Warzywo

Ogórki Syberyjska girlanda F1

Ogórki Syberyjski feston F1 należy do typu wiązki. Ogórki na takich roślinach są wiązane bukietami, więc ich wydajność jest zawsze wysoka, jeśli przestrzegasz zasad sadzenia i pielęgnacji roślin. Charakterystyka, cechy i wady ogórków Girlanda syberyjska F1, a także recenzje ogrodników na ich temat można znaleźć poniżej w artykule.

Opis odmian ogórka Syberyjska girlanda F1

Charakterystyka kultury daje dokładną koncepcję konkretnej odmiany, hybrydowej, pomaga dokonać wyboru. Dlatego, zanim kupisz nasiona, sadzonki ogórka lub inne uprawy, powinieneś uważnie przeczytać ich opis.

Różnorodność ogórków Syberyjska girlanda F1

Hybrydowa girlanda syberyjska F1 powstała w Rosji w 2012 roku. Odnosi się do wcześnie dojrzewających gatunków samozapylonych. Może być uprawiana w szklarniach, dużych szklarniach, balkonach lub na zewnątrz. Ogórki charakteryzują się rozgałęzionymi rzęsami. Rośnij je najlepiej na kratownicy. Ogórki dojrzewają bukiety. Zelentsy prawie gładkie, mają średniej wielkości - 5-8 cm, z jasnymi końcówkami. Ciernie są lekkie, bardziej miękkie niż ostre. Smak owoców hybrydowych jest słodki, są bardzo soczyste, chrupiące, mają wyraźny aromat.

Ważne! Hybrydowa girlanda syberyjska F1 całkowicie pozbawiona goryczy. Nawet gdy jest przejrzały, smak jest zawsze słodki.

Pierwsze zbiory można zbierać od połowy czerwca (jeśli roślina została zasadzona na początku maja), jeśli ogórki zostaną posadzone na czas. Zastosowanie tych ogórków jest uniwersalne. Mogą być spożywane świeże, marynowane, konserwowane, marynowane.

Zalety hybrydowe

Przeczytaj także te artykuły.
 • Jak sadzić i dbać o koperek
 • Kałmucka rasa krów
 • Najlepsze odmiany czarnej porzeczki
 • Jak karmić i utrzymywać gęsi rasy Kuban

Aby lepiej zrozumieć cechy tej hybrydy, warto rozważyć jej zalety punktami.

Specyfika tej hybrydy w szczególności płodności

 • Dojrzewanie następuje w ciągu zaledwie 45 dni.
 • Wydajność jest wysoka i długa (do połowy jesieni). Na metr kwadratowy zbiera się do 40 kg ogórków. Na każdej roślinie, z należytą starannością, może dojrzeć 400 sztuk.
 • Zapylanie nie jest wymagane, więc ogórki Syberyjska girlanda F1 może być uprawiana bez problemów w szklarniach lub szklarniach, a nie tylko na otwartym terenie.
 • Krzewy są potężne, rozrastają się, rosną szybko, mają odporność na powtarzające się mrozy, a także choroby takie jak mączniak prawdziwy, peronospora, brązowa plamka i mozaika tytoniowa.
 • Doskonały smak.

Jakie są wady ogórków syberyjskich w ogórkach F1?

Istnieje kilka wad hybrydy hybrydowej Syberyjskiej Garland F1 i są one nieznaczne, biorąc pod uwagę wszystkie jej zalety.

W hybrydowej odmianie Syberyjskiej Garland F1 jest niewiele wad i są one niewielkie

 1. Nasiona należy kupować corocznie, ponieważ nie będą zbierane z Zelentsovo.
 2. Cena sadzonek jest dość wysoka ze względu na cechy jakościowe tych ogórków.
 3. Wymaga regularnej konserwacji i tworzenia krzewu.

Jak sadzić hybrydę?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Autoklaw Bulat
 • Nożyce do owiec
 • Ketchup Pomidorowy
 • Kiedy sadzić petunii na sadzonkach w 2019 roku

Bezpretensjonalność i przedwczesność ogórków Girlanda syberyjska F1 pozwala uprawiać je w niemal każdej strefie klimatycznej i w każdym ogrodzie. W szklarni i na otwartym polu dają wielkie plony, ale tylko przy odpowiednim sadzeniu i późniejszej pielęgnacji. Nasiona lub sadzonki są sadzone na otwartym terenie, ale zaleca się sadzenie sadzonek natychmiast w szklarniach, aby osiągnąć jeszcze wcześniejszy zbiór.

Syberyjska girlanda F1 jest obsadzona ogórkami od połowy kwietnia do połowy czerwca

 1. Sadzonki robią od końca marca do połowy kwietnia. Nasiona po prostu układa się na głębokości 2 cm w odżywczej ziemi (najlepiej natychmiast w osobnych kubkach) i przykrywa folią. W temperaturze + 25 stopni kiełkują w ciągu tygodnia.
 2. Jeśli ogórki są obsadzone nasionami, te ostatnie muszą być dokładnie przygotowane, a mianowicie kiełkować w warunkach pokojowych. W tym celu umieszcza się je na bawełnianej szmatce lub papierowej serwetce, zwilżonej wodą, zawiniętej w plastikową torbę i umieszczonej w ciepłym miejscu. Po 2-3 dniach nasiona obrócą się i będą gotowe do sadzenia.

Ogórek posadził girlandę syberyjską F1 od połowy kwietnia do połowy czerwca. Późniejsze sadzenie może nie dać dobrych rezultatów, ponieważ letni gorący i suchy klimat dla ogórków jest niekorzystny - będą miały powolny rozwój. Podczas siewu nasion w ziemię, należy dokładnie rozważyć odległość między otworami i głębokość ich osadzenia. Do sadzonek pojawiają się wcześnie, a krzewy nie przeszkadzają sobie nawzajem, nasiona rosną w wilgotnej ziemi na głębokość 1,5 cm w odległości 50-70 cm od siebie. Po wysianiu łóżko pokrywa się białym agrofibrem do kiełkowania.

Ważne! Jeśli ogórki nie są uprawiane na kratce, a po prostu rozprzestrzeniają się po ziemi, należy je sadzić od siebie. Na 1 metr kwadratowy posadzono nie więcej niż 1 zarodek!

Sadzonka jest również sadzona w odległości co najmniej 50 cm od siebie. Jeśli sadzonki są słabe, kiełki są słabe, warto zasadzić 2 pędy w otworze, co zwiększy szanse przetrwania co najmniej jednego krzewu.

Jak dbać o girlandę syberyjską F1?

Odmiany ogórków uprawnych Girlanda syberyjska F1 zależy w dużej mierze od pielęgnacji upraw lub nasadzeń. Jak dbać o ogórki tego typu? Środki opieki nie różnią się od standardowego zestawu procedur, ale istnieją pewne osobliwości.

Dbałość o syberyjską girlandę F1 nie jest trudna

 1. Podlewanie odbywa się w miarę wysychania gleby. Ogórki nie tolerują suchego lądu, natychmiast zaczynają więdnąć, smak zielonych liści pogarsza się. Dlatego musisz upewnić się, że gleba jest zawsze co najmniej trochę mokra!

Ważne! Obfitość wilgoci prowadzi do rozwoju chorób grzybowych, więc łóżko powinno być zawsze mokre, ale nie bagniste!

 1. Po podlewaniu ziemia jest zawsze rozluźniona, tak że nie przyjmuje skorupy. Brak powietrza w glebie może prowadzić do gnicia korzeni. Pielenie odbywa się wraz z odchwaszczaniem.
 2. Co 2 tygodnie (przed powstaniem owoców) warto karmić ogórki Syberyjskie wianek F1 mocznikiem, naparami (skórki ziołowe lub cebulowe), popiołem drzewnym. Ma to na celu zwiększenie wzrostu, wzmocnienie siły rośliny i zwiększenie smaku. Ale w okresie aktywnego owocowania, kiedy owoce rosną, nie zaleca się ich karmić, ponieważ może to niekorzystnie wpłynąć na skład ogórków.
 3. Krzew jest uformowany w 1 łodygę. Jeśli formacja nie zostanie wykonana, duże plony nie mogą się doczekać. Wszystkie dolne prześcieradła i pasierogi do 4 arkuszy włącznie, zrywają się. Pozostała tylko jedna górna ucieczka. Cały bat powstaje po jego usunięciu.
 4. Ostatni ważny punkt opieki - terminowe zbieranie owoców. Nadmiernie rozwinięte zielenie nie mają dobrego smaku, usuwają również siłę rośliny, co może prowadzić do rozwoju choroby lub zmniejszenia plonu.

Recenzje ogórków Syberyjska Girlanda F1

Wśród wielu innych mieszańców honorowe miejsce zajmują ogórki Syberyjska girlanda F1. Z przyjemnością uprawiają początkujących i doświadczonych ogrodników.

Recenzje ogórków Syberyjska Girlanda F1

 • Daria Shumeiko: „Ogórkowa syberyjska girlanda F1” Od lat rośnie. Owoce nie tylko w ogrodzie, ale także na balkonie. Wydajność jest doskonała, z reguły w pierwszych 2 tygodniach strzelam co najmniej 30 sztuk. I to nie jest limit! Hybryda naprawdę wygląda jak girlanda, ponieważ rzęsa jest dosłownie zwinięta ogórkami. Bardzo zadowolona z marki i będę ją nadal kupować! ”.
 • Andrew Keith: „Moja syberyjska girlanda F1 nie rosła bardzo szybko, gleba może nie pasować, ale zbiory nie były złe. Ogórki miały ponad 7 cm grubości, były soczyste i słodkie - nie lubią cieniowania sałatek! mniej światła, im dłużej rośnie. ”
 • Alexander Tokar: „Uwielbiam tę hybrydę, ponieważ daje owoce przez całe lato! Dość nie tylko jeść całą rodzinę, ale także dobrze konserwować. Wielokrotnie kupowałem nasiona, zawsze kiełkuję szybko, rosną aktywnie. Ogórki jako jedno, piękne, niezbyt duże , rosną w kiściach, najpierw 3 w pędzelku, potem rozerwij, a zamiast tego wyrośnij kolejne 2! ”.

Karina Tula: „Kupiłam girlandę syberyjską F1 tylko ze względu na opis. Ale plon nie był zbyt duży. W jajniku były 3-4 ogórki, były gładkie, a obraz był w kształcie bańki. konserwacja. ”