochodzi ze 100 owiec.
 • Kaukaska owca cienka ma 2-3 fałdy skóry i rozwinięte mięśnie. Polar jest jasny, gęsty, zagnieżdżony około 6 kg. Waga samic wynosi 65 kg, samców 80-100 kg. Kobiety dają 1-2 jagnięta na raz. Mieć doskonały materiał genetyczny, dlatego są często używane do ulepszania różnych gatunków.

Mięso owcze

Dorper Breed

Rasy mięsne owiec w Rosji są hodowane w jednym głównym celu - uzyskania mięsa wysokiej jakości. Za granicą ta sama sytuacja. Ale oprócz mięsa owce w tym kierunku produkują wełnę, czasem mleko i jagnięta na sprzedaż lub dalszą hodowlę.

 • Dorper, podobnie jak inne rasy owiec wołowych, ma doskonały smak mięsa i doskonały smak. Różnią się wytrzymałością i wczesnością. Barany ważą około 90 kg, a samice 50 kg. Jagnięta rosną bardzo szybko i po 6 miesiącach ważą co najmniej 50 kg.
 • Marsz Romney ma mocne kości. Waga samców do 100 kg, kobiet - 65 kg. Są to wczesne zwierzęta, w ciągu 4 miesięcy ważą 30 kg. Płaszcz jest jednolity, miękki i przeciętnie przeciętnie do 5 kg / osobę. Wydajność wełny po praniu wynosi 60%.
 • Prekos owcze z cienkiej wełny należą również do ras mięsnych. Wyhodowana rasa we Francji w 1860 roku. Potrafi przetrwać w trudnych warunkach klimatycznych. Waga barana wynosi 120 kg, a samic 70 kg, ale czasami więcej. Polar jest wysokiej jakości, 10 kg owiec otrzymuje 5 kg wełny od jednej i owiec.
 • Przedstawiciele rasy owiec w Vendean wyróżniają się dużym rozmiarem. Kobiety ważą do 100 kg, a mężczyźni do 130 kg. Jagnięta rosną szybko i w wieku 4 miesięcy osiągają wagę 60 kg. Mięso klasyfikowane jest jako marmur, jest dietetyczne, smaczne, delikatne. Półszorstka wełna (35 mikronów), cięta 5 kg. Kolor sierści jest czerwono-brązowy. Płodność jest doskonała.

Owce o grubych ogonach

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Top dressing pszczół z syropem
 • Rzodkiewka Celeste F1
 • Kwitnące krzewy
 • Gooseberry odmiana Northern kapitan

Osobliwością owiec i owiec o grubych ogonach jest to, że w okolicy kości krzyżowej mają zad. Jest to torba, w której znajdują się rezerwy wilgoci, tłuszczu i zdrowych składników odżywczych. Zwierzę wydaje te substancje w okresie, kiedy nie ma wystarczającej ilości żywności, wody lub jakichkolwiek witamin uzyskanych w sposób naturalny. Hoduje się je głównie w południowej i wschodniej Azji, ponadto popularne są również te rasy owiec w Rosji.

 • Rasa Edilbayevsky ma silną budowę i silny układ odpornościowy. Waga owcy 60 kg, owca - 120 kg. Wełna jest czarna, czerwona. Osoby otrzymują do 3 kg wełny na raz, ale ich jakość nie jest najlepsza. Mięso zwierzęcia jest bardzo smaczne. Otrzymują również dobre mleko o wysokiej zawartości tłuszczu z rasy. Tłuszcz duży i wysoko ceniony na rynku.
 • Rasa Kałmuków szczególnie popularny w Chinach, Mongolii i okolicach. Owce osiągają masę 115 kg, a kobiety 75 kg. Ich mięso jest bardzo dobre, smaczne, średnio tłuste. Wełna jest stosunkowo miękka, zważywszy, że rasa jest grubodziobem, nastri to 3,9 kg / owcę. Ale największą wartością zwierzęcia jest gruby ogon, który od dawna jest używany w tych krajach, począwszy od gotowania, a skończywszy na kosmetologii.
 • Rasa Saradzhinskaya najczęściej w Turkmenistanie, gdzie został wycofany. Przedstawiciele gatunku są mali. Waga męska 90 kg, kobiety - 60 kg. Tłuszcz może osiągnąć średnią wagę 7 kg, ale czasami więcej. Odciął około 2-3 kg. Przeważnie samce ważące 35-40 kg mogą zabijać.

Mięso owcze i rasy mleczne

Rasa Zwartbles

Najlepsze rasy owiec i obszarów mlecznych wyróżniają się tym, że mają wysokiej jakości mięso, średnią masę ciała. Ale poza tym ich samice zazwyczaj produkują duże potomstwo, a zatem dużo pełnotłustego mleka, którego część jest na sprzedaż.

 • Rasa Reshetilovskaya został wycofany na Ukrainie. Kobiety o wadze do 40,5 kg i mężczyźni - 70 kg. Owce mają duże brzuchy z rozwiniętymi sutkami do produkcji mleka. Zawartość mleczna 70 kg przy zawartości tłuszczu mlecznego 7-8%. Dojenie trwa 4 miesiące po porodzie. Gruba wełna, używana do produkcji pasów, filców, grubej tkaniny. Strzyżona z owcy - 2,5 kg. Wydajność jagniąt 1-2 na poród.
 • Mleko sokolowe Owca to starożytna rasa ukraińska. Waga męska 60-65 kg, kobiety - 40-45 kg. W ciągu 4 miesięcy laktacji rozprowadza się 60 kg mleka o wysokiej zawartości tłuszczu. Cięła wełnę około 3 kg, ale zdarza się więcej. Jagnięta rodzą się małe - 3,5-4 kg, ale szybko przybierają na wadze.
 • Zwartbles mają piękny kolor sierści - czarne ciało i białe znaczenia na głowie, ogonie, nogach. Rodzaj wełny półszlachetny. Jest gęsty, elastyczny, przyjemny w dotyku. Odcięła około 4 kg od barana, 3,6-4 kg od owcy. Masa barana do 130 kg, kobiety do 100 kg. Masa uboju od 44%. Mięso ma delikatną konsystencję, ma niską zawartość tłuszczu, słodkawy smak. Ale główną wartością rasy jest mleko, które samice dają więcej niż wystarczająco, ponieważ samica może rodzić 5 zdrowych i silnych jagniąt jednocześnie.

Obejrzyj film: 10 Najlepszych Ras Psów Obronnych (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send