Warzywo

Jak sadzić zestawy cebuli na wiosnę

Pin
Send
Share
Send
Send


Uzyskiwanie dużych i zdrowych główek cebuli jest możliwe tylko pod warunkiem terminowego sadzenia sadzonek cebuli. Zwykle jest produkowany na wiosnę, ponieważ jest to najbardziej korzystny okres. O tym, jak sadzić zestawy cebuli na wiosnę w otwartym terenie, zostaną omówione poniżej w artykule.

Kiedy sadzić zestawy cebuli?

Wiosenny czas sadzenia różnych upraw w ogrodzie. Jednak dla każdej rośliny optymalne terminy sadzenia mogą się znacznie różnić. Aby zrozumieć, jak prawidłowo sadzić cebulę na wiosnę, należy zacząć rozumieć, kiedy najlepiej ją sadzić.

Określone liczby i daty są bardzo trudne do wywołania, ponieważ klimat wiosenny jest nieprzewidywalny. Ale możesz poruszać się po pogodzie. Cebula nie zamarznie, jeśli zostanie posadzona, gdy ziemia rozgrzeje się na głębokość 6-10 cm, do temperatury 10-12 stopni Celsjusza. Ten czas zwykle przypada na koniec kwietnia, ale w niektórych regionach może być prędzej czy później.

Sadzenie zestawów cebuli

Przy określaniu czasu sadzenia należy skupić się na rozmiarze zestawu. Mały jest sadzony wcześniej, wiosenne przymrozki nie są dla niego straszne, a on będzie je normalnie przenosić. Ale duży sevok, który warto posadzić trochę później - po ulicy jest już całkowicie cieplejszy. Jeśli zasadzisz go wcześnie, szybko utworzy strzałę.

Jak przygotować glebę do sadzenia?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Kostroma rasa krów
 • Jak pozbyć się mrówek
 • Jak podlewać sadzonki
 • Co zaszczepić w czereśni

Wiedząc, jak sadzić cebulę wiosną na wiosnę, możesz zapewnić sobie wspaniałe zbiory. Aby cebula mogła szybko rosnąć i nabierać masy, smaku przez cały okres rozwoju, konieczne jest zapewnienie jej optymalnych warunków, a mianowicie pożywki - gleby.

Na złej ziemi cebula rośnie powoli, może mieć nieprzyjemny smak, nie dawać dużych zbiorów (będzie mała cebula). Ziemia jest więc lepiej przygotować z wyprzedzeniem i monitorować jej jakość przez cały sezon wegetacyjny uprawy.

Przygotowanie gleby do sadzenia cebuli

Właściwie przygotowana gleba

 • Bow uwielbia dobrze oświetlone obszary, w których śnieg topnieje najszybciej. Miejsce pod dziobem powinno być dobrze dmuchane ze wszystkich stron, aby było przestronne, otwarte. Zastój wody nie powinien być na takim lądzie, ponieważ nadmiar wilgoci będzie katastrofalny dla głów cebuli.
 • Dobrymi prekursorami są rośliny strączkowe, pomidory, kapusta, cukinia lub dynia.
 • Ziemia jest całkowicie oczyszczona z chwastów, pozostałości z ubiegłorocznych upraw są również usuwane.
 • Ziemia jest kopana do głębokości 15-20 cm, sprawdzana jest jej kwasowość. Cebula dobrze rośnie tylko przy średniej lub niskiej kwasowości ziemi. W takim przypadku należy go rozcieńczyć wapnem. Jeśli ziemia nie jest płodna, warto ją również nawozić (kompost, próchnica). Prace te są wykonywane około 2-3 tygodnie przed sadzeniem cebuli, a jeszcze lepiej - jesienią.

Po wszystkich pracach przygotowawczych ziemia pozostaje sama do dnia siewu sadzonek cebuli.

Przygotowanie materiału do sadzenia

Przygotowanie materiału do sadzenia jest jednym z głównych etapów instrukcji na temat sadzenia cebuli sevok na wiosnę.

Przygotowanie cebuli przed sadzeniem

 • Po zakupie sevoka należy go posortować na trzy stosy - mały, średni i duży sevok. Podczas sortowania żarówki są sprawdzane pod kątem uszkodzeń, zgnilizny. Wszystkie złe powinny zostać usunięte - nie dadzą pożądanych zbiorów.
 • Po przeniesieniu nasion układa się do wyschnięcia. Jeśli został zakupiony jesienią, w zimie jest przechowywany w temperaturze +18 stopni w ciemnym miejscu, aby nie kiełkował, ale wiosną takie zestawy powinny być sortowane i sortowane.
 • Przed sadzeniem sevok koniecznie ogrzewany. Aby to zrobić, jest najpierw trzymany przez pół miesiąca w temperaturze +20 stopni, a następnie kolejne 8-10 godzin w pokoju (można piekarnik) o temperaturze + 30 ... + 40 stopni Celsjusza.
 • Aby cebula mogła szybciej kiełkować po rozgrzaniu, można ją przetwarzać za pomocą dowolnego dostępnego w handlu stymulatora wzrostu.
 • Alternatywą dla ocieplenia może być proste namoczenie w wodzie. Temperatura wody powinna wynosić + 45 ... +50 stopni. Czas moczenia wynosi 10-15 minut. Po takiej ciepłej wodzie cebulę ponownie przenosi się do chłodnej wody na 10-15 minut.
 • Jeśli użyto metody namaczania, to po przygotowaniu słabego roztworu odżywczego ze złożonego nawozu mineralnego. Żarówki powinny być w ciągu 5-6 godzin.
 • Po podgrzaniu cebuli dowolną z metod zaleca się dezynfekcję w roztworze nadmanganianu potasu (lekko różowawego) lub siarczanu miedzi (35 g / 10 litrów wody).

Po tych wszystkich czynnościach przygotowawczych możesz rozpocząć sadzenie cebuli na otwartym terenie.

Jak sadzić zestawy cebulowe?

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Karmienie sadzonek bakłażana
 • Lepiej karmić pisklęta gęsie od urodzenia
 • Jak wybrać melona
 • Apricot Variety Champion of the North

Ponieważ nie zawsze można prawidłowo sadzić sadzonki cebuli na wiosnę, warto dokładnie przestudiować i zapamiętać metodę sadzenia tej rośliny.

Bruzdy do sadzenia zestawów cebuli

 1. Powierzchnia łóżek jest lekko zwinięta tak, że jest płaska i łatwiej ją sadzić.
 2. Teraz na powierzchni ziemi powstają małe bruzdy o głębokości od 2 cm do 4 cm Głębokość zależy bezpośrednio od rozmiaru zestawu cebuli. Jeśli jest niewystarczający, system korzeniowy nie będzie w stanie się w pełni rozwinąć, co oznacza, że ​​głowy będą małe.
 3. Odległość między poszczególnymi bruzdami wynosi zwykle 20-25 cm.
 4. Cebula sevok posadzona w odległości 7-8 cm od siebie. Ważne jest, aby żarówki w każdym rzędzie miały ten sam rozmiar i nie różniły się. Powodem jest to, że małe rosną dłużej, duże dają strzałę szybciej i wcześniej. Sortowanie pozwala kontrolować wzrost plonów i zbierać je na czas.
 5. Duży zestaw cebuli jest sadzony w otwartym terenie około 1-2 tygodni po płytkim, ponieważ jeśli posadzisz go razem z małym zestawem, prawie natychmiast zacznie strzałę.
 6. Po posadzeniu cebuli, głowy na wierzchu posypane są ziemią na 2-3 cm, ziemi nie można ani zagęścić, ani podlać (wiosną zwykle jest już mokra). Ale jeśli gleba jest sucha, nadal trzeba ją podlewać przed lub po posadzeniu nasion.

Teraz pozostaje tylko właściwie dbać o plantatora, by z czasem podlewać go, nawozić, usuwać chwasty i rozluźniać glebę, tak aby nie była zabierana skorupą, wtedy obfite i wysokiej jakości zbiory nie będą długo czekać.

Obejrzyj film: Sadzenie cebuli 2019!!! Zetor 3340 Przerobiony siewnik Meprozet (Może 2020).

Pin
Send
Share
Send
Send