Zwierzęta gospodarskie

Podajniki bunkrów dla królików

Pin
Send
Share
Send
Send


Aby zwierzę mogło szybko rosnąć, czuć się dobrze, musi zapewnić idealne warunki życia. Ponieważ króliki bardzo często jedzą, ważne jest, aby móc wybrać dla nich odpowiedni rodzaj karmnika. Podajniki bunkrów dla królików cieszą się dużym zainteresowaniem hodowców. O ich cechach i sposobie wytwarzania zostaną omówione poniżej w artykule.

Zalety podajników bunkrów dla królików

Istnieje wiele różnych rodzajów karmników dla królików. Ale większość z nich ma oczywiste wady. Tak więc na przykład podajniki fletów wymagają częstego uzupełniania, aw misach jedzenie jest deptane i szybko zanieczyszczane. Podajniki bunkrów dla królików są uważane za najlepszą opcję dla zwierząt. Ale jaka jest ich przewaga nad innymi gatunkami?

Podajniki bunkrów dla królików są łatwe w użyciu.

 1. Żywność nie musi być często nalewana, ponieważ do karmnika wlewa się początkowo dużo żywności.
 2. Większość żywności znajduje się pod pokrywą, więc nie staje się brudna i zakurzona.
 3. Królikom przybywa niewielka ilość paszy, co ułatwia jedzenie i oszczędza pieniądze hodowcy.
 4. Projekty podajników bunkrowych są proste, proste i zrozumiałe w użyciu.
 5. Materiały do ​​produkcji konstrukcji bunkrowych są zazwyczaj bezpieczne.
 6. Króliki mogą jeść w dowolnym momencie, co ma pozytywny wpływ na ich zdrowie.
 7. Żywność dostępna dla zwierzęcia jest zazwyczaj czysta, ponieważ właściwości karmników nie pozwalają na deptanie.
 8. Na takiej konstrukcji poidła smoczkowe dla królików są łatwo instalowane.
 9. Podajniki bunkrów dla królików są łatwe do czyszczenia, są łatwe do usunięcia i zainstalowania w każdym typie klatki lub królika.
 10. W przypadku braku możliwości zakupu koryta bunkra można go łatwo wykonać własnymi rękami.

Jakie są wady podajników bunkrowych?

Przeczytaj także te artykuły.
 • Przepiórka w Teksasie
 • Odmiany pszenicy ozimej
 • Najlepsze odmiany zimowej kapusty
 • Odmiany pieprzu gorzkiego

Oczywiście każdy rodzaj podajnika ma swoje wady. W Internecie jest wiele informacji o zaletach podajników bunkrowych, ale niewiele pisze się o ich niedociągnięciach. Więc na jakie nieprzyjemne niespodzianki trzeba się przygotować?

Wady podajników bunkrowych

 1. Ze względu na fakt, że w podajnikach bunkrowych pasza przychodzi automatycznie, w rzeczywistości jest zawsze do dyspozycji królika. Rasy podatne na otyłość nie są zalecane. Te króliki będą jadły do ​​momentu zakończenia karmienia, co negatywnie wpłynie zarówno na kieszeń hodowcy, jak i na tusze królika.
 2. Nie wszystkie zakupione podajniki bunkrów dla królików sprawdziły się dobrze. Na przykład nie warto kupować konstrukcji z tworzyw sztucznych. Szybko się łamią, górna plastikowa osłona może spaść, jeśli kraul skoczy na nią, a koryto samo z jedzeniem może łatwo pękać pod naciskiem zwierzęcia.
 3. Jeśli samodzielnie zrobisz korytko bunkrowe, będziesz musiał kupić pewne materiały, co jest stratą pieniędzy. Chociaż takie projekty są często wymyślane z materiałów złomowych.

Co powinno być podajnikiem?

Podajnik powinien być wygodny

Karmnik dla królików musi spełniać wiele kryteriów.

 • Podejście powinno być bezpłatne. Jeśli koryto jest małe, zmieści się tam tylko jedna osoba, ale jeśli konieczne jest, aby kilka królików żywiło się z podajnika, to wymiary samej miski, z której jedzą króliki, stają się dłuższe.
 • Podajnik powinien być czysty, wygodny do mycia, bezpieczny (bez ostrych rogów).
 • Mieszanka paszowa dla królików nie powinna zasnąć.
 • Wielkość podajnika bunkra dla królików powinna odpowiadać masie zwierzęcia, jego potrzebom i liczbie osobników w klatce. Mały karmnik grozi karmieniem zwierzęcia.
 • Materiały muszą być wysokiej jakości, w przeciwnym razie konstrukcja szybko się załamie.
 • System zapinania musi być trwały i wygodny!

Różnorodność materiałów do podajników bunkrowych

Zalecamy przeczytanie naszych innych artykułów.
 • Najlepsze odmiany szpinaku
 • Jak zrobić paszę dla królików
 • Bougainvillea - odmiany, pielęgnacja, hodowla
 • Kiedy kopać czosnek?

Różnorodność materiałów do podajników bunkrowych

Podajniki bunkrów dla królików mogą być wykonane z różnych materiałów. Ale przy wyborze warto wziąć pod uwagę, że nie każdy materiał jest opłacalny.

 • Metal - wygodny, praktyczny, opłacalny zarówno pod względem ceny, jak i jakości. Służy przez długi czas i jest całkiem zadowolony z krolów.
 • Drewno - ma doskonałe walory dekoracyjne, wygląda idealnie w klatce, służy przez długi czas. Jednak nie jest tani i ponieważ króliki lubią próbować wszystkiego na zębie, żywotność takiego podajnika może być mniejsza niż byśmy chcieli.
 • Szkło jest rzadko używane, ale możliwe jest wykonanie takiego projektu na zamówienie lub niezależnie. Ma doskonałe właściwości dekoracyjne, a będzie ciężka (króliki nie będą w stanie się poruszać), ale bezpieczeństwo takiego podajnika jest wątpliwe i nie będzie tanie w zakupie.
 • Plastik - niewiarygodny materiał, chyba że jest gęsty, gruby plastik. Ale króliki będą go gryźć i jest to dla nich niebezpieczne, dlatego zaleca się ostrożne traktowanie takich konstrukcji.

Jak zrobić koryto bunkra własnymi rękami?

Podajniki bunkrów dla królików mogą być wykonane z różnych materiałów, niektóre opcje domu są wykonane za pomocą improwizowanych środków, podczas gdy czas budowy nie jest zbyt duży, jeśli masz wszystko, czego potrzebujesz.

Podajnik bunkra może to zrobić sam

Pierwsza wersja podajnika wykonana jest z drewna. Wymiary i widok końcowy można zobaczyć poniżej na zdjęciu. Przede wszystkim zamawiane są poszczególne części:

 • tylna ściana (400х290 mm);
 • górna pokrywa (260x290 mm);
 • ściana przednia, która znajduje się pod nachyleniem (280x260 mm);
 • dwie ściany boczne, wycięte zgodnie z poniższym schematem, o tych samych wymiarach;
 • przednia obręcz do podajników (70x290 mm).

Po przygotowaniu wszystkich części należy je połączyć gwoździami lub śrubami (te ostatnie lepiej się trzymają). Aby otworzyć pokrywę w razie potrzeby, należy ją założyć na zawiasy, jak pokazano na rysunku. Warto zauważyć, że wymiary można regulować według potrzeb.

Druga wersja podajnika jest bardzo podobna do pierwszej, z wyjątkiem faktu, że niektóre części są wykonane z metalu. Na poniższym zdjęciu widać, że ta konstrukcja jest trwale umieszczona przy ścianie, ma gładką tylną ścianę, która płynnie przechodzi do koryta. Ściana przednia jest również wykonana z metalu. Zaletą tego projektu jest to, że króliki nie będą w stanie szybko gryźć drewna, a karmienie królików królikami potrwa kilka miesięcy lub nawet więcej lat.

Ważne! Podajniki bunkrów dla królików - opłacalna i wygodna opcja dla każdego hodowcy, są łatwe do mycia, czyszczenia, napełniania jedzeniem. Dla królików jest to prawie idealny rodzaj karmnika, ponieważ jedzenie jest w wystarczającej ilości i jest wygodne do jedzenia, nie jest zanieczyszczone, jest zawsze czyste i świeże.

Pin
Send
Share
Send
Send